Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 15:59 Muž pakozdy [17] – objem akva a kvasnice
no mna by zaujimal vztah pomeru objemu akvaria a mnozstva kvasnic pripadne inych komponentov.
vie mi to niekto vysvetlit coho dat menej aby som mal menej co2 atd ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 06:47 Muž ghostik [81] – Re: Killer
Mne to vydrzelo neco prez tyden pak jsem dosipal cukr a dotahl jsem to z bidou tez ke 14 dnem :o) Pak tam je uz tolik alkoholu ze vse pochcipe - zkuste lezet 14 dni v lihu . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 01:28 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Sid
Ja sypu dle oka a vydrží to bublat taky skoro 2 týdny..nejsem chemik,ale to jak dlouho to bublá záleží na průběhu reakce a ne na tom jak rychle to odchází..vzduch je sice stlačitelnej,ale jen do určité míry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 00:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Tak to je slovo do pranice... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:52 Polux – Re: Sid
Jedine ze bys prijel keme a 14 dni tu spal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
O.K., nechci se přít. :-) Jen mám jinou zkušenost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:45 Polux – Re: Sid
Nevim ale ja fakt nekecam nemam to zapotrebi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Používám instantní kvasnice už nějaký ten pátek. A taky si občas rád zaexperimentuji... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:37 Polux – Re: Sid
3 dny jo to bylo s normalnima kvasnicema v kostce co kupuju praskove jsem spokojenej fakt az 14 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Nebudu se divit, ale nebudu věřit. smich Přiškrcením dobu produkce neprodloužíte. Leda byste měl PETláhev nafukovací jak pátrací balón. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Moje něco přes 3 dny... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:35 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Polux
moje praxe s tolika surovinami právě ty čtyři dny (necelé). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:26 Polux – Re: johan
budete se divit ale kdyz to takle skrtim tak az 14 dni a to mam z praxe !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Davam do 2l flasky pulku toho sacku co se prodava a cajovej hrnicek cukru a vlaznou vodu...
To nemůže vydržet bublat déle, než... Kolik dní? 3? 4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 22:57 Polux
Co2 je dobra vec ale kup dlouhodoby test aby ti rybky nezarvali :-). Muzes normal do 2l flasky a klidne to muzes skrtit:-)Ja pouzivam Co2 a nelepsi zkusenost mam z praskovejma kvasnicema vydrzej mnohem dyl nez kostky.Davam do 2l flasky pulku toho sacku co se prodava a cajovej hrnicek cukru a vlaznou vodu :-)Skrtim to aby vysla zhruba 1 bumblinka cca za 3-5s Difuser to krasne rozprasi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:42 Žena Rebbie [71]
Já dávam na 40ti litrový akviško 250 g cukru, 1,5 ml (či co to je za jednotky v tej nejmenší injekční stříkačce, kterou to odměřuju :-)) a litr vody do dvoulitrovky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:29 Ondras
Souhlasim s johan®, být tebou tak CO2 nedávám, ale je to tvoje věc.
Já sem při svém testování CO2 použil poměr z těchto stránek:
www.chickoaqua.estranky.cz/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:16 Muž gripen [0]
ted sem na internetu nasel tabulku ...
vypocital sem si 950 mg (0,95g) kvasnic na mych 50l....
je to pravda ?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2008 21:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: gripen
do tvého akva mi to příde jako zbytečnost. Máš tam docela málo kytek. Zbytečnej risk. A jinak záleží na množství kvastnic než na množství cukru. (množství cukru ovlivňuje délku reakce, množství kvasnic její intenzitu) Takže já bych dal menší hrnek cukru poloprázdnou čajovou lžičku kvasnic. (každé kvasnice kvasí jinak, a každej má jinou vodu, takže to ber s rezervou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:02 Muž gripen [0] – Množství droždí a cukru pro Co2 na 50l
Zdravím hodlám si zařídit Co2....
Neco sem si o výrobě přečetl na AQUAPAGE.CZ ale vzoreček množství na litr sem nenašel .
Prosím můžete mi poradit kolik droždí a cukru na 50 l ?????
Dekuji ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 15:01 Muž ghostik [81] – Re: pakozdy
Protoze mi bohate staci za pomoci toho drivka co se rozpusti do vody. A az budu chtit prodlouzit interval vymeny 1.5kg lahve z 3mesicu na vic tak udelam 100% vstrebavani CO2 na vystupu filtru ale zatim mi to z lenosti takto vyhovuje :-D

edit: zvon je dalsi hyzdici vec v AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2008 14:52 Muž pakozdy [17] – Re: ghostik
a preco neuvazujete na zvonom na samovolne vstrebavanie co2. ked do toho budete pustat vela co2 tak to prebehne cez hranu a ide von.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2008 14:26 Muž ghostik [81] – Re: kolcun2
Staci bublat ale co nejjemneji. Uplny ideal je kdyz se bublinka rozpusti nez dojde k hladine ale to se timto zpusobem neda snad ani docilit :o)
Staci dat lipove drivko a prez nej poustet jemne bublinky. Kdyz to umistis pod vyusteni filtru tak udelas jen dobre, protoze bublinka nez dojde k hladine se v proudu vody jeste povozi a ma vice casu na rozpousteni se vic do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 14:12 kolcun2
Chcem sa s vami skusenejšimi poradiť. Mam CO2 urobenu v PET flaši, dokonca mi to aj bubla cez kamienok. Stači ho ponoriť do vody, alebo ta voda ma cirkulovať.Dik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 22:43 Jooky100 – co2......
tak krasne smrdi cela izba od toho humusu ze to ani nie je mozne....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 18:06 Barabie
Ahoj všichni, někde jsem slyšel o výrobě CO2 pomocí brambor, neznáte někdo recept a popřídě jakou máte vlastní zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2008 21:53 Muž Eff [417] - Rostliny
Tak tak Tomme, já to dělám stejně tak. Nahřeju hřebík, ten lehce projede víčkem od petky, díru nožem očistím aby tam nebyly nerovnosti, zhora kápnu vteřinové lepidlo, zhora natlačím spojku, na ni nasadím hadičku, kterou pak lze jednoduše sundat a vymněnit, je-li třeba. Na petce s čistou vodou pak na jednu spojku nasadím hadičku zhora i zespoda. Těsnost je dokonalá.
Předpokládám, že v příští části našeho okénka pro kutily se tradičně budeme zabývat mícháním kvasnicokoktejlu. Nebo že by téma difuzér?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 20:00 Tomm
Nejlepší je tam nacpat spojku na hadičky a potom na ní nasadit hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2008 18:35 Žena Danila [4489] - Sumci
též jsem se trápila s protáhnutím hadičky a nakonec jsem použila infuzní set, dírku do lahve rozpálenou jehlicí, na bodec infuzního setu vteřinové lepidlo a když to tam narvete, krásně se to zalepí.Navíc na infuzní hadičce je škrtítko, což je bezva. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:33 japman – zide sa...
s pretiahnutim hadicky cez vrchnak sa tu asi trapilo viacero ludi, takze: vyborny sposob, ako dostat sirsiu hadicku do uzsej dierky (aby to potom same lespie drzalo) je zrezat hadicku sikmo, tak, ze sa vam vytvori spic, tak sa to da jednoducho pretiahnut, potom ju mozte zrezat rovno, ak je potreba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2008 08:37 Muž Eff [417] - Rostliny
Pár vychytávek:
- netřeba vrtat, stačí nad plynem nahřát hřebík a díra ve víčku bude ukázková
- pak určitě použít spojku a jak psal mrak - podle velikosti díry buď hadičku dovnitř a zaklínit spojkou, nebo jen spojku zvrchu nasadit a přilepit vteřinovým lepidlem
- ty flašky raději dvě, v jedné ve víčku jednu díru, v druhé dvě díry (fakt se stane, že burčák převrhnete a kvasnice s cukrem vesele putují do akvárka, když tu není záchrana v podobě druhé petky naplněné vodou, kde vstup z burčáku je pod hladinu vody v petce - slouží i jako počítadlo bublin)
- na hadičku vedoucí do akvária umístit zpětný ventil (asi 15Kč). Totiž když měníte obsah burčákovadla, může se stát že flašku zmáčknete, nacucnete vodu a ta už frčí hadičkou z akvárka ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:06 Muž Lorencs [6]
gomez napsal: Dobre dejmetomu ze bych si to poskladal. Jenze jak... nemate nekdo tedy foto pripadne nejaky popis jak to udelat. Nejaky jednoduchy navod pro uplnyho blbce. Dekuji.....Jsem se splet...tak blbce za magora se omlouvam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2008 20:59 gomez – do 50l
No jak koukam ze po zjisteni ze mam zatim jen 50l od toho upustim.

Lorencs: Myslim ze, od toho je tu toto forum abych se zeptal a nekdo mi poradil. No to ze budu nazvan "magorem" jsem jsem si nemyslel. Staci prece napsat: Gomez do 50l je to zbytecny, pockej az budes mit to vetsi akvarko.

Dekuju moc lidem co se vyjadrili k tematu a poradili. Navod je super palec

Myslim ze toto tema bude uzitecne i jinym.

Jinak pro nove akvarko jedu na konci tohoto mesice. Nakonec bylo vybrano 180l.

Gomez



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:24 Muž Lorencs [6] – Re: Gomez
Ty planuješ něco o čem nemaš ani paru...to je dobry.Ja třeba CO2 vubec nepouživam a nestačim rostliny střihat a protrhavat.Neřikam ,že CO2 je špatne ale hodně lidi si tady přečte ,že rostliny rychleji rostou (při CO2) a okamžitě chtěji aplikovat,ale o tom to neni ,aby všechno rostlo během tydne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:24 suchysvatonovice
já jsem použil místo vzduchovací hadičky jinou,která má sice teoreticky stejný průměr,ale je značně tužší takže mám hadice ve víčkách jen strčené a těsní to výborně.Sice byl boj to do díry 5 mm nacpat.ale šlape to.Jinak hadička zakoupena v Hornbachu za asi 6-9 kč/m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:17 JeeL – Re: Lorencs
Ak si pozorne prečítaš gomezovu prezentáciu, tak v poznámke má písané nasledovné: "V co nejkratší době plánuji nové cca 120-200l." Takže predpokladám, že hnojiť CO2 bude do budúcej - väšej nádrže X-)

EDIT: Hmm, ale zase tu dole píše, že má 50l, takže teraz som v rozpakoch hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:12 Muž Lorencs [6] – Re: gomez
Na 50l aqua s tolika rybama pouštět ještě CO2 to jsi asi fakt magor... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:56 JeeL – Re: gomez
Ohľadom CO2 je tu toho požehnane. Skús pozrieť sem rybicky.net/forum/s25 (Taktiež pozri do zložiek "Výroba" a "Zkušenosti a rady").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:54 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: gomez
jen takovej postreh :-D kdyz udelas dirku do toho vicka tak protahni hadicku skrz vicko, nasad spojku a pokus se to vytahnout zpet. Kdyz se ti to povede, tak to nemusis ani lepit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:52 gomez – Re: Mrakoplash
Moc dekuju to je ono, krasnej navod pro takovyho jako ja palec Myslim ze vsechno mam doma... zitra se do toho pustim. Ja v tom hledal vedu, ale ono to neni tak slozite. Jen si asi poridim k tomuto jeste to pocitadlo bublinek. Kdyby jste nekdo jeste vedel nejake vychtavky nebo poznatky z provozu budu vam vdecen.... Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2008 18:33 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: gomez
www.akvarko.cz/… tady mas myslim i videonavod :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 18:19 gomez – Re: Effouš
Dobre dejmetomu ze bych si to poskladal. Jenze jak... nemate nekdo tedy foto pripadne nejaky popis jak to udelat. Nejaky jednoduchy navod pro uplnyho blbce. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 14:04 Muž Dahak [425] - Cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 13:58 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: gomez
Napr.www.shop.akva.sk
dobrý výber co2 kompletov za dobré ceny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2008 13:55 Muž Eff [417] - Rostliny
Výroba zabere 15 minut, náklady cca 50 korun, dohromady to dá i hovado lévé jako jsem já. Myslím, že víc času promrháš hledáním hotového řešení. Kdyby jsi byl z Brna, klidně ti to poskládám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 13:49 gomez – Doporucte CO2 do 50l
Zdravim vsechny... procetl jsem par clanku a chtel bych si poridtit jednoduche co2. Mam 50l akvarium. Porizenim co2 nemyslim co2 s tlakovou lahvi, ale neco na zpusob petlahev cukr a kvasnice. Jen se mi to nechce vyrabet proste chtel bych to zakoupit hotove. Nasel jsem na internetovych obchodech par takovych veci, ale nevim vzdy se mi zdalo ze neco chybi. Pokud tedy neco takoveho existuje doporucite neco?? Chtel bych proste komplet...... zadne velke kutilstvi. Diky Gomez

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [11]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set?od=501