Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 19:30 Muž Suntour [4] – barva
Napadlo někoho trochu potunit barvu hlavy ? Myslím čerpací :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:18 R Muž afc1886 [14695] Re: Suntour
rybicky.net/forum/13235 Tady se podívej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:15 R Muž ctibum [6923] Re: Suntour
To sice za 2 éčka, ale jednu 10 cm trubku. Já jich mám za 8 éček 63 cm přes celou zadní stěnu, což mi u rampy dává větší smysl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Suntour
Pokud pasuje průměr trubky proč ne? Já tuním obyčejnými plastovými trubkami co najdu doma. Stačí do nich navrtat pár dírek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:12 Muž liborass [174] Re: Suntour
průhledná se bude zanášet bordelem a nebude to vypadat pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:09 Muž Suntour [4] Re: ctibum
No ano, to vím že každý druhy. Ale 220 korunek za to davat nechci. Jde mi o cinu za 2 éčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2018 21:07 R Muž ctibum [6923] Re: Suntour
Jakože každej druhej ;-)
Já mám toto www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:05 Muž Suntour [4] Re: afc1886
Nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:02 R Muž afc1886 [14695] Re: Suntour
Projeď si prezentace a uvidíš kolik lidí používá roztřikovací rampu na čerpadlu At.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 20:58 Muž Suntour [4] – Roztřikovací rampa
Zkoušel někdo vytunit hlavu Atman 200 timto z ciny
www.aliexpress.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 11:42 Muž Jarry [1437] Re: justinik
Já myslím, že ok. Mám Atman 200+biomolitan v necelých 40l a v pohodě. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem na ten filtr už skoro rok, co ho tam mám, nesáhnul:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 11:25 Muž justinik [9] Re: Jarry
bude to s Atman Bio molitan s pvc trubkou 10x10x20cm..hádam ok? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 10:47 Muž Jarry [1437] Re: justinik
Mělo by to být ok, průtok se dá omezit, stačí vybrat správnou velikost biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 09:22 Muž justinik [9]
Čepadlo Atman AT-201 s kockou. Do akvária 60L je vhodné? nebude príliš silné? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 19:06 R Muž ctibum [6923] Re: visek
Případně může být vzduch u vrtule. Mi to dělá občas po výměně vody. Párkrát vypnu zapnu a jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 18:49 R Muž afc1886 [14695] Re: visek
Vydrž až se trochu zanese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 18:31 Muž visek [75] - Tetry
vymenil jsem at-201 za at-202 cerpadlo dela velky rachot.nevite co stim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2017 19:36 R Muž afc1886 [14695] Re: Dzumigar
Můžeš ho úplně ponořit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 19:31 Muž Dzumigar [20] – Ponoriť do vody čerpadlo
Fotka k příspěvku Môžem úplne ponoriť do vody celé čerpadlo? Lebo pri vstupe kabla okolo môže kľudne voda natiecť. Typ jk-202
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2017 15:42 Muž Jarry [1437] Re: KLeo
Trubička na správný molitan k danému čerpadlu pasuje přesně, ty máš molitan k většímu čerpadlu, jestli se nepletu, proto má trubička větší průměr - aby šla nasadit na čerpadlo, pro které je určena ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 15:38 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Turbinka
Tak jsem tam zkusila dát tu gumičku na utěsnění a drží to.
Jinak děkuji všem za reakce.

Jen nechápu proč tu trubičku vyrábějí o půl centimetru větší... ne ,připadá mi ten půl centimetr navíc zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 13:48 Muž kofejn [963] Re: KLeo
Já AT201 s kostkou 10*14*30cm provozoval s nasazeným košem. Ale stačilo to tak jen na zajetí filtru a pak jsem pořídil AT202.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 13:07 Muž Jarry [1437] Re: KLeo
Jinak to teda bude tím, že je to velká kostka na menším čerpadle. U každé kostky uvádějí, na která čerpadla to pasuje, ale když se to utěsní, tak je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 10:30 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KLeo
Izolační pásku a namotej ji na čerpadlo až to bude těsnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 09:08 Muž powery [250] Re: Turbínka
Nebo nějaký gumový těsnící kroužek na ten vývod dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 08:56 Žena Turbínka [2558] Re: KLeo
Ono to občas drží pěkně jakmile čerpadlo zapneš a bude sát. Pokud ani to nebude stačit, stačí násadku omotat obyčejnou gumičkou :-) Ohledně nahřívání, ne vždy se vše podaří na první dobrou jak by si jeden přál v ideálním světě, i když zkusit to můžeš, jen pozor ať to nezmenšíš úplně, aby to šlo ještě od sebe oddělit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 08:51 Žena KLeo [13] - Živorodky – Jak připevnit k Atmanovi molitan se širší trubičkou?
Fotka k příspěvku Pořídila jsem si Atman-AT200 a k němu atmanovský molitan 10x14x24cm,ale trubička v molitanu je o něco širší(20mm+1mm tl.) než vývod na nasazení trubičky na Atmanu(15mm+1mm tl.).Je to tím,že je to nejslabší hlavice a druhá největší kostka molitanu?Přemýšlela jsem,že by to drželo,kdybych na něm nechala nasazený koš a na to narazila trubičku po nahřátí,ale radši bych to měla bez toho koše.
Jak to mám na to jinak připevnit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 20:38 JoKa Re: Tiky
Máš nějaké problémy s tou technikou Jane, problém v tvém čerpadle vidím někde na půl cesty mezi klávesnicí a židlí... Možná problém s identitou... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 11:02 Tiky – Armani CF 1000
Ahoj, prosím o radu, mám akvárium 120 litrů a chtěl použít filtr atman 1000 s tím, že jsem chtěl ventily škrtit přívod, abych snížil výkon, ale přes ventilem mi prosakuje voda, někdy více někdy méně a jakmile ventil otevřu na maximum přes ventil začne voda skoro stříkat, nevím jestli jsem někde nevytratil těsnění nebo jinou součást.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 21:06 Muž Lesha [2] Re: kmara
prijde mi že to máš namířeno moc do zadního skla, proud se tím zřejmě dost tlumí. Já mám Atmana 200 a mám ten poslední kus namířeno tak aby kopíroval zadní stěnu. A voda se mi točí v celém akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 21:05 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Suntour
Určitě to půjde, jen bych dal tu čerpací hlavu pak níž než 10 cm pod hladinu, do takové hloubky z které již nenatáhne vzduch z hladiny. Při použití na burčáku by totiž mohl vzniknout v láhvi podtlak, její následné zmáčknutí a nasání do akvária. Navíc bublat těsně pod hladinou CO2 nemá význa, nestačí se rozpustit a bublinky utečou ven. Spíš zastrčte hadičku s CO2 mezi tu děrovanou trubku a biomolitan, aby bublinky šly přes vrtulku a ta je rozbije na hodně malé bublinky a ty se pak rychleji rozpustí a neutečou do vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:58 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: kmara
Napojit na čerpadlo rozstřikovací rampu po celé délce zadního skla, ale vláknitá řasa není jen proudem, musí se jí líbit ještě něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 20:18 Muž Suntour [4] – CO2 do difuzoru
Ahoj, napadlo mě, zavést a napojit hadičku od CO2 burčáku do difuzoru na čerpadle Atman. Zkoušel to někdo ?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2017 19:39 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravim, potreboval bych poradit.s vyvodem z hlavy atman 201. Prutok mam.zeslaben na.polovinu a vyvod namiren do zadniho skla.
I pres to se mi be zpatecnim prutoku tvori na nekterych rostlinach vlaknita rasa.
Jak.nejlip vyvod nastavit? Sundat ten posledni dil? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:32 JoKa Re: Legioix
Proto jsem psal o sofistikovaných firmách... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:38 Muž Legioix [574] Re: Hajle
Pouze jako komplet s rotorem a osou: www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:09 JoKa Re: Hajle
Ano, jsou na obou koncích, ale v některých hlavách to zůstane "zaseknuté" v té hlavě. Koukni, jestli to není tvůj případ...

Pokud je to nějaká sofistikovaná firma, například Eheim, tak nové kloboučky ti vždycky pošlou s novou osyčkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:04 Hajle – klobouček na osičku
Zdravím. Nejprve se zeptám. Na osičce rotor jsou ty gumové čepičky na obou koncích že? Někde jsem asi jednu ztratil, tak se chci zeptat jestli se to dá někde sehnat, nebo je potřeba celý nový rotor? Nebo lze to nějak vyrobit, nahradit? Vůbec nevím kdy jsem to ztratil, ale řekl bych že už dávno a běží mi to i bez toho, ale nějak to víc hlučí, tak jsem si toho všiml až teď. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 19:53 JoKa Re: Suntour
Jasně, finta je jednoduchá. Kup si vzduchovací kompresor a k tomu adekvátně velký "bublifuk"... Budeš mít tichou, levnější a efektivnější filtraci... ;-) smich smich

Edit: a teď si vem, když to slyšíš ty, jak asi ryby vnímají ty vibrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:49 Muž Suntour [4] Re: JoKa
Zkoušel...zas to vzduchování myslím nepotřebuji. Ale je to divný. Třeba je tam nějaký plastový otřepek...
Chtěl bych ještě prosím vychytat hluboké hučení hlavy. Není to patrné napoprvé, ale když se zaposlouchám tak ano. Zkoušel jsem hlavu v držáku vypodložit tenkou gumou. Nic nepomáhá. Stačí i lehounce držák s hlavou přichytit na sklo a hučí. Pomáhá hlavu volně posadit na molitan. Ale rád bych ho měl v držáku :-) Je nějaká finta zkušených akvaristů, než hlavu posadit volně na molitan ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:33 JoKa Re: Suntour
Na videu jede na prázdno. Nemá žádný odpor, voda proudí rychleji a vzniká vyšší podtlak...

Zkoušel si to dát jak jsem psal? Výš, kousek čerpací hlavy nad hladinu??
Jinak už nevím, co ti poradit... Zkus vyfotit jak to máš poskládané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2017 17:01 Muž Suntour [4] nastavec vzduchování
Ruzne kombinace (hlava hodně ponořena, malo, hadice dlouhá, kratka, nahore dole) jsem ted zkousel.
U Atman 200 když je v sestavě koncovka s kloubem (ploutvička), kde se proud vody zužuje, tak filtr nevzduchuje a z hadičky vyteka voda. Musím se dát pryč aby hlava vzduchovala . Je to tak ?
viz video www.youtube.com/…

U vyšší řady hlavy Atman konečný nástavec je uplně jiný (dle fotek) a asi celá sestava i s tou koncovkou vzduchuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 08:10 Muž Suntour [4] Re: Zoidik
ano, taky jsou zkoušel. Pohraju si s tím.
Mě hodně vadí, že s z hadičky teče voda. Měl jsem ji mimo akva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 05:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Suntour
Ja mam podobnou sestavu filtrů, akorát to mam 2×AT-201 a u jednoho mam taky vzduchování, hlava cca 15cm pod hladinout, hadička nezkracovaná, ohnutá přes hranu akvaria a její konec na úrovni čerpací hlavy a funí jak vzteklý. Pokud ne, tak hadičku párkrát profouknu a ono se to časem chytne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 23:21 Muž Legioix [574] Re: JoKa
JoKa napsal: Čepička čerpadla klidně cenťák nad hladinu, pokud se bojíš, tak zarovnat s hladinou. Usnadníš mu život, bude nižší osmotický tlak a tím pádem vyšší podtlak v té hadičce na bublinky...
Klidně i nad hladinou. Stejně se to chladí protékající vodou zevnitř, takže i když je hlava ze dvou třetin venku, tak se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2017 19:48 JoKa Re: Suntour
To je ok. Od Vánoc tak zanesený nebude... Dal bych ho ale asi víš. Čepička čerpadla klidně cenťák nad hladinu, pokud se bojíš, tak zarovnat s hladinou. Usnadníš mu život, bude nižší osmotický tlak a tím pádem vyšší podtlak v té hadičce na bublinky...

A samozřejmě nech tak velký průtok, co dovolí ryby. Nesmí je to vyplachovat z akvária ven... Měly by se ti v proudu mírně houpat i ty nejvzdálenější listy rostlin v koutě. Samozřejmě nadsázka, nech maximum, co ti "ryby dovolý", to musíš vypozorovat sám...

Edit: samozřejmě, ať se do mě rejpalové hned nepustí. Osobně bych to řešil jinak. Nízký průtok a přivzduchování řešené samostatným kompresorem a kamínkem v opačném rohu. Radím tak, aby z tohohle "blázna" šli bublinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:44 Muž Suntour [4] Re: JoKa
Sestava je
www.exo-eko.cz/…
www.exo-eko.cz/…
Filtr je od Vánoc v provozu. Dnes jsem chtěl vyzkoušet ono vzduchování.
Taky si myslím, že bubliny přes ploutev by jít měly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 19:42 JoKa Re: Pepan
Vzhledem k principu, který jsem uvedl, na kterém to funguje, je také podle mě *hovadina*, hadičky zkracovat... smich

Jé, to zas bude... Máme tady fyziku, ze které jsem málem propadl... :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 19:34 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Suntour
Jestli se můžu vmísit do diskuse, tak bych nejdřív zkusil umístit konec hadice co nejvýš. Jednou jsem se na to u Atmanu vyflákl a voda mi přes hadičku kapala do elektriky. Takže hadičky jsem nekrátil, ale konec je tak 30cm nad hladinou a mám klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:30 JoKa Re: Suntour
Bingo... ;-)

Jinak co máš pod tou hlavičkou? Ploutev to normálně zvládá i s bublinkami... Evokuje to ve mě, že máš přicpaný molitan, nebo filtr. materiál moc na hustou.... Pak je nízký proud, nevzniká dostatečný podtlak a pak bubliny nejdou...

Edit: kdyby si chtěl vědět proč, nebo jak to funguje, vyhledej pojem: "ejektorová skříň". Tohle samozřejmě není ejektorka, ale funguje na úplně stejném principu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=101