Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 19:02 Muž Tealc.EU [0] Re: vlka
Jo už chápu. Mám tam CO2 difuzor Neo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tealc.EU
Takže se podívej, jestli ti to někde neutíká vyzkoušej to jarovou vodou nebo pěnu na holení. Problém je noční vypínání do těch perlátek ti přes noc nateče voda a vytlačit jí chvíli trvá, tomuhle zpětné ventily nezabrání. Lepší je proto dávkovat nonstop. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:42 Muž vlka [3443] Re: Tealc.EU
Musíš to CO2 nějak ,,pouštět - rozpouštět,, do vody, např.... www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 14:28 Muž Tealc.EU [0] Re: vaclav
“Čím rozpouštíš”? Vůbec nechápu…jsem naprostý záčátečnik. Jen jsem přebral bombu na které je namontované celé zařízení. Doma jsem napojil CO2 hadičku připojil ty “perlátka” a na každou hadičku zpětný ventil. Otevřel bombu na plno a pomalu přidával tím šedým k “doporučené šipce”. Po té jsem nastavil do každé nádrže počet bublinek (zde potřebuji odhadnout ideální stav) jenže tím poklesl ten tlak pod šipku a nedaří se mi to dostat na šipku ani když je to na doraz :-/ Navíc ráno když se to zapne tak musím znovu upravovat bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 13:52 Muž Lojza007 [1180] Re: Tealc.EU
Tipuju, že to někudy ufukuje nebo je vadný redukční ventil. Musí ten tlak prostě držet na nastavené hodnotě, dokud nezačne docházet bomba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 13:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tealc.EU
Vlevo je tlak v lahvi a vpravo je výstup z redukčního ventilu a ten se reguluje tím šedivým kolečkem, když točíš po směru hodin přidáváš tlak. Stupnice je na 0-10 barů takže ta šipka ukazuje na 5 což je asi správně ale záleží čím rozpouštíš CO2. Pokud se ti do systému dostane voda trvá to někdy dost dlouho jež začne plyn procházet přes patronu tak to sleduj abys to nepřehnal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 11:41 Muž Tealc.EU [0] – Prosím o radu jaký tlak je ideální a o radu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

potřebuji poradit v čem je problém. Nechal jsem si složit CO2 Set pro dvě nádrže. Jedna je malá kostka 20 litrů (25x25x30) a 54 litrů (60x30x30) a v obchodě mi bylo řečeno že mám nechat ten pracovní tlak na té šipce. Ta se mi ale nedaří udržet ani když mám ten ventil naplno otevřený :-(

Můžete se na to prosím podívat a poradit jaký ten tlak mám udržovat? Případně poradit jaký počet bublinek je ideální? Navíc netuším která ta stupnice co znamená jelikož na budíku je hodnota 0-10bar ale na stupnicích jsou jiná "záhadná čísla" :-D

Děkuji za rady a přeji hezký a klidný den
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2023 12:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Je to pořád jen mechanický ventil, takže pokud na jedné straně zvedneš tlak zvýší se i na druhé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2023 11:33 Muž Lojza007 [1180] Re: Xklop
Teď nevím, jestli si rozumíme, ale pokud dochází v bombě CO2, tak se ten tlak prostě zvýší. A nekvalitní jehlový ventil ten vyšší tlak prostě pustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2023 00:15 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Lojza007
Když v CO2 láhvi dochází CO2 tak žádný žádný sebe lepší jehlový ventil Camozzi nebo nějaký jiný vás před možnou otravou ryb nezachrání, je to totální blud a nesmysl....už jenom kvůli tomu že určitě nedochází ke zvýšení tlaku když je v láhvi toho CO2 naopak méně a méně. A pomůže vám přesně naopak redukční ventil s automatickou kontrolou tlaku. A též nezáleží zda má redukční ventil jeden nebo dva nano metry. Jehlový ventil je nastavený pořád stejně a vůbec neřeší tlak na vstupu.... To že jste si netrávil ryby je spíš způsobeno tím že nedavkujete toho CO2 moc, nebo nemáte dobré rozpouštění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 17:14 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Jarová voda (pořádně jarová) se normálně používá na hledání úniků ve spojích potrubí plynného média. Jenže mít upatlanou bombu, celý set a pak to čistit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 16:18 Muž Lojza007 [1180] Re: Jozef
Všechno na CO2 je zaměnitelný, má to standardní závit 1/8". Já prostě poznám, že bomba došla, když ztmavne drop checker, nijak to nezjišťuju, neměním před tím, než se bomba maximálně vyfoukne. Dělám to tak od začátku a nikdy s tím nebyl problém, kvalitní jehlový ventil to udrží.
U těch setů je často problém, že ti tam cpou věci, který nechceš nebo nepotřebuješ. Typicky jehlový ventil bude nějaký šunt, který to zvýšení tlaku neudrží a pustí víc CO2. Kup ten klasický levný redukční ventil, co stojí okolo 600Kč. K tomu potřebuješ jednu spojku s vnějším závitem, na to jehlový ventil Camozzi, další spojku, zpětný ventil Camozzi a pak spojku na hadičku. A nezapomeň na plynařskou teflonovou pásku. Jakmile to smontuješ, tak to celý ponoř do kýble s vodou a dolaď úniky. Jarová voda je nesmysl, vodařská teflonová páska taky.
Pokud budeš chtít mít šroubovací počítadlo bublin, tak budeš potřebovat místo jedné spojky kolínko.
No a pokud bys potřeboval nějakou specialitu, tak ji budou zaručeně prodávat u svářečů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 11:30 Muž Jozef [311] Re: Lojza007, Vaclav
Vďaka za reakcie. Práve o to mi ide, keď dochádza bomba (o nič iné) - niekedy nemám možnosť sledovať (ani nikto iný) a než to človek vychytá kedy dochádza (len pre istotu). Samozrejme že potom je to o nastavení. Aj som rozmýšľal, či by pasoval a dal sa vymeniť www.rataj-spk.cz/… , ak by na setovom nebol dostatočný? To by neboli také náklady. Budem riešiť asi až po maľovaní (niekedy tento rok). Tak si to popredu nejak dávam dokopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2023 08:40 Muž Lojza007 [1180] Re: Jozef
Jsou to vyhozený peníze. Kvalitní jehlák ti nedovolí otrávit rybičky. A naopak tenhle systém ti nezabrání otrávit ryby, stačí na jehláku nastavit blbě dávkování a bohatě to stačí na to, aby sis otrávil celý akvárium.
Tady ten systém je lepší jenom v tom, že když dochází CO2, tak nedovolí do akvária pustit víc CO2. Ale to zvládne i jehlák od OxyTurbo nebo Camozzi.
Moje rada je, kup ten úplně obyčejnej redukční ventil, k tomu jehlový a zpětný ventil Camozzi. Pokud máš kam schovat 5kg bombu, tak tu, pokud ne, kup 2kg. Lepší je mít dvě, spousta plniček to dělá do druhýho dne nebo ještě později.
Co se týče reaktoru od Profiplants, tak já mám na 250l velikost 4 a stačí. Matematika je jednoduchá, zanesený filtr má tak poloviční průtok. Samozřejmě to můžeš naddimenzovat, pokud se ti tam vejde, pokud máš problém s rozměrem, tak vem klidně menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2023 02:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Flašky je dobré mít 2 já mám 3 pak je jedno jak jsou velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 01:23 Muž Jozef [311] Re: vaclav
Riziko by malo byť menšie.
príklad: dvojstupňový ventil redukuje tlak dvakrát 60 bar -> 3 bar -> 1 bar, jednostupňový iba raz 60 bar -> 1 bar
regulácia v druhom stupni je v malom rozsahu, je tak veľmi precízna
Citácia z www.akvashop.sk/… rovnaký predáva aj Rataj, len je to už drahé.
Čo sa týka akva som asi na maxime momentálne a som silne obmedzený priestorom. Rozmýšľal som aj nad 2l fľašou, ale to by som už musel asi často meniť - kH 8,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2023 00:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jozef
Každým redukčním ventilem můžeš otrávit rybky záleží na nastavení. Tohle jsem ještě neviděl je to dost nešikovně dlouhé. Pokud chceš koupit reaktor tak radši větší než menší co když si pořídíš větší akvárium. (každé je časem malé) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2023 22:27 Muž Jozef [311] – CO2 set
Máte niekto skúsenosť, alebo čo si myslíte o tomto sete www.invitalshop.sk/…
Prípadne doporučiť iný bez nočného vypínania, dvojitý redukčný ventil (to by nemalo dovoliť udusiť rybičky - nechcem riskovať), 5l fľaša (asi na 160l vody). Ale nejako to nechcem vyskladávať (všetko pokope)

Otazka 2. Prietok pri reaktore profilplants v tabuľke je reálny (stačila by mi 4-ka, realne 300l), či sa treba drzat co hovorí výrobca filtra (6ka a to uz je dosť na hrane rozmerovo). www.profiplants.cz/…

Zatiaľ len zbieram info a názory, ale už som naklonený.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 11:15 Brodys Re: Buldr
Já ho právě vlastnil,sice jsem problém neměl, ale ten materiál......to se pak stane hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 22:36 Brodys Re: Ondřej47
A pak bych se toho setu co nejdříve zbavil....z vlastní zkušenosti palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 20:45 Muž Ondřej47 [39] Re: Lojza007
Už jsem jim psal tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 20:40 Muž Lojza007 [1180] Re: Ondřej47
Zkus se zeptat v Profiplants a Invitalu, oba ten set prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 20:27 Muž Ondřej47 [39] Re: vlka
Hledal jsem náhradní díly a celkově všude, pokaždé mi to našlo jen gumičky nebo celek setu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 20:22 Muž vlka [3443] Re: Ondřej47
Začal bych u výrobce a pak na netu search.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2022 19:52 Muž Ondřej47 [39] – Náhradní díl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat zda jde někde sehnat to co je na obrázku, jedna se o co2 set s nočním vypinanim a bohužel mi prasklo to na co je nasazeny elektromagneticky ventil. Jde o set Aquario. Bohužel mi přes to syčí plyn.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2021 12:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PajaA
Ta lahev určitě ale ta cena je za naplnění a linde je nehorázně drahý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 11:45 PajaA
Šla by použít i lahev od Linde? www.linde-gas.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 03:39 Muž 1965 [35] Re: vlka
Ta sestava má nekvalitní plastový zpětný ventil .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 18:08 Muž vlka [3443] Re: czjawa
Šel bych zvlášť do lahve a zvlášť do ,,zbytku,, např....
www.akvaristika-24.cz/…
www.hastex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 16:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: czjawa
Dobrá je i náhradní lahev třeba i menší. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 16:05 Muž 1965 [35] Re: czjawa
Bral bych Akvamex : lepší redukčák a el. ventil na 12 v není hlučnej a nehřeje se tak . Mám mohu posoudit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 14:34 czjawa – Který koupit
Ahoj,
uvažuji o nákupu CO2 setu a rozmýšlím mezi Akvamex : www.akvamex.cz/… nebo Rotaj : www.rataj-spk.cz/….
Řízení přes pH controler, lahev 5kg
Které CO2 pořídit a proč?
Moc děkuji za každou pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 19:45 Muž vlka [3443] Re: pluto84
Pokud je tohle céóčko vybaveno elektromagnetickym ventilem, tak ho klidně můžeš připojit ke spínacím hodinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 19:36 pluto84 – DENNERLE Set Quantum s jednorázovou lahví
Ahoj, máte někdo zkušenost s DENNERLE Set Quantum s jednorázovou lahví ?
chci se zeptat, chtěl bych dávkovat pouze přes den, když akvárium svítí :-)
můžu ten set připojit k spínači hodin, aby se automaticky zaplnul a vypnul ?
nebo musím koupit Set Quantum s jednorázovou lahví 500g a nočním vypínáním ?
v čem je takový rozdíl ? na internetu není moc informací ....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 18:53 Muž vlka [3443] Re: gabinka632
Koukal jsem na tento: www.akvaristika-doubek.cz/… Nebo tento: www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 17:15 Žena gabinka632 [14] – Výběr CO2 setu
Ahoj, přemýšlím o koupi CO2 setu, poradíte mi prosím, někdo? Mám RIO 180, 150l čistý objem v akváriu a vybrala jsem si tento set www.rostlinna-akvaria.cz/… . Je 5l bomba akorát, nebo by mohla být i menší? Set je OK, nebo zvolit jiný a co dokoupit?
Vůbec se v tom nevyznám. stydim
Předem moc díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 21:14 Muž jarovo [1695] Re: Ajsty
Ja osobne mám ten kde sa môže regulovať tlak - má to jednu výhodu - keď máš atomizér potrebuješ cca 3 bary, keď máš difuzor stačí podstatne menší tlak - tak si nastavíš taký tlak ako potrebuješ. Takže do budúcnosti by som kupoval ten s reguláciou.
ahoj nech sa darí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 18:43 Muž Ajsty [1] Re: Icestar
Ano mají oba ale na jednom se dá stelovat výstupní tlak a druhý má staly asi 2-3 bary..ten Aquario má rybicky.net/forum/264-co2stalej tak nevím kterej koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 18:34 Žena Icestar [594] Re: Ajsty
Redukční ventil mají oba, ne? Já zvolila ten druhý z důvodu, že jsem si vybrala místo difuzéru rovnou atomizér a k tomu je potřeba kovové, nikoliv plastové počitadlo bublin.
Jinak moc neporadím, co vybrat, co je lepší nebo horší, mám ten set týden ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 16:48 Muž Ajsty [1] Re: vlka
Já to myslel tak jestli je lepší když si můžeš upravovat výstupní tlak pac ten jeden set má tlak konstantní asi na 3 barech.. A na druhým si ho můžeš upravovat podle sebe.. Jedinej rozdíl v těch setech je tenhle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 16:37 Muž vlka [3443] Re: pavelka
09.11.2018 23:52 nějaký „mruzo“ ve složce „redukční ventil“ má fotky demontovaného redučáku. Poptej se tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 16:16 Muž Ajsty [1] – Co2
Ahoj může někdo poradit zda je lepší set..
nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…

Nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… na druhým odkazů je redukční ventil s kterým se dá upravovat tlak ten první to nema

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 13:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavelka
Zřejmě ti odešla membrána už jsem jich měl několik ale tohle jsem ještě neviděn. Nevím třeba to stačí přetěsnit, než to rozdělat tak bych to zkusil reklamovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 12:25 Muž pavelka [0] - ParmičkyRe: Steag
to je to na co se ptám ... nikdy jsem nerozdělával a nevím co na mě vykoukne .. ani nevím proč to nejede když je to vpodstatě nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 00:22 Steag Re: pavelka
Otázka zní zda seženeš novou membránu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 14:11 Muž pavelka [0] - Parmičky – CO2 ventil
Fotka k příspěvku dravím všechny, mám koupený redukční ventil asi 3 měsíce, vše ok a teď najednou mi začal unikat plyn viz obrázek. Nevíte co může být příčinou?Můžu ho zkusit rozebrat? díky za všechny nápady a rady
přidávám svoji fotku, mám podobný ventil ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 22:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Ty to CO2 nepotřebuješ nebo jen minimum až budeš mít v akvárium prales budeš mluvit jinak. Jedna desetina a více je běžná v zarostlých nádržích přes den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 21:39 Muž Miras [111] Re: vaclav
Ne, nepoužívám CO2 kvůli udržení PH. ANO, rostlin je zatím méně, ale taky je akva založeno pár měsíců a jaké jsou odchylky nevím, ale je to tak pořád... Psal jsi, že budou rozdíly při vypínání velké, tak píšu, že u mě ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2018 20:31 Muž rafi [45] Re: Papik
Jo, ty sety z PP i RA jsou stejné. Mám jeden z PP a druhý z RA, myslím, že je kompletují v RA :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 18:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Iceman
Tak CO2 je na tom to nejlacinější. Skus to bez něho dokoupit ho můžeš vždycky. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13318x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set?od=1