Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 07:56 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: romant
Asi zase dělám něco špatně, ale vířím vodu, mám tam ty obloučky a stejně je na hladině film.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 22:26 Muž Jiri_99 [425] – ATMAN
Pročítám to tady a docela čumím.coze Mám doma atmanů několik a nevím ani o jednom. Dokonce v ložnici kousek od postele jsou AT 200 a At-F300 a spím u toho naprosto v poho. Ani v tichu noci nic neslyším. A CF-600 nebo např. At-F301 v obýváku jsou taky naprosto potichu.. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:52 R Muž romant [27982] Re: Roketka
I malý oblouček bude plnit svoji funkci, není potřeba aby ten proud vytvářel nějaký peřeje. Tímto se bude voda i prokysličovat, takže dalšího vzduchování netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:48 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: romant
Nasměrováno mám, ani jsem si toho nevšimla, že jsem to tak dala, ale obloučky mi to dělá docela malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:46 R Muž romant [27982] Re: Roketka
Na to aby se nedělal ten film na hladině, je dobrý aby se hladina pohybovala tzv. čeřila, ideální jsou takový obloučky, čehož se dociluje vypouštěním vody z té čerpací hlavy, která je nasměrovaná právě na tu hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 14:40 Žena Roketka [9] - LabyrintkyAT200
Musela jsem tu houbu posadit až na dno a zasipala jsem to pískem, doufám, že to není zase kravina. Hučí teda slušně, snad se po těch 3 týdnech zajede. Jinak vítr moc nedělá, zkouším jet bez bublin, ale s předchozím filtrem bez bublinkování se mi udělal na hladině film, tak jsem zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SanelOne
jo dá se to dobře regulovat, já ho měla i ve 37 litrech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:33 Muž souky [592] - RostlinyRe: SanelOne
než se zajede tak ho dělá celkem solidní, ale dá se zaškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:32 R Muž Silent [5949] Re: SanelOne
Proč by mělo dělat "vítr" když jde docela dobře zregulovat pomocí nástavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:24 Muž Miras [111] Re: Roketka
já jsem zkracoval i trubku i molitan a taky to fungovalo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:22 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Roketka
A nedělá Ti to čerpadlo v 54l nádrži moc velkej "vítr"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:08 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: ustavprochore
Jé, vážně to drží, díky moc. Tak ho jdu tedy pokrátit, aby se mi vešel do akva a už snad budu fungovat. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:06 Žena ustavprochore [567] Re: Roketka
Já z toho čerpadla sundala ten černej plastovej "košíček", nasadila přímo na trubku a drží a funguje to, tak asi dobrý. :-)
EDIT.: Taky to mám jen pár cm pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 13:05 Muž souky [592] - RostlinyRe: Roketka
zahrab spodek molitanu do štěrku, a přijde mi 10cm pod hladinou celkem dost, já mám tak centimetr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 12:39 Žena Roketka [9] - Labyrintky – At 200
Ahoj, četla jsem pár stránek, ale takový antitalent jako já tady ještě nebyl, takže se ptám. Na radu jsem si koupila čerpadlo atman at200 a biomolitan. Je teda fakt, že je to do 54L akva dost vysoké, když to má být ještě 10 cm pod hladinou. Jenže když houbu zkrátím, moc toho nezbyde. Ale na co se chci zeptat: Nejde mi nasadit hlavice na tu houbu, měla jsem k tomu dokoupit ještě něco navíc? nesedí mi to ani na té trubičce co je v houbě ani v houbě samotné. Prozradíte mi, prosím, to kouzlo? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 11:35 Muž fido16 [631] Re: micz
Hmm tak to vypadá skutečně na čerpadlo. Jinak mě jedou všechny 4 úplně potichu neslyším nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:09 georgeczk2 Re: fido16
Mam ty čerpadla dvě,200 a 201,skoro dva roky a drnčí pořád.A to tak že drsně.Zase nejsou drahý,asi tak ;-) Tam kde spím mám čerpadlo JBL ProFlow 500 a je to šepot květin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 16:23 Muž micz [132] Re: fido16
všechno bylo podložený molitanem,kryt i kabel stejně to drnčelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:33 Muž fido16 [631] Re: micz
Ještě bych pouvažoval zda nedrnčí kabel někde o kryt to dělá hodně a ještě dvířka krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:29 Muž micz [132] Re: fido16
Rotor naprosto čistý,taky sem čekal zě se to zajede a bude klid.po měsíci pořád stejný...naštěstí to moc nestojí nechám si ho jen jako rezervní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 08:47 Muž fido16 [631] Re: micz
Čauky taky mi zpočátku hdně vrčel ale dalo e to přežít jakmile se zašpinil přestal. Jinak pokud máš plastový kryt doporučil bych na dosedací plochy nalepit nějaký kus koberce nebo měkké gumy (pryže) a je po vibracích sám jsem kryt taky vylepil a není slyšet nic. Jinak nedostal se ti do rotoru písek nebo něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 05:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: micz
Pokud si jseš jistý, že ty vibrace nezpůsobovalo to, že by třeba přívod byl někde opřený o sklo, nebo ten kryt, pak jsi měl asi bohužel vadný kus. Já sám tu 201-ku mám, a jede naprosto tiše.

Jinak ten Aquel jsem měl taky (už nevím jaký typ) a byl v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 22:44 Muž micz [132]
čerpací hlavu 201 od atmana jsem měl v akváriu asi měsíc.Dnes jsem jí vyndal už jsem ty vibrace nemohl vydržet především rezonanci krytu .Po menší úpravě jde na biomolitan nasadit hlava z aquael fan 2 která je velice tichá. ale třeba jsem měl jen vadný kus.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 23:08 Muž JZ [5] Re: muťa
Po opetovnem naplneni akvarka, kdyz ho zapnes, je v nem vzduch. Behem vterinky vyleti po zapnuti :) Ovsemze ho vypinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 06:10 Muž muťa [554] - RostlinyRe: JZ
JZ napsal: ... Vetsi hluk byva po vymene vody, kdy hladina klesne pod cerpadlo.... ...tak to jsi na nejlepší cestě, jak ho zničit úplně, pokud jej nevypojuješ ze sítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 22:12 Muž souky [592] - RostlinyRe: GIF
ono ho musíš nechat zajet, mě se zajíždělo dobrejch 14 dní možná i dýl, taky si dávej pozor aby se kabel nedotýkal krycích skel nebo krytu, s tím dokáže libovolný čerpadlo dost "zahejbat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 22:06 Gif Re: Deathbull
Hlavu i čerpadlo jsem měl jak na přísavkách tak jen volně v akváriu a bylo to plus mínus stejné. No nic čerpadlo skusím reklamovat a uvidím. Hlavu jsem kupoval přes net tak to je skoro ztráta času platit poštovné kvůli necelým dvou stovkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 22:04 Muž JZ [5] Re: GIF
Mam ho take v malem akvarku, asi tak rok, mozna dyl, a musel jsem mu najit tu spravnou polohu. Mam ho normalne prichycene prisavkami, ale tak nejak vic zarazene do molitanove kostky. Skla jsem podlozil rozriznutou hadickou. Mam ho v loznici a v poho. Vetsi hluk byva po vymene vody, kdy hladina klesne pod cerpadlo. Pak je potreba pustit to na par vterin naplno. Vzduch se vyfoukne a cerpadlo je zas tiche.
Jeste jsem to sel zkontrolovat a posoudit. Absolutni ticho to neni, ale v porovnani s Fluvalem, ktery mam ve vedlejsim akvarku, to vyjde nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:59 Gif Re: Sid
Jednoznačně to vibruje i když sundám kricí sklo tak jsou slyšet vibrace. Je to jakoby nebyla správně vyvážená hřídel, podotýkám, že zavzdušněné to není. Když na to položím ruku cítím jak se to chvěje. Chápu, že to určité vibrace bude dělat vždy ale tohle je dle mého neúnosné, žvláště když je na akváriu kricí sklo ( a kabel jsem odhlučníl kusem molitanu).
Jen tak pro zajímavost co může být za problém v akváriu? Nemám tam topítko ani teploměr, dokonce žádná dekorace se nedotýká skla, sklo má 8mm.
Možná, že je problém ve mně a jen jsem moc citlivý na ten hluk co to dělá, tak se ptám co je tižší než Atman?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Eva
Mám ho také, a absoulutně tiché. Vím že ti to nepomůže, ale zkus ho reklamovat a vyměnit za jiné. Je to asi kus od kusu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:28 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: GIF
Pokud máš na něm píchnutou kostku molitanu, tak to postav na ní a filtr nech volně, nepřichytávej to přísavkami...máš po vibracích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 21:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: GIF
u mě je také neslyšný, i u známých co ho mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 21:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: GIF
...Teď jsem vyzkoušel čerpací hlavu - Atman AT200 ale hluk je dost velký a hlavně silné vibrace...
Problém bude v akváriu, ne v čerpadlech. Používám tyto hlavy už řadu let, ale s tím, co popisujete, jsem se ještě nesetkal... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:01 GIF – Tiché čerpadlo
Poradí někdo ultra tiché čerpadlo a hlavně to co nevibruje?
Teď jsem vyzkoušel čerpací hlavu - Atman AT200 ale hluk je dost velký a hlavně silné vibrace :-( Prostě hlukově neunosné, rezonují kricí skla jsou rušivé. Ještě jsem skoušel čerpadlo Atman AT-303 a v podstatě stejný výsledek, hlučnost a opět velké vibrace co třepou celým akváriem.
Už jsem hóóódně zoufalý a nevím jak to vyřešit, co koupit za čerpadlo. Nemám možnost si ho nikde vyzkoušet jelikož v našem zapadákově mají všude jen ATMANa a nehodlám testovat deset dalších čerpadel kupovaných někde na netu no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:05 Žena Kate127 [74] Re: fido16
No právě. Bylo mi to divné. No snad jsem nic z toho neztratila omylem. Uvidim jak to bude dál a když tak ho zase rozeberu a složím :-) každopádně díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:53 Muž fido16 [631] Re: Kate127
Pěnu nemusíš měnit skoro vůbec ta se jen proplachuje v akva vodě. A na čerpadlo taky nemusíš skoro sahat. Ale pokud je čerpadlo čisté jak řikáš potom může být problém přímo v čerpadle. Nemohlo se stát že když si čerpadlo seskladávala nevypadlo ti to gumové uložení té osičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:01 Žena Kate127 [74] Re: fido16
No to jsem si taky myslela, ze se to mozna nejak stalo a proto to najednou po tydnu tam voda skoro prestala proudit. Ale celou hlavici jsem snad rozebrala co slo a byla krasne cista i pred tim kdyz jsme ji pred tydnem cistili a bylo to po mesici. A nemuze to byt tou polyuretanovou penou? Ze by byla uz zanesena? Nemam tuseni jak casto se ma kupovat nova aby se nenarusovala zbytecne porad ta bakterialni osadka.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:08 Muž fido16 [631] Re: Kate127
Pokud jsi vyčistila jen molitan mohl se v čerpadle uvolnit nějaký nános a dostat se do vrtulky a teď to chrčí. Zkus vyčistit i rotor čerpadla od nánosu a uvidíš mělo by to být v pohodě. Jinak čerpadlo bys měla čistit každé 2 měsíce ale není to pravidlem. Já to svoje čistil až po 10 měsících a šlapalo v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 16:01 Žena Kate127 [74] – Atman AT 200
Zdravím všechny,
mam toto čerpadlo v 60l akva asi od listopadu uplně nové. Do teď fungovalo uplně v poho, žádný hluk a vše ok. Před týdnem jsem po měsíci proprala pěnu a opět nasadila. Vše ok. A včera jsem přijela a po týdnu čerpadlo skoro nečeřilo hladinu i když bylo jen týden po čištění. Opět jsem tedy proprala pěnu a začalo zase normálně fungovat, ale nyní začalo být poměrně dost hlučné a nepřijde mi, že by se opírala hlavice o sklo nebo něco podobného. Nevíte čím to může být? Nebo i to zanesení i když ve filtru nic nebylo a nechtěl pořádně nasávat a vracet vodu. Jak dlouho tenhle filtr vydrží? Nebo je to tou pěnou? Měla jsem pocit, že by měla vydržet poměrně dlouho a ne že po pár měsících by už byla tak zanesená? Nevím, zda teď budu muset propírat každý týden nebo zda mám koupit novou či rovnou přejít na nějaký vnější filtr? Moc díky za postřehy. Jsem začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 15:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: filipkriz
Obyčejně to trvá týden i více než se vytvoří vnitřní povlak a čerpadlo se trochu zklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:50 Muž muťa [554] - RostlinyRe: filipkriz
Máš ho 3dny? Tak to může být ono - po čase se trochu zanese a ztiší. Nedělej závěry po třech dnech.
Já už ho měl kdysi dávno. A nyn í když jsem se k akvaristice vrátil jsem si ho pořídil zase a taky hlavně kvůli jeho ceně. Časem plánuji vnější filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:41 Muž filipkriz [53] Re: muťa
Cerpadlo mam asi 3 dny, tak se mi ho nechce vyhodit.. reklamaci neuznavaji dle reakci tady moc uspesne, protoze pristroj funguje normalne. kupoval sem toto protoze na veci a la eheim nemam bohuzel finance.

momentalne to mam postavene na pisku, taky to nikam necestuje, jak je to v rohu, kablik zkusim este nejak izolovat, uvidime ..

diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: filipkriz
Každé se nepovede, buď ho reklamuj nebo si kup Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:20 Muž muťa [554] - RostlinyRe: filipkriz
Ty vibrace může způsobovat přívodní kabel opřený o stěnu AQ. Zkus jej podložit kouskem molitanu, nebo hadříku.... Jinak já jsem si na slepil ze skla takovou základnu, do které jsem zasunul ten polyuretan a zasadil to do substrátu - cca 4cm. Filtr stojí jako přibitý a protože je kousek od skla tak za ním mohou rybky volně proplouvat a neuvíznou tam, jak se mnohdy stává. Nevibruje pochopitelně nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 14:08 Muž filipkriz [53] Re: muťa
nepouzivam vzduchovani skrz cerpadlo

cerpadlo jemne vibruje a rozvibrovava cele akva ( hlavne asi kryt ) a v noci to je dost slyset, kdyz je uplne ticho.. takze me to stve, jelikoz spim v pokoji kde je akva.. resilo se to tady x krat x stran zpet ale krome odkurtovani, ktere uplne nepomohlo, sem nic jinyho neobjevil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 13:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: filipkriz
Nepoužívaš co?
Jaké vibrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 13:34 Muž filipkriz [53]
taky to nepouzivam, je to k nicemu a ani to nijak extra nefunguje ..

vyresil nekdo uspesne ty vibrace nejak jinak nez odlepenim prisavek od skla ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 19:04 Muž EiFFeL [39] Re: HaDaS
u me tez ne ;) ale ta myslenka tam byla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 18:20 HaDaS Re: EiFFeL
... a u mne to nějak nefungovalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 12:51 Muž EiFFeL [39] Re: mrke1
je k nemu takovej ten mezikus se vstupem na hadicku vzduchovaci - samo ale vzduchovat umi pouze strhavanim vzduchu timto vstupem pri dostatecnem proudu vody...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=801