Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:02 Žena Jitule [27] Re: milan666
To vypadá sice finančně dobře, ale na tohle já jsem srab ;) :-) . Je to ale krásně rozepsané .... možná bych to i byla schopná vyrobit i já, ale jak už jsem řekla .... :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.08.2011 15:56 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 15:51 Žena Jitule [27] Re: vóťa87
Jenže u polského prodejce se bude záruka uplatňovat hodně špatně ..... ono vlastně i u toho Sklorexu, když jsem z Prahy, že ;-) :-D . Zase na druhou stranu. Snazší bude uplatnit záruku na českém prodejci oproti polskému prodejci-výrobci (podrží mě ony zmíněné české zákony). Praxe v reklamacích ale bývá na hony vzdálená realitě :-O .

Zkouším najít něco, abych nezrujnovala manželovi peněženku, ale zase nechci vyhořet (hřející se el. ventil!!!) a také kupovat něco s tím, že to může být pěkná bota.

Tak jdu hledat dál :( .

Dík za trpělivost :-) .

Jitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 15:31 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Jitule
On to ten Polský prodejce nabízí i obchodníkům v Čechách...Každopádně i kdyby to bral kdokoliv, odkudkoliv a prodával zde, je záruka dva roky daná zákonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 15:28 Žena Jitule [27] Re: vóťa87
Zdál se mi podobný polskému, avšak myslela jsem, že u fi Sklorex = alespoň malinká naděje na 2roky záruky.

Děkuji. Budu tedy hledat dál :( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2011 14:09 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Jitule
Je to CO2 set, který koupíte z Polska a je tu mnohokráte diskutovaný, stačí hledat pár vteřin...Jsou tu lidé s ním spokojeni a nespokojeni, pokud Vám nevadí takové "domorobo" zpracování, méně přesné nastavení, hřející se el.mag. ventil, nestandartní láhev a kratší "životnost" setu, pak Vás asi nemá co překvapit. Já bych jej za tu cenu nekoupil, dají se pořídit kvalitnější za velmi podobnou cenu, mnohdy s delší zárukou, přesnější regulací...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2011 13:36 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Nekresťanský predražené, zatiaľ najdrahšie čo som či na sloveských, českých, či poľských videl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:29 Žena Jitule [27] – Sklorex - CO2 kompletní set AQR
Dobrý den.

Vím, že na toto téma již bylo hodně napsáno. Moc se omlouvám, ale nemám sílu a čas hledat ve fóru přesně ten typ, co zamýšlím, proto má otázka zní (rychlé vyhledávání nic nenalezlo :( ) :

Máte někdo zkušenosti se setem AQR www.sklorex-akvarium.cz/… ? Stejně tak s firmou Sklorex, která jej prodává? Nevím jak moc kvalitní tento produkt bude (vzhledem k ceně). Ale zase třeba by to mohlo vyjít a mohl by sloužit dobře.

Nevím, co si o tom myslet. Můžete mi napsat i osobku ;-) :-)

Děkuji moc za rady a hezkou neděli ahoj .

Jitka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 09:33 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: tomas3000
Kludne mozes. Ved vacsina akvaristov nepouziva pH kontroleri koli cene....
Staci trosku akvaristockeho citu a bude to slapat bezchybne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:14 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
Když přidáváš CO2 máš to řízeny nějakým Ph controlerem? Pokud ne, neklesá ti stále Ph? Ph controller by nebyl špatny...ale ta cenarozzureny Můžu provozovat set CO2 i bez ph controlleru, kerý bude vypínat přívod CO2 vždy, když hodnota klesne pod nastavenou hodnotu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:38 Muž tomas3000 [15] – Re: vaclav
JJ, no, teď jsem psal do jedné prodejny se svářecí technikou,zde v Brně co mi poradil známý...uvidíme, co mi odpoví...lahev 1,5 - 2 kg by byla jistě lepší ;-) no, zkusím ještě pohledat, jestli zde někdo nerozebíral ty repasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 21:06 Usine – Re: tomas3000
V Brně jsem nikdy nebyl, přesto věřím že se tam najde několik plníren, kde ti určitě nějakou jetou a větší lahev prodají. Dokonce bys to měl na zdejších stránkách i najít. Sežeň si aspoň 1.5 -2kg. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 20:48 Muž tomas3000 [15] – Lahev CO2
Zdravím...chtěl bych si složit set CO2 a hledám nějakou lahev...
zaujala mě tato od rataje www.akvarista.cz/… .používá ji někdo? Jak dlouho vydrží náplň? Kdyby se zde našl někdo, kdo by věděl, kde sehnat třeba repasovanou láhev na CO2 nějak levně, tak bych byl moc rád...díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2010 22:22 Muž hf [54] – Re: Commander
Já mám samodomo poskládáno.:

6kg CO2 lahev, (Haseo Bělotín) redukční ventil www.horaky-pb.cz/… 3.5W elmag ventil + jehlový ventil z www.aquario.pl externí CO2 reaktor na výstupu z filtrace www.aquario.pl/…

Už si to nepamatuju přesně, ale myslím že to celkem přišlo na cca 3.000 +-. Jediná vlastní invence. kterou jsem musel vložit, byla teflonový těsnící provázek z Bauhausu na utěsnění závitů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:30 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Commander
Zkuste toto:
rybicky.net/forum/hledat/
Vlevém horním rohu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:28 Commander – Co2 v akvariu.Pomoc
Aké používate Co2 sety? alebo proste Co2? popožte mi zohnat ten najlepsi ...dakujem za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 17:27 Muž toms [0] - Rostliny a krevetkyRe: Pavel
tak tento set je v pohodě mám ho taky ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 15:15 Pavel Re: Jiřmond
Tak jsem si ho právě objednal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 14:22 Muž Jiřmond [16] Re: Pavel
Já si jej právě minulý týden objednal, prý už je na cestě, tak čekám, až dorazí. Láhev jsem si sehnal od člověka, co dělá servis hasicích přístrojů. Dle referencí tady na fóru prý spolehlivé palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 12:20 runner Re: Pavel
Mám ten samý a jsem spokojený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:26 Muž kwen [1] Re: Pavel
Přesně jak říká Bárt, je to bez lahve(mám zato že je na aukru i aukce s lahví). Ale jinak všeobecně tohodle polského prodejce chválí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:15 Bart Simpson Re: Pavel
mně to přijde dobrý,ale newím jestli ti bude vadit že ten set neobsahuje CO2 láhev,tu by sis musel dokoupit... jinak se mi to zdá dobrý palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:02 Pavel – CO 2 - Aukro
co říkáte na tento systém? je to OK? díky
www.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 10:36 Muž hf [54] – Re: ČUPR
Drobná poznámka:

Moje 220g CO2 paintbalová láhev má úplně stejný tlak jako 5kg CO2 hasičák. Je to jeden z mála případů kdy na velikosti skutečně nezáleží! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 22:51 fanysek
Se mnou v praci dělají Polaci co by mě to dovezli i s lahví komplet set tak poštovný neřeším, ale zajímalo by mě jestli se to vyplatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 22:41 Muž Igor [0] - Cichlidy – Re: Haimdol
Dovolím si nesúhlasiť s obsahom tvojho príspevku. Ono to záleží podľa ich vzájomnej dohody. Inak je to porušenie Autorského práva, príp. duševného vlastníctva. Teda vôbec to nie je regulérne, dokonca je to protizákonné /a aj v Číne/ a je len na rozhodnutí autora diela, ako si svoje výrobky chráni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 21:09 Usine
Pánové a dámové, jedno upozornění. Pokud by jste chtěli náhodou koupil lahev a měla čtvercové dno (takovou tu sukénku) tak v žádném případě nebrat, už vám ji nikdo nenaplní a černé lahve musejí mít barvu šedou. Dnes jsem při výměně zaplatil 145 kč za přebarvení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.12.2009 20:39 Muž ČUPR [204] - Tetry
JuraS napsal: Tak třeba já koupil na aukru 2 tlakové nádoby..duplo 1500 gr i s elmg. ventilem za pakatelnou cenu a pak ještě 500 gr plnou za cenu ještě nižší..na aukru nakupuji a když víš jak tak nakoupíš za zlomek ceny kvalitu..nicméně je to riziko a neradím vám tam chodit a registrovat se kupovat..aspoň toho zbude víc pro mě...
Já psal o tlakové nádobě jako takové, kterou bych NIKDY na AUKRU z druhé ruky nekoupil. I když je to malý obsah a relativně malý tlak, mám k tlakovým nádobám respekt. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 20:32 R Muž Silent [5949] – Re: vóťa87
Redukčák je v pořádku. Je italské výroby mám ho doma taky. Jen u nás koupený za nějakých 900.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.12.2009 20:29 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Osobně v tomhle setu od Poláků nevidím nic úchvatného, když si člověk připočte dopravné a koupi lahve, tak je cena rovnaká jako když to pořídím u nás...Navíc bych trochu pochyboval o bezchybnosti těch redukčáků... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:19 JuraS – Re: ČUPR
Tak třeba já koupil na aukru 2 tlakové nádoby..duplo 1500 gr i s elmg. ventilem za pakatelnou cenu a pak ještě 500 gr plnou za cenu ještě nižší..na aukru nakupuji a když víš jak tak nakoupíš za zlomek ceny kvalitu..nicméně je to riziko a neradím vám tam chodit a registrovat se kupovat..aspoň toho zbude víc pro mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:13 Muž ČUPR [204] - Tetry
Haimdol napsal: Hergor ty ses rozohnil. Jestli to není tím, že je to tam za docela slušný peníze. I když za sebe já osobně bych tam asi nenakupoval. Hlavně když se to dá po částech dát dohromady u tuzemských e-shopů. I když ne akvaristických. Takhle jsem si to dal dohromady já.
:-D Ale kdepáá... Já jsem se vůbec nerozohnil, jen jsem napsal svůj názor a nakonec, když se podívám na Tvoji reakci tak máme oba názor stejný. Já osobně nejsem zas tak bohatý, abych nakupoval levné věci. navíc je zde riziko co s tím a kam s ním, když se nákup nepovede. Raději budu reklamovát v tuzemsku, než za hranicemi a k tomu ještě u Poláků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:09 R Muž Silent [5949] – Re: ČUPR
Hergor ty ses rozohnil. Jestli to není tím, že je to tam za docela slušný peníze. I když za sebe já osobně bych tam asi nenakupoval. Hlavně když se to dá po částech dát dohromady u tuzemských e-shopů. I když ne akvaristických. Takhle jsem si to dal dohromady já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:06 Muž ČUPR [204] - Tetry
PROČ téměř všechny odkazy níže popsané ve starších reakcích směřuji na polské webové stránky? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.12.2009 20:04 Muž ČUPR [204] - Tetry
Kaplan007 napsal: www.aukro.cz/…

-myslíte, že je dobré toto kupovat? Přijde mi to až podezřele levné.

Tlakovou nádobu na AUKRU? A k tomu ještě od někoho z Katowic - Poland? Tak to ani náááhodou! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:00 Muž ČUPR [204] - Tetry
Já osobně bych zkusil spíš něco z tohoto výběru shop.rataj-spk.cz/… od Rataje, než nějaký polský výrobek. Jde také o záruku apod. Jsou tam toho 4 stránky a osobně bych to koupil přímo od Rataje v Šumperku, případně na nějaké aqua výstavě, kde bude mít zastoupení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 19:57 Martina – Re: kortezhugo
Ahoj, taky uvazuji nad koupi tohoto setu jako kolega nize: www.aquario.pl/…. Ma ho prosim nekdo doma a je s nim spokojen? Mnozi uvadite, ze vse se vyrabi v Cine a jen se na to pak obrazne narazi napr. Dennerle. Mam trochu obavu z kvality toho polskeho vyrobku. Muzete mi napsat svuj nazor. dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 12:49 Muž kortezhugo [983] – Re: Kaplan007
...lacne??? - ani nie ale zas ani drahe - nemas tam "bombu" - a s "bombou" je vyhodnejsie pouzit reaktor...kvoli ucinnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 12:34 Muž Kaplan007 [51]
www.aukro.cz/…

-myslíte, že je dobré toto kupovat? Přijde mi to až podezřele levné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2009 19:02 R Muž Silent [5949] – Re: akvaristik
Tyhle skleněné CO2 komponenty dělá jedna fabrika v Číně a záleží jen na tom jaký potisk použije. Dennerle si u nich nechává tyto výrobky označovat a pod svou značkou je pak prodává. Ale prodávají se stejné bez značky, nebo i pod jinými značkami ale za poloviční až dvoutřetinovou cenu. Tohle je ale naprosto běžný a regulerní postup v praxi se s tím setkávám často . Týká se to většiny akva firem. Třeba Sera si nové filtry nechává dělat taky v Číně, kde se tytéž filtry prodávají pod značkou Boyu. Tetra to samé. Prostě se můžeme setkat se stejnými výrobky pod různými značkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 18:28 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Khanh
Tak jsem si téměř jistý, že difuzér je od Dennerle. Možná o tom Dennerle ani neví, jak tomu bývá u polských věcí zvykem. Jinak moje tvrzení nejsou "zvláštní informace" ale jednoduše zkušenosti s různými způsoby řešení. Co do magnetického ventilu, mám CO2 v řadě nádrží, ventil nepoužívám. U nás je voda velmi měkká, pH 6,5 a není problém, naopak. Nejnověji v 10 litrové Nano-Cube od Dennerle. Jde to výtečně. Nejhorší jsou ty svářecí redukční ventily. Netěsní, nedávkují přesně. Co do obsahu CO2, ten v každé nádrži samozřejmě permanentně měřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:26 fanysek
No děkuju všem za vaše postřehy, ještě to promyslim a s tim elektromagnetickým ventilem si taky myslim že to není nesmysl naopak je potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2009 17:08 Khanh – Re: akvaristik
Máte trochu zvlášťní informace. Ten difuzér není od Dennerle a elektromagnetický ventil není primárně na šetření CO2 a už vůbec ne úplný nesmysl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 16:45 ak
nevím jak to myslis s tim elektromagnetem..ale..kdyz ma nekdo měkčí vodu s nižším pH /6,8-7,3/a nevypne na noc CO2, tak ma po rybach a krevetách. pokud to teda nebudes na kazdou noc z akva vyndavat a nebo tam dávkuješ nějaké mini množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.11.2009 16:20 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: fanysek
Myslím, že srovnatelný vyjde kolem 3800,- a pozor na difuzér, ten je mimochodem Dennerle, asi ho sami neumí vyrobit a je myšlen na malá akvária do 125 litrů. Patrona nejde vyměnit. Elmagnetický ventil je naprostý nesmysl, ten se nikdy nezaplatí, při ceně CO2 v ČR. Ono je třeba srovnávat srovnatelné, tzn. výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2009 15:49 Honza Bartusek
Zdravím, pořízení CO2 setu jsem taky dlouho zvažoval (také z důvodu ceny-ani si nedovedete představit kolik času mi celé CO2 zabralo). Měl jsem doma montovaný set, který je obdobné kvality, kterou prodavají tihle poláci. Už bych to nikdy nedělal. Můžeš mít sice štěstí, ale na nějaké dlouhodobé používání to rozhodně není. Tento redukční ventil ti neudrží stejný tlak a po nějaké době Ti začne propouštět i jehlák (nejprve jsem tam měl sice vzduchový ventil ale pak jehlák ze Slovenska-oba šmejdy). Probíral jsem to ve Viváriu Mělník a doporučili mi firmu Aquato, tak jsem se tam vydal a koupil rovnou celý set. Pokud chceš fakt kvalitu a záruku. Velice dobře jsme si popovídali o akvaristice a CO2 (mají tam fakt krásná akvária). Už bych určitě neměnil a vřele doporučuji všem "cóčkařům". Zkus mrknout na tenhle: www.aquato.org/… není to tak hrozná cena a máš to v kompletu a bez pískovcem "rozpouštěném" CO2 (strašně se to zanáší a pak Ti z toho lezou velké bubliny). Uvidíš, že nebudeš litovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 14:53 fanysek
No tenhle set vyjde asi na 2600 ten vaš od Dennerle... na nakejch 5000 a výš co jsem koukam a to je rozdíl dost velkej tak nevim jak je to s tím že nejsme tak bohatí aby jsme si kupovali levné věci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.11.2009 13:54 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: fanysek
Já si tedy myslím,, že rozdíl ceny není tak velký, jaký je rozdíl mezi polským zbožím a značkovým zbožím např. od Dennerle... Cena není vždy to nejdůležitější... Už tady ve fóru někdo napsal, že nejsme tak bohatí, abychom mohli pořizovat levné věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:10 fanysek – co2 set poradte prosím
Ahoj uvažuji o koupi CO2 setu www.aquario.pl/… z těchto stranek, nemáte někdo zkušenosti s tímto setem? Cena mi přijde slušná s porovnáním s našimi předraženýmy sety. Děkuju za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2008 19:43 Muž ghostik [81] – Re: pakozdy
na objem to nemuzes brat!!!
pokud chces timto okyselit vodu musis brat kolik mas PH a KH
pokud chces hnojit opet musis v potaz brat tyto dve hodnoty aby jsi toho tam nepustil hodne a neotravil ryby. Jinak tvorbu CO2 ovlivnis tak ze kdyz das min kvasnic pomalu se bude tvorit CO2 kdyz vic bude rychlejsi nastup. Cele je to zavisle na tom jak rychle se namnozi kvasinky ktere se zivy cukrem a produkuji CO2 a alkohol. Cim vic kvasnic tim vic kvasinek co tvori CO2 a tim rychleji vice alkoholu se vyroby ktery driv zabije tyto kvasinky !

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set?od=451