Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:03 Muž Horác [3942] Re: Yirka
No ale ten Eheim 1250 (viz můj odkaz) je vlastně taky made in PRC ... a slyšet teda není ... ani když se dotýká stěny akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 16:57 Muž Yirka [9126] Re: O.Tom
Neobhajuji Čínu, ale fyziku neošidíš. Pokud se ti bude něco co i mírně vibruje dotýkat něčeho napevno, uslyšíš to, i když to bude jakost a výrobce 1a. A že každé čerpadlo vibruje, to je těžko oddiskutovatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 13:30 Muž O.Tom [439] Re: funtcz
Atman je Čína a každý kus je jiný, mám tiché atman čerpadlo do chvíle než se začne něčeho dotýkat. Má totiž příšerné vibrace a jakmile se spojí nějak napevno s akváriem, přehlučí i 3 externí filtry a nedá se u něj spát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 13:04 Muž souky [592] - RostlinyRe: Horác
vzhledem k ceně ta hlučnost asi bude dost lítat, já ho např téměř neslyšim. A občas někomu může dělat problémy dost tvrdej přívodní kabel, kterej ve spojení s plastovým krytem může dělat pěknej randál. Chce ho nějak rozumně naštelovat, aby se někde nedotýkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2013 11:50 Muž funtcz [22] Re: Horác
Tak atman mam rok a porad je tichy....co se tyka ceny a filtracni plochy tak je na jednicku...budu mit odchovnicku menší a vzal jsem zase atmana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 09:00 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Horác
No čerpadla Atman a hlučnost...to je nekonečná kapitola, někdo nadává že je to hrozné, jiní si libují jak je to tiché... :-D sám jsem byl zvědavý, a zatím teda je to pohodka...ale jede mi to tak ty 2 tydny, tak jsem zvedav zda se to nezhorší časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 08:46 Muž Horác [3942] Re: romant
Tos mě překvapil :o) ... Já ho měl ve stopadesátce a pamatuju, že to tam dělalo celkem slušnej bugr :o) ...
Asi po dvou týdnech jsem ho vyhodil kvůli hlučnosti ...
www.horacovoakvarium.cz/…
(ale možná to byl jen ojedinělý případ, který jsem měl reklamovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 07:55 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Lenisek
Já ho nedávno pořídil do nového akvarka 45l, když to dám naplno tak voda šplouchá ven, ale dá se to pěkně přiškrtit dle potřeby palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.09.2013 07:43 Muž souky [592] - RostlinyRe: DrChila
a nebo použiješ kohout co je v balení:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 23:11 Muž DrChila [243] Re: Lenisek
kdyby se ti zdál proud moc silný stačí nakonec buď dát nějakou rampu nebo vymyslet rampu třeba z nějaké hadice děrované něčím ucpané nakonci. Či můžeš nastadit molitan na to kde to chrlí tu vodu z tý hlavy a udělá to že voda místo toho aby tekla rovně poteče do všech směrů a jako bonus si zvedneš objem filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 22:37 R Muž romant [27987] Re: Lenisek
Není, je to tak akorát. ;-) Ten biomolitan 10x10x16cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 22:31 Lenisek – Atman at-200
Dobrý den. Chci se zeptat zda do akvária 54litrů je čerpadlo Atman AT-200 moc veliké? Popřípadě jakou pěnu na čerpadlo pořídit. V akváriu jen pár neonek, tři black molly, dvě mečovky a ancistrus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Robo
Dalo, ale lepší ho je aplikovat pod filtr do molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 20:13 Muž DrChila [243] Re: Robo
Tak nevidim důvod proč by se přes to CO2 nedalo hnát. Jak se to bude vstřebávat to už je věc jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 19:51 Muž Robo [45]
Dalo by se přes to foukat CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2013 19:41 R Muž romant [27987] Re: vojpesta
Ten mezikus, kde se ta hadička nasazuje normálka vyndej a bude klid, čeření hladiny v drtivý většině postačuje, jako okysličovaní akvária, rostliny tam máš, takže bych to neřešil.
Edit: Možná je ten mezikus přicpanej, zarostlej řasou, kamenem a třeba by stačilo jenom pročistit. Rozebrat a zjistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 19:33 vojpesta Re: romant
moc díky já ji mimo akva vyvedenou měla nevím proč z ní po dvou letech začala téci voda tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: vojpesta
To je hadička na přivzdušnění a nutná není, aby fungovala jak má je nutný jí mít vyvedenou mimo vodu, aby to mohlo ten vzduch přisávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 19:06 vojpesta – Atman
Fotka k příspěvku Ahoj mám u sebe v akva asi 2roky čerpadlo atman 201 s molitanem jsem s ním moc spokojená jen potřebuji radu odledně té hadičky co je na té trysce co vede vodu do akva
musí tam být? jaký má smysl?na jejím konci vyvedeném ven jsem měla takovou černou koncovku kterou mi před pár dny mí nenechaví synové sundali a já ji již nenašla a od té doby mi z hadičky stále kape voda donutilo mě to stočit hadičku aby kapala zpět do akva nerada bych něco zmatlala díkyza jakoukoli radu a přikládám foto DÍKY
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Rozhodně 201 a nebude to předimenzovaný, čištění 2x do roka, na pohodu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 17:10 Muž michalcod [13] Re: romant
Díky nakonec budu mít 80x35x40 tak Atman zvítězil + Biokostka bude stačit 200 nebo předimenzovat 201 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2013 14:13 R Muž romant [27987] Re: michalcod
AT 200 se reguluje tím mezikusem s uzavíratelnou výpustí. Já mám vždy ponořeno tak, že hladina ten vrch olizuje a vývod vody nastavenej směrem k hladině, tak aby se tvořil oblouček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 11:47 Muž michalcod [13]
Atman 200 reguluju pomocí dodávaných 3 dílků které se nasazují na vývod vody s čerpadla a nebo prý otáčením směru vývodu...JE TO TAK???
A druhá otázka. Musí být celý ponořený nebo ho(čerpadlo) mohu mít kus vystrčený nad hladinu? Popř kolik může koukat ven z hladiny?
Myslel jsem, že když tam píšou celoponorné, tak musí být celé ponořené...
Díky všem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 06:59 Muž michalcod [13] Re: Jiri_99, DrChila
Tak pánové...Zkusil jsem to a jsem OPRAVDU nezručnej a tak mi to možná právě proto nefungovalo..Jen proud a bublinky nikde....Přišlo mi, že když dovnitř dám tu hadičku a následně tak ještě strčím koš do té trubky kde už je ta hadička tak to hadičku přiškrtí a nic...Zkoumal jsem dál a jsem jistě GĚNIUS.
Hlavu jsem dal normálně do trubky která je v biomolitanu, ale na hlavu jsem nejdřív dal kus s regulovacím kolečkem a na ní kus s vývodem na hadičku kterou jsem vyvedl kousek nad hladinu. Průtok jsem dal na půlku a přitom mi to vzduchuje a upravuju jen vzduchování škrtítkem.
Jsem to ale GÉNIUS co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 21:36 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
Já vim že to bude hlučnější ale nebude to skoro slyšet pokud to přiškrtí a pustí jen tolik kolik bude třeba:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 18:15 Muž Jiri_99 [425] Re: michalcod
Zajdi do akvaristiky a kup si vzduchovací motorek atman at-a3500 akvarijni-kompresory.heureka.cz/… a máš vystarané. Mám jej doma a je tichý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 18:12 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
Nechci ti do toho kecat, ale ta hlava, pokud bude rozbíjet bublinky vzduchu, bude příšerně hlučná..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 14:06 Muž michalcod [13] Re: DrChila
Zkusím a uvidím Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 13:47 Muž DrChila [243] Re: michalcod
No regulaci nemusíš tam dávat ale odhaduju že chceš zmenšit průtok toho filtru takže jí tam nasaď to je všechno jednoduché věci fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 13:21 Muž michalcod [13] Re: DrChila
Takže resumé...Dám dovnitř tu hadičku kterou vyvedu nad hladinu a na vyústění hlavy nasadím jen násadku s regulovacím kolečkem a to je vše?
Předem děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 11:51 Muž DrChila [243] Re: michalcod
přesně tak. a tím že to přivřeš se opět mění proudění ve filtru a mělo by to tahat víc vzduchu ale tak to pak zreguluješ třeba tavící pistolí:) zmenšíš díru tim lepidlem třeba kdyby to moc foukalo nebo dělalo moc velký bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 10:41 Muž michalcod [13]
To už je lepší potlesk a na to hrdlo Atmana mám nasadit aby to vzduchovalo a zároveň tak akorát-(můžu zregulovat).proudilo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 10:31 Muž DrChila [243] Re: michalcod
Fotka k příspěvku Nevím co jsi tím myslel odhaduju že jsi to nepochopil přidávám kreslenou myšlenku. dalšího nápadu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 10:25 Muž michalcod [13]
Předem - děkuji moc a teď to zásadní: jsem úplně z toho MIMO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 10:12 Muž DrChila [243] Re: michalcod
Fotka k příspěvku Na tak malý akvarium by ti stačilo i slabší vzduchování. Dá se urobit to že buď tam jak ta čerpací hlava saje dáš jeden konec hadičky čím blíž k rotoru tím to bude víc sát. A druhý konec nad hladinu. Bublinky se ještě rosekají o rotor a bude to líp provzdušněný. I při malým nasátí vzduchu. Nebo se filtr nadzvedne k hladině aby ta trubka kde to chrlí vodu byla nad hladinou a bude to dělat bordel ale bublinky se tam budou tvořit pro dojem tvého oka. Nebo se dá pořídit viz foto koupit hadici nasadit na tu regulaci průtoku udělat díru prostrčit hadičku vzduchovací do hadice obyčejný dát druhý konec nad hladinu. A když to bude hodně potopený tak to vzduch nebude nasávat vzduch jak se to bude zvedat tak by to mělo čím dál víc ten vzduch nasávat. Popřípadě kdyby to nevzduchovalo tak koupit ještě menší hadici a nasadit do tý hadice aby se tam zvíšilo proudění a bude to nasávat už ten vzduch
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2013 09:41 Muž michalcod [13]
prosím oradu Mám hlavu Atman 200 a biokostku.
Vím, že budete namítat, že stačí čeření hladiny bez vzduchování, ale přeci jen.
Když tam dám nástavec s vývodem na hadičku a tu vyvedu nad vodu, tak to vzduchuje jak potřebuji-přiškrtím to a reguluji jak chci -to vzduchování OVŠEM proud jde naplno a to je moc! tam tam dám nástavce s regulací průtoku a směrovku dám směrem nahoru a dělá to "zatáčku, ale již nevzduchuje a můj subjektivní dojem je ten, že př vzduchování jsou ryby živější..pozoroval jsem to několikrát..Dokoupil jsem motorek a kamínek na vzduchování Sera 275 plus, ale je hrozně hlučné! Tak tudy cesta určitě nepovede.Jak tedy udělat aby šla čerpací hlava s regulovaným průtokem a zároveň mi to !nějak vzduchovalo?
Předem upozorňuji, že jsem na ruce úplně volšovej :)
Díky za všechny možné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:46 Muž kofejn [963] Re: Robo
Přimlouvám se za položení na dno. Škoda se zbavovat filtrační hmoty a pod molitanem by bylo stejně nevyužité místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 11:56 Muž Robo [45] Re: Designer
Tak trubku mám z filtru co byl u setu Diversa, který je a 2 věci a je tam právě trubka ,která pásne přímo do sání toho Atmana. Takže tohle mám vyřešený a pak se uvidí co bude lepší jestli to bude viset nebo to položím na dno. ještě budu vrábět rozstřikovací rampu z elektrikářských chrániček. Tak snad to bude fungovat dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 10:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Robo
Skakni si do Hornbachu a nebo jinych domacich potreb a kup cirou hadici (beztlaka hadice). Dela se v ruznych prumerech. Idelane si vem cerpadlo s sebou, nebo si aspon zmer jakou trubku potrebujes. Nad sporakem (nad teplem) si ji narovnas, at neni zahnuta, diry klidne vystrihnes i manikurnimi nuzkami. Muzes koupit i hadice vice prumeru a udelat si redkuci, proste jeden prumer narves do jineho. Neni to drahe, metr beznych prumeru tak do 20Kc. Ta hadice za cas ve vode zmlecni a ztuhne, asi se z ni neco vyplachne. Mam takove hadice v akvarku pul roku, nicemu to nic neudelalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: Robo
Obě varianty jsou možné klidně je možné ten molitan tolik nezkracovat a zahrábnout ho do substrátu a nebude problém s držením a nemusíš si lámat hlavu s trubkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 21:05 Muž Robo [45] Re: romant
Ještě jeden dotaz. Ten molitan se pakládá na dno nebo visí nad dnem? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 20:20 R Muž romant [27987] Re: Robo
Ideál je provrtaná a bejt tam nemusí, když bude kostka držet na hlavě, tak to ani potřeba není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 19:19 Muž Robo [45]
Ahoj, chci se zeptat na ty molitany k tomu Atmanu. Já si koupil taky to čerpadlo 201 ale molitam jsem koupil jen obyč kostku 30x10x10 ,kterou budu krátit na 20x10x10. Koupil jsem ten molitam ,protože jsem vůbec nevěděl že se to dá takhle koupit. Teď musím do středu nějak vyříznout díru a narvat do molitanu nějakou trubku ,která ale musí sedět zase do čerpadla. A jde mi o to. Tu trubku co budu rvát do toho molitanu je ona po délce provrtaná a konec ucpaný nebo je neprovrtaná a saje jen přes konec trubky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:31 Muž kofejn [963] Re: hanzys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 14:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Otazka je, co Ti to tam plave?
Je fakt, ze mimo pomale proudeni pres biofiltr mam v akvariu jeste:
rybicky.net/clanky/1219-diy-skimmer
A do toho ta voda tece docela rychle, takze mimo to, ze mi to stahuje svincik z hladiny, stejne u toho skonci i kousky listi, kdyz nekde neco odpadne a plave po akvariu. O biofunkci nemuze byt reci, ten proud vody je v tom skimmeru moc velky, ale mechanicky to vezme mozna vic/rychleji nez cely zbytek filtru, jednou za tyden tu houbicku ze skimmeru peru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 14:10 hanzys Re: Designer
Ne pravě že to plave všude v akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hanzys
Uvadi se, ze prutok vrstvou biomolitanu ma byt v rozsahu 5 az 10cm/min a ze nitrifikacni bakterie mohou osidlovat medium do 30cm/min. Kdyz si predstavis, jak se Ti castecka neceho pohybuje ve vode kolem filtru tech 5cm/min, muze se Ti zdat, ze ten filtr ani nic nebere ;-) .

Zdroj: translate.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:40 hanzys – Problém
Dobrý den chtěl sem se zeptat když mi filtr atman at 201 s biomolitanem nebere malé bílé častíce co mi plavou ve vodě jestli mám vyprat filtr?Ale průtok je dost velký a to nemám na plno:)Všude říkají že se průtok rapidně zmenší po nějake době když se biomolitan ucpe, ale to sem vůbec nezaznamenal!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 08:29 Muž DrChila [243]
Tak mi bylo vysvětleno ať to radši ani netestuju že to jsou objemový čerpadla který nevyvyjí tlak takže jestli by to vytlačilo půl metru tak to by bylo hodně prej. Takže jedině fontánový čerpadlo koupit.. Ale to co vytlačí aspoň 2 metry tak je 2x dražší než eheim:-D takže až někam pojedu koupím si pana eheima navíc.
PH-300 5,5 W 360 l/h 0,80 m
PH-500 9 W 730 l/h 0,98 m
PH-2000 28 W 2200 l/h 2,20 m
PH-3000 54 W 2800 l/h 2,60 m
PH-4000 81 W 5000 l/h 3,40 m
kdyby vás zajímali výtlaky někde sem je na netu našel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 10:02 Muž kortezhugo [983] Re: Jiri_99
Hlavna pricina preco je to tak? - je ze rotor je permanentny magnet.Preto sa to sprava trochu inac ako "klasicky" motor.
Teda vycisteny filter ma vyssiu spotrebu ako zaneseny - aj preto to netreba z cistenim prehanat. X-) :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=601