Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 06:05 Muž justinik [9] Re: Roger
Diky toto som potreboval pocut pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:36 Muž Roger [1873] Re: justinik
Nic lepšího nenajdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 20:26 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ho dejte externě, já mám vlastnoručně vyrobený exterňák a pohání ho právě Atman s koskou biomolitanu. Je to systém spojených nádob, na Atman nasazená hadice (s kolínky) do akvária a saje to z akvárka vodu obyčejnou odpadní trubkou (v mém případě DN 50 ale stačila by bohatě i DN 32) v exterňáku je i topítko a teploměr a dá se tam i vyvést třeba CO2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 18:48 R Muž afc1886 [14681] Re: justinik
Může být, měl jsem to tak dlouho a spokojenost. Jediná nevýhoda je že zabírá místo v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 17:30 Muž justinik [9] – Atman at 200
Do akvaria 54 litroveho(60×30×30) je vhodny atman at200 s kockou 10x10x16cm? :-O ci nejaky lepsi typ? Dikes

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 09:40 Muž DanS [77] Re: ladalup
Pokud se to předtím nedělo, tak nedošlo ke změně proudění v akva? Jinak nastavený rozstřik, změna v uspořádání rostlin apod.? Jestli jde z hlavy proud a molitan není zanesený, předtím se to nedělo tak bych hledal odpověď v tomto.
Edit: Upravit proudění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 19:02 Muž ladalup [3] Re: Brodys
No já mám z toho exteráku popravdě strach :-( Je to ojedinělé,ale povolit může a bude ze mě plaváček hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:59 Brodys Re: ladalup
U mě to v exteráku to vyřešil. Dal jsem do jednoho koše PPI 20,do dalšího PPI 30 a tyhle mechanický nečistoty vídám jen pár hodin po údržbě nebo krmení tabletkami hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:54 Muž ladalup [3] Re: Brodys
Taky si myslím.Přemýšlím pořídit nový molitan,tento už něco za sebou má potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:49 Brodys Re: ladalup
Nemám s čerpadlem AT zkušenost, ale měl by jsi vědět, že se tohle děje i s exterákem a nejsem jediný,kdo to řešil, leč nakonec se povedlo. Ale jestli je to v tom restartu,tak si to asi ještě úplně nesedlo a proto to může lítat.......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 18:29 Muž ladalup [3] – Vodní prach?
Fotka k příspěvku Ahoj kamarádi,jdu s dotazem ohledně AT201.Jde mi o to jestli mi už filtr nestíhá,nebo co udělat,aby mi ve vodě neplavaly takový částečky viz foto.Houba je vypraná.Začalo mi to tak týden zpět.A o tom co je pod filtrem se ani nebavím.V poslední době si pohrávám s myšlenkou pořídit ex.filtr,ale pořád jaksi nvm.Zvažuju hlavně to proti.Bydlím v podkroví a nerad bych vytopil ty pode mnou.Co vy na to?Děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2020 06:03 Muž _Rob_ [80] Re: Bartex
Já bych naopak vodu měnil. Ale po troškách, aby chemismus vody v akváriu nedostal takový šok. Nejlépe odstátou což vzhledem k velikosti toho akvária nebude problém mít někde bokem pár litrů vody přes noc. ;-)

Filtr nedávej pokud ho tam nechceš. Nevzdávat to! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 22:30 Muž Bartex [159] Re: afc1886
Začal jsem bez filtru jak Office low cost(tam funguju bez problemu), tak Harakiri 2.0, ale v Harakiri stale bojuju s tim, ze i po pul roce neustale šedne voda a tvori se tam nalevnik. Ze zoufalstvi uz chci zkusit pridat filtr nebo neco, co bude pohanet bodu. Nekrmim, vodu nemenim a je to jen horsi. Nebavi me se stale koukat do neceho, kde neni videt na druhou stranu (s trochou nadsazky). S kyslikem problemy nemam, takze to nedelam kvuli vzduchovani. Akva je komplet zarostle viz aktualizovana prezentace (uvodni foto)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 21:10 R Muž Anthrax [4751] Re: Bartex
To nevím, co by posloužilo. Ale žádný z Atmanů bych tam nedával. :-) Moc velký výkon, obzvlášť, když to chceš prakticky bez filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 21:09 R Muž afc1886 [14681] Re: Bartex
Podle mě tam máš dost místa na to, aby jsi čerpadlo celé ponořil.
Já bych se ani tak nebál toho chlazení, protože filtr bude chlazen zevnitř, ale toho,že při výpadku proudu, nebo poklesu hladiny už by byl problém se zavzdušněním. Jestli chceš mít čerpadlo tak jak to popisuješ, tak budeš muset zvolit jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 21:06 Muž Bartex [159] Re: Anthrax
Cíl je dát to do Harakiri 2.0... To má 33L. Pokud je problém s chlazením, tak samozřejmě chápu. Ale je to škoda, nevím, co jiného tam fouknout... Nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 20:52 Muž Roger [1873] Re: Bartex
Čerpadlo by mělo být ponořené, kvůli chlazení kdy je hlava chlazená okolní vodou, jestli bude nad hladinou tak hrozí destrukce čerpací hlavy přehřátím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 20:48 R Muž Anthrax [4751] Re: Bartex
Nedělal bych to. Čerpadlo je určené k tomu, aby bylo celé ponořené. Přinejmenším to bude hlučné. Já mám At-201 v komorovém filtru a když v něm poklesne hladina, tak to začne přisávat vzduch a hlučet. Ale i z hlediska chlazení čerpadla to asi nebude nic moc. Ten přístroj na to prostě není dělanej. Není ale problém ho ponořit a nechat jím tlačit vodu nad hladinu.
Nevím jak je velké tvoje akvárko ale AT-203 má podle mého na takovéto účely moc velký průtok.
Edit: Jestli se jedná o akvárium v prezentaci, bych na ten nápad zapomněl. Honit vodu takovým čerpadlem ve 12 litrech, tak to by byla pračka a ne akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 20:22 Muž Bartex [159] – Atman AT-203
Fotka k příspěvku Ahoj, přemýšlel jsem, že bych přidal do akva nějaké proudítko na vodu a možná k tomu i přihodil menší kostičku molitanu a tento produkt mě docela zaujal, protože 3 stěny kolem akvária jsou natěsno(akva je ve skříňce) a přístup mám jen zepředu (boky a záda jsou 0,5cm vzdáleny od skla). Nad akvárkem je ale místo, tak mě napadlo, že bych použil ATMAN AT-203 a celé by to bylo NAD hladinou, jen bych do vody spustil tu nasávací trubku s molitanem a potom si další trubkou navedl vývod třeba na druhou stranu s rampou... Problém však je, že všichni ve videích a na obrázcích mají celý přístroj pod hladinou... Můžete mi někdo potvrdit / vyvrátit, zda mi to bude fungovat? Musí byt ponořeno vše? Výtlak je prý snad 1,2m což ani zdaleka nevyužiju...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 16:42 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Nepoužívám žádné co2, ale nedaří se mi udělat proud v celém akváriu, hlavně kolem filtru je moc malý a na druhé straně je větší, tak jsem zamýšlel rampou udělat +- rovnoměrný. Prý je to dobrá věc, doteď jsem prý měl proud moc malý, prý je to špatně, dělala se mi slepá hladina, a nejspíš mi špatně fungovala i filtrace, po 3/4 roce nebyla skoro zanesená, no3 nemám téměř žádné, bylo mi udělena rada že když je moc malý proud tak není využita celá kostka biomolitanu, na jednom místě kytky rostly a u filtru (mezi kostkou a čelním sklem) skoro vůbec. Tak jsem zvedl proud a objednal na doporučení rampu.
Proto jsem přemýšlel jak změřit průtok nebo jak poznat že je dostatečný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 14:50 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Nedočetl jsem se jestli používáš CO2 protože hlavně proto se to dělá. Jinak silný proud dokáže být i dost problém, rostou v něm rády řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 14:47 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Ok, díky, vyzkouším, asi i zde platí pravidlo o pohupujících kytkách že, řekl bych že cca na půlce možná o něco více to mám teď, vyzkouším uvidím, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2019 14:29 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
To čerpadlo má 400 l/h s rampou a molitanem tak o 100 l méně tak bych začal na půlce a postupně přidával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 14:22 Muž Roger [1873] – Průtok
Ahoj, řešil někdo z vás jak změřit průtok, abych věděl kolik litrů mi přečerpá čerpadlo i s kostkou, mám ip200 ve všech třech akváriích, dnes budu k tomu dávat roztřikovací rampu www.rostlinna-akvaria.cz/…
Jde mi o to abych měl optimální proud takový jak se zde uvádělo 2x-3x přečerpání akva a nenastavil to buď na málo a nebo naopak na hodně, podle rad přijde pod hladinu tak aby tvořila voda obloučky počítám ostrý úhel. Ale dodnes netuším kolikrát tak jak mám nastavené čerpadlo mi přečerpá akva, podle všeho na rady zde zkušenějších jsem měl nastaven malý průtok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:35 Muž liborass [174] Re: vaclav
Známý používá toto www.akvarista.cz/… a je spokojený a já jsem vyměnil atmana 305 za toto abc-zoo.cz/… a zatím spokojenost, má to jen 8 wattů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 18:06 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Tak už jsem párkrát hledal ale chtěl bych něco okolo 1200 l/h a to eheim nemá jeden je do max 1000 a druhý už min 1400 l/h ale ta spotřeba 38w to je na mě moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 17:11 Muž liborass [174] Re: vaclav
Mám vyzkoušený eheim compact a není špatný. Jestli to máš do toho externího filtru k akva tak by stačila i čerpací hlava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 17:05 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: liborass
Vibrace, hlučnost, spotřeba, výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 16:47 Muž liborass [174] Re: vaclav
V čem kvalitnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 16:45 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostliny
Víte někdo o kvalitnějším čerpadle než je ATMAN AT-305?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:33 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: silviebaris
Tak mrkni třeba na řadu Eheim Pick-up, ty sají víceméně jen spodem.
Já používám filtry HAILEA, záda jsou plná.
Asi než plocha povrchu je rozhodující objem filtrační hmoty, ale myslím si, ze s větší plochou sání by klesala rychlost proudění vody, což by bylo určitě prospěšné. Většina tzv. "honičů vody" trpí totiž nepoměrem - mají velký průtok s ohledem na objem biomolitanu.
Naproti tomu externí filtry sají jen trubkou, takže tam rozhoduje (krom rychlosti proudění) jen objem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:15 Silviebaris Re: Guppy
myslím,že sají všemi stranami,aspon já mám nepořádek nalepen z každý strany... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 18:13 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Andaska
Říkám si, jestli se tím připlácnutím na sklo neochuzuješ o účinnou plochu filtru. Ale asi je to hloupá úvaha, spousta vnitřních filtrů saje jen spodem + pár otvory na stranách a zadní stranou většinou nesají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2019 11:47 Muž Papik [617] Re: Mon
Kostku mám v rohu a přidržuje jí na filtr napojená rostřikovací rampa.

Rostliny sázím kolem tak, abych mohl kostku bez problému vyndat pro potřebu čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2019 09:46 Andaska Re: Mon
Já mám Atman 201 s bioakvacitovou kostkou. Kostka přilne plně ke sklu, takže tam žádná mezera není. Rostlinky sázím normálně přímo kolem kostky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2019 09:02 Žena Mon [38] – instalace
Ahoj, budu nově zapojovat Atmana. Zatím s původním filtrem. Můžete mi prosím poradit?
1/ jak blízko můžu zasázet rostliny, aby to nebránilo v proudění vody k filtru a taky aby to nevadilo rostlinám
2/ někde jsem tu viděla, že je možné zapřít kamenem, aby se za kostku nedostaly ryby. Funguje to? Jak musí být kámen velký? Stačí někde do poloviny výšky kostky?
Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:43 Andaska Re: kk
Sundáš košík a nasadíš trubku od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 19:40 kk
Fotka k příspěvku Ahoj,
pořídil jsem čerpadlo atman 200 a chci se zeptat jek má být nasazená trubka. Mě se zdá divný, že mi to jde jen po to "sítko" a ne o ten druhý stupeň. Navíc bych odhadoval, že trubka tam má aspoň trochu držet, ale je uplně na volno. Má to tak být?
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2018 20:22 Muž nekdo [355] Re: kmara
tak po 4 letech uz by asi nebyl problem investovat do nove kosticky molitanu...
Edit : a proč se to “nasaje”?
Varianta a - moc ucpaný okraj
Varianta b - zborcena vnitřní struktura molitanu věkem (zkřehlo to a ztratilo mechanickou paměť)
Kup novou kosticku (nebo nech uriznout na míru) hoď ji do akvária a třeba měsíc počkej a pak výhoď tu starou (novou na hlavu, starou nech ležet) a je to úplně bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:43 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: liborass
Hned po praní, dokud to voní aviváží... Tak vážně, ať nejsem OT, do pračky bych to nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 18:10 Muž liborass [174] Re: kmara
Nebo do pračky na 15 min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 16:51 Muž kmara [10] - CichlidyRe: File1980
Ok zkusím i když se mi do toho mi moc nechtělo :)
Starý nevím, asi 4 roky cca..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 16:49 Muž File1980 [53] Re: kmara
Je ucpaný.Chce to pořádně vymlátit např.ve vaně.Když to nepomůže tak to má za sebou.Jak je starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2018 15:40 Muž ZDRI [1415] Re: kmara
To vypadá na hooodně zanesený molitan. Zkus ho pořádně vyprat (v kbelíku s akvarijní, nebo alespoň odstátou vodou) a pak dej vědět, zda to pomohlo.

V minulosti (staré jemné molitany) se občas stalo, že některé typy obyč molitanů se začaly po určité době úplně drolit a rozpadat. Ale u nových tzv. "biomolitanů" jsem to ještě nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 15:26 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, když zapnu čerpadlo, tak mi to jakoby hodně nasaje molitan a když to vypnu, tak se kostka vrátí do normálního tvaru. Může mi někdo říct proč? Díky
Foto 1 čerpadlo zapnuté. 2 off.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 06:42 Muž Suntour [4] Re: powery
Ano, hnus. Jako kdyby výrobce nedělal pro akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 06:29 Muž Suntour [4] Re: afc1886
Barva Agama vypadá sympaticky. Malé balení.
Co Revell ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 22:19 Muž powery [250] Re: Suntour
Jako že ta šedá je hnusná? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 21:39 Muž liborass [174] Re: Suntour
taky nad tím právě přemýšlím, napadlo mě ji potřít černým silikonem...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=51