Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 20:01 Muž pilnic [0] Re: praní molitanu
Moc díky všem za podněty... :)
Já to pral po 14 dnech protože poprvné jsem fakt jenom trošku ždímnul, ve strachu abych nepřišel o, v potu vypěstované, bakterie :)
Příště zkusím tedy odsát molitan před vyndáním odkalovačem, pak molitan někde na dvorku vymlátím co to půjde, a asi tedy před vložením odsaju ten vnitřek houby v jiné nádobě, aby mi bordel neskončil v akva. Každopádne na to už budu připravený psychicky, tak to zvládnu líp... palec
Tak díky ještě jednnou pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:42 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Ale já jsem nepsal, že to vyhazuju. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2014 17:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Ale tohle blátíčko je super na zalévání kytiček ať už pokojových nebo nějaké té zeleniny na zahrádce. Lepší hnojivo neznám :-)

Skoro škoda splachovat do odpadu jak to je vidět níže v tom sprcháči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2014 17:23 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Někdy je ten brutálnější zákrok nutný, neb prostředek houby je právě zaplněn tím eklhaftem, kterej je už stejně k ničemu, neb kde není kyslíku, není ani života a ta hnědá hmota je tvořena mrtvým bakterio blátíčkem. Tedy aby bylo jasno, nikdy jsem to hlouběji nezkoumal, jenom odvozuji ze zkušeností a souvislostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 22:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: jiri609
Jo, na první pohled je to strašný :-D Ale má to hodně zvláštní strukturu to bahno a staší jedno spláchnutí sprchou a vše je pryč. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 22:39 Muž jiri609 [91] Re: Hansel
coze tebe a to tvé akva musí roba skutečně milovat....!! smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2014 22:13 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Hansel
dobrý mazec :-D palec já jsem si to s čištěním vychytal tak, že když mi rozstřikovací rampa přestane čeřit hladinu, molitan jde ven. A přesně jak to popisuješ, praštím s ním par krát jak s prací a vymáchám v akvarijní vodě. Jenom doplním, že nikdy v den, kdy měním i vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 22:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Hansel
To nemyslíš vážne coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2014 22:04 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: pilnic
no ono to ždímání je celkem k prdu, nejlepší je vymlátit bahno o stěny např. sprcháče. Jedině tak se dostane bahýnko i z prostřed kostky. Jinak se vším zde souhlasím. Čištění tak často je blbost, klidně 3-6 měsíců podle průtoku. Jinak mnou navrhovaný způsob se ti asi nebude líbit když i vyndání je pro tebe fekální zážitek.
Tohle je následek praní mého plně zaběhlého molitanu a to toho už je hodně odteklého. palec
rybicky.net/nadrz/16416/d97971.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:54 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: pilnic
Proč ho pereš tak často? Mám defacto stejný filtr 4 měsíce v nádrži a ještě jsem ho nečistil. Molitan už je "zarostlý", voda čistá, s řasama nebojuji, kytky rostou a to mám v těch mých cca 140 litrech 8 skalár, 4 platy, 2 krunýřovce a 2 anténovce. Pokud nepřekrmuješ a nemáš brutálně přerybněno, tak ten molitan musí půl roku vydržet bez praní. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pilnic
Raz som na radu skúšal podkladať microtenový sáčok, no poviem, nebavilo ma to dlho. Prestal som to robiť, ten bordel som si prestal všímať. Teraz ho už ale naozaj nemá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 21:26 Muž pilnic [0] Re: praní molitanu
No..ok, mám rád akční filmy, tak jsem to možná trochu předramatizoval :) Myslím že rovnováha v aqa je ok... Spíš bych byl radši, kdyby mi někdo poradil s technikou vyjímání, ždímání a zpětné instalace molitanu... díky... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: pilnic
Skús si najprv položiť otázky, neprekrmuješ?, nemáš veľa rýb?, máš dostatok rastlín?
Molitán len vyždímaj vo vode odpustenej z akvária, nie pod tečúcou vodou. Ak sa ti tam namnoží dostatok baktérií, tak tie sa postarajú o rozklad toho bordelu a premenu na živiny pre rastliny. Takže musíš sa snažiť o filtráciu pomocou nitrifikačných baktérií a potom ti tieto problémy pominú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2014 20:14 Muž pilnic [0] – praní molitanu
Chlapi, jak vy to děláte s velkými molitany? Koupil jsem podle zdejších rad do svého 300 litráku Atmana 202 s giga molitanem. První čištění jsem udělal opravdu jemné, cca 5 x lehce vyždímat. Ale samozřejmě za 14 dní byl zase zanesený... Takže dneska znova a pořádně. Podotknu že jenom vyndat molitan z aqa je fekální zážitek. Rozvíří se pod ním a na něm usazené hrubé hnusy... Myslel jsem že ho předtím zabalím do nějaké igelitky...vzhledem k tomu, že je ale nalepený u dna, těsně v rohu, je to prakticky neproveditelné..
Pak jsem ho tedy ale důůůkladně propral, snad 30 x vyždímal a hnus šel teda pořád. No a jak se ten hnus uvolnil z pórů, tak při vracení zpátky do aqa už pouhým vložením do vody začal vydatně špinit. No už při tomhle mě obcházely mdloby...bojuji totiž s řasami a už vidím jak si v tomle libují...
Ale to nejhorší začlo, když jsem spustil filtraci... ten hnus šel ven i vnitřkem molitanu, takže ho čerpadlo pustilo do akva v obrovském mraku. Fultajbl...
Prosím tedy o radu, jak molitan v téhle velikosti cca 30 x 15 x 10 cm vyčistit tak, abych nezpůsobil v aqa ekologickou katastrofu. Především je mi nejasná ta fáze, kdy se při zapnutí čerpadla rozhodí svinstvo zevnitř do celé nádrže.
Třeba to nějak spustit jinde, třeba v kýbli, aby jste se toho zbavili???
Jinak tedy ještě podotknu že zkušenosti už nějaké mám, ale z menších nádrží, kde se tenhle efekt asi tak brutálně neprojeví..
Díky moc předem za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 16:11 Muž bluejack [5] – biiomolitan
Zdravim Chcem sa spitat som si prerobil filter mal som tam na malom atman filtri molitan s bublifuku a vymenil som za biomolitan s vecimi dierkamy bojim sa ze mi tam male krevety vlezu je to mozne ? Hustota je stredna sa mi zda takze co stym je to treba prerobit nebo tam nevlezu ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 23:14 - Re: Amras
Jemný sa oveľa skôr zanáša a mával som s ním problém.Z hrubého to zas dosť pri manipulácii s biomolitanom vypadáva.Dá sa použiť,ale je treba najskôr trocha biomolitan ,,povysávať,, a tak s ním robiť.
Podľa mňa je ideálny TM 20 alebo 30.
Pozor teraz majú nové označenie.
TM20 - TM 23280
TM30 - TM 23190
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:58 Muž Surdo [35] Re: Amras
Osídľovacia plocha Biomolitana
- jemný 3000 m2/m3
- stredný 2450 m2/m3
- hrubý 1450 m2/m3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 20:40 Muž Amras [34] – Biologická filtrace
Chci se zeptat. Jaká je nejlepší zrnitost pouze pro biofiltraci? PPI 20, 30 nebo 45? Jde opravdu pouze o místo pro bakterie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:27 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Pítik
Jestli máš v akváriu Ancistruse nebo něco podobného, tak nezapomeň něčím zadělat tu díru v molitanu, jinak tam vleze. Mám to z vlastní zkušenosti a skončilo to tak, že jsem musel rozstříhat celej molitan, protože Ancistruse nešlo dostat nijak ven. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:12 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: romant
díky :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:06 R Muž romant [27987] Re: Pítik
Bakterie potřebují ke svému životu kyslík, takže pokud budeš mít vodu okysličenou, budou přežívat. Nebudou se možná tolik množit, neb ta intenzita okysličení nebude taková, jako kdyby byla kostka na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 20:01 Muž Pítik [14] - Amerika – biomolitan
rybám zdar a akvarijním zvláště. když chci jen vzduchovat, nechám běžet čerpadlo s rozstřikovací rampou, sejmu kostku akvacitu z čerpadla a nechám ji ležet v akváriu. chci je ujistit, že se s filtračními bakteriemi nic nestane

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2014 00:02 Muž DrChila [243] Re: MarekP
Jakoze ho to nijak neposkodilo.me slo o to jestli ho to nejak nenalwpta ci tak neco. Nastesti je teda asi z nejakyho plastu a ani barvu nezmenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 23:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DrChila
Nic v jakým smyslu? Minimálně bakterie to zabít muselo a jako dezinfekce to posloužilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 22:57 Muž DrChila [243]
jen kdyby teda někoho náhodou zajímalo co se stane když se dá biomolitan do sava. Nic Tak jak sem očekával to dopadlo.


rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:22 Muž DrChila [243] Re: romant
:-D když nakoupil už CO2 v bombě k tomu světlo tak už je na krečky pozde. No uvidíme buď to ten molitan sežere a nebo ne. 10L vody 2 víčka sava tak snad se nic nestane:)
Každopádně napíšu jak to dopadlo zejtra nechám to běžet celou noc.
Údajně tam píšou že tomu vadí kovy že to plastu nic nedělá. Kov v Eheimu není je tam i keramická osička tak to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2014 19:19 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Zopakuji co jsem napsal, když se budeš(te) o akvo náležitě starat, tak okružáci jenom pomůžou a nikomu vadit nebudou. Jestli bratranec neskousne šneky, tak ať chová křečky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 19:15 Muž DrChila [243] Re: romant
já koupil jetej filtr jde mi jen o to aby tam nebyli ty okružáci. Nebo to neni ani můj filtr je to bratránka je to neskutečný dejtalista. A šnečky vraždit nechce:)
Nejde o nějakou opičárnu nejde ani o to že mám v akvarium šneky ale aby se tam neobjevili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.04.2014 18:43 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Nevymejšlej vopičárny a chovej se k akváriu s náležitou péčí a nebudeš muset řešit nějaký přemnožený okružáky, přeci by jsi nevraždil dělnickou třídu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 18:29 Muž DrChila [243]
Čest potřebuju poradit. Mám Biomolitan z filtru který byl už použitý. Jde o to aby se nám z ničeho nic nevyskytli šneci v akvariu jelikož je tam prostě nechcem okružáci přežijou snad vše si myslim.
Tak mě napadlo filtr rozjet v nějakým rendlýku a do toho rendlíku dát savo. Co myslíte? sežere to ten molitan a nebo ne?
Nebo ten molitan přelejt vroucí vodou? Nebo do ní potopit? Na nějakou dobu?
A ještě keramický kroužky a Eheim substrát pro jako filtrační médium.
Myslim si že ten molitan modrej je jakoby z plastu vyrobenej tak by se údajně stát nic nemělo nebo jo?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 13:28 Muž Legioix [574] Re: Plecos
A nebo něco takovýho: akvarko.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 13:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
No já to měl rozstříhané po hranách a svázané vlascem, takže jsem nic neohýbal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 08:39 R Muž romant [27987] Re: Plecos
Myslím si že perlinka by odolat mohla a ten archaický filtr jsem nedávno v nějakým e-shopu viděl, jenom si vzpomenout kde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 08:12 Muž Plecos [322] Re: LiborSprysl
Díky všem za reakce :-)
Ten dírkovaný plast je docela tvárný, takže by se dal celkem v pohodě kolem molitanu omotat.
Ty možnosti, které Libore uvádíš, budou asi docela tvrdé na manipulaci, ne? Teda teď si nemůžu vybavit to značení výkopů...
Ty síťky proti hmyzu jsou myslím "pevné" podobně jako síťky co se dávají do omítek. Tu doma mám a myslím, že tu rozškubou taky... I když je fakt, že je síťka proti hmyzu jemnější, takže by to mohlo aspoň chvíli odolávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2014 04:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Plecos
Plecos napsal: Nedávno jsem dělal pořádek ve starých akvakrámech a našel jsem tam takovou věc... Nevím, jestli si na to někdo bude pamatovat, ale dříve (já to podědil po strýci) se prodávaly takové "skládací" vzduchem poháněné filtříky. Skládaly se z trubky, horního a spodního krytu. Trubka se omotala molitanem nacvakl se horní i spodní kryt (měly ještě výstupky na přísavky) a molitan se ještě omotal takovým bílým "plastovým papírem" nebo jak bych to nazval, který byl procvakaný dírkami, takže molitan bez problémů plni svou funkci.
smich Teda Vendo dneska mi i kafe do nosu vlezlo, jaks mne rozesmál...My starci pamatujeme... ;-) Dokonce tu někde asi i jeden či dva ještě mám...na půdě...Tak pokud chceš radu, tak dírkovat bys třeba mohl plastovou podložku do školních sešitů, jestli se to ještě vyrábí. No a dírkovaná jsou například červenobílá plastová značení třeba výkopů...to tě samozřejmě nenavádím. Podobně dírkované plasty se používají ve velkých lednicích v cukrárnách a podobných provozech...Plastové síťování je rovněž k mání z ovoce a zeleniny. No a nakonec se prodává i v zahrádkářských potřebách, dělám z toho koše... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 00:11 - Re: Plecos
Fotka k příspěvku A čo tak použiť umelohmotnú sieťku na komáre.Dostať kúpiť i v hnedej či inej farbe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 23:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Plecos
Áno, spomínam si na to, bol to taký úplne klasický starý "bublifuk". Už som dlho nič také nevidel, tak asi neporadím. Ale myslím, že by mohlo pomôcť obalenie molitánu do nylonovej sieťky, čo sa používa napr. ako ochranná sieť na okná (proti hmyzu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 22:11 Muž Plecos [322] – Bioakvacit - ochrana před rybami
Zdravím, chovám větší L-sumce a mám s nimi takový problém - škubou mi v nádržích biomolitan. Přemýšlím, čím molitan nejlépe zakrýt aby jednak zůstala zachována jeho funkce a také tam nezapadávalo krmení (muselo by to tedy přiléhat přímo na molitan) a samozřejmě aby to odolalo ostrým zubům...
Nedávno jsem dělal pořádek ve starých akvakrámech a našel jsem tam takovou věc... Nevím, jestli si na to někdo bude pamatovat, ale dříve (já to podědil po strýci) se prodávaly takové "skládací" vzduchem poháněné filtříky. Skládaly se z trubky, horního a spodního krytu. Trubka se omotala molitanem nacvakl se horní i spodní kryt (měly ještě výstupky na přísavky) a molitan se ještě omotal takovým bílým "plastovým papírem" nebo jak bych to nazval, který byl procvakaný dírkami, takže molitan bez problémů plni svou funkci.
Takový "plastový papír" by se mi hodil, klidně i plný - dírky bych si tam asi nějak udělal...
Jestli někdo tušíte, co mám na mysli a víte, kde bych sehnal něco takového popř. něco jiného, ale také by to posloužilo, tak budu rád za tipy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 23:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Laco
Muze byt dost spatne ucinny. Biomolitan ma otevrene pory, kdezto u toho co najdes v nabytku s necim takovym pocitat nemuzes.

Akvaristika neco stoji, usetrit zrovna na molitanu do filtru, to bych nedelal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 23:16 Laco
Asi sa spýtam hlúposť ale nevadí, dal by sa použiť na filtráciu aj klasický molitan myslím taký čo sa používa v stoličkách alebo posteliach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:30 Muž Slav3k [23] Re: Designer
Mám to podobně no :) asi to vyperu ... stejně budu akva dost razantně revitalizovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2013 17:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Slav3k
Porostl mi molitan take tak, jedine misto v akvariu, jinde bez vyskytu, a kdyz jsem to cistil, rikal jsem si, ze uz jsem si mozna koledoval o prusvih. Jemne vyprani a voda z toho jak kybl kafe, mraky organickeho odpadu, a to je asi i duvod, proc se na nem te rase tak libilo. Po vyprani znatelne klesl obsah CO2 ve vode, bylo to znat i pouhym okem na dropcheckeru pri stejnem pridavani CO2.

Ja bych ten filtr uz vymachal, pochopitelne rozumne, asi je zbytecne to pripominat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:14 Muž Slav3k [23]
Zdravím,
Můj vnitřní filtr AT-200 s polyuretanovou kostkou je už nepřerušovaně porostlá koberečkem černé řasy, mělo by mě to znepokojovat a měl bych se snažit to odstranit ? Když předpokládám, že se brzo řasa vrátí, očividně je jí tam dobře (proudí tam voda s živinami, zkrátka je to bájo xD)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:45 Muž funtcz [22] Re: Urtman
Mam atman...jsem to trochu jeste pročistil...tak jo..dik za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:34 JoKa Re: funtcz
V podstatě dokud se ti nerozpadá v rukách... Ten co jsem měnil minulý týden jsem měl odhadem 8 let...
V tvém případě bych to viděl, respektive občas se stává, že se zanese čerpací hlava (pokud se teda jedná o vnitřní filtr)... Vyšťouchej to vatovkou, nebo špejlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:26 Muž funtcz [22] – životnost biomolitanu
Zdravim.Napadl mě takový dotaz...jakou životnost ma biomolitan?dneska jsem ho trochu vypral ale po chvilce vypadal zase jako ucpany...jedna strana takova jakoby stahnuta do vnitr..i když prutok vody je jako obvykle po čišteni dobrý.Mam ho rok stary..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2013 09:39 Muž kacercz [36] Re: kacercz
Objednano, dodano, k tomu 250g filtracnni vaty a super stastny usmev na tvari typka z PPL ktery nese rozmerny balik, ktery nic nevazi ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 12:14 Muž kacercz [36] Re: dudak
ja budu kupovat tady

www.petshopik.cz/…

15 kc za litr a je jedno kolik rezu + 80 kc posta ... a litr toho kupovat nebudu ;) rezany v akvaristice za 25-30/litr jsem nikde zatim nevidel. A s ohledem na to ze budu brat cca 20 litru, mozna o neco vic, tak neni co resit ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 03:24 - Re: dudak
Ja jej mám zatiaľ dosť,mne netreba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 23:37 Muž dudak [1885] Re: prasan
tak treba tady eshop.jezirka.info/… ti uriznou presnej rozmer co chces za 15KC/litr, postovny je taky nizsi, pripadne maji osobni odber a takovych obchodu je vic, ale vesmes na morave, v Praze treba nevim o zadnem, ale jestli toho chces malo, neni problem si to koupit v nejake akvaristice za cca25-30KC/l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505?od=351