Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Parmičky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Parmičky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:52 Leze – Akvárko
Dno je černej jemnější písek. Osvětlení 15W zářivka. Výška vodního sloupce cca 30cm. Tak asi tedy problém s tou velikostí, akvárko má 60L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:42 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
Ahoj...a jaké máš dno,barvu?Jaké osvětlení a tak...zkus sem dát fotku akva...Mě neco podobného dělali taky v menšim akva kde jsem měl světlejší dno a menší vyšku vodního sloupce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 10:31 Leze – Parmička z Oděsy
Ahoj,

včera jsem si domů přinesl (zatím) 4 Parmičky z Oděsy. Ikdyž jsem si o nich hodně načet, nemám s nimi zatím žádné praktické zkušenosti. Od vypuštění do akvárka na nich ale pozoruji divné chování. Rybičky jen jakoby splývají ve spodní části akvárka. V podstatě se ani nehnou jen se nechají unášet (velmi slabým) proudem vody. Občas třeba ocasní ploutví narazí do nějaké rostliny, což je "donutí" se trochu aktivněji přesunout do jiné části nádrže. Jindy pak třeba polehávají na dně (ne na boku, prostě jen si sednou na dno). Nechal jsem je pár hodin v klidu a poté normálně přijímaly potravu. Dneska ráno jsem ale viděl, jak se dvě přetáčeli na záda, po pár minutách ale zas plavou normálně.

Teplota vody je v pořádku. Kyslíku maj dostatek. Čím toto může být způsobeno? Stres z přepravy? Špatná voda? Příliš malé hejno? V nádrži je ještě malé hejno Danií, 3 paví očka a dva Pancéřníčci (všechny ryby jsou malé a parmiček si vůbec nevšímají). Kromě parmiček jsou všechny osotatní ryby velmi čilé a bezproblémové. Díky za nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:14 eva.sv – Re: dado
Taky jsem je měla a bledá byla vždy ta - která byla honěná od ostatních. Prostě ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No pry je to normální, ony třeba i tak spí večer hlavou dolů a mírně i poblednou, mně se zase stalo, že jedna parmička má občas jakoby epileptický záchvat, visí hlavou dolů a úplně vybledne, po chvíli se však zase vzpamatuje, a vše při starém, od doby co je mám mi však žádná zatím nezemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:24 Žena iiiv [0]
ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je normální že se nám stavěj parmičky mechový svisle hlavou dolů, a tak nějakou dobu zůstávaj, nebo jestli se s nima něco děje?
:-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 17:13 Muž AngkorBeer [0] - Parmičky
To permičky ze začátku dělají...Jaké máš osvětleni(druh)?A výšku nadrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 16:57 Hxuser
jo, díky :-) chvilku to dělaly a pak přestaly... Ale nevím proč, strašně se bojí světla... Když zapnu osvětlení, schovají se u dna za kytkou (všech devět pohromadě v jednom místě nalepení jedna na druhou) a sedí tam třeba i půl hodiny a pak se pomalinku rozplavou a pořád plavou jen u dna :-( ale když zhasnu, okamžitě se zvedají, plavou uprostřed i u hladiny... přestanou to dělat, nebo jsou prostě jen takové plaché? Osvětlení jen 0.3 W/litr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:58 Muž motýlek [275] – Re: michailo
to možná také (nejsem teď u akária)? ... ale skutečně ocasní ploutve mají samečci načervenalé a samičky čiré - to je naprosto spolehlivé (u dospělých) - podívejte se v reálu ... ono v literatuře se často jen opisují zkušenosti jiných ... a občas to někdo zkrátí a časem se informace ztratí ... dobré je se podívat do starší literatury, z dob, kdy se tolik neopisovalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:53 michailo – Re: motýlek
Asi jste měl na mysli hřbetní,řitní a prsní ploutve. Ty jsou u samečků načervenalé,nikoliv ocasní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:44 Muž motýlek [275] – asi bojují
to budou nejspíše dva samečci - dělávají to, často při tom ještě vyblednou vzteky ... ale málokdy si ublíží ... samečka poznáš podle červenavé ocasní ploutve, samičky ji mají vždy bezbarvou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:10 Hxuser – Parmička čtyřpruhá - točí se
Mám 9 parmiček čtyřpruhých, dnes je to druhý den. Dnes ráno jsem si všiml, že se divně chovají.. Dvě parmičky se proháněji, pak si stoupnou ústy proti sobě, zaújmou jako by pozici 69 a začnou se točit kolem sebe až skoro spadnou na zem, a pak znova.. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 18:54 Muž sifik [6]
tjn ale to je těžké vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 12:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sandpiper
Když víte, co děláte, v podstatě o žádné riziko nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 11:25 Sandpiper
Normalne se pridava do noveho akva trochu vlocek aby se ty baktérie uzivily, je to trochu skoda riskovat rybicky, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 11:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sandpiper
...ale jinak bych pockala aspon 4 tydny...
To byste ale musela ty 4 týdny krmit bakterie v akvišku, aby nasazení rybek zvládly.
Nebo postupovat stejně, jak píše Oldkiwinka - postupně přidávat rybky. A to můžete začít - když víte, co děláte - už třetí den od založení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 10:39 oldkiwinka – Re: sifik
Jak které - náročnější na čistotu vody po 10-14ti dnech, jiné po 7mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 09:41 Muž sifik [6]
jj díky..... a za jak dlouho po založení akvária by bylo dobré tam dát rybičky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:12 oldkiwinka – Re: sifik
Aphyosemion striatum (Halančík oranžový)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:40 Muž sifik [6]
A striaty co to je ? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:26 oldkiwinka – Re: sifik
Tak snad máš internet aby ses podíval na fotky... A striaty mám i já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 16:50 Muž sifik [6]
halančíky nevím musel bych je vidět..... :-D a neví náhodou někdo za jak dlouho se zbaví 25l chloru (Cl) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 16:13 oldkiwinka – Re: sifik
Já ti to psala:)) Třeba microrasborky galaxky jsou krásný, pancéřníček trpasličí,.. (pygmaeus, hastatus, habrosus), daria daria.. Ale zvaž i krmení, pokud můžeš poskytnout jen suchou potravu, tak to radši ty endlerky atp...
Btw co takhle párek halančíků? :-) (aphyosemion australe, aphyosemion striatum, atp.)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 16:02 Muž sifik [6]
s té nabídky jsem vybíral......Axelrodie brazilská není zas tak hezká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 15:14 Muž pakozdy [17] – Re: sifik
hengeli ti narastie na 4cm. navyse sa radi drzia v hufe, takze nieco male. ked z vivaria tak skus tento zoznam www.vivarium.cz/… a z neho si pohladaj ryby v miestnom atlase. a podla toho si vyber.
co tak Axelrodie brazilská. ta ma peknu farbu a je naozaj mala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 14:01 Muž Turok [18]
dánia jsou hejnové ryby a potřebuju hodně volného prostoru pro plavání tkaže ty asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:38 Muž sifik [6]
co třeba Dánio myanmarské ? nebo Corydoras pygmaeus ale ze všeho nejradši bych chtěl Razbora Hengelova ( s razborkami mám dobré zkušenosti) co myslíte ? a kolik tak kusů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:37 Muž sifik [6]
dobře a kdybych jsi to objednal u vivarium.cz tak co byste mi tam odtud doporučeli? a ještě kdybych jsi je tedy objednal v jakým stavu by rybičky dorazili ? mohli byste to trochu popsat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:17 Žena lulk [5] - Cichlidy
Niektoré ryby sú síce malé.cca 3 cm,ale poitrebujú hodne priestoru,lebo sú čulé a aktívne.Veľmi aktívne.
Odporúčam niekoľko živorodiek skvostných-samček má 10 až 15 mm,samička 15 až 30 mm a to je úplne maximálna veľkosť.V pohode môžu byť v tak malom akva,niektorý skúsený akvaristi ich chovali aj v 5 litráku bez problému.Nepotrebuje filtráciu a teplota vody jej stačí od 18 do 24 celzia,teplota nad 25 celzia nemala dobrý účinok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:09 Muž Barney [61] – Re: sifik
A co takhle si rybky objednat z Vivária Mělník ? vivarium.cz
Přijednou ti vlakem na nádraží. Kurýr ČD je fakt supr. Před 3-ma dnama jsem sám posílal.
Do 25l akva by se hodilo to co psala oldkiwi. Na Paví očka se vyprdni, ty má každý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:08 Muž sifik [6]
já mám ještě 54l akva ale toto 25l bylo původně odchovna ale na to jsem se vyprdnul a chtěl jsem tam dát nějaké rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:05 Muž Turok [18]
no nebo pořídit větší akva aspon těch 60l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 11:00 Muž sifik [6]
díky ale unás se seženou jenom ty razborky (nebo živodky ale ty nechci nemám snimi dobré zkušenosti) takže s výběrem ryb to mám asi smůlu co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:54 Muž Turok [18]
no nejsem velký znalec miniakvárii, ale snad by se tam daly chovat 2páry živorodky endlerové, či živorodky trpasličí a pak něco z trpasličích rasborek v atlasu je velký výběr jsou to ryby jejichž veliksot nepřesahuje 3cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:54 oldkiwinka – Re: sifik
Mikrorasborky, corydoras hastatus/pygmaeus/habrosus, daria daria, živorodky trpasličí a jiné pidi rybky. (zařízením akvárka pro ryby by bodla inspirace u matlalu)... Ale celkem těžko se shání, jde o to, co tam u vás seženete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:42 Muž sifik [6]
něco určitě jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:40 Muž Turok [18]
no však já ti píšu s klidem že do tohodle akva se nehodí skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:39 Muž sifik [6]
Proč myslíš že jsem píšu abych se poradil!....žádný čichavce jsem tam nedal byl to jenom návrh!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:34 Muž Turok [18]
25l akvárko je tak na potěr nebo krevetky... nebo pro některé ty ryby pro miniakvária.. rozhodně ne pro čichavce. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 10:22 Muž sifik [6] – hodnocení ryby "Parmička zlatá"
Ahoj,
mám takovou malou otázku.....přemýšlím že jsi pořídím parmiřku zlatou, ale stále nějak váhám. Chtěl bych vás poprosit jestli byste mohli mi ohledně tehto ryb dát pár informací a vaše osobní názory k rybičce např: jestli jsou to hejnové rybky, jaké ryby se k ní hodí, které naopak né?

Umístil bych je do 25l akvária "Coloseum", které jsem včera založil, spolu s 3ks čichavce zakrslého. S touto informací se vytváří otázka: kolik ks pořídit? a jestli je to vůbec dobré umístit do 25l akvária spolu s čichavci?

Vím že někteří by mě mohli odkázat na atlas ryb, ale věřte mi pročetl jsem jsi ho a osobní názory chovatelů, lidí atd.... jsem tam nenašel.

Předem děkuji za informace a odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 18:17 Žena holčík [0]
Já si myslím, že je to tou vodou, zkusím měnit častěji a budu doufat, že se zase dočkám toho jejich předvádění. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:44 R Muž Silent [5949] – Re: mimi9
Parmička čtyřpruhá a dravec? To slyším prvně. A že blednou od světla tak to je taky nesmysl. Měl jsem je pod výbojkami, a ty mají světlo silné, přesto byly krásně vybarvené. Změnu barvy má spíše na svědomí nevhodné prostředí v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:36 mimi9 – mimi9
bledne od svetla tiez som ju mal. velmi zere male rybky. je to dravec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:34 Lucik20 – Re: PentueR
Dobře, zkusím to. Děkuju za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:31 Muž PentueR [256] – Re: Lucik20
Lehce přerybněno, stingray není filtr ale "univerzální honič vody ", takže bych odhadl na přebytek dusitanů, protože je nemá co odbourávat. To, že po výměně vody ještě hnojíš Akvaflorem, tomu asi taky nepřidá.. Změř si dusitany, ryby se takhle často otírají při jejich nadbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:11 Lucik20 – Parmička mění barvu a otírá se o předměty
Ahojky, chtěla bych se připojit do této diskuze. Mám ten stejný problém. Myslela jsem, že jsou nějak nemocné. Ale mám ještě jeden problém. Otírají se mi o břidlici, o písek a tak. Co to znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 12:21 Muž TomášB [12]
no dobře, sice to není moje jezírko ale znamích, a kvůli pár rybkám tak 100ks 300W topítek kupovat nehodlám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:42 R Muž Silent [5949] – Re: TomášB
No to těžko. Jsou to tropické ryby. Leda bys dokázal udržet teplotu vody kolem 24 stupňů. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 10:49 R Muž Silent [5949] – Re: holčík
Díval jsem se k Tobě na nádrž. Výměna vody 1x měsíčně mi přijde málo. Zkus udělat tu výměnu teď a pak alespoň jednou za čtrnáct dní. Stav parmiček by se měl zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 10:44 Muž TomášB [12]
chtěl bych se zeptat jestli by ještě tyto ryby mohli být ve vetším jezírku i v zimě, a to samé jestli by mohli být i v jezírku přez zimu sumci žraločí a parmičky žraločí, díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13027-parmicky--chov?od=451