Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:16 ondrej Re: Driv3r
No super Dakujem za odpoved teraz son tu kupil :/ Driv3r napsal: nechci strasit ale jestli ti to uchazitam kdes udelal tu sipku tak je ten ventil prasklej. jsou pomerne krehky a kdyz zmrznou tak jeste vic staci jen tuknout pokud je to s te dirky tak je spatny ten ventil tesneni v nem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2016 10:12 ondrej Re: laKatos
Nie to nie je prasklina len skrabanec laKatos napsal: na tom tele reducaku to je prasklina nebo nejaky chlup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:25 laKatos Re: ondrej
na tom tele reducaku to je prasklina nebo nejaky chlup?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:24 Muž Driv3r [236] Re: ondrej
nechci strasit ale jestli ti to uchazitam kdes udelal tu sipku tak je ten ventil prasklej. jsou pomerne krehky a kdyz zmrznou tak jeste vic staci jen tuknout pokud je to s te dirky tak je spatny ten ventil tesneni v nem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2016 21:19 ondrej – Co2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer zakladam si Co2 set a skusal som tesnot spojov zistil som unik z ventila pridavam foto oznacil som tam miesto kde som zistil unik ked som naniesol penu zacali sa vytvarat bubliny je to normalne? Dakujem za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 22:21 Muž Driv3r [236] Re: TRULY
Jestli chceš skládat co2 set tak ten ventil camozi.ale ty spojky a tečka atd bych kupoval treba ve specialce na vzduchotechniku.z netu pokud to nebude nejaky zamerenejsi na vzduch a co2 tak to budou zmetci.a hlavne to zase tolik nestojí jako únik co2.a trable s unikama a ten el mag ventil koukej na spotrebu není potreba živit ventil o 20w a brat takovy ktery je bez el zavřeny jsou but otevreny nebo zavřeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 21:09 Muž TRULY [164]
ahojte. Predavaju sa aj camozzi oadelky?
Mozem teraz za 5 kupit soatny ventil camozzi + 5 ks spojok s teflotnovym tesnenim a 5ks nadstavcov na hadicky. Tak neviem ci je to dobra cena a zacat si to pomaly skladst alebo hladat neikde set. Ale po precitani clanku asi pouzity set nekupim.
Alebo to objednam vsetko niekde na stranke radsej. Mozno aj to co pisem je ktovie ako dlho pouzite...ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 14:32 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Přečti si zdejší modrej rámeček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 14:24 Muž TRULY [164]
Ahojte.
Viete mi poradit z akych znaciek a overenych veci si vyskladat co2 set.
Svetlo som uz riesil tak by sa mi mali zvysit nejake peniazky tak uvazujem nad co2 setom. (zatial len tak zbežne)
Novy kupovany v SR s kontrolerom stoji asi tolko ako nove auto :-D A pritom su to tie iste kontroleri ako s ebay alebo aliexpress len so zarukou.
Nevyznam sa vsak do toho.
Niejto napise kup ten, druhy henten, niekto odporuca camozzi veci atd.. Nasiel som aj jeden typ controllera z eaby cca nejakych 90£…

Co sa tyka difuzorov som uz uplne mimo. Viem ze je to dikutabilne ale viete mi dat nejaky nastrel?
Napr. flasa min 2kg, difuzor jbl, ihl.ventil camozzi, ked controller tak ten za 110$ z aliexpress + sondy, magneticky ventil od neviem koho ak sa chapeme.
Viem ze je to trosku obsirnejsie ale dakujem vopred.
Este mozno nieco pohkadam na bazosi ale tak neviem ci tam najdem nieco normalne + neviem ako je to so zivotnostou kontrolera a ostatnych sucasti co2 setu. Neviem co sa opotrebuje rychlensie alebo co sa zvykne kazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:54 Zdena
Diky to me nenapadlo.Resil ste to nekde tu v okoli ol nebo uplne nekde jinde.Dekuji zdenek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:46 Muž visek [75] - Tetry
zajdi nebo zavolej hasicum.ja u nich koupil za 200 korun plnou flasku.ted jsem ji po 2,5 roce vymenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 10:37 Zdena
Dobry den.Umi někdo lahev no co2 5 kg za nejakou super cenu?Nebo nevi někdo o nekom v okoli Olomouce?Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: cize tie 0.5kg flase su na 2 veci
Tak, tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:28 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
No ona nejaka ta stovka jednou za pul roku neni myslim ve srovnani s ostatnim zadny vydaj :-) My tu mame kolem Usti nad Labem plnirny snad 3, jedna Linde to bude drahy, pak hasicsky sluzby, tam jsem jeste nebyl, ale tohle je takova pologarazovka, rodinna firma, co dela revize a servis hasicaku, maj to doma, tak asi proto takova cena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:17 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Tak to se omlouvám blbě jsem to pochopil. Já vím že moje cena není nic moc ale zase to mám blízko a na počkání. Taky je to Praha, dřív jsem to nosil do obchodu s hasicími přístroji a čekal skoro měsíc, cena byla ale poslední dobou stejná a dříve to stálo 200 tak že na tu tvojí jsem se stejně nikdy nedostal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 09:06 Muž Jarry [1437] Re: vaaclav
600Kc = pouzita 6kg lahev + napln :-) Za samotny naplneni 6kg tu chtej 150Kc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 05:14 laKatos Re: vaaclav
z textů od jarry-ho mi spise pripada ze cena je vcetne flas. Tzn jedna flaska + napln ho stala 600kc. Což je super cena.

Jinak cena náplně 2x5kg a 540kc taky neni suprova. Ja plnim 10kg za 206kc s daní....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 23:23 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarry
Prosím tě to jsou dost hrozný peníze mě stály naplnit dva 5 kilové hasičáky 540kč, to si musel platit i revizi nebo tlakovou zkoušku.
Konečně jsem si začal psát jak dlouho mě vydrží 5kg lahev CO2 na 400 litrů vody.
9.03 2015 - 12.10 2015 = 218 dní.
12.10 2015 - 17.04 2016 = 189 dní:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:51 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
měřič čeho? Na Co2 dropchecker, 0.5kg bomba je podle me nesmysl. Mam doma dvě 6kg bomby, prvni bubla do 540l uz 6 mesicu a stala me naplnena v plnirne 600Kc, druha od hasicu za flasku koralky taky plna :) Cili set mozna ano,ale bez bomby, vetsinou staci se zeptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:41 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
cize tie 0.5kg flase su na 2 veci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:40 Muž TRULY [164]
laky iba spwkulujem nad setom. Ci kupit predrazeny merac ktoey sa inac predava na aliexprese za 140$ a na slovensku za 170€.
Preto sa pytam na checker.
Co sa tyka tej flase je mi jasne ze je to individualne. Chcel som len hruby orientacny odhad.


ale dikes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2016 22:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
1., cca 2 mesiace
2., stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:50 laKatos Re: TRULY
kolik bublin za vterinu bublas? a cca jak jsou bubliny velke? jedes nonstop, nebo vypinas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:46 Muž TRULY [164]
viete mi povedať kolko može vydržať 2kg bomba orientačne pri 240l akvarku stredne zarastenom? vdaka

+ stačí pri CO2jke dropchecker?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 20:38 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: Vladik
Pročtu ho, plánovala jsem to a zapomněla. Omlouvám se. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 19:56 Muž Vladik [16] Re: Doccian
Vše je sepsáno v článku, na nějž vede odkaz umístěný v záhlaví této stránky. Najdeš tam i cenové kalkulace. Četla jsi jej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 19:13 Žena Doccian [1] - Neocaridiny
Ahoj, chtěla bych si pořídit co2, aby mi lépe rostly kytky, ale za prvé jsem jeste student, takže omezené finanční možnosti a za druhé sotva rozumím, které části co2 setu jsou k čemu, a tak bych si chtěla nechat poradit, kde sehnat set, který se po půl roce nerozpadne, či jednotlivé komponenty, pokud by mě to vyšlo levněji? Berte v potaz to, že jsem student.. pokud ale myslíte, že je lepší na tom nesetrit, tak by mi stačil odkaz na konkrétní sadu, avych si ji tedy mohla za nějaký čas pořídit, až to bude možné :) bylo by fajn, kdyby se dalo na noc vypnout, nejlépe automaticky pomocí spinacich hodin. Děkuji za všechny reakce, můžete případně napsat i do vzkazů :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 04:47 Muž Daviman84 [9] Re: Patrik7111
Je to tak :-D akorát musím ještě tak 3mesice počkat než se mi vyprázdní lahev X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 09:50 Muž Patrik7111 [0] - ŽivorodkyRe: Daviman84
Daviman84 napsal: Na odpověď k téhle, pro mě zajímavé otázce, si taky počkám :) mám pravděpodobně podobný set a takže by měl to taky zajímalo ;-)

Vypadá to, že to budem muset samy vyzkoušet.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 13:09 Muž Daviman84 [9] Re: Patrik7111
Na odpověď k téhle, pro mě zajímavé otázce, si taky počkám :) mám pravděpodobně podobný set a takže by měl to taky zajímalo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 21:24 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky
Zdravím, přišel jsem s takovým nápadem. Možná, že hloupím..
O co jde? Mám malinkatý Co2 set s neplnitelnou lahví.. Myslíte, že by šlo po vyprázdnění lahve do tý lahve namíchat kvasný mix, nasadit na ventil a vyčkat sž se taková lahev trošku natlakuje a dál používat jako plnou láhev Co2? smich

Doufám, že jsem to vysvetlil správně a pochopitelně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:45 laKatos Re: DavFM
kdyz to prijde, tak to prijde...... stim nic neudelame osud je proste dán....


poprve kdyz jsem ji privezl plnou po tydnu byly prazda... utekla mi pres bezpecnostni ventil.... tak jsem ji sel znovu naplnit a v plnirne mi ho vymenili za par kacek a od te doby klid.


davam si od te doby majzla. proto kdyz jsem lahev podruhe privezl tak jsem ji nastavil pote odpojil i s jehlovym ventilam ji potopil.....(a sly bubliny jen z vyvodu- ten jsem zkousel priskrtit jako protitlak co bude z akvaria) .... posleze usadil na misto...... a uz jsem na ni nesahl.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:35 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
Tlak nevim, ale mam to normalne koupeno ve Webo (Dobra), mozna to ani neni hasicak, proste seda flaska na CO2.
Kluk ma akvarko ve vlastnim pokoji a na noc si vetsinou zavira, tam by mozna i ta mala lahev udelala pruser, velka urcite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:27 laKatos Re: DavFM
dejve a ten hasicak mas na 180 nebo 250 baru? bacha at ti ta mala z hasicaku nebechne.... to by byl vetsi pruser kdyz uz tady rozebirame veskera rizika...

jinak pri vypusteni cele lahve bude CO2 (CO2 se drzi u zeme) jen par centimetru. s tím ze lahev je u vyklenku kde je otvor pro stoupacky...... je to nejniszi otvor v domacnosti......a CO2 by melo odchazet jim dolu mimo byt.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
No a premyslel jsi nekdy, kolik tam je metru krychlovych plynu, vydeleno plochou mistnosti (tveho bytu), do jake vysky si to naplnis, az se neco posere?
Usnes a uz se nevzbudis....
Proto treba ja nemam doma velkou lahev, ackoliv mi jedna, sice od argonu, prebyva a radeji sem poridil hasicak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:15 laKatos Re: Affinity
Fotka k příspěvku pokud to s CO2 myslis opravdu vazne zmer si poradne skrinku do ktere ti tlakova lahev ma jit a dal bych tam takovou co se tim tam vleze jen tak tak..... nejhorsi je vzdy vyska... ja takovou lahev shanel par mesicu az se mi podarilo sehnat atyp s vyskou 65 vcetne ochranneho klobouku a vnitrni objem neco pres 13litru... tzn. 10kg CO2.

ono se nekdy oplati si priplatit ... vrati se ti to cenove pri plneni ( me vyjde naplnit tu 10kg 206kč) .... a hlavne nebudes do plnirny chodit tak casto... jednou za rok ji zajdes naplnit a jinak o ni nevis...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:10 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Affinity
Nesmíš koukat po akvaristických prodejnách. nastroje-naradi.hyperinzerce.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:05 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: laKatos
Prave jsem se zeptal a cekam na odpoved. Pokud mi nepotvrdi zivotnost tak ji brat radeji nebudu. K cemu taky ze :) diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:02 laKatos Re: Affinity
za petikilco je to fajna cena..... je to starsi typ lahve taky takovou mam jen 2kg..... poptej se jeste na stari te flasky....(neboli do kdy je pouzitelna)..... protoze flaska muze byt tesne pred koncem zivotnosti pak uz by ti nesla ani prodlouzit ta revize...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 17:00 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: vaaclav
Porad i tak je to 1500 kc dohromady. A usetrim oproti koupeni napr. Tohoto setu www.rostlinna-akvaria.cz/…

Jeste k tomu s mensi bombou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Affinity
Nějaká doba co musí být lahve šedivé už uběhla a přestavba (nátěr a nový ventil) spolu s naplněním tě může vyjít na 1000 kč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:49 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: laKatos
Ma, jedna se o 5l potravinarskou lahev, prodavajici tvrdi, ze o hasicak nejde a sam ji pouzival pred 3 lety na prihnojovani akv. Rostlin. Tak do toho asi pujdu. 500 kc neni zadna hruza i kdyby ventil netesnil muzu poridit novy a stale mam 5l bombu za 500 kc coz je podle me slusna cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:24 laKatos Re: Affinity
pokud ma flaska revizi jeste nejaky ten rok tak je to pekna cena....... nejlepe osobni prevzeti s testem ze ji strcis pod vodu jestli nekde neutika.....
urcite je to lepsi varianta nez aplikovat CO2 pres sifonove bombicky......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:19 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: laKatos
500 kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 14:31 laKatos Re: Affinity
Ono záleží co to je pekna cena?
prozrad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 14:18 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Affinity
Pokud sháníš starší lahev stačí zajít do plnírny určitě jich mají dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Affinity
Ja by som do toho išiel bez obáv. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 09:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Affinity
Hlavní je stáří lahve, pokud jde o barvu já jsem jednou lahev poslal do plnírny a oni ji prostě stříkli na šedivo a já to zaplatil. Byly to dost nehorázné peníze když naplnění mě stálo stovku a nastříkání skoro 2. Ty budíky už asi taky něco pamatují a u CO2 se stává že začnou ucházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 09:27 laKatos Re: Affinity
Jednu lahev mám taky celocernou a nikde jsem sni neměl problém. Tedy aspoň v plnirnach. Pyrex, vítkovice HTB, lucky-hasicaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 07:44 Marcel G Re: Affinity
Nákup této lahve bych nedoporučoval, protože Ti ji pak nikde nenaplní. Lahve s CO2 plynem musí být šedé, nikoli černé. Ukaž ten obrázek v plnírně ve Tvém okolí a uvidíš, co Ti na to řeknou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set?od=151