Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
CO2 set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 15:53 Muž Iceman [96] Re: vaclav
Já právě stále váhám, jestli mám kupovat elektromag. ventil. Nejde mě o ušetření CO2, ale o ty výkyvy pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 15:10 Muž Papik [617] Re: Prašan
Prijde mi, ze Profiplants maji stejne komponenty (i cenu) jako RA. Nebo ne? Premyslel jsem vyhledove o setu od RA, ale popisovany problem s jehlovym ventilem me nahlodal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2018 14:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Iceman
Tak Miras používá CO2 jen k udržení pH vody, rostlin je minimum tak mu to nemá co žrát a tak se to asi moc nehýbe. Druhá věc je jaká je chyba v měření. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 13:41 Muž Iceman [96] Re: Miras
Já je mám i když bublám nonstop. Ráno 6.7, v poledne 7,1.
Jo a měřím laboratorním ph metrem kde jenom sonda stojí 9000 ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 12:04 Muž Miras [111] Re: vaclav
Kapičkový test od Rataj. A digi PH metrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 12:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Čím to měříš? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 08:14 Muž Miras [111] Re: vaclav
vaclav napsal: Pokud CO2 vypneš bude stoupat PH a ty rozdíly mohou být dost velké. :-)

Na noc CO2 vypínám a jestli je rozdíl 0,1. Večer 6,8 a ráno 6,9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 04:09 - Re: rafi,Xbourn
Tie ostatné sety čo dal linky,tak to je taká polsko-čínska zmes lacného tovaru.Tomu by som moc nedôveroval.
A popravde nedôverujem už ani ,,značkovým,, produktom ako Eheim.Všetko je to reklama a produkt za čo najmenšie výrobné náklady.Proste musíš trafiť dobrý kus i u značkového výrobcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 01:01 Muž rafi [45] Re: Prašan
To je možné, že začne bzučet při zanesení, ale tohle není ten případ. Oba ACL ventily bzučely od začátku (nové a bzučely i po několika týdne používání), zkoušel jsem je taky pročistit (několikrát vypnout + zapnout, pročistit tlakem z lahve bez jehlového ventilu atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 21:28 Muž Xbourn [805] Re: vaclav
Ok díky mrknu na sety bez nočního vypínání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 21:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xbourn
Pokud CO2 vypneš bude stoupat PH a ty rozdíly mohou být dost velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 21:00 Muž Xbourn [805] Re: vaclav
Kontrolér by byl super ,ale jsem limitován prostorem. Akvárko je průhledové a proto potřebuji malý CO2 set který dokážu položit do výsuvných dvířek v kuchyňské lince kterou ještě budu muset provrtat.Proč je podle tebe lepší koupit CO2 set bez nočního vypínání????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 20:27 - Re: rafi
Elektromagnetický ventil začne bzučať ak je zanesený.Často sa tak stane práve pri zapínaní kedy sa nedostane do požadovanej polohy.Pár krát sa to pritrafilo i mne.Rýchla pomoc: Niekoľko krát vypnúť a zapnúť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 20:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xbourn
Rozmysli se ještě jestli z nočním vypínáním nebo bez něj. Podle mě je lepší jet nonstop nebo když už magnet ventil tak řízený kontrolérem a ne přes spínačky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 19:04 Muž Xbourn [805] Re: vaclav
Dík za info .CO2 set od profiplants je super(parádní rozměr) což potřebuju,ale nikde jsem se nedočetl o zpětném ventilu ,který asi nebude součástí tohoto setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 19:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xbourn
Může být v jakékoliv poloze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 18:36 Muž Xbourn [805] – Co2 sety
Díky za odpovědi ,ale mám ještě jeden dotaz.Může tlaková lahev být položená ve skoro vodorovné poloze????????Nemám totiž jinou možnost .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 16:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xbourn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2018 15:56 Muž rafi [45] Re: Xbourn
Zkušenosti mám jen se sety z RA (ten první odkaz, provozuji dva tyto sety). Set je ok, jen u obou byly stejné nedostatky:
- jehlový ventil se špatně seřizuje, pokud chceš málo CO2 - třeba bublina za 2-4 vteřiny se dosahuje těžko, ventily propouštěly pořád příliš mnoho CO2 a o úplněm zavření se nedá mluvit. Dá se to zvládnout s kombinačkama, ale je prostě špatně. Vyměnil jsem jehlové ventily za Camozzi od jiného dodavatele a ty fungují v pohodě
- elektromagenický ventil od ACL bzučí (bzučí cívka), ale zase to není nic, co by nešlo doma dořešit

Pokud vyřešíš/smíříš se s uvedenými nedostatky, tak je dobře fungující set za slušnou cenu. Třeba to u mně byly špatné sety, ale chyby se na obou projevily stejné, byly kupovány v rozmezí několika měsíců, na špatně fungující jehlový ventil si stěžoval někdo v diskusi na RA a o bzučícím elmag ventilu píšou na RA taky (že prý za pár týdnů bzučet přestane... z praxe: nepřestane, pokud si ho neupravíš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 12:12 - Re: Xbourn
Najkvalitnejší čo do komponentov rostlinna-akvaria podľa mňa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 11:51 Muž Xbourn [805] – CO2 set
Uvažuju o nákupu CO2 setu, ale nemám s CO2 žádné zkušenosti. Na internetu jsem si našel tři varianty a nevím, která je lepší. Poraďte mi, děkuji!

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.profiplants.cz/…

akvaristika-365.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 14:38 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
bobik0cz napsal:

Já bych si tipnul, že jiné než potravinářské CO2 již v plnírnách ani nemají :-P
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 14:33 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Právě že jde o specifické směsi které se míchají až při samotném plnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 14:27 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
Jen ze zdroje z internetu:

Potravinářské CO2: zdroj www.airproducts.cz/…




Svařování: zdroj cs.wikipedia.org/…

Jako aktivní plyn pro ochranné atmosféry, které chemicky a metalurgicky ovlivňují svarovou lázeň, se používá CO2 buď samotný nebo ve směsích s inertními plyny nebo O2 ve směsi s argonem.[30] Pro svařování nízkolegovaných ocelí se běžně používají směsi Ar + 15 až 25 % CO2[33] (Ar + 10 až 25% CO2[34]), nejčastěji 82 % Ar + 18 % CO2.[33] Při svařování korozivzdorných ocelí musí být ve směsi plynů obsah CO2 maximálně 4 %.[34]

Samotný CO2 jako ochranný plyn se dnes používá zřídka, protože mimo jiné způsobuje značný rozstřik svarového kovu a tím zvyšuje náklady na konečnou úpravu svařence.


A teď by mě vážně zajímalo co ti tam ten tvůj certifikovaný plnič, opravdu plní smich (kytky porostou v obouch)

Já bych si tipnul, že jiné než potravinářské CO2 již v plnírnách ani nemají :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2018 07:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LeRi
Tak jo, zamyslím se nad sebou.....Hmm, rozum mi říká, že to je úplně jedno, kdo si co dělá a nemá smysl do toho druhým mluvit.....no ale přesto, ještě jednou to zkusím, objasnit ti můj postoj k věci, ikdyž si myslím, že to je jedno.

Takže znovu: já jsem si jistý na 99,99%, že plyn, který mi naplní nějaký šulda v nějaké plnírně nebo který si třeba sám přefouknu z velké láhve, je úplně stejný plyn jako ten, co je v těch origo lahvích co jsou na výměnu za těch 200,-Kč. A na dalších 99,99% jsem si jistý, že i kdyby v tom technickém CO2 byly nějaké příměsi, tak jsou neškodné, rozhodně tedy pokud se použijou pouze k nasycení vody. A na dalších 99,99% jsem si jistý, že se při plnění nespletou a nefouknou tam něco jiného. Ono když ti na svařování z flašky půjde argon nebo i dusík, tak to asi nepoznáš a bude se svařovat stejně, možná i líp.

Ale ta 1 desetinka-setinka pochybností tady je, dělá se CO2 i v potravinářské kvalitě a já prostě necítím potřebu ušetřit 200,-Kč. Takový už jsem, ale nikomu to nenutím, co má třeba svým malým dětem míchat k pití.

Ad argument s metanolem: tak snad tě za to bůh netrestá, pokud snad ano, tak se ti omlouvám a mrzí mě to. Ale jistě, úmyslně extrémní případ, ale on ten chlast měl taky původ u někoho s certifikátem a prodávalo se to tady snad 10let a nikdy se nic nestalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 01:14 Muž LeRi [315] Re: DavFM
Ten pán má na to licenci ( certifikát ) je to jeho firma plní lahve CO2 asi do všech hospod v TP okrese, zároveň plní CO2 lahve pro svařování atp. Myslíš že je takový idiot že by porušoval normy a ohrožoval tím své zákazníky a tím i svou živnost ? Zamysli se nad sebou trochu . ps: jediný rozdíl je že před naplněním co2 lahve pro potravinářské účely musí být tato lahev co2 plynem nejprve takzvaně vypláchnuta. Pane bože zač mne trestáš ? to jsou tad někdy argumenty ne PS:kousek tady od nás pančovali chlast a šlo to koupit v každé trafice (a prodavač se smál, že to je to stejné) a kšeftoval tady s tím kdekdo. Litr rumu za 80,-, no nekup to. Vživotě bych to nevzal do huby. Teď je o tom film, všichni víme jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 23:51 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: TM
Souhlasím stebou, pojďme diskutovat. Nikdo ti toto právo nebere.

Asi nemá cenu ti cokoliv dalšího psát.
Že jsi komik jsem napsal proto, že: začneš vymýšlet co nejlevnější řešení co2 setu (!!!NEJLEVNĚJŠÍ!!!), několik lidí se ti snaží doporučit levné možnosti a ty to uzavřeš hláškou koupím si Gejzír a na druhý budu šetřit (což jsou asi nejdražší sety na českém trhu).

Pokud potřebuješ na CO2 set 2 letou záruku, tak nechápu proč jsi vubec otevíral tuto diskuszi. O odbornosti pana Rataje zde nikdo nemluvil.
Píšu ti to znovu: Kup si ho, když se ti to líbí palec

To o tom kouření jsi také nepochopil (asi moje špatné vyjadřování), buď v klidu kouřím a piju taky = hodnota peněz

To o červeném volvu neřeš, to byl pouze vzkaz pro někoho jiného ukrytý v odpovědi pro tebe.

Čim víc smajlíků tím víc Adihaš potlesk



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2018 23:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LeRi
Tak pokud se tomu směje pán, co plní flašky, tak je jasné, že to musí být v pohodě :-) :-)

Už jsem slyšel spoustu ujišťování lidí z oboru, jak je to všechno OK a nic se nemůže stát a při svém věku už prostě všemu nevěřím. A pokud mám jen desetinu procenta pochyb a mohu i tuhle malou pochybnost eliminovat, pak co se týče mých blízkých, nehodlám to riskovat.A už vůbec ne kvůli 150,- kačkám. Na to je mám až moc rád. A až se mi to za ty dvě kila za výměnu bude zdát finančně likvidační, tak ten bazmek vezmu a hodím ho do kontíku.

Vytočit si tu redukci na soustruhu z kusu mosazi můžu sám, i když je ten závit nějaký atypický trapézák. Nestálo by mě to ani tolik, co ta jedna výměna. Ale neudělám to. Dokonce by asi nebyl problém dát pod kuchyňskou linku velkou láhev s CO2 a hadičku dát do té mašinky, ale prostě ne.

PS:kousek tady od nás pančovali chlast a šlo to koupit v každé trafice (a prodavač se smál, že to je to stejné) a kšeftoval tady s tím kdekdo. Litr rumu za 80,-, no nekup to. Vživotě bych to nevzal do huby. Teď je o tom film, všichni víme jak to dopadlo.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 22:09 TM Re: bobik0cz
Tak promiň :-D já že na to forum je ... aby se diskutovalo :-D
jinak:
www.ebay.com/…

Jinak nevim kde chceš nějak extra ušetřit když Rataj je prej drahý :-D Je tam všecko tak jak na to má být, mám na to záruku tak jak to je, dodání hned... Jestli si to mám patlat sám ze součástek tak za 1. Moc neušetřím (jo ano já opravdu chci malou lahev) 2. Ano, řešim takovou věc poprvé, vím o tom hovno. Proto se tu ptám... 3. Myslim si, že pan Rataj tomu opravdu rozumí. (narozdíl od někoho kdo považuje nejjednodušší metodu výroby CO2 doma za zastaralou, motá tady něco s červeným Volvem... :-D)
Jo a beztak kouřím a piju... co na to říct :-D tak proč občas ne... :-D když můžu..

Jinak děkuju všem co měli snahu poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2018 06:13 R Muž ctibum [6907] Re: LeRi
No, ono když k tomu připočteš clo, DPH, dvouletou záruku a provozní náklady prodávajícího, tak to s tím vyděláváním nemusí být až takový drama... Navíc možnost mít to hned (pokud to je skladem), platit až když to dostaneš a jistota, že dostaneš to, co objednáváš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2018 02:11 Muž Xif [336] Re: LeRi
Jo to máš pravdu,vydělat se musí na všem.
ebay cca480kč
www.ebay.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2018 00:59 Muž LeRi [315] Re: Xif
Já to nemohl najít a ebay mne nenapadlo palec akorat na mne vyskočilo tohle www.profiplants.cz/… takhle se vydělává v ČR dáš na to své logo a je to smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2018 23:14 Muž Xif [336] – Sodastream
Fotka k příspěvku Zdravím
ja do svého akvaria 100x40x50 pouštím co2 s sodastreamu,cele mně to i s bombou, vyšlo na necelou tisícovku
Koupil jsem tuto redukci
www.ebay.com/…~
tento ventil
www.ebay.com/…
pouštím 45-50 bublinek za minutu.
29.12.2017 jsem sodastream spustil a na jedno naplnění, jedu dodnes (začínám pátý měsíc)
dokonce kdybych koupil tento ventil
www.ebay.com/…
tak to vyjde ještě levněji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 20:42 Muž LeRi [315] Re: Prašan
Jj stojí to stejně jako 2l lahev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2018 19:23 -
Plnenie sodastreamu je drahšie ako plnenie normálnej CO2 flaše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 18:38 Muž LeRi [315] Re: TM
To bude ideální palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 18:37 TM Re: LeRi
Jo já asi taky :-D vyzkoušim jeden set od rataje a kdyžtak našetřim na druhý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2018 18:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Tak ono je těch kategorií Co2 více ale rozdíl je snad jen o obsahu vody. Do akvária je to ale úplně :-) jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 18:24 Muž LeRi [315] Re: TM
To nemá cenu končím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 18:07 Muž LeRi [315] Re: DavFM
Víš na ten mítus jsem se v té plnírně ptal pán se smál a říká že je to jeden a ten samý CO2 a že plní sodastream ve velkém akorát překupníci na tom vydělají 150kč smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 18:05 TM Re: LeRi
Sodastream má G 3/4? Na to bude redukčák i bez redukce... Ale to furt to samé... Redukční ventil kolem 800, jehlový 350, solenoid 700, lahev sodastream 500... Když jsme u toho... U tak malého akva to bez solenoidu nepujde, že? Tak jemně doladit asi nepujde žádný ventil aby to mohlo šumět i v noci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:56 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: LeRi
Jenomže v plnírně dostaneš technické CO2, ne potravinářské. Jasně, ono tam navíc asi nic moc není, mi by to asi bylo jedno. Ale dětem....proto vyměňuju za 200,- a nepřepouštím si to sám z flašky co mám třeba u svářečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:48 Muž LeRi [315] Re: TM
V plnírně mi plní bombičku na sodastream za 50 kč sice (stejná cena jako za 2l láhev setu) ale není to výměna za 200kč ;-) , když si koupíš toto hastex.cz/… můžeš na ni našroubovat normální redukční ventil W21,8 s manometry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:42 - Re: TM
Tibi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:32 TM Re: LeRi
No to je právě problém :-D daleko a ne neni kama natáhnout hadičku... Jinak jsem rozhodnutý na 99% koupit gejzír od rataje pro to větší... Pro to malé furt hledám alternativu.. kvašení a klasický soda-citron set asi ne, to dávkování a vyladění je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:25 Muž LeRi [315] Re: TM
Já se zeptám (možná blbě) jak daleko jsou od sebe ta akvária ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 17:13 TM Re: bobik0cz
No ona to až taková blbost neni... Existuje set do kterého se nasype k citronová a soda (edit. Ještě voda), zašroubuje se a počká se chvilku. Pak funguje jako klasická bomba akorát s menším tlakem... Proto se na to ptám. Kdyby to šlo i s tím minisetem, bylo by to ideální pro těch 17l. Ten co jsem viděl se u nás neprodává a poštovné stojí víc než samotný set. Navíc je velký. Já si myslím, že by to fungovat mohlo ale nevím jestlu by nevadila ventilu např kondenzace apod... Proto se ptám a i u toho dotazu rovnou jedním dechem dodávám, že je to asi hloupost... Ale kdyby náhodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 23:00 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Na co mu bude dvoulitrový hasičák u 17l akvária? Navíc když ho nemá kam dát ? U té 60l nádrže budiž ale zřejmě u ní také nemá tolik místa jinak by se o tom nezmiňoval, odkaz na sestavy z dvoulitrových hasičáků (pokud by o to stál) mu tady dá asi kdokoli ale každý pochopil jeho požadavky mimo tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 22:12 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: LeRi
Abych opět někoho nedráždil budu slušný, pro méně chápavé jsem mu poslal odkaz, kde může nakoupit komponenty a né link na konkrétní čínskou ..... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 14:50 Muž LeRi [315] Re: bobik0cz
Píše že má problém s místem a že to potřebuje 2x, tak že si nemyslím že mu bude toto vyhovovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 11

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 13319x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12538-co2-set?od=51