Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:17 R Muž afc1886 [14655]
Mám čerpadlo atman at200,a chci se zeptat,jak máte z něho vyvedenou rampu?Já ji měl přes hadici,ale nebylo to moc pěkné.Když rampu nasadím přímo na filtr,tak je zase moc nízko.Máte nějaké nápady?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 16:13 R Muž romant [27982] Re: pepisanek
Zůstal bych u toho "provizorního" řešení, provozuji to takto ve spoustě nádrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 10:24 Muž Irahayes [1] Re: garggi
Jen musíš dát bacha, aby se ti o sklo neopřela i hlava, to se pak rozdrnčej i krycí skla, hlavně v noci je to pocuc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 07:52 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: pepisanek
Tak tohle mám taky(AT-201) akorát (10x10x24) a jednu stranu mám opřenou na sklo(nic se za to nedostane)a 3 stěny jsou volné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2015 06:50 Žena pepisanek [5] Re: garggi
Atman 201 bioakvacit 10*10*14
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 23:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Radši kup 1 externí hned a druhý minimálně 2 měsíce před nákupem terčovců. Pokud na to nemáš, radši nech akvárium zabíhat chvíli déle bez filtru a s minimem ryb než na filtr našetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 23:13 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: pepisanek
O jaké čerpadlo jde(typ čerp.)?
A jaký je rozměr houby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 22:45 Žena Makky [101] Re: Fuchs
Budes pak zbytecne cekat na osidleni externich filtru bakteriemi. Dej je hned od zacatku a nech je poradne zaject. Po nasazeni ryb do aq to uz pak nebude takovy skok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 22:30 Muž Fuchs [169] Re: garggi
Děkuji za postřeh a radu, myslím že by mohli stačit 2xat-202 s kostkou 10x10x40cm a až koupím fitry axterní tak pak teprve vych pořídil terčovce to by šlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 21:57 Žena pepisanek [5] Re: hombre
Ale jak?houba nema prisavky,je jen nasazena na cerpadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 20:29 hombre Re: pepisanek
Tak to dej kousek dál od skla,ať to rybka může obeplout dokola,nebo to dej natěsno,ať se tam nemůže dostat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 19:59 Žena pepisanek [5] – filtr
Ahoj jak resite odstavani houby od skla?Dneska se mi tam zasekla neonka a je kaput.... :-(
Ted jsem ji priplacla kamenem,ale je to provizorni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 19:43 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Fuchs
Pokud se rozhodneš pro Atmany, tak se dá pěna(bioakvacit) vyřešit tímhle:
nakrmryby.cz/…
prodává i rozměr: (5)10 x 50 x 50 (hrubý/jemný)
Já to loni bral myslím že za 330,-
Pak si můžeš sám nařezat jakékoliv rozměry.
Na tom co psal hombre níže, něco bude i když nějaká ta čerp. hlava v zásobě by být měla (vzhledem k osádce co plánuješ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2015 18:26 R Muž romant [27982] Re: Fuchs
AT-203 je už kapánek hlučnější, ono se někde ten výkon musí projevit, ale ne každýmu to musí vadit, ta praktičnost ve dvojím provedení je zde zřejmá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 17:07 Muž patamatix [408] Re: Fuchs
No asi bych to udělal z jedné vody načisto,teď ušetříš a pak až to budeš překopávat,tak by se to nemuselo povést a mohli by to odprdnout ryby a že terčovci nejsou zrovna za babku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 16:46 hombre Re: Fuchs
Když si spočítáš dvakrát bioakvacit a dvakrát hlava,tak za to máš už jeden ten externí.Pak ti to bude ležet v šuplíku,takže když to vezmeš kolem a kolem,tak to žádná úspora není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 15:04 Muž Fuchs [169] Re: liborass
Plánuji to velké akva pro terčovce mám v plánu 2x aqua nova ncf-1200 ale tak z kraje aby nebyly takové investice bych to řešil čerpadli atman..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 14:30 Muž liborass [174] Re: Fuchs
na 203 bych dal ten největší tj. 10x14x30, ono taky záleží co to bude za nádrž a taky jaké bude osazenstvo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2015 13:29 Žena Makky [101] Re: Fuchs
Čím větší tim lepší . Od dna až nahoru . Nebo se koukni na Holandský filtr. Pro 510L bych už ,ale koupila externí a fakt bych zainvestovala do pořádného vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 13:19 Muž Fuchs [169]
Přátelé potřebuji si zeptat plánuji dvě akva jedno 140l chtěl bych tam atman at-201 s kostkou 10x10x24 a pak druhé 510l s tím že bych tam měl dvě at-203 s jak velkou kostkou netuším poradíte mi? V obou případech? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 21:37 Muž Džouzif [25] Re: vaaclav
Souhlasím, elektrikářská trubka by šla, ale to matlání s tím by neudělalo co potřebuji. Vyzkoušel jsem to na světlé vodovodní trubce a musel bych u filtru udělat esíčko aby voda proudila i do kraje nádrže. Navíc vzhledově to nebylo úplně to co jsem očekával (možná proto, že to byla světlá trubka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 21:32 Muž Džouzif [25] Re: NASREDDIN
Jojo už jsem koupil. Jednu sadu mám doma, takže jsem vyzkoušel a bohužel bez úprav to fakt nejde. Přísluško k Aquaelu má menší průměr. Takže jsem vzal od Atmanu trubičku u které je vývod na provzdušňování a Akvaristickým silikonem přilepil koleno z té sady sprinkleru od Aquaelu (pro jistotu a lepší cenu jsem vzal 2 sady).

Takže teď mi to tam už parádně kropí hladinu a vzhledově to vypadá také dobře.ano

Ale ještě bych měl jednu otázku. Nevím jestli a jak dlouho vydrží ten spoj mezi kolenem sprinkleru a trubičkou Atmanu. Tak jsem si říkal, jestli bych mohl použít jako spoj kousek obyčejné zelené zahradní hadice? Nerad bych aby to něco vypouštělo do vody. hmm

Mimochodem dík všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 21:06 Muž funtcz [22] Re: odikcz
2 roky... Jsem ze začátku tomu se nějak ne věnoval, koupil jsem to co jsem chtěl a bylo. Teď jsem přecházel na ledky a taky skoumal filtr a tak jsem na to přišel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 10:53 Muž odikcz [114] Re: funtcz
A kolik mu je let? Samozřejmě že postupem doby přicházejí s inovacemi = nižší spotřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 09:11 Muž funtcz [22] – Atman spotřeba /výkon
Fotka k příspěvku Zdravím. Teď jsem dělal úpravy a přišel jsem na zajímavou věc. Můj atman má označení 201 ale spotřeba 15W a co jsem se díval na nabídku tak to nesedí.. 201 mají menší spotřebu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2015 22:54 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Džouzif
Trochu šikovné ruce, svíčka a nejlépe černá elektrikářská trubka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2015 21:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: Džouzif
Po drobné úpravě lze k Atmanu připojit třeba toto.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2015 17:43 R Muž Silent [5949] Re: Džouzif
Originální příslušenství není na trhu. Jediná možnost si to zbastlit sám nebo poprosit nějakou dobrou duši o nepoužívané příslušenství k některým vnitřním filtrům (Resun, Trixie, Sera fil, Aqua Nova, Hailea).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 17:24 Muž Džouzif [25] – příslušenství
Věděl byste prosím někdo, kde sehnat příslušenství k AT-200? Chtěl bych čeřit hladinu a nevím kde sehnat ty trubičky, kterými bych vyvedl proud nahoru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 00:03 Muž mamlon123 [8] Re: Makky
gumička samotná sehnat nejde, jedině komplet s osičkou a vrtulkou, a myslím to stojí kolem 100kč, možná se zeptat někoho v okolí kdo má nefunkční filtr, případně něčím nahradit, já jsem tam dal měkkou gumu na gumování, nacpal ji to jamky a "vyvrtal" to jí dírku pro osičku a jede jak zamlada :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 23:18 Žena Makky [101]
Ahoj, chci se zeptat Atman 200 - má náhradní díly? 24.6. mi odešla gumička , díky níž pár hodin nešla vrtulka. Po odstranění gumičky sice jde vrtulka, ale hlavice není tím to kompletní. Naštěstí je stále krapet zanesené a nehrká. Ale jakmile ho vyčistím ... bojím se hluku. Máte nějaké zkušenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 20:35 Muž Tomiino [43] Re: Silent
krmim male 3x denne NLS small fisch a poklop krytu je otevren,aby sla pryc tepla voda,kdyz jsou tyto hice,plus vetracky no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 20:06 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Slepá hladina se v místech kde není hladina v pohybu může dělat z krmiva nebo nečistot ze vzduchu. Na to dobře funguje nasazení skimmeru nebo, když už máš filtr JBL, použít JBL TopClean II www.zoohit.cz/… už jsem je instaloval a fungují dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:58 Muž Tomiino [43] Re: Silent
tak to je vse v pohode...nikdy jsem nemel problem se slepou hladinou,jakoby byla na hladine vylita masnota...mam cereni hladiny s obou filtru,kam nedosahne cereni drzi se fleky slape hladiny,jak mam dosahnout omezeni? a z jakeho duvodu se tam vlastne tvori?? omlouvam se,uz to patri i drobet do jineho vlakna asi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:52 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
O profiltraci bych se nebál. Pohyb vody to zajistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:50 Muž Tomiino [43] Re: Silent
co se tyce kalu jasny...ale jak je to s dostatecnou profiltraci vody? akva je 300 l delky 120 cm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2015 19:41 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Já bych to dal k výtoku exteráku ať voda proudí jedním směrem ;-) . Kal se potom většinou usazuje v jedné části akvárka což při odkalování kvituji s povděkem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 19:36 Muž Tomiino [43]
ahoj lidicky,mam predelane akvarium...od skalar jsem presel na tropheusy..potrebuji se zeptat na takovou drobnost.V akva mam jbl greenline 1501 e na jedne strane vtok a na druhe vytok..mam zde pridan i atman s koskou biomolitanu...Dotaz zni,na kterou stranu je lepsi dal fitracni hlavu atman??k vytoku z externiho filtru,nebo ke vtoku do filtru...diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 18:02 Muž visek [75] - TetryRe: NASREDDIN
koupil jsem u atman -202 a mnoho dalsich veci za 2000.dodaci lhuta 4 pracovni dni.po 10 jsem se tam dovolal a uz to za 3 dny prislo,reklamace nebyla mozna,bud je to chyba moje atd,pak prestali odpovidat na meily a nezvedaly telefon,tak jsem vytahl stary fan -3 a jede se dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.05.2015 15:31 Muž NASREDDIN [1383] Re: visek
visek napsal: kazdy ma svuj nazor atman nebrat
Naštěstí má opravdu každý svůj názor.
Já tvrdím Atman brát .
Čerpací hlava Atman s adekvátně objemným kusem biomolitanu zvládne i těch 200litrů .
A koupit si do nějakého miniakva Fun 3 a půlku z něj vyhodit, to mi přijde jako nepříliš rozumné řešení.
Pokud jde o hlučnost, občas se stane, že AT (a nejen AT), někomu vážně dělá kravál, v tom případě je na řadě reklamace.
Jenže hanit něco na netu je asi jednodušší, než vyřešit reklamaci ;-).

A taky, s tebou je to těžký. Jeden den něco vynášíš do nebe a druhý den zatracuješ. A za týden znovu obrátíš. Není to tak dlouho, co jsi tu označil ten Fun 3 za šmejd. A to je pořád dokola. To je pak těžké tě brát trochu vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 12:24 Muž visek [75] - TetryRe: lhajek
staci staci sundat kryt a molitan a dat tam houbu jako pouzivas na atmana.a je klid.ty mas pidi akvarka ja mam 200 a 240 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 10:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: visek
visek napsal:.....fan-3 je tichy dobre se pere a jdou na nej vsechny typy molitanu
Asi se dívám na špatný výrobek, ale na tohle bez nějakého dalšího kutění všechny typy molitanů asi nepůjdou: www.heureka.cz/… A pokud myslíš že se ty "molitany" dají dovnitř tak nedosáhne toho objemu jako má kostka na atmanovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 09:09 Muž visek [75] - TetryRe: lhajek
ma regulaci u vyvodu.kdyz ho stahnu tak zacne drncet jeste vic nez normalne.kazdy ma svuj nazor atman nebrat,mam v krabici 2 typy,201 a 202 uz je prodavam.fan-3 je tichy dobre se pere a jdou na nej vsechny typy molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2015 07:11 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: visek
A tím chceš říct že čerpadlo atman nemá regulaci a je hlučné? To samozřejmě není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 06:29 Muž visek [75] - Tetry
ja nevim,radeji bych misto atmana koupil fan-3 .je tichy a ma to regulaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 23:24 Muž pancéřníček [168] Re: garggi, Designer, Silent
Nikde jsem nic číst nemusel, praktická zkušenost. Čerpadlo pracuje nad vodou bez problémů(také proč by nemělo), a co se týká zavzdušnění, tak to je samozřejmě pravda. Ovšem pokud je vrtulka cca do 10cm nad hladinou vody(a nejvýše umístěný sací otvor je pod vodou samozřejmě), dokáže vodu po vypnutí nasát i tak(podtlak)-pro garggi-opět mnohokrát odzkoušeno. Jinak problém zavzdušnění se řeší jednoduše - pomocí zpětných klapek. Ale samozřejmě ne u hobby výrobků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 20:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pancéřníček
Predstavme si cerpadlo, ktere je nad hladinou, za provozu jsme jej vytahli. Saje vodu, nekam ji vypousti, vsechno je fajn, ale protoze ma vystup volne nad hladinou, po vypnuti a opetovnem zapnuti uz cerpat nebude, zavzdusni se. Uz jen tohle bych se lidem moc nepokousel vysvetlovat, je snazsi to zakazat, protoze lidska blbost je nekonecna! A to je jen prvni co mne napadlo, ze by nekdo mohl udelat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 17:00 R Muž Silent [5949] Re: garggi
Teoreticky by tohle čerpadlo mimo vodu pracovat mohlo, ovšem samozřejmě by muselo být zavodněné, ale konstrukce takovéhoto čerpadla, bavíme se o typech jako je onen Atman řady AT, to bez úprav nedovoluje. Od toho jsou čerpadla univerzální jako www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… a podobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 16:20 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: pancéřníček
Kde jsi to vyčetl, že nemusí být pod vodou vůbec?
Rád se poučím, ale vážně, to mě docela zajímá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 22:49 Muž pancéřníček [168] Re: Makky
Makky napsala: ... Atman má rád hloubku a hlavice musí být pár cm pod hladinou.
Čerpadlo nemusí být pár centimetrů pod hladinou, nemusí být ve vodě dokonce vůbec, ale musí jím za chodu stále protékat voda, vnitřní chlazení bohatě stačí. Vždyť i čerpadla o výkonu desítek litrů za sec. mají pouze aktivní chlazení a žebra, ale jinak jsou mimo čerpané médium, natož takovéto pidičerpadýlko. To, že je celoponorné, NEZNAMENÁ,že MUSÍ být pod vodou. Tahle fáma se tady objevuje hodně často.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=251