Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerpadlo Atman

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čerpadlo Atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2021 09:32 Žena Beastie [314] Re: Anthrax
Vida, to sem trubka, nevím proč jsem žila v představě že je ten molitan skrz na skrz, ale vždyť to byl předtím bublifuk, tak co blbnu. Takže jen pár děr a jdu nasadit.
Už teď vidím, že molitan není nic moc, chtělo by to míň jemný a větší kostku, ale nemůžu, budu měnit i dno takže musím vydržet a koupím za pár měsíců. Ale oproti bublifuku je hlučnost NULA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 09:17 R Muž Anthrax [4730] Re: Beastie
Ahoj. To máš v tom akvacitu díru skrz na skrz nebo jak to mu mám rozumět? Že chceš dávat tu hadici na celou délku molitanu...
Taky mám otevřený konec trubičky. Ta končí asi ty 3 cm nad spodní stranou akvacitu. Nic jsem neucpával. Nevidím k tomu žádný důvod. Prostě jsem to nechal, jak to bylo. Pouze jsem trubičku zkracoval, protože byla na otvor v akvacitu moc dlouhá.
Dírky po obvodu bych udělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 09:02 Žena Beastie [314]
Tak jsem majitelkou JKA-IP200 cerpadla. Mám starý bioakvacit samozřejmě bez trubičky, ale zjistila jsem, že na čerpadlo pasuje hadice eheim. Hadice samozřejmě má otevřený konec, nemám to jak ucpat.

Mám tedy udělat pár děr po obvodu hadice, nechat otevřený konec a hadici nedávát na celou délku biomolitanu, ale třeba 3 cm pod konec?
Nebo nemám dělat díry?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2021 07:14 Muž KarásekLut [87] Re: RAP
když bude hrubší tak přes něj jemné částečky projdou nebo co? Koupil jsem hrubší ale zdá se mi že je to lepší ta voda (přidal jsem i vzduchovací hadičku). a kdyby bylo potřeba tak se na ten hrubší molitan dá natáhnout teoreticky punčoška která by z něj udělala jemnější. Jen by se před tím musela nějak vydesinfikovat smich smich ale jak říkám, zdá se mi že je voda lepší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 10:16 Muž RAP [1546] Re: KarásekLut
Akvárium je relativně nové, tak se projevil větší zásah - výměna filtru.
Nasadil bych častější výměnu vody a pokud chceš dát větší molitan, tak co nejdříve.
PS: Pozor na správnou hrubost aquacitu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 10:10 R Muž ctibum [6838] Re: KarásekLut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 08:05 Muž KarásekLut [87] Re: ctibum
je trochu nazelenalá a nevím co s tím. Akvárko dělám vždycky s umytýma rukama tak nevím kde dělám chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 04:58 R Muž ctibum [6838] Re: KarásekLut
Není ta voda zelená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 22:53 Muž DanS [77] Re: KarásekLut
V tomto tématu je to OT a neříkám, že je to tento případ, ale není od věci to připomenout, i když to většina akvaristů bezesporu ví.
Podobné zakalení může být způsobeno i zanesením nežádoucích látek z různých drogistických přípravků. Například nakrémované ruce, neomyté mýdlo na nich apod. Pokud se tyto přípravky dostanou do vody akva, tak mohou způsobit například i zařasení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 14:34 Muž KarásekLut [87] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Aktuální foto nádrže přidávám ;)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 11:03 Muž KarásekLut [87] Re: DanS
Co se týče proprání substrátů, tak při zakládání akvária jsem propíral všechny substráty co jsem do akvárka dával (dokud nebyla čistá voda) aby voda nebyla špinavá. Co se sázení týče, tak jsem dal všechny substráty, napíchal jsem do nich pinzetou všechny rostlinky a pak hodně pomaličku naléval vodu. Co jsem se tak díval po prezentacích, tak spousta lidí co mají můj filtr, koupili jen větší molitan (aby byla větší plocha) a vypadá to akvárko skvěle. Tak by třeba pomohlo jen větší molitan a víc rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2021 08:23 R Muž Anthrax [4730] Re: KarásekLut
Já bych teda šel do 200. 202 už je zas o něco silnější a víc žere a taky je větší riziko hluku. Edit: Molitan bych pořídil větší. Ten v odkazu má jen 8 x 8 x 13 cm. Pořiď spíš 10 x 10 x 16 cm. Nebudeš do toho muset tak často sahat. A taky ať nemáš z akva ze začátku vířivku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 22:45 Muž DanS [77] Re: KarásekLut
Hlavně doporučuji trpělivost a trpělivost a neprovádět nyní příliš velké zásahy.
Jsem přesvědčen, že se to co chvíli začne lepšit a držím palce.
Dále ...
usuzuji dle prezentace :
- filtr je tam krátkou dobu (měnil se), ale jak bylo napsáno, filtr je v pohodě a mnohými z nás je tato technika odzkoušena,
- s ohledem na to, že je v nádrži unisoil, bych naopak ze začátku filtraci utlumil, aby nedocházelo k přílišnému víření a to i v souvislosti ...
- neznám podrobnosti (styl sázení, proprání dalších vrstev substrátů a tak), může to být i tím,
- neustávat ve výměně vody - dodávat jí tak, aby nevířila dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 20:44 R Muž ctibum [6838] Re: KarásekLut
Mnohokrát ověřená klasika. Koneckonců ti ho doporučil kolega v jiném vlákně.
Otázka je, co tím chceš vyřešit. "Nějaká kalná voda" může mít různou příčinu.
Chtělo by to aktuální foto nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2021 16:44 Muž KarásekLut [87] – filtr Atman
Má někdo zkušenosti s touto čerpací hlavou a molitanem? ám ve svém akváriu nějakou kalnou vodu i když mi jede filtr na plný výkon. Bylo mi doporučeno buď lepší filtr než mám nebo vysadit další rychle rostoucí rostlinky.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 09:41 Muž justinik [9] Po zabenuti ok
Aj v mojom pripade pomohlo zabehnutie. Po cca mesiaci sa zabehlo a uz ho ho nepocut hop pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 13:14 Muž justinik [9] Re: kofejn
Tak to bude prerybnenim..tie gupky sa mi mnozia jak dive, zas ich preriedim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 12:30 Muž kofejn [963] Re: justinik
Čerpadlo i molitan už kroutí devátý rok, filraci čistím tak dvakrát ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 15:16 Muž justinik [9] Re: vaclav
No ja som penu vymenil, stara bola uplne stiahnuta zanesena a cerpadlo slabo tahalo. Pri novej slape jak hodinky. Staru nevyhodim, precistim a odlozim do rezervy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 13:29 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: justinik
Tak pokud není příliš jemná a zarostlá většinou řasou tak je to dá se říci nezničitelné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 12:41 Muž justinik [9] – 201
Teraz kukam cerpadlo ide slabucko, pena uplne stiahnuta.. Nastastie mam este jednu novu na rezervu. Tato vydrzala skoro 2 1/2 roka. Mam zivorodky, takze zanasanie znacne. Schvalne ako casto penu menite vy? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 21:06 R Muž ctibum [6838] Re: kofejn
No na věci to, pravda, nic nemění. Pokud tam jedna čepička chybí, nebo je osička blbě nasunutá, může to dělat kravál, ať už se točí to na tom, nebo ono v tamtom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:25 Muž kofejn [963] Re: ctibum
Vždyť se nic nestalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 20:06 R Muž ctibum [6838] Re: kofejn
Je to tak, rychlejc píšu, než přemejšlím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2021 20:01 Muž kofejn [963] Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku AT201 má dvě gumové čepičky hřídeli (aspoň to moje osmileté). Čepičky jsou natěsno jak na hřídeli, tak v těle čerpadla. Jako ložisko slouží polyamidové jádro rotoru.
Gumové čepičky jsou tam podle mě jen z důvodu tlumení vibrací. Kdysi jsem měl čerpadlo s osou zalitou do těla čerpadla napevno a po čase uložení hřídele rázy od rotoru rozebraly. Čerpadlo začlo být hlučnějí a časem se nechtělo rozběhnout. U vodního chlazení PC dost naprd. Takže ty gumové čepičky jsou fajn.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:51 R Muž ctibum [6838] Re: vlka
To je vlastně fakt, že se netočí osička, ale vrtule na osičce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:14 Muž vlka [3426] Re: ctibum
Nemusí mít průchozí otvor. Ložisko nemůže být gumové, je-li tomu tak, pak se může dříve či později, spíš dříve, osička axiálně ,,viklat,, nebo filtr ,,hlučet,,. A kluzná ložiska mají pouzdra ! Osička se přece netočí a její uložení v gumě na mě působí dost ,,šlendriánsky,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 19:06 R Muž ctibum [6838] Re: vlka
To by ta gumička musela mít díru skrz, aby šla přirazit až k vrtulce. Ale je to "čepička" nasunutá na konec osičky a ta se v ní protáčí, tedy je to ložisko. Pouzdro nerovná se ložisko, pouzdro (ložiska) je to, v čem je ložisko uložené a upevněné.
Ale o to tu asi až tak moc nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:36 Muž vlka [3426] Re: sharka71
Čauky, podle mě ty gumičky jsou tam proto, aby osička nevypadla z vrtulky. Ložiska (pouzdra), ve kterých je osička uložena jsou v těle a víku filtru.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2021 13:25 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sharka71
Běžně se mi stává, že při údržbě čerpadla po vyndání rotoru s vrtulkou zůstane "spodní" pouzdro v tělese čerpadla. Musím na to myslet, když vkládám rotor zpátky, abych osu správně umístil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 13:09 Žena sharka71 [37] Re: Longer01
Tak to jsem blazen teda, fakt tam mam od zacatku jen jednu a hlavne, to nezacalo po cisteni, ale samo. Ale, odcucla jsem prisavky a mam to tam jen polozene a je klid...ne teda uplne, ale je to slyset jen vecer nebo, kdyz se hodne zaposloucham. V kazdym pripade objednam bud ty gumicky nebo cely rotor a uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 11:52 Muž Longer01 [21] Re: sharka71
na osičce jsou stopro dvě gumičky - čepičky (ae01.alicdn.com/…). Může dělat rachot to, ale už se mi stalo, že se "zavzdušnilo". Zapnuté pod vodou jsem ho různě natáčel, až vyšla velká bublinka okolo kabelu a bylo ticho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 08:11 R Muž ctibum [6838] Re: sharka71
Ta osička by měla být v něčem uložena oběma konci. Je možné, že na jedné straně je to ložisko ne na osičce, ale zabudované v plastu. Ale zase jdyž to začlo dělat zničehož nic, týden po vyčištění...
No počkej si na další nápady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 07:37 Žena sharka71 [37] Re: ctibum
Aha, no ale ja tam mela od zacatku jen jednu gumicku :-) a to mam ty hlavy 2, obe stejne a obe maji jen jednu.. no jeste to jednou cele dnes zkontroluju a zatim dekuji moc. Nejspis koupim novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:57 R Muž ctibum [6838] Re: sharka71
Řekl bych, že gumičky (ložiska) by měly být dvě, na každém konci osičky jedna. Viz třeba tady www.yoycart.com/…
Koukni to té komory, do které zasouváš magnet, jestli tam nezůstala ta druhá. Nebo v krytu rotoru (vrtule s magnetem), který sundaváš. Pokud ne a jedna ti chybí, tak bych tipoval, že to bude ten problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:53 Žena sharka71 [37] Re: ctibum
Kryt to obcas delal, takze jsem zkousela ruzne polohy a nic nepomohlo, zadny kabel neni priskrceny. Na osicce je jen jedna gumicka a ta mi prijde v poradku, ale jeste to zkontroluju. A lozisko je co, ten magnet? V kyblu jsem to nezkousela teda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:41 R Muž ctibum [6838] Re: sharka71
Ani prasklé? Ty gumičky na osičce jsou ok? Hluk může dělat i vibrace krytu, přenos přes přívodní šňůru atp.
Zkoušela jsi ho vyndat a zapnout mimo akva v kýblu s vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:34 Žena sharka71 [37] Re: ctibum
Ano vsechno ciste a prave, ze to zacalo zniceho nic, cistila jsem filtr pred 14 dny, normalne ho custom jednou za mesic. Zkusila jsem i ubrat otacky, ale prijde mi to jeste horsi, musela jsem to vypnout, neda se to vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 22:22 R Muž ctibum [6838] Re: sharka71
Vyndala a zkontrolovala jsi vrtulku a ložiska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2021 21:24 Žena sharka71 [37] – Hlučnost
Ahoj, prosim o radu. Mam cerpaci hlavu Atman 201. Asi 3, 4 dny zacala byt hlucnejsi a nepomohlo ani vycisteni. Mohlo by to byt vekem? Bezi v kuse cca 5 let.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 16:59 Muž justinik [9] Re: Magic
Presne jak vravis stym medzikusom. V hl.akva som to pocase vyhodil bo to nedrzalo.. do tohto som ten medzikus uz ani nedaval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 10:54 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: liborass
Ty přísavky stejně časem přestanou držet, já je vyhodil a přilepil silokonem napevno (musel jsem to podložit kouskem skla, jinak by to bylo bez těch přísavek moc blízko). Nevypadá to sice nějak extra ale od té doby drží a je to v externím skleněném filtru, takže to je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2021 08:16 Muž Magic [879] - RostlinyRe: liborass
Ten kus se celkem běžně vyhodí a nechá se to jen tak ležet na molitanu. Taky jsem to tak míval, je to pak ještě tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 18:35 Muž liborass [174] Re: justinik
Možná špatně vidím, ale na té fotce ti u toho čerpadla chybí ten kus s přísavkami, do kterého se to čerpadlo zasune...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 12:54 Muž justinik [9] Re: ctibum
Ano bol jemne zosikma a vrchna cast peny sa opierala o sklo.. aby vydrzalo rovno dal som medzi penu a sklo vrchnak.. stale to je rovnako jemne pocut :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2021 19:45 R Muž ctibum [6838] Re: justinik
Nedotýká se ti skla, jak je nakřivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2021 08:28 Muž justinik [9] – Atman at 200
Fotka k příspěvku Zatial tento kus hlucnejsi. V hl.akvariu ak si dobre pamatam tak zo zaciatku tiez 201 bolo hlucnejsie. Niekto mi tu vtedy radil nestresovat, ze sa to po zabehnuti zlepsi..Tak hadam to bude rovnako :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2021 05:32 Muž justinik [9] Re: Roger
V hlavnom mam tiez atman a tiez ho maskujem rastlinkami. Kukol som a chvalim potlesk Mas krasne akvarka. Dalsi kt.sa dari aj bez CO2 palec
Podobne akvarko jak mas ty(60x30x30) idem zakladat.Len asi bude 60x30x35, 30 vysku v 6mm skle som nezohnal..4mm co maju bezne v obchode sa bojim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 13:02 Muž Roger [1873] Re: justinik
Mrkni na moje akvária, všude mám houbu a atman a jen tak to vidět není ;-)
Krom Experiment tam není nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 06:10 Muž justinik [9] Re: afc1886
Diky...hlavne nech dobre funguje..ta pena mi nevadi, zamaskujem ho postupne dufam rastlinkami smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 26 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 35268x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12067-cerpadlo-atman-