Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 22:40 Muž Cheron [89] Re: Rounce
A je to ozaj biomolitan, či klasický molitan ? Z tej fotky to nejde dobre poznať ... Každopádne sa zdá, je je dosť hustý. Tým pádom sa rýchlo upchá.
Možno by to chcelo "hrubší" biomolitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 22:01 Muž DrChila [243] Re: romant
Jj každej máme svoje:) Tak já mluvil momentálně o karanténě například tam se dno nepoužívá. A rychle se kazí voda:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2013 20:59 R Muž romant [27982] Re: DrChila
Tak jasně že čerstvá voda je do druhýho dne stará, ale to nic nemění na faktu, že nitrifikačních bakterií je v ní obsaženo minimum a je jedno jestli je stará vydejchaná a nebo čerstvá. Já osobně preferuji spíš tu variantu použít více vody čerstvé a zaběhnutý dno, či filtr, ale každý máme svoje zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:46 Muž DrChila [243] Re: romant
Tak dej těch minimum do malého akvaria a vidíš jak dlouho vydrží čerstvá a to samí dělej s vodou odstátou z vodovodu:) Rozdíl poznáš. Já měl úplně vypranej písek i ten štěrk co tam mám i filtr i všechno a když sem akvarium minule z poloviny napustil vodou z barelu (starou vodou z minulého aqua) rybičky si žili jako doma a žijou dál i navíc s CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 20:45 Muž Jurdas [37] Re: DrChila
Já jen usuzuji podle toho,že mu ten filtr bez problému ze začátku fungoval.Tot jen můj názor jak jsem psal,at si udělá jak sám uzná za vhodné,já taky nemám velké znalosti a nechci rozdávat moudra, ale tento problém jsem také ve svém akva řešil a tak jsem mu to samé doporučil.Nebot s tímto postupem jsem dospěl k funkčnosti.Přeji mu at to dobře vyřeší jakýmkoliv postupem ke své spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.03.2013 20:28 R Muž romant [27982] Re: DrChila
Nitrifikačních bakterií je ve vodě naprostý minimum, ty žijí v akváriu převážně ve dně a tzv. přisedle na stěnách a předmětech, když už jsme u té osvěty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.03.2013 20:13 Muž DrChila [243] Re: romant
Mě jen dostává to že každej tady mluví o nitrifikačních bakteriích ve filtrech. Ale nevědi to že jsou i ve vodě... A proto třeba i 1000L akvarium nepotřebuje skoro žádnou údržbu. A proto 50L akvarium potřebuje častější výměnu vody.
A proto když se dá do karantény voda z kohoutku po 4 dnech smrdí tvoří se na stranách povlak když se použije z velkého aqua voda(zaběhlá) i v 13L aqua na prostym pořádku jen při vzduchování:)


Ale není to třeba dodržovat mít filtr v vypuštěné vodě pokud se chováme k aqua zodpovědně není moc malé >50L, neodkalujeme přitom nebo neměníme zcela vodu.

A osobní zkušenost mám... kamarádka každý týden odkaluje aqua vždy mění 4/5 vody vyčistí filtr. A řiká jak se jí rychle akvarium 54L zašpiňuje, že mi nevěří že stim aqua já skoro nic nedělám a je tak průzračný. A to nejmenuju ještě co tam všechno do toho lije aby prej rybičky byli zdraví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2013 19:52 R Muž romant [27982] Re: DrChila
Prd se stane, když potom budeš měnit třeba i denně vodu, ono je to s tím chlórem sice už ne tak žhavý, ale když se trefíš do doby že ho bude "dostatek", tak ten filtr odpálíš a proto ten sichr výměn vody. No a teď si ještě odpovědět na otázku, jestli to chci absolvovat a nebo to vyperu v akva vodě a mám klid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:41 Muž DrChila [243] Re: Jurdas
Dám ti technickou otázku:-D co se stane když vypereš filtr v običejné chlorované vodě? Zničíš bakterie ty dobrý... ale co je v akvariu? opět ty samí bakterie ve vodě takže jak to namočíš. Když neodkaluješ dno a neměníš vodu třeba celou. Tak se prd stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 19:22 Muž Jurdas [37] Re: DrChila
Když mu ale ten molitan ze začátku jel docela dobře,tudíž usuzuji,že je jen zanesený.Nejde o to koupit nový ,ale myslím,že je to škoda, když ten stávající je již zaběhlý (obsazený nitrifikačníma bakteriemi).Tot můj úsudek,ale záleží jak stím tazatel naloží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 13:35 Muž DrChila [243] Re: Jurdas
Víc to sát nebude... ale určitě je blbej ten molitan že se tak nasává nebo přinejhoršim jen ucpanej.. nebo mám další teorii a to takovou že z toho zapoměl folii:-D a nebo tam má ty dirky ucpaný a jede to jenom na těch pár tam kde to je zrovna vcuclí. A nebo se občas stává to jak je ten molitan děravej(díra na to čerpadlo), že je sice děravej ale takoví ten vnitřek je vmáčknutej dovnitř to co by mělo bejt vykrojený. Taky se mi to už stalo že sem to tam našel.

Zkus to proprat namočíš to do tý vody a začneš stim klepat například o umydvadlo ze všech stran... když to budeš dělat ze začátku nic neteče ale pak to jde i docela dost z hluboka ten bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2013 07:52 Muž Jurdas [37] Re: Rounce
Proper řádně ten molitan a budeš vidět,že to bude fungovat dobře.Do té trubičky nevrtej žádné díry stačí ty co tam jsou.Jinak zvěčís sání,čím víc direk tím víc bude sát.To ,že dáš filtr na molitan a hned ho nasává svědčí o tom,že ten molitan je ucpaný a slabě propouští vodu.Ale pozor neper ho pod vodou z vodovodu,jinak si zničíš nitrifikační bakterie.Odpust vodu z akva a v té ho řádně proper a to tak,že nabírej do otvoru pro trubku vodu,pak to u vrchu zmáčkni a vytlačuj vodu z filtru ven,aby se vyčistili ty kanálky v tom molitanu co propouští vodu.Ber to logicky ,když molitan nepropouští vodu,tak čerpadlo saje molitan,když bude průtok vody přes molitan dostatečný tak bude nasávat vodu.Já mám to čerpadlo s tím molitanem již asi 5 roků a jsem s ním spokojen.Molitan propírám když vidím to co to dělá tobě.Proto ho pořádně proper a pak napiš jak to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 21:02 Muž Rounce [30]
Když sem ten filtr položil na vrch teho molitanu tak ho hned vcucl do sebe jakoby by měl moc sacího výkonu. Takže chyba bude spíš někde ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 12:29 Muž DrChila [243] Re: muťa
Jo to je Atman :-D a já že mi to trvalo než mi to něco našlo na netu:-D
a molitan se docela rychle opetřebuje pokud ho opravdu pereš jakože pereš. Tak se může zničit.. novej molitan zas tolik nestojí a pak se dá využít i třeba jinde.. takže se to vyplatí zkusit koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:19 Muž muťa [554] - RostlinyRe: DrChila
DrChila napsal: Nevím jak u altmana vypadá...

Zřejmě jsi myslel Atmana. Vypadá to dobře. Mám jej taky a rozhodně díry co tam jsou, tak stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 11:18 Muž Rounce [30]
Kostka je stará zhruba od podzimu nevím to už přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 09:30 Muž DrChila [243]
Nevím jak u altmana vypadá ta tyčka co je tam nasazený ten molitan.. ale pomohlo by aby se to nepromačkávalo například to navrtat tam víc direk. Já mám od sery čerpadlo taky s molitanem a je tam docela dost direk a nikdy sem takovejdle problém neměl.
Buď častějc prát nebo koupit jinačí molitan může se stát že se zbortí například když ho pereš například tim mačkánim to máš jak houbu na nádobí taky se po čase musí vyhodit jelikož je strašně nízká a z ohybaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 06:56 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rounce
Po 14ti dnech, jo? Udělěj do prezenta ce nějaké nové fotky, ať vidíme jak to vypadá v celé nádrži. Na těch malých fotkách je vidět, že se ve vodě vznáší hodně nečistot. Jak stará ta kostka je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2013 21:58 Muž Rounce [30]
Bohůžel už se mě to udělalo zas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 21:27 Muž Jurdas [37] Re: Rounce
Hlavně,že to jede,klidně ale ten molitan čisti až poklesne průtok vody přes něj, at si neničíš ty nitrifikační bakterie které jsou v něm usídlené a upravují v akva vodu.Jinak hodně zdaru. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 18:13 Muž Rounce [30]
Dopadlo to dobře filtr už jede normálně. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:27 Muž Rounce [30]
No já sem pral molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:16 Muž Jurdas [37] Re: Rounce
Je to na 100% jak Ti radím udělej tak a uvidíš.Tím jak je molitan ucpaný tak neprochází dost vody přes něj a vtahuje to ten molitan.To,že jsi ho nedávno čistil,tak jsi ho vyčistil málo.Ale klidně ho čisti až ti nebude propouštět vodu.Pak napiš jak si s tím dopadl.Čau a at se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:07 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rounce
Když jsem se ptal, kdys to čistil tak jsi psal, že nedávno. Myslel jsem, kdy jsi pral molitan a ne čerpadlo. Pak je to asi jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:06 Muž Rounce [30] Re: muťa
Jj když na něm filtr není tak je to dobrý. Ale spíš to bude tím jak psal Jurdas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:01 Muž Jurdas [37] Re: Rounce
To je tím,že máš ten biomolitan zanesený.Odpust trochu vody z akvárka a pořádně ten biomolitan mačkáním proper v té odpuštěné vodě.Ale neodkaluj při tom zároven dno aby byl dostatek nitrifikačních bakterií.Tak to proved a bude to dobré.Jinak čisti molitan až bude vždy hodně ucpaný.Taky jsem tento problém řešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 20:01 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rounce
Tak tohle jsem neviděl. A když to sundáš tak se vrátí do krychle, jo? Jaký je průtok? Filtruje to vůbec? Nevím kámo asi neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:41 Muž Rounce [30]
Fotka k příspěvku Ten bordel ve vodě je od ancistrusu jak rajtujo do filtru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rounce
Udělej fotku toho zamačknutí dovnitř pro lepší představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 19:24 Muž Rounce [30]
Filtr Atman-200 biomolitan sem čistil nedávno. Je to jakoby zmačklý do vnitřku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:55 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rounce
Jaký máš filtr, nebo hlavu - popiš to a kdys ho naposled čistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 17:47 Muž Rounce [30]
Zdravím dneska se mě vyskytl problém s biomolitanem když je k němu připojené filtr tak se jakoby zmenšuje když filtr oddělám zase se nafokne nevíte čím to je ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:13 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – akvacit - POPTAVKA
nemel by nekdo zbytek molitanu? 5cm sirka a velikost asi 20x40cm (jemny) dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 10:58 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Fotka k příspěvku Nějak jsem to vypustil z hlavy...
Poháním čerpadlem - tim nejmenšim co jsem ve skříni našel ATMAN F 300 - šířka 3 cm, vyříznul jsem v tom biomolitanu ještě kvádr o rozměru filtru a hloubce 1 cm tak, abych filtr do molitanu jako zapustil. Používam rozstřikovací rampu. Po měsíci je akvacit skoro černý a vypadá stejně dobře, jako černá tapeta.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
ja teda ten svuj nepral skoro 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 16:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
ja to vrstvil.... daj se kombinovat ruzny hustoty, pripadne i filtracni vata

podle tohodle www.discus.cz/…
si vypocitah potrebnou velikost i potrebny prutok

jen je treba ten biomolitan opravdu, ale opravdu dukladne cistit, i bouchanim (jak se zastara pralo pradlo na sutru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 16:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
bali napsal:
img23.imageshack.us/…

kdyz uz jsem sem pastnul tu fotku, ten roh jde jeste vyplnit dalsim filtracnim materialem, je tak?

sikula: no asi mi nic jinyho nezbyde... btw cim to pohanis, vzduchem nebo cerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 15:45 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Taky jsem založil nově AQ s hamburským filrem. Mám normální modrý, ale po dvou týdnech skoro zčernal. Pokud na to vzpomenu, dám večer fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
muj vrstvenej plosnej filtr rybicky.net/nadrz/10666/8.jpg…

ale tedka jsem ho nahradil externim hrncovym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:00 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
aspon 3 nebo 5cm bych potreboval. (planuju novy akva tak me napadl hamburg do rohu)
img23.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:57 R Muž Silent [5949] Re: ViktorX
Není to obyčejný molitan. Je to opravdu bioakvacit www.dohse-aquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:49 Muž ViktorX [474] Re: bali
Taky jsem uvažoval o černém (byl jako origo ve filtru Aquael), ale tenhle vypadá jako obyčejný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
v Braniku mivaly cernej hrubej... tl asi 1cm na co ho potrebujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:14 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
jediny cerny
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 22:49 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – cerny
prodava se u nas nekde cerny akvacit? idealne na miru nebo vetsi kusy... nasel jsem jedinej eshop ale udajne je to hruby, jemny by byl lepsi........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 22:23 Žena mia [11] - Živorodky
OK, dakujem za infosku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:12 Muž ViktorX [474] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: zdravím, máte někdo typ, kde se dá za dobrej peníz koupit bioakvacit? nechci metrxdvax10cm ale pár kusů na míru. Jinak jsem z prahy.
Já kupoval zde, osobní odběr Praha.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:42 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: romant
romant napsal: Jasně že se může stát, můžou pochcípat..l
Jasne, môžu pokapať. Netreba však zabúdať, že nitrifikačné baktérie nežijú len v molitane filtra, ale prakticky na každom povrchu v akva, vtátane hornej vrstvy dna, dekorácií, stien či rastlín.

Nedávno som bol tiež nútený vymeniť molitan, tak som pre istotu obdeň meral NO2 (test NH4 nemám) a počas 14 dní som nezaznamenal nárast, potom som sa už na meranie vykašľal. Ja síce mám aj pôdny filter, ale čakal som, že sa výpadok molitanu aspoň nejako prejaví. Podotýkam, že akvárko mám pomerne dosť zarybnené a kŕmil som bez zmeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 22:19 Žena mia [11] - Živorodky
no bakterie su nutne, tak som sa chcela pre istotu opytat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 22:06 R Muž romant [27982] Re: mia
Ale výměny vody nepodceňovat a podržet to i s nima. :-)
Edit: Jinak je vidět, že jsi už před tím prvotním dnešním dotazem tušila, že něco není správně, holt chybka kterou jsi napravila. Jen více takových tazatelů(ek). X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23090x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505?od=451