Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 10:52 Žužu
Včera mi odešl AQ filtr, tak jsem kouoila nový Atman ATF 300.Nebude vadit, že ten biomolitan je nový a nejsou tam na něm ty dobré bakterie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 19:39 Muž Hanzi [15] – Re: romant
Já už mám biomolitan v akva od roku 2005.Čistím jej asi dvakrát ročně a je doteď v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:52 R Muž romant [27987] – Re: Libcin
Velmi trvanlivá věc. Ve značně přerybněným 150 litrovým akva(sporadické odkalování) mě kostka biomolitanu vydržela při měsíčním proprání cca 2 roky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:51 Libcin – Re: Haimdol
Dík za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:34 R Muž Silent [5949] – Re: Libcin
Na to se nedá jednoznačně odpovědět. V málo frekventované nádrži vydrží léta, v nádrži přerybněné a tím pádem kde se filtr musí velmi často čistit vydrží třeba jen rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 17:29 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: Libcin
Biomolitan čistím tak jednou za rok, takže vydrží velmi dlouho. Jestli to je ale dostatečná odpověď to nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 15:07 Libcin – Výdrž
Kolik čištění vám vydrží biomolitan, než ho vyměníte za nový?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 12:16 Muž j0hny [86] Re: Silurus
priloz si z obidvoch stran pravitko , dlhy ostry noz opri o pravitka a rez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:55 R Muž Silent [5949] Re: Silurus
Já to dělám odlamovacím nožem vytaženým na maximum. Dobře to jde i keramickým nožem, protože je perfektně ostrý a dobře projíždí hmotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 11:53 Silurus – Biomolitanová kostka
Potřebuji upravit kostku pro Atmana,jelikož je velká a mám strach,abych ji neopižlal do strašného tvaru.Máte nějakou zkušenost jak molitan ořezat?
Jinak šťastné a veselé vánoce!
P.S.já ryby nejím :-) .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 13:40 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak jsem si dnes za hubičku dovezl akva 45L. Rozměry dna jsou 50x25cm. K tomu jsem dostal ancistrus lemon, jednu blackynu a asi tři malý pancéřníčci černopruhý. Filtr tam je ATMAN 201 s biomolitanem 10x10x15cm. Akorát musím dát nové kamínky. Na dnu byl jemnej písek a samej šneček:(
Stačí i menší kostka toho bioakvacitu? Zabírá poměrně i dost místa. Tu původní asi vyhodím, je prolezlá šneky:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 10:34 Muž Vstrom [82] - Malawi
Konkrétně jsem nevěděl, kam tento dotaz zařadit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 09:39 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Losky
A co to má společného s Biomolitanem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2010 07:38 JuraS – Re: Losky
tak malé akva je jen pro zlost toho kdo to s nano akvárkami nemyslí vážně..nono akvárium je vodní obdoba bonsaje (parafrázuju)...máš na to aby jsi se staral o bonsaj ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 02:59 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Losky
Do 20ti litrů bych ancíky nedával. To tam radši dejte nějaké rostlinky a pár šnečků. Každopádně pokud tam nějaké rybky dáte, bude to chtít filtr, postačí bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 01:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, po Vánocích se budem stěhovat a tak zatím velké akvárium nechávám na suchu (vše už mám). Ale mám doma ještě jedno malé 20L akva a rád bych tam něco dal. Kamarád mi nabízí 2 ancistruse. Tak bych je tam rád dal a asi pár rostlinek. Je potřeba vzduchovat či koupit čerpací hlavu? Akvárko má dno asi 30x25cm. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 18:17 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
No, to budu muset řezat ze 3 částí, protože komora má 26cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 08:27 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Darsilius napsal: nj, jenze ja mam komory 10,4cm x 7cm a ten molitan ma 10cm x 10cm x 1m
To máš tedy buď špatný molitan nebo špatné komory ;-)
Klidně to nařízni ze dvou kusů do jedné komory palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 08:14 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
nj, jenze ja mam komory 10,4cm x 7cm a ten molitan ma 10cm x 10cm x 1m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 20:28 Usine – Re: Darsilius
Asi bych ho po jedné straně o 1,5-2cm uřízl na 12,4x8cm :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:33 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – ztlačení
Zdravím, ve své nové nádrži mám vnitřní komorový filtr a velikost komory je 10,4cm x 7 cm, můžu molitan trochu stlačit, aby mi v komoře držel zapřený, nevadí to ničemu ? Velikost molitanu mám 100 x 10 x 10 cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2010 15:38 JuraS
Měl bych zaklepat na dřevo než tohle napíšu..k vaší diskuzi o filtraci..podařilo se mi nastvit stav kdy kytky rostou jako pitomý, ryby prosperují (až na cosi co proběhlo akva), bezobratlí se množí jak u bati boty..filtraci mám cestou homemade externího BIOfiltru..žádný předfiltr ale 2 roury 22 mm v akva co všechno co se přiblíží nasají do filtru..v první komoře jen záchytné pracoviště pro gupky, mraky krevetek a šneky..jakákoliv stravitelná věc je tam sežrána a přeměněna na bioodpad o který se postará zbytek filtračních hmot..hodnoty jsou stabilní průtok filtrem je stažen na minimum...tipoval bych 100 lt/hod...to že obyvatelé akva jsou v pohodě, že voda nesmrdí jak žumpa bych si dovolil tvrdit, že filtrace mi funguje..založená na filtračních hmotách filtren 3 hrubostí, biokroužků od sery a záchytných drátěnek na nádobí.že mi filtr z hoWen vyrábí hnojivo mám potvrzeno jednoduše..strčil jsem do filtru jeden odenek velké kytky a ta se doslova za pár dní rozsvítila ale kytky v akva počali stagnovat..vytáhl jsem kytku, ta trochu "pobledla" a kytky v akva vystřelily nové listy...a s krmením..krmím sušeným i mraženým..třeba hovězím srdcem..určitě něco zapadne mezi šutry co nesežerou..dobře vyřešená filtrace=klidný spaní=prosperující kytky i obyvatelé akva..dostatečně dimenzovaná filtrace=málo starostí o údržbu filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:24 jose – Re: kuriertomas
predávajú sa tabule 100x50 cm rôznej hrúbky, skús vygoogliť firmu s jazierkovou filtráciou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 14:24 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – biomolitan
Nevie niekto, kde sa dá kúpiť biomolitan do akvárií?ale nie klasické rozmery, ale napr ak by som si chcel dat narezat napr 1x1m. Ci niekde v textile, caluníctve alebo v akom odbore by ho mohli mat vo velkých množstvách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 06:14 trodat – Re: Moucha
bez větších problémů,mám rotaly,ludwigie,limnophylu,nějaké echinodory,sagitárie a zatím rostou i když neprotrhávám týdně kýbl kytek ,ale pár už jsem známým daroval.Divné bylo že většinou stávající listy zežloutly a teprve až nově rašící se jim uchytily.Možná jiné podmínky .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2010 21:15 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: trodat
Úplně dobře to vysvětlit neumím. Většina mých zkušeností je s napravováním nefunkčních nádrží. Je to zvláštní, většinou se lidé ptají, proč to nefunguje. Poradím, klapne to, nebo ne, zkusíme něco jiného a tak dále. Nikdo se neptá, proč to funguje. :-)
Mám u nás doma stejný příklad. Dvě nádrže, obě cca. 240 litrů, stejně založená, stejné dno, stejné filtry (2215 + SubstratPro), podobné rostliny, podobné ryby. Jedno běží nádherně i bez CO2, hnojím jen minimálně. Druhé je plné techniky, včetně CO2 a řasy sice mizí, ale pomalu, semtam se pořád nějaká vyskytne. Rostliny tedy rostou nadstandardně, hlavně anubiasy. Na prodejně je 60 litrů v Aquaplasmě, s vnitřním filtříkem, bez CO2, jen dolévám vodu. Pravda je, že jen s pár rybičkami, ale je nádherné, ani známka po řase. Moje rada: Pokud se to povede, pak hlavně nic neměnit. Proč doporučuji do filtrů kvalitní substrát je jednoduché: Aby se nemusel čistit, protože pak dochází ke změnám a fungující akvárko se může zkazit. Takže: všechno souvisí se vším.
Většinou hledám řešení v podpoře rostlin - jak se rozjedou, ubývá problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 21:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: trodat
tam kde jsou prosperujici kytky nejni pro rasy, sinice a ruduchy misto....
jak vim od jinejch chovatelu tercovcu tak jim moc kytky nejdou
jak jsi na tom v tom vetsim akvarku s kytkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 16:21 trodat – Re: akvaristik
mám 2 aq -1 aq 20 l bez filtrace bez co2 světlo 0,5w /l osádka betta samec,1 okružák,krmení suché 2x denně, rostliny 3 echinodory 1 sagitária,teplota 22C,funguje 2 roky dolévám pouze vodu ,která se odpaří - bez řas a to absolutně,PH 7 ut4, ct8 no3-20 ,no2-0. 2 aq 570 l 2 extérní filtry objem filtrací 24l,co2 ano světlo 0,5w/l teplota 29-30 C osádka 8 terčovců,20 neonek,2 okružáci,rostlin "mnoho",krmení 3x denně mražené, suché,maso,každý týden odkaluji a přesto se tam řasa sem tam vyskytuje,ale je to v přiměřeném poměru ph 6,3 ut 2 ct 4 no3 20 no2 0.Dno je u obou akváríí stejné říční štěrk 3-5 mm a obě jsou bez hnojiv.Dal jsem do malého aq kámen ,který byl od řasy a do týdne byl čistý jak alabastr.Dokážete to rozumě vysvětlit ,já potom moc nepátrám a nechávám tomu volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2010 15:27 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: protein007
Neurazil jsem se, není proč. Jen nehodlám diskutovat na této úrovni, protože to nemá smysl. "Já znám spoustu lidí..." není argument. Nikoho do ničeho nenutím, pokud něco tvrdím, dělám to proto, že se chci - zdarma - podělit o své zkušenosti. To je vše. Pokud v akváriu něčeho ubývá, je třeba to doplňovat, samozřejmě existuje více možností. Pokud něco přebývá, musí to pryč. Opět existuje více možností. V tomto případě nejde o marketing. Někdo se ptal, já jsem sdělil svojí zkušenost. Nebojte, pokud někomu poradím, dostanu velmi rychle jeho názor zpět. Někdy se mýlím, někdy ne. Ale mám velkou výhodu. Díky tomu mám těch "svých" nádrží velmi mnoho. Na takovém vzorku už se dá něco postavit. A znovu Vás prosím, nechte si to Vaše předhazování obchodních triků. Myslím, že to není na místě. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2010 11:47 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: akvaristik
No jo, akvarium sa da viest stylom "napracem to technikou a nalejem tam kopec vodiciek" (do coho sa nas snazia natlacit obchodnici), alebo zistit principy, na com to funguje, a urobit to podla prirody (a usetrit kopu penazi). Vytaca ma vzdy, ked vidim polopravdy typu "co nevyriesia rastliny, vyriesi filter" - stale ste mi neodpovedali, ako filter vyriesi prebytok NO3, ktory uz rastliny nespotrebuju?

Dalej - vymena vody sice nemusi nahradit hnojenie, ale v drvivej vacsine ho nahradi - neviem ako inak chcete riesit doplnenie VSETKYCH stopovych prvkov (ked neberieme do uvahy dodavanie krmiva do nadrze). V komercnych hnojivach je len zopar stopovych prvkov, nehovoriac o tom ze vacsina vyrobcov ani neuvadza zlozenie. Neviem ako vy, ale poznam viacerych ludi, ktori v zivote nehnojili, a maju nadherne akvaria. Desatrocia im stacila iba vymena vody... Pozrite si aj vlakna, kde sa riesia riasy - v drvivej vacsine pripadov ludom pomoze pravidelna vymena vody a vysadenie hnojiv. A to hlavne preto, lebo cerstva voda uz obsahuje dostatok zivin na vacsinu rastlin...

CO2 moze aj nemusi byt v akvariu malo. Nebudem sa zbytocne rozpisovat, precitajte si prosim Akvarium c. 2, tema "10 mytov o pridavani CO2", zacina to na strane 19. Je to tam velmi dobre vysvetlene.

Co sa tyka mojho vacsieho akvaria, tiez mam rovnaku predstavu o nom ako Vy (plne rastlin, zdrava osadka a minimalna udrzba), len dosahujem to uplne inou cestou. Ak som Vas urazil, tak sa ospravedlnujem. Mojim cielom bolo upozornit na to, ze to ide aj inak, ovela jednoduchsie a lacnejsie ako sa to dnes v obchodoch prezentuje, a Vas prispevok bol skoro ako vystrihnuty z marketingovych akvabrozurok. A takisto som chcel opravit nepresnosti, ktore ste (pravdepodobne nechtiac) napisali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2010 08:36 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: protein007
Místo brožurek mám několik velmi dobře fungujících akvárií. Nechápu, proč jste vytočený. V akvaristice platí, že všechno souvisí se vším. Samozřejmě, že důležité je správně založené dno. CO2 je v akváriu málo téměř vždy. Výměna vody nevyřeší hnojení, ani dodávání železa do vody, stejnětak ostatních stopových prvků. Už vůbec nechápu, proč by si někdo myslel, že filtr vyřeší vysypanou krabičku krmiva do akvária. To nevyřeší ani filtr ani nic jiného. Řeč byla o udržení rovnováhy, ne o pokusech s krmením. Stejnětak netvrdím, že není třeba měnit vodu. Tvrdím, že není třeba odkalovat a to je velký rozdíl.
Je to jednoduché, Vy máte zkrátka jinou představu o fungujícím akváriu, než já. Podle mě je fungující akvárium to, kde rostou rostliny téměř po celé ploše nádrže, ryby jsou zdravé a není třeba se v něm každý týden vrtat a odkalovat není co. Nechte si svoje napadání ohledně příruček a prodejny, dělám akvaristiku dost dlouho, než abych potřeboval prodejní příručky. ;-)
Mimochodem v některých se píše, že náplně se mění po měsíci, což je naprostá pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2010 00:23 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: akvaristik
Neviem kam na to chodite, asi to mate z tych marketingovych brozurok co Vam chodia do predajne s tovarom. Precitajte si zopar cisel casopisu Akvarium, tam sa dozviete vela veci, co su myty a co nie, napr.:
1) "filter ma velky vplyv na udrzanie rovnovahy v akvariu" - vacsina demineralizacie a nitrifikacie prebieha v substrate, takze velky vplyv na to ma spravne zalozene dno
2) "bakterie vo filtri dokazu udrzat rovnovahu niekolko mesiacov" - skuste vysypat celu krabicku krmiva do akvarka, alebo prehnojit, ci to tie bakterie udrzia...
3) "dobre fungujuca nadrz sa musi hnojit, malo by sa pridavat CO2" - hnojit sa musia len nadrze s nadmernym osvetlenim, alebo niektore holandske akvaria. Vacsina akvarii hnojit vobec nepotrebuje, staci pravidelna vymena vody a detrit od rybiciek. Takisto CO2 sa pridava len vtedy, ked je ho z nejakeho dovodu malo, alebo ked chceme podporit rast rastlin pri boji s riasami
4) "co nevyriesia rastliny, vyriesi filter" - skor to plati opacne, aj ked nie 100%-ne (vymenam vody aspon raz za cas sa nevyhnete). Ako podla Vas vyriesi prebytok NO3 filter s klasickymi filtracnymi hmotami???

Sorry za utocny ton, ale niektore veci ma dokazu vytocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2010 23:58 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Vašek napsal: Díky za odpovědi, ale spíš by mě zajímaly praktické zkušenosti. Porostou lépe kytky, bude menší hrozba, že pokud zanedbám údržbu, že mi hned nevyjede řasa a podobně. Sám si myslím, že od všeho by toho mohlo být trochu, jen jestli je to při nepřerybněném akva zbytečné

Ani ten najlepsi filter ti nenahradi pravidelnu udrzbu, proste ked raz rastliny vycerpaju potrebne ziviny, tak budes musiet vymenit cast vody, alebo dohnojit to co tam chyba. Takisto filter nedokaze odstranit vsetky odpadove latky, takze cim viac budes mat rybiciek, tym castejsia udrzba a pod.. Jedine, v com ti niektore filtre trochu oddialia udrzbu, su filtre s velkymi objemami filtracnych hmot, ale aj to len preto, ze sa do nich zmesti viac "bordelu". Z vlastnej skusenosti viem, ze Eheim Substrat Pro sa viac-menej nezanasa (aj ked potrebujes predfilter s molitanom), a molitan sa zanesie tak za 3-6 mesiacov. Ja to mam v jednom filtri len preto, ze som kupil filter komplet aj s naplnami ako set. Vyslo to sice o nieco drahsie, ale nestratil som kopec casu zhananim molitanu a jeho vystrihovanim presne na rozmery filtracnych kosikov...

Na riasy to tiez nebude mat velky vplyv, tam zvycajne toho musi byt zanedbane viac ako jedna udrzba, aby hned vyskocili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 23:57 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Vašek
V podstatě i u Classic je předfiltr, jako spodní vrstva se dávají keramické válečky a potom biomolitan, což je dobrý předfiltr pro následnou vrstvu SubstratPro. Funguje to bezvadně, jen při čištění se musí vše vyndat. Proto se dávají do modernějších filtrů předfiltry - molitany nahoru. Při dobré filtrační hmotě je ale čištění záležitostí jednou za půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2010 23:06 Žena darka [520]
Na radu Haimdola jsem si předfiltr k Eheimu "vyrobila" palec , poradil mi, ať na sací koš nasadím kousek molitanu, jede to týden a zdá se, že to nemá chybu potlesk Vřele doporučuji! A Haimdolovi tímto děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:55 Muž Vašek [56] – Re: Haimdol
Já bych to měl do Clasika, takže bez předfiltru:-( jedině dát dospod koše jeden přířez biofiltru, ale zase pro jeho čištění bych musel vysypat substrát nad ním (což jednou za čas nevadí).

Prosím jakej vliv by mohl mít na otázky co jsem nastínil v předchozím příspěvku. Jestli někdo ovšem má zkušenost z přechodu biomolitanu na podobný substrát. Zda se to nějak v akváriu projevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:46 R Muž Silent [5949] – Re: Vašek
Já používám ve filtru Eheim substrat pro a čistím prakticky pouze předfiltr. Do hlavní biologické části filtru prakticky nemusím zasahovat. Má dost velkou samočistící schopnost. Takže při kvalitní filtraci není nutno tak často provádět údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2010 22:37 R Muž Silent [5949]
Popsal bych to asi takhle. Osidlovací plocha Sera Siporaxu má 270m čtverečních na litr, Aquaclay filter medium má 280m čtverečních na litr a Eheim substrat pro má 450m čtverečních na litr. Pro porovnání sem ještě přihodím JBL SintoMec s plochou 1200m čtverečních na litr a MicroMec s 1500m čtverečními na litr. Ty jsou ale citlivé na zanášení špínou. Ony vlastně všechny tyto biologické hmoty chtějí pořádnou předfiltraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:01 Muž Vašek [56] – Re: Vašek
Díky za odpovědi, ale spíš by mě zajímaly praktické zkušenosti. Porostou lépe kytky, bude menší hrozba, že pokud zanedbám údržbu, že mi hned nevyjede řasa a podobně. Sám si myslím, že od všeho by toho mohlo být trochu, jen jestli je to při nepřerybněném akva zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 21:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
podle me kdyz huz keramiku tak tam das hrubsi frakci aquaclay, vyjde to levneji, je to jemnejsi, obdobne porovity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:08 Muž Yirka [9126]
Ten siporax je keramika : www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Vašek
no biomolitan ma obdobnou funkci jako ten siroprax....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:03 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Když jsem vloni v únoru doplnil do filtru vrstvu Siporexu zaznamenal jsem "pouze" to že jsem filtr neměl již 13 měsíců otevřený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 19:50 Muž Vašek [56] – Biomolitan vs. filtrační náplně do ext. filtru
Mám ve vnějším filtru pouze modrý biomolitan a jeden přířez filtrační vaty. Uvažuju o zakoupení porézní náplně pro osídlení nitrifikačních bakrerií - Eheim Substrat Pro která by měla mít plochu 450 m2 na jeden litr směsi. Co můžu očekávat od změny? Ve filtru bych nechal pouze ten substrát a patrně ještě filtrační vatu pro přefiltrování jemných částic.

Zkrátka bych chtěl vědět jestli je to dobře investovaných 700,- stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 11:44 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: sedik86
S hrubším je míň práce, tak často se nezanáší. V externím je nejlepší nejdřív dost hrubýho a pak na konec zase jemnější. Když je objem náplní velký, tak ty nejmenší částečky odfiltruje i ten nejhrubší, takže bych šel spíš do hrubšího ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2010 10:18 JuraS – Re: Giowanni
normální molitany se používali desítky let před filtrenem a nikomu se nic neuvolňovalo do vody nebo aspoň ne tolik aby se to dalo vůbec měřit..stejnej povyk jako EU když zakázala používání olov..nám rybářům to chtějí taky zakázat ale alternatívu nenabízí..přitom nikdo nezveřejnil jedinou studii o tom, že by olovo za desítky let utrhané v českých vodách nějak poškodilo ve vodě žijící organizmy....prostě bublina která má z lidí stáhnout další peníze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 10:13 Muž BAKrv [2]
Osobně používá oba hrubší mám venku a jemnější jsem dal do vnitř místo aktivního uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 22:16 Giowanni
Pozor na normální molitan už nevím kde ale čet jsem že do akvária uvolnˇuje jějaký jedy, hlavně čím je starší tím víc. sám sem to všechno zrušil a používám bio-molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 22:00 Muž maxo [9] – Re: sedik86
pozri sem, na www.rataj-spk.cz, v produktoch je biofilter.To bude asi naj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:56 Muž sedik86 [0] – Re: maxo
Myslím na čerpací hlavu,mám tam zatím klasický molitan,ale chci ho už vyměnit,tak uvažuji co bude lepší.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505?od=701