Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 22:00 Žena I.Š. [55] Re: ZDRI
Po velkém úsilí se podařilo odlovit 3 ks, jeden velmi rychlý bohužel musel zůstat, toho jsem nedali ani při odčerpání vody. Nic jsem teda už nepřidávala, nechám to osudu.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 21:57 Žena I.Š. [55] Re: afc1886
Tak to jsem dostala špatné info, že po týdnu už mají být. Ale nevypadají, že by strádaly, doufám, že tomu tak není.Jaké rostliny doporučujete? Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2020 18:14 R Muž afc1886 [14727] Re: I.Š.
Jenom dodám, že i ty neritiny tam šly brzo, protože ty se živí řasou, kterou tam teď ještě moc mít nebudou. Jsou vhodnější šneci do začátku. Já osobně nemám rád ani to volcano black, protože má ostré hrany. Jako další bych dodal ještě nějaké rychlerostoucí rostliny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 16:45 Žena I.Š. [55] Re: ZDRI
Omylem jsem poslala soukromý vzkaz. Ještě to nemám ošahané. Děkuju za rady, budu se jimi řídit. Ale stále mi hlava nebere, jak to může někdo takto propagovat a doporučovat, jako skoro zázračné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 16:22 Žena I.Š. [55] Re: Libor
Díky moc za info, ryby mi byly mi darovány a dostaly 1 tabletu. Nic jiného zatím pořizovat nebudu, vím, že počkat se vyplatí. Ale dobře, půjdou zpět ke svým. V článcích, jak rozjíždět jsem se ale dověděla, že můžou být už za týden, že je to spíše žádoucí. Názory se různí.
A co ten kal? Vypadá to jako rozpuštěná část Bacto+ z Bactoeseu. Dávat nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.01.2020 16:16 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
Jsi zblblá reklamami prodejců a liješ tam nesmyslné zázračné vodičky :-(
Takzvaný tekutý CO2 je ve skutečnosti glutaraldehyd = silné desinfekce, která logicky kromě řas potlačuje i růst citlivějších rostlin (mechů) a hlavně blokuje přirozený náběh užitečné mikroflóry (kterou tam současně přidáváš jiným předraženým nesmyslem - Bactoesex). Kdybys tam dala trochu kalu nebo vymačkané vody z filtru fungujícího akvárka, vyšlo by to na stejně. A i kdyby ne - spóry bakterií jsou všudepřítomné a postupně se tam namnoží sami.

Ad Ancistrus - přesně to popsal Libor. Brzy se zde budeš ptát, proč máš vykousané díry v Echinodorech... Navíc Ancistrus je hodně odolný na bordel vodu, takže nejspíš přežije, bude škodit, svinit vodu a brzy se i nekontrolovaně množit. Do takto malé nádrže vůbec nepatří! Dej je pryč a nech to akvárko v klidu alespoň měsíc zaběhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.01.2020 15:58 Muž Libor [527] Re: I.Š.
29.12. založeno a už tam máš ryby? To je velký problém. 4 Ancistrusy? - to je zatím malý problém, který postupně přeroste ve veeeelký problém (pokud tedy vůbec přežijí). Že se vrhli na rostlinky je logické - protože tam nemají jinak co žrát, nestihly se vytvořit ani řasy. Další ryby jsou v tomto tématu offtopic, ale to složení taky není ideální a neodpovídá objemu nádrže. Doporučil bych vrátit Ancistrusy zpět do prodejny, vyčkat, až se podmínky v akváriu stabilizují (nulové dusitany) a pak postupně zarybňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 15:18 Žena I.Š. [55] – Mini vodní svět
Fotka k příspěvku Dobrý den, jsem tu úplně nová, takže všechny zdravím:-)
Už jsem se před mnoha lety akvaristice jako začátečník věnovala, teď jsem se k tomu zase s radostí vrátila a koukám, jak se vše posunulo vpřed.
29.12. 19 jsem založila po důkladném nastudování informací JUWEL akvárko 70 l. Vše, co používám jsem uvedla do prezentace. Nyní zabydluji, mám 4 malé ancistruse (není to moc?), kteří se ihned vrhli na rostliny:-( a 2 neritiny.
Vše jinak vypadá v pohodě, jen mám na rostlinách a kamenech jakoby béžový kal, který sedá a víří se. Připadá mi to, jako kdyby to byly bakterie z Bactoesexu, které filtr nevezme.
Jinak si to nedovedu vysvětlit.Vše snad dělám správně, kameny i kořen jsem vyvařila, test octem je negativní. Ve vodě létají drobounké částečky, které jsou vidět jen zblízka. Jako zvířený prach proti světlu. Vodu jsme po týdnu měnila, dodala Bactoesex a situace se nelepší.
Plánuji 10 neonek, 8-10 parmiček čtyřpruhých, 2 samice a 1 samce mečovek nebo plat.
Poradíte, prosím?
Děkuji
Ivana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.11.2019 22:11 Žena Mon [38] Re: danielka841
Bylo by fajn, kdybys měla prezentaci. A v ní co nejvíce informací. Třeba i velikost akvárka a počet a druhy ryb. Je možné, že se některé rybky nebudou hodit do akvária dané velikosti ani při zlepšení podmínek. Bylo by pak jednodušší, kdybys ty nevyhovující co nejdříve vrátila do akvaristiky nebo někomu věnovala.
Sama jsem začátečník, ale vím, že tady Ti spousta lidí dobře poradí. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2019 21:05 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: danielka841
Tak vezmeme to od podlahy tedy ode dna. Ty barevné kamínky ven. Dno křemičitý písek (štěrk) 3 až 6 mm. Nebo přímo akvarijní substrát.Mušle ven.Artefakt Řeckého chrámu ven. Místo něho třeba pěkný kořen. Rotační čerpadlo bez molitanu? Vyměnit za molitanový biofiltr. A hlavně mnohem více rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2019 21:02 R Muž Anthrax [4794] Re: danielka841
Chce to uzpůsobit osádku vůči objemu akva a životním nárokům jednotlivých druhů (viz. atlas. Filtr jen na prázdno honí vodu. Měl mít odpovídající objem filtrační hmoty. Dno ani dekorace by neměli obsahovat vápník. Takže mušle ven. Pár kamínků ze dna vyzkoušej v octu. Pokud bude šumět, tak vyměnit za něco nezávadného. A v neposlední řadě přitlač na rostlinkách.
Určitě teď měn pravidelně a často část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.11.2019 21:00 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: danielka841
Všechno, Danielko, všechno. Substrát tam není od toho, aby barevně ladil k nehtům. Je moc hrubý, takže se do něj bude zachycovat detrit. Taky bys ho měla otestovat na vápník (s jistotou tam je). Rostlin tam máš tragicky málo, zato tam přebývají ty mušle (ze kterých se taky bude uvolňovat vápník a které do sladkovodní nádrže nepatří) a ta rádobydekorace zbytečně zabírá místo. Taky ta nádrž vypadá naprosto nezajetá a už jsou tam ryby, což je velká chyba. Té věci, co má asi představovat filtr, chybí filtrační hmota. A taky je to na začátečníka moc malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 20:50 danielka841
Fotka k příspěvku Moje akvarko vyzerá takto.poraďte co mám zlepšiť ďakujem.
afc1886 napsal: Jestli se chceš z těch rybek těšit, tak jim vylepši podmínky v akváriu, nebo ti brzo umřou. Když vytvoříš prezentaci akvária, tak ti nejen já, ale i ostatní s radostí pomohou k lepšímu akva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2019 17:48 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RAP
Pokud možno koupit volně sypané kamínky a zkoušku octem provést přímo na místě. Samozřejmě před nákupem.
Edit: Ještě jedna věc. Křemičitý písek nemůže ze své podstaty s octem reagovat. Je to tak tvrdý nerost,že i kdyby byl v octu 1000 let nic se nestane. To musela být v těch kamenech nějaká příměs obsahující vápenec jinak to není možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 15:34 Muž RAP [1559] Re: Kawa
I tady můžeš narazit. Koupil jsem pytel křemičitých kamínků, krásně kulaté, zrnitost cca 5mm. Do akvária super. Tedy než jsem ho vyzkoušel v octu, takhle rychle mi uzavřenou zavařovačku žádný substrát nenatlakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2019 11:53 Muž Papik [617] Re: Baboo
Můžeš použít i písek do bazénových filtrací, cena je též příznivá. Jen si musíš vybrat správnou velikost, aby nebyl moc drobný.

např. zde e-pisky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2019 11:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Baboo
Pokud chceš křemičitý písek (štěrk) nekupuj ho v obchodě. Každé větší stavebniny prodávají různé zrnitosti, buď pytlované nebo volně na váhu. Hlavně valounky. O proti obchodu za zlomek ceny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2019 11:01 Baboo Re: Baboo
Děkuji za odpovědi, dnes budu dno měnit, jen se chci zeptat, jestli jde poznat už v obchodě, jestli s dnem nebudu mít stejný problém? Případně když doma udělám test s octem a opět to bude šumět, mám i jinou možnost než jez znova do obchodu a doufat, že tentokrát to bude bez problému? Děkuji za odpovědi už teď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2019 17:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Baboo
Výměnit. Jinak to bude ovlivňovat tvrdost a pH vody. Test s octem se měl udělat před vložením do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2019 17:30 Muž vlka [3456] Re: Baboo
Vo nejdříve vyměnit a za mě pečlivě propraný říční písek. Velikost 2-4 mm. A dáš-li mraky rostlin, po vpuštění rybiček se ti postarají o hnojení. Obroská výhoda - nepotřebuješ chemii, ani hnojení. A přidáš-li dost Okružáků, nemusí být ani řasa. Jen moje zkušenost. Roční zatim to funguje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2019 15:55 R Muž afc1886 [14727] Re: Baboo
rybicky.net/k/forum/885981.jpg
Za mě rozhodně vyměnit a nebrat drť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:15 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Baboo
Problém to může být pro rostliny, protože takovéhle dno může blokovat přísun živin pro rostliny.

Jestli je akvárium jen několik dní staré a plánuješ tam dát rostliny (co je vždycky dobré), tak bych jej ještě vyměnil za písek nebo štěrk, který v octu nebublá. Lepší je nějaký jemnější, aby do něj hluboko nezapadaly nečistoty.

Edit: Jestli je to ta nádrž, ve které je již čichavec, tak po výměně dna měnit obden 1/3 objemu vody za čerstvou, nejlíp odstátou na pokojovou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:12 Muž Smetany [1226] Re: Baboo
Co v tom akváriu má být? Ve většině akvárií je to nepříjemnost, v některých to nevadí vůbec a pro některé typy akvárií to může být fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 15:03 Baboo – Vápenaté dno
Ahoj, v pár dnech starém akváriu jsme zjsitila, že mi kamínky ze dna šumí v octu, jak velký problém to je? Co s tím?
Je to bílá drť přímo určená do akvária :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 20:16 Muž RAP [1559] Re: Honza123
Že by rostliny? Tedy pokud se jedná o buchanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 21:18 Muž Honza123 [3] Re: zelenakapusta
Ok, diky. Nemáte tušení, jak se tam mohly objevit ? Kameny jsem nechal odstat v hypermanganu a kořen je z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 14:35 Žena zelenakapusta [1630] - TetryRe: Honza123
To vypadá na buchanky. Jsou neškodné, až tam dáš rybky, tak si na nich pochutnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 14:09 Muž Honza123 [3] – Organismy na skle
Fotka k příspěvku Zdravím, 14 dní od založení akva se mi na skle objevily tyto drobné cca půl mm malé bílé tečky. Po detailnějším sledování se tečky hýbou. Nevíte co by to mohlo být ? Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 11:09 Žena Vever [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám 14 dnů staré akvárko, snažím se o africké Malawi. Je to pár dnů co mi začaly ve vodě poletovat kousky bílého jakoby závoje... tvoří se to zřejmě v hadicích od filtru a postupně se odlučuje do akvária. Ještě jsem to neviděla, tak vůbec nevím... napadá mě, jestli jsem to nepřehnala při startu s bakteriemi. Použila jsem Stability dle návodu... Přikládám foto. Díky za každý názor :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.06.2019 12:52 Muž Smetany [1226] Re: Angus68
Zásadní problém je v tom že někteří akvaristé považují vodu z vodovodu za nevhodnou nebo dokonce "jedovatou" pokud nepočítám chlór který může částečně škodit a nebo vyloženě nevhodnou vodu není důvod proč by výměna vody měla přerušovat záběh akvária. (V řece se voda mění daleko častěji) a já určitě nechci tvrdit že to bez výměny vody nejde. Taky jsem tak spoustu akvárií založil někdy bez problémů jindy s řasou. Ale od té doby co jsem začal při zakládání používat AU a měnit vodu řasy jsem prakticky neviděl a záběh to rozhodně nezpomaluje.

Jirko s tím kyslíkem nesouhlasím. to je totiž naopak faktor který umí záběh zpomalit nebo dokonce ohrozit. Vzduchování zvlášť pokud někdo zakládá akvárium v tomhle vedru je jednoznačně pozitivní faktor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:45 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Jirko, neřeším. Teď k těm podmínkám.( např.mým)
Akvárko v provozu ( hala kde se jezdí destou, vysoká prašnost.) nemožnost odkrytého ...vyvětrávám výměnami vody, a zde tedy řeším i kyslík ;-)

David pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2019 11:42 Angus68
Jó chlapci, každej ať si to vyzkouší sám. U mě to problém není. Nevím jak u ostatních uživatelů a majitelů akvárií hmm
Můj názor neznamená, že mám pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:40 Angus68 Re: JirkaŠčobák
A ani výměny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:39 Angus68 Re: NHKG
Jirko, o filtru nebyla řeč, ale když ho dám do nové nádrže, tak slušně zaběhnutý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
V zábehu sa majú namnožiť nitrifikačné i nitratačné baktérie, ktoré obe potrebujú k životu kyslík. Je fakt, že im stačí oveľa nižšie hladina ako rybám (ak sa ryby už udusia, baktérie ešte stále prosperujú), ale i tak by som netvrdil, že na kyslíku pri zábehu nezáleží...

Ale osobne pri zakladaní akva vodu tých prvých pár týždňov nemením...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zervajs
Pokud v záběhu nemáš ryby, tak v zásadě není důvod řešit extra kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:01 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Angus68
určitě ,to nikdo nepopírá.
dokonce lidé dávají ryby hned po napuštění, a funguje ;-)
je to o různých přístupech k akváriu a akvaristice všeobecně, toť můj příspěvek...
výměnami vody ( když znám její parametry) a nemám např.filtr zředím dusitany, amonium, a dodám tolik potřebný kyslík, rostlinám pohnojím ....
vyzkoušel jsem bez výměn vod, s výměnami, tak i onak...hůře,lépe, katastrofálně..ale vždy fungovalo.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2019 10:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Angus68
S tímhle může být dost problém. Pokud neměníš vodu a máš nezaběhnutý filtr, tak ve vodě může být dost "bordelu" a můžou být problémy se řasami. Takže pokud víš co děláš, tak to problém není, ale začátečníkovi bych doporučoval měnit často (pokud má dobrou zdrojovou vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2019 10:17 Angus68 Re: zervajs
Ty se směješ, ale u mě to funguje ;-) Nemám s tím problém. Přidával sem ryby i po třech dnech a pohoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2019 10:08 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Angus68
hodně proměnných :)

filtr,dno,chemie,světlo, "živočichové", přeměna emerzu na submerz...co mě jen tak napadlo ;-)
zakládání podle 'metod', ...
každé akva jiné podmínky.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 09:39 Angus68 Re: Smetany
Já když zakládám nové, tak nevidím potřebu měnit vodu. Proč? ;-) Podmínky se musí ustálit. A to častýma výměnama vlastně přerušíš. A budeš čekat o to dýl ;-)
V Angusárku sem měnil vodu po dvou měsících a myslím, že to nijak neuškodilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 08:36 Muž MirekSazava [71] Re: KaGaOri
Hlavne tady jeste nezaznela podle me ta nejdulezitejsi vec. A to, ze zalezi, jak je akva nastavene. Pokud je to nejaky lowtech bez vyzivnych substratu apod., bude stacit na zacatku mnohem mensi frekvence vymen vody. Az da Petra tuhle informaci, je mozne davat nejake rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 21:27 Žena KaGaOri [89] Re: Petra
Měla jsem zažito, že v záběhu se první měsíc mění voda (1/3 - 1/2 objemu) po tolika dnech kolikátý týden je akva v provozu, tj. první týden každý den, druhý týden obden, třetí týden každý třetí den, čtvrtý týden každý čtvrtý, pak jednou po 5 dnech a potom se přejde na normální týdenní frekvenci údržby. Upozorňuji, že se možná jedná o postup předpotopní, zbytečně drastický a dost možná moderní dobou překonaný, nicméně mi v minulosti fungoval, tak se ho držím. On asi jeden jediný správný univerzální postup nebude, přece jenom jde o biologický materiál, kde je plno proměnných :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 20:41 Muž Atomret [41] – co myslíte měl ho tam?.-)
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 17:19 Muž vlka [3456] Re: Petra
Čauky. Pokud není vyloženě nějaký problém, tak u nově založeného AQ bez ryb nevidím důvod výměny vody. Začal jsem s výměnou až když bylo AQ s rybičkama (a mám jich hodně) a filtr byl zaneřáděný - voda už na pohled „hnědší barvy“ Teď každý týden odkalení - přední část až na dno, výměna cca 1/3 vody a 1x za 14 dní kompletní vyčištění filtru (mám vnitřní)- Pokud nemáš problémy, budeš muset sama vysledovat nutnost výměny části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 14:40 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Petra
Polož si nejdřív otázku: Proč chci měnit vodu?
Každý zásah by měl mít svůj důvod a měla by jsi vědět, čeho chceš dosáhnout.
Já při zakládání akvária, dokud nemám ryby, vodu téměř neměním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2019 12:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Petra
Nedělám výměny, pokud nemusím. Neexistuje všeobecný jediný správný postup.
Dej fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2019 12:38 Muž Smetany [1226] Re: Petra
Pokud máš alespoň trošku použitelnou vodu tak častou výměnou vody nic nezkazíš. Mě přijde Ob den takový rozumný kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 12:35 Petra – prvni vymena vody 180l akvarium
Ahoj,

hledam, ale názory se rozchazeji… Mam nove zalozene 180l akvárium, ze 3/4 osazene rostlinami, 6 hodin denne svitim a v prubehu sviceni poustim co2. Kdy mam udelat první vymenu vody?

Nekde se pise nejlepe v prvnich dvou týdnech každý den, nekde zase 3 tydny na to nesahat a az pak menit. Uz jsem z toho zmatena.

Predem dekuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 13:33 Muž Kolin87 [18] Re: vaclav
octový test jsem dělal už minule a dno je bez reakce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818?od=201