Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: david
K čemu potřebujete přídavné vzduchování? Máte obavu, že bez něj se nebude voda v akva prokysličovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:23 david Re: rolandmynar
vyusti z cepadla mam tak 10cm pod hladinou....profouknout to nejde...voda se vrati zpatky do hadicky...no budu to zkouset.treba se to chytne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:17 rolandmynar Re: david
Funguje. Jen to profoukni a začne to bublat, ale záleží v jaké hloubce to máš. Pokud to bude moc hluboko, je tam tlak vody takový, že to nestrhává bublunky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2008 20:16 david – atman AT-201 a pridavne vzduchovani
nejak mi nefunguje pridavne vzduchovani k tomu to cerpadlu...napojil jsem hadicku na vystup cerpadla, ale nic se nedeje.v hadicce je voda.a na vystupu do akvarka nejde ani jedna bublinka. jakto? a funguje to vubec u tohoto cerpadla.dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 11:38 Muž meroň [18] - Rostlinypro matrix069
průtok se dá regulovat na jakýkoliv výkon tím škrtícím ventilem, který by měl být součástí balění čerpadla, není pravda že druhou výpustí se voda dostane ven, je to vymyšleno tak že jde buď nasadit na výpusť škrtící ventil a nebo právě ta druhá výpusť(předpokádám, že tím je myšlen násadec na vzduchování) ale obojí za sebe nasadit nejde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 11:05 Muž matrix069 [79] Re: Anonym
AT-200-Aby len mierne vytekala voda sa nedá. Ureguluješ ho tak na polovicu. Alebo potom myslím že na druhej násadke na vývode(bola v krabici)je aj škrtiaci ventil,ktorý vývod môže uškrtit úplne,ale v podstate sú tam zas dve výpuste von,takže jednu zastavíš a druhou to pôjde von,takže... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 09:44 Muž chicko [124] Re: Anonym
to je asi u čerpadel, kde regulátor není umístěn od výrobce, naprosto běžné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 07:16 Anonym
Ahoj, da se u Atman 200 regulovat vyvod tak aby jen mirne vytekala voda? Mam jiny typ a kdyz jsem zkousel regulovat vytok napr zuzenim vyvodu nebo pridanim polystyrenu do vyvodu jen se zvysila hlucnost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2007 21:37 mreichel – At-200
Mám také čerpadlo At-200 a je tišší než mnohé výrobky známých firem za trojnásobnou cenu. Jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 23:12 Žena kosiska [18] Re: Přéma
Autor tohoto tématu pak později napsal, že ho ztratil :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 22:32 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Přema
Tak já ten škrtící ventil v balení neměl,ale protože ho nepotřebuji,tak je mi to nějak jedno.
Ale v tom případě ho tam neměl ani autor tohoto tématu,jelikož ho shání... rozzureny
Mám i 203 a tam je opravdu ta regulace na sání.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 21:56 Muž meroň [18] - RostlinyRe: Přéma
čerpadlo At-200 a At-201 mají škrtící ventil jako násadu na výpusť filtru a od At-202 výš je regulace zabudovaná v nasávání filtru. Regulační ventil by měl být součástí balení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 21:55 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: kosika
presne tak...ten ventil je ta násada na filtr jak pise kosiska ale tu jsem prave nekde ztratil... ale problem jsem uz vyresil...pristi tyden si jedu pro vnejsi filtr Tetra Tec 700, tak doufam ze bude dobre slouzit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 21:45 Žena kosiska [18] Re: Přéma
Copak ventil není ta černá násadka na ústí filtru, na které je ten kohoutek, kterým se dá točit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 21:40 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: kosika
Já ho mám taky,tak jsem se teď byl podívat v té krabici a to škrtítko tam není...ještě ho nepoužívám,takže je to skoro nerozbalené...opravdu to tam dávají asi až od té 202ky,jak jsem už psal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 20:28 Žena kosiska [18] Re: Hanacius
Toto čerpadlo máme a ten "škrtící ventil" byl normálně v krabici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 18:49 Usine Re: Hanacius
Těch 1000 litrů je na prázdno a bez náplní skutečnost bude jiná. Regulace u motorků není elektronická ale mechanická takže stačí jen výtok přiškrtit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 16:56 Muž wayn [79] Re: Hanacius
"Ventil" by měl být součástí balení. Jinak stačí nasadit kousek hadice něčím ji přiškrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 15:53 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Hanacius
Atman AT-202 má regulaci průtoku,takže to asi budou někde prodávat jako náhradní díl.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 15:35 Muž Hanacius [14] - Tanganika – čerpací hlava
Dobrý den,
vlastním čerpací hlavu Atman AT-201 a chtěl bych vědět zda ze dá někde koupit ventil, kterým se reguluje průtok čerpadlem...? čerpací hlava má totiž průtok 1000l/hod a na 200litrové akva je to celkem dost (obavam se vyskytu štěničkové řasy)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 20:27 Muž Jurasek [137] Re: meroň
Já mám 203 a pokud je úplně celá pod vodou, tak o ní nevím. Když kousek vyčnívá, tak sice slyšet je, ale na 2000l/hod je to tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 17:31 Muž meroň [18] - RostlinyRe: rolandmynar
no tak asi ho pujdu reklamovat, doufám, že vyfasuju nějaký lepší kus :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 17:11 rolandmynar Re: meroň
Mohu potvrdit 202 je jako pěna. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 17:02 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: meroň
Zajimavy ja mam dve At-202 a jedno At200 a neni slyset ani jedno :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 16:50 Muž wayn [79] Re: meroň
Mám stejnou zkušenost. Reklamoval jsem ho, prý tam vyměnili rotor (vrtulku) a je to o něco lepší. S čerpadlem Eheim se to ale nedá srovnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 15:48 Muž meroň [18] - Rostliny – čerpací hlava At-200
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti z tímto typem čerpadla? já si ho koupil, myslel jsem že bude tichý ale je slyšet víc než vzduchovací kompresor a když sáhnu na akvárium tak cítím vibrace. :-( bude lepší ho vyměnit? nebo bude se to za pár dní usadí a přestne být hlučný? popř. jakou čerpací hlavu by jste doporučovali vy? (na 112L akva).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 09:54 Muž [] – potřebuju porabit
Ahoj potřebovala bych radu koupila jsem filtr atman AT-f301 a nevim jak ho zpravně zapojit.....v krabici byla přiložena hadič a další dvě součastky a ja nějak nevim jak to dat dohromady :-O .....poradite mi někdo prosim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 22:30 Logan Re: blek
No zalozil jsem ji mam takovej pocit nekdy zacatkem roku a vsechno v pohode. obsas chcipla nejaka neonka, ale kdyz jsem asi pred tydnem nasadil tenhle filtr, tak chcipli 2 a 2 jsem nenasel. tak jsem ho vyndal a dal vymacet houbu a vcera jsem ho tam dal znova a dneska zase dve chciply. ale dneska jsem jich 10 koupil, tak mozna ty 2 chcipli sokem ze zmeny, nevim no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 22:24 blek Re: Logan
jak dlouho ta nádrž funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 20:30 Logan Re: blek
mam tam i starej filtr, kterej jede taky, tak snad to bude dobry.
mam ho tam dva dny (atman), predtim jsem tu houbu macel asi tejden, aby se proprala a dneska mi chcipli 2 neonky. stalo se mi to i poprve, kdyz jsem ho tam strcil, to mi chcipli 4. Jsem zvedavej, kolik jich tam rano najdu nebo nenajdu vubec. je mozny, ze chcipaj kvuli tomu, ze neni ten filtr zajetej? nebo uz fakt nevim, cim to muze byt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 20:21 blek Re: Logan
Voda cirkuluje všude, tím to není. Ty ryby ale neocení, že tvůj filtr není zaběhlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 20:15 Logan – atman at 201
tak jsem dal do akva atman at 201 a vykon mam asi na tretinu. Od ty doby, jsem vypnul kompresor, ale zda se mi, ze se rybky chovaji, jako by meli malo vzduchu. koupil jsem si ted nekolik neonek cernych a par pancernicku panda, mam je tam asi hodinu. Neonky se drzi porad pri hladine a pancernici se casto plavou nadechovat k hladine. Uz par pancernicku mam (ne pandy), ale takhle casto se nadechovat neplavou. Vypust cerpadla mam namirenou do protilehleho rohu a je videt, jak se voda ceri, takze mi prijde divny, ze by meli malo vzduchu. Ale mam akvarko cca 60 cm sloupec vody x 40 sirka a 40 hloubka. Tak nevim, jestli voda cirkuluje i dole. Co myslite? Nechtel bych, aby mi tak pekny rybky jako neonky cerny plavali pri hladine, kde nejsou ani videt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 18:54 tak Re: Logan
tak nech jen starý molitan s novým čerpadlem, tamten vyndej a dej ho tam až po dovolené.To žes ho nevymyl jhe možná příčinou. I když se někdy zdá, že ty molitany biomolitany atd v igelitových sáčcích jsou připraveny k použití, většinou to tak není a musí se důkladně vyprat. Prro rychlejší záběh se pak perou ještě se starým molitanem ve vodě vypuštěné z akva.Hlavně neměn víc jak 50% vody!!! To bys jim možná ublížil víc než tim molitanem. 5ek bych ale, že se to spraví...Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 18:49 Logan Re: Kai
Hm, tak samozrejme jsem neproplach tu houbu. Zaslouzim si ukamenovat, tak do toho. Vymenil jsem asi 30 litru vody, tak snad se ty zbyvajici neonky vzchopi a i ostatni. O neonky mi moc nejde, ale o ostatni ryby docela jo. Nechtel bych zacinat od zacatku. a ted mam dovolenou a vratim se az v nedeli, takze ani nebudu moct kontrolovat stav, to je vyborny rozzureny ja sem ale píp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2006 18:00 Kai Re: Logan
Neon ky nemájí rády moc velkých pohyb vody.Jsou původně ze stojatých ramen řek.Určitě zase někdo namítne,že za tu dobu,co jsou chované v akvariích si na to zvykli,ale podle mě by nemělo v proudění v akva příliš velké X-) ,ale v tomhle případě bych spíš řekl že to stejně bude tim novým molitanem.Takže ho skus pořádně propláchnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 17:46 logos Re: Logan
Namíření závisí na tom, jak chceš aby ti kolovala voda, většinou se to dává do protilehlého vzdálenějšího rohu, ale je to vlastně jedno.
To že tam jsou bublinky neznamená, že je to nutně kyslík (ale asi je), vypral jsi pořádně tu novou houbu nejdřív v teplé vodě a pak ve vodě se starým molitanem? Nevím jestli neni možné že by neonkám vadilo velké proudění. A pokud se rybka drží u hladiny tak je to většinou známka malé hladiny kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 17:29 Logan – atman at 201
Vcera jsem nainstaloval novy cerpadlo atman at 201 + bio houba. Starej filtr jsem nechal take v akvariu, nez se novej zabehne a pak ho vyndam. Dnes jsem prisel domu a 2 neonky jsem nasel mrtvy a 2 vubec ne. Obe cerpadla jedou na polovic, vypnul jsem kompresor, protoze si myslim, ze cirkulace vody je dostaecna, aby voda byla prokyslicena. Cerpadla jsou cca 10 cm pod hladinu vody. Jeste mam neonek par, ale take nevypadaji nejlepe a porad se drzi u dna. Jeste jeden cichavec zakrsly nevypada nejlip, ale ten se naopak drzi pri hladine. ostatni ryby jsou v pohode, az na nektery cichavce, ktery skacou nad hladinu (ne doslova). Nevi nekdo, cim to muze byt? Muze bejt voda tak okyslicena, ze jim to vadi a kvuli tomu chcipaj? Myslim si, ze neokyslicena bejt nemuze, protoze vidim maly bublinky, ktery kolujou v akvariu. Poradte mi nekdo, nechci prijit o dalsi rybky. diky

jeste jedna vec, kam mam namirit proud z cerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2006 07:10 V.Malawi Re: Logan
No když někoho baví ztrácet tolik času.... www.jkanimals.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 17:17 Logan Re: Sid
po obvolani asi 20 akvaristik ho meli v jedne na Petrinach. Nevahal jsem a pres celou Prahu jsem pro nej zajel ;-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 14:59 Sid Re: Logan
Zkusil jste Rataje? rataj-spk.atlasobchod.cz/…
Bude-li skladem, můžete se zkusit domluvit s některým z obchodníků z vašeho okolí, který od Rataje kupuje rostliny, zda by jej mohl přiobjednat - ušetříte za dopravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 14:28 Logan Re: blek
Ale cekat na to 6 tydnu se mi nechce, nasel jsem to jen na jednech strankach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 13:31 blek Re: Logan
pokud mušíš mít zrovna tenhle, co si ho objednat na internetu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2006 12:42 Logan Re: Los, black.jager
tak jsem prosel dalsi tri akvaristiky a stejne porad nic :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 19:22 black.jacker Re: Logan
Skus to na WWW.miga.cz Mají obrovský sortyment a filtry Altman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 19:10 Los Re: Logan
Jestli to nenajdes v nektery z prodejen Pet Center ve vsech vetsich nakupnich centrech, zkus www.gimborn.cz a tam v katalogu zbozi od firmy JK Animals (sortiment fy. Atman). Tam si to muzes objednat a rict, do kteryho Pet Centeru po Praze ti to maj dorucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 17:46 Logan – atman at 201
prosim vas, potreboval bych vedet, kde zarucene maj v Praze tenhle typ cerpadla. Uz jsem prosel ruzny Pet centra, ve kterejch to maj udajne mit, ale maj akorat prdlajs. V Hornbachu taky nic a na Luka, kde je docela dobra akvaristika a kde jsem myslel, ze ho sezenu, tak ta ke zrovna v rekonstrukci :-( Poradi mi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2006 06:49 vojta Re: Atman 201
zkus předimenzovat biomolitan ,nic tím nezkažíš ,pěnez to moc nestojí,znamý ho má taky a hlučný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2006 07:02 atman 201 Re: vojta
Akva je velke 112 l, podlozene polystyrenem. Nevim, jestli velikost akva ovlivni hlucnost ... Jinak Prutok je stazen na minimu bez privzdusnovani. Opravdu uz nevim, co s tou hlucnosti, jedine uz jenom opravdu ozelet penize a koupit nove nehlucne cerpadlo ci jiny filtr.

Jeste bych dodal, ze velkost biomolitanu je dostatecna, presne na velikost akva. A to cerpadlo nema byt take moc silne. Slabsi cerpadlo nechci, protoze to uz nema zadnou regulaci. Tohle prave ma. Zkousel jsem oba extremy prutoku, naplno i minimum. Lepsi je to minimum, ale stejne to drnci. Krome koupe jineho me napada, ze treba se casem umoudri, nebo se z toho hluku zblaznim a bude mi to jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 14:18 Eva M. Re: tatoch
Prostě podložíš čerpadlo molitanem aby nedrnčelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2006 13:44 tatoch Re: EvaM
Jenže čerpadlo je ve vodě v akváriu tak kam dáváš ten polštářek???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35269x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-?od=1251