Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za kámen?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za kámen?
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 09:29 RumbleFish Re: larix, Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku diky za reakce v octu nesumi ani odlomeny kousek přes noc, posilam fotky sucheho a lomu, zakřesám si v noci, na mapu kouknu... ještě jednou diky

Edit: tak ve tme hází jiskry, ten smrádek z křesání mi vyvolal vzpominky na dětství ;-) Opuka asi jiskry nehází (?) geologicka mapa bohuzel nema na tu konkretni oblast moc informaci, nebo s tim neumim pracovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 01:42 Muž larix [1420] Re: RumbleFish
Podľa fotky sa to spoľahlivo určiť nedá ale myslím, že je to kremenec (ortokvarcit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 01:08 R Muž Anthrax [4762] Re: RumbleFish
Opuka ani křemen to podle mě není. Opuka by ti šuměla v octu. Jak se to láme? Suché to vyfocené nemáš? Zkus kouknout do mapy a určit podle místa nálezu: mapy.geology.cz/…

Ale jestli ti to prošlo octem bez bublání, tak bych se toho nebál. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 22:07 Žena lenkalor [580] Re: RumbleFish
Tipla bych křemen, máme podobné u nás. Naprosto inertní a neškodné do akvária.
Edit: Křemen dobře hází jiskru, když se škrtnou hranami o sebe. Můžeš zkusit, nejlépe někde v šeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 21:22 RumbleFish – kameny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...nevíte někdo co je to za kámen, je vykopaný na zahradě Mníšek p.B., mám jich mnoho v octu nešumí, myslíte, že ho mohu použít? díky za reakce
Edit: opuka?...ale nešumí, ani kousek odlomeny kladivkem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 13:53 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Lewran
Vápenec to není určitě, klidně pro jistotu kápni ocet ( nesmí šumět )...vyvařit a šup do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2020 13:34 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je to za kámen, našel jsem jich docela dost, myslím, že by to mohl být ten co se dává do gabionů, můžu to dát do AQ . díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 00:07 Muž sirius [54] Re: BlackieSirrah
Máte pravdu. Sú to podla textúry - vyvreliny. (bublinky) Najskôr nejaky - bazalt. Pokojne ich môžete do akvárka či krevetárka použit. Ak by ste chceli presné horninové či mineralogické zloženie, treba gps, pošlite mi, z geologickej mapy presne vyčítame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 21:54 BlackieSirrah – Kámen horní tok Labe
Fotka k příspěvku Zdravím prosím o pomoc s identifikací kamene. Nalezeny na horním toku Labe. Další kameny (nechci je vyndávat z krevetárka ať holky neruším) vykazují větsí znaky vyvřelin. Po dlouhém hledání jsem nalezla podobné, ale z Jizerek(a bohužel zapomněla název).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 00:02 Muž sirius [54] Re: Hapimere
Áno, má to prí-znaky bridlice. Alebo metamorffitu. Sú všetky vhodné do akvária, pokojne si z nich zlepte jeskynku., Octová skúška je spolahlivá a funguje: na všetky horniny. Keby ste aj tak neverili :-) poškrabte trošku na povrchu daného (suchého!) kamena špičkou noža alebo klincom... a kvapnite na to pár kvapiek octu. Priložte blízko k uchu, sústredte sa a aspon 10 sekúnd v pokoji počúvajte. Ked nič nešumí - kamen je do akvárka vhodny (do akéhokolvek).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 10:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hapimere
Já bych se toho nebál v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 09:31 Žena Hapimere [84] – Bridlice?
Fotka k příspěvku Zdravim, myslite ze je to nejaka lamana bridlice? Meli jsme toho na zahrade hromadu, ale netusim k cemu nebo po cem to tam puvodni majitel mel, nebo jestli to byly treba nejake nevyuzite zbytky, ktere tady jen slozili, aby si nezabirali misto jinde... chtela bych z toho slepit do akvarka skalku, mozna jeskynky, v octu to nesumi, vylozene ostry to taky neni, i kdyz na pohled se to zda. Ale nechci tam jen tak strcit anonymni sutr a pak se divit co to dela hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 15:41 MichalTDM – Kameny z přírody - budou OK?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, včera jsem si v přírodě nasbíral kameny do akvária a chci poprosit zdejší odborníky o radu, zda nebudou v akváriu dělat nějakou neplechu. Kameny jsem nasbíral okolo potoka v Károvském údolí (zhruba mezi Prahou Zbraslaví a Dolními Břežany).

Podle geologické mapy a informací zde na fóru se jedná buď o nějaký prachovec, nebo možná ryolit. Ale možná se pletu, vůbec se v horninách nevyznám…

V octu kameny nešumí, ale přesto se trochu bojím, aby kameny nezvyšovaly tvrdost vody. To budu postupně sledovat testy. Někde jsem totiž četl, že test octem není moc spolehlivý, protože se jedná pouze o slabou kyselinu v nízké koncentraci…

Spíš se ale bojím, že mají kameny na povrchu vrstvu oxidu železa. Nasvědčuje tomu kromě barvy i to, že tam, kde jsou kameny ošoupané, mají bílo-šedou barvu. Nemám testy na množství železa ve vodě. Mám se obávat, že se z kamenů bude do vody příliš uvolňovat železo? Nebo něco jiného? Myslíte, že budou kameny neškodné pro rostliny i živočichy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 23:54 Muž sirius [54] Re: Fero23
Je to prekrásny - kvarcit. Ten určite nebude šumiet. :-) Je to skoro 100% tny kremen. Tvrdá, metamorfovaná hornina, inertná. Velmi vhodná skala do akvárka. Navyše má aj ojedinele zaujímavy tvar; dobre sa tiež v piesku osadí. Jasné, použite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2020 23:04 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Fero23
Pokud nešumí a nesmrdí, tak ho tam klidně dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 22:12 MatyMaty Re: Fero23
Ahoj, hezký šutr ;-) jen pozor na ostré hrany ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 20:12 Fero23 – Vhodný kámen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, zda tento kámen je vhodný do akvária ? Má načervenalé zbarvení.Provedl jsem octový test, vůbec nešumí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 15:32 Muž vlka [3444] Re: Smetany
Dikec. Vezmu je domů a ještě cvaknu až budou suché. Jeden nikdy neví, kdy ho popadne perestrojka AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 15:25 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Pár věcí mi tam nesedí ale i tak bych řekl že to bude z větší části čedič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 15:06 Muž vlka [3444] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Pršelo, jsou mokré.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2019 15:01 Muž Smetany [1226] Re: vlka
Ty kameny jsou mokré nebo suché?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 11:28 Muž vlka [3444] – kamení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezkou uplakanou sobotu. Dnes mě vyhnal z lesa déšť ale narazil jsem na zajímavé kameny. Je to poskládané velké kamení v hrázi umělé nádrže. A pár kusů bych si dokázal představit v AQ. Poznáte někdo co je to zač?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2019 22:09 Muž O.Tom [439] Re: Anthrax
pozice zhruba
mapy.cz/…

je to je to rozryte misto od lesniku, pravdepodobne si chystali plochu na tezbu dreva a k tomu nova navazujici lesni cesta

Koukam na tu mapu a pod, co fylit ? kddyz koukam na obrazky z netu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 22:00 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Stříbrná rula, použitelné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:56 R Muž Anthrax [4762] Re: O.Tom
No jo, geologové nemůžou přece mít nic jednoduchého.
Ne, bohužel to tam neznám. A místem nálezu jsem spíš myslel jestli to třeba není naplavený řekou, to pak ta mapa moc nepomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:50 Muž O.Tom [439] Re: Anthrax
supr mapa, jeste sni tak umet pracovat :-)
jsem v Jesenikach, lazne Karlova Studanka
muzete i poradit kde by teoreticky bylo k nalezeni neco zajimaveho, pokud to tu znate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:27 R Muž Anthrax [4762] Re: Planorbella
Kdyz už jsi se o ní zmínil, tak žula je stabilní hornina. V akvarku žádný problém neudělá. Ale to už se bavíme o tom, co to není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:17 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Tak pokud pararula, tak ze žuly to není. To by mohlo vodu nějak ovlivnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:14 R Muž Anthrax [4762] Re: Planorbella
Pararula možná ano. Ale jistý bych si nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:07 Muž Planorbella [643] Re: Anthrax
Je to rula, teda i podle mě. Vlastně se jedná o přemněněnou žulu, takže by měla být vpořádku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:05 R Muž Anthrax [4762] Re: O.Tom
Vypadá to použitelně. Kde jsi to našel? Třeba ti pomůže tohle: mapy.geology.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 21:01 Muž O.Tom [439] Re: Smetany
Nemám možnost to tu testovat, tak uvažuju, jestli tomu věnovat čas pobytu, když by se to doma ukázalo jakou nepoužitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2019 19:19 Muž Smetany [1226] Re: O.Tom
Bude to nějaká rula. Jestli vadí se z fotky blbě pozná ale vypadá celkem neškodně. Pokud chceš mít jistotu dej na pár dní do vody z RO a pak změř vodivost případně alespoň pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2019 19:08 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čau, troufne si někdo říct z fotek, co je to zač a zda je to použitelné v akva ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   03.03.2019 16:10 Maq Re: Commander
Ta barva bude asi skutečně železo. Akváriu to nevadí.
Hranaté kameny v akváriu nepochválím, není to přirozené.
V případě akvária, jakýkoli jiný estetický záměr než (v rámci možností) napodobení přírodních poměrů pokládám za projev nevkusu, nepochopení přírody, a tedy nevhodnosti dané osoby pro akvaristiku.
Klidně mi oponujte, v tomto jsem neoblomný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 15:56 Žena tramtra [3202] Re: Commander
Mohla by to být i droba, do akvárka pořád ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 14:55 Commander Re: vaclav
skôr či rybkam nebudu vadit,mne sa páčia ano .Ešte skusím ocot ale aj tak ma zaujimaju tie farby na kameni či niesu od železa alebo nejakeho prvku ktorý by škodil rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 14:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Commander
Podle mě je to čedič a pod vodu může, pokud ti nevadí ty hrany. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 14:03 Commander
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možu ist do akvária? Co to je za kamen?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 07:17 Muž Papik [617]
Fotka k příspěvku Tyto kamínky o velikosti cca 0,5 cm mám místy přimíchané v původním dnu akvária. Když se dostanou na povrch, tak je kvůli pancéřníčkům vyhazuju. Zkoušel jsem je i zalít octem a nic nešumělo. Netušíte, co mohou být zač?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2018 12:23 R Muž Anthrax [4762] Re: Strakááč
Tomu se říká selektivní zvětrávání. To máš stejný jako u nás ve skalních městech. Vítr, voda, slapové jevy atd. obrousí méně odolnou část horniny a ta odolnější zůstává. Mušličky nejsou kamenožrouti. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 12:03 Silviebaris Re: Strakááč
Ony jsou všechny takové,tak já je dostala,vim,že jsou z Chorvatska,a nejsou vytaženy z moře...Ty díry nejsou hladké..nevim co to je,ale je to pěkný... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2018 11:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: silviebaris
Joaha.. tohle už vypadá jinak.. to bych kecal co to je.. ale na vápenec to tolik nevypadá.. jak kdyby to byl křemen nebo něco na ten styl.. ty díry uvnitř jak to vyziraj ty mušličky jsou hladký a lesklý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 11:49 Silviebaris Re: Strakááč
Fotka k příspěvku Fakt nešumí,bylo to v octu asi dva dny a ani se to nehlo...Je to dané u krevet,těm to asi ani nevadí.. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 11:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: silviebaris
To musí šumět.. i kdyby jen nepatrně hodis to do čistého octa na den a ráno uvidíš co se stalo. :) v chorvatsku na pobřeží vždycky jsou šutry s vápencem... nic jinýho tam fakt není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:44 Silviebaris Re: Anthrax
Tam jsou asi 3 kusy...ale krevetkam to asi nevadí,do akvária bych to nedala.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:41 R Muž Anthrax [4762] Re: silviebaris
Ty máš podle mě něco úplně jiného ale taky vápenatého (asi vápenec). V Chorvatsku u moře snad ani jine než vápenaté šutry nenajdeš. Dokonce to tam i těží (z jejich kamene byl postaven Bílý dům nebo maďarský parlament) :-) Je to něco jako tohle www.akva-tera.cz/…
Že to nešumí v octu už mi někdo psal. Ona ta rakce nemusí být patrná hned. Ale vápník to obsahuje natuty. Nicméně jestli ti to z vodou nic nedělá a kámen se ti líbí, tak bych to neřešil. Jeden kámen nemusí s vodou udělat nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:33 Silviebaris Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Ja mam něco podobnýho u krevet,ja to z mám Chorvatska z pláže,a taky to nešumí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:30 R Muž Anthrax [4762] Re: Passenger77
Mě to bílé připadá jako sádrovec. Ale těžko říct takhle z fotky... Jen hádám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2018 10:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Passenger77
Tak že kamarád (kterému tímto děkuji) napsal toto:
Kámen je pravděpodobně sopečná vyvřelina - čedič. měl by být nezvykle lehký.
Do akvárií se často čedič dává - je hodně porovitý.
Na 100% ti to ale neřeknu, trošku mě matou ty bílá vlákna pravděpodobně vápence.
Vápenec do akvária nepatří.

:-)
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12016-co-je-to-za-kamen