Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za kámen?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Co je to za kámen?
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:08 R Muž romant [27987] Re: Týna
Cmrndni na něj trochu octa, ale šumět něbude a šup s ním do akvária, co je to přesně ti nepovím, nejsem šutrolog, jenom tuším že bude v pohodě. Ten ocet je na test přítomnosti vápence, ale i kdyby to mělo trochu šumět, tak bych se tím až zase tak nestresoval, aby neměl ostrý hrany a bude to v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 17:04 Týna – Kámen do akvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, myslíte, že mohu tento kámen použít jako dekoraci do akvária?(nerada bych ublížila rybkám)
Byl nalezen na Slapech.Přikládám foto.
Děkuji za reakce :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2016 14:26 LukPV Re: OMa
Ty dutinky v kameni jsou "vystlané" krystalky křemene, ten kvalitu vody neovlivňuje. Krystaly jsou potažené oxidy, hydroxidy železa, v akva není na závadu. Ale v okolí Stříbra se těžil stříbronosný galenit - sulfid olova PbS. Galenit je šedý, na lomu stříbřitě lesklý. Pokud na tom kameni nějaký galenit je, do akva bych ho rozhodně nedal. Galenit má díky olovu vysokou hustotu, takže pokud je ten kámen na svou velikost až nepřirozeně těžký, nejspíš galenit obsahovat bude.
Jinak najdi si na gůglu obrázky: galenit Stříbro, třeba to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 14:23 S Muž invalida [3881] Re: OMa
Taky nejsem kovanej šutrolog ale, já třeba když něco takovýho hledám zadám do prohlížeče geologická mapa a obec. Vyleze např toto www.geologicke-mapy.cz/… No a pak hledám. Většinou se doberu výsledku, najdu i nějakou zajímavou informaci a mám z toho i větší radost než když to mám přímo pod nosano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:18 OMa – Zajímavý kámen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera jsem byl na procházce ve Stříbře (koukal jsem po kamenech do akva) a našel jsem tam tento kámen. Nejsem žádný mineralolog, tak netuším co by to mohlo být, avšak zaujala mne daná struktura - neví nekdo co by to mohlo být?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 11:01 Muž KoJaK [0] - AsieRe: doubler
Použití SAVA je zcela v pořádku. O nějakém nočním močení je možná spíše ku škodě. Pokud cokoliv opláchnu roztokem SAVA - dle návodu pro dezinfekci ( nikoliv čistým savem! ) pak stačí nastříkat kořen/kamení nechat působit ( možná je lepší nechat i ponořené nějaký čas, řekněme 1-2h ) pak opláchnout čistou vodou - sprchou a nechat volně oschnout ...
Chlor se velmi rychle rozpadá a v plyném stavu odpařuje samovolně do ovzduší. Takže další koupel přes noc je zcela zbytečná ... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 20:17 RBSC Re: Veronika
Dobrý večer,
čisté stříbro tam nemáš. To vypadá jinak(viz například google).
Asi sfalerit s galenitem, limonit(nebo struska) a cosi dalšího... hodila by se ostřejší fotka, ideálně i z boku. Určovat kameny jen podle fotek není úplně nejlepší nápad(mnohdy pomůže potěžkání, vryp, znalost lokality,...), ale můžeš zkusit třeba lépe mineralogické fórum/stránky(opět stačí použít google), tam se najdou i daleko zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 13:44 Veronika – prosím poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den ůrosím mohl by mi někdo podle fotky napsat co by to mohlo být za kameny nebo na koho se popřípadě obrátit, mohlo by to být stříbro?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 17:20 Muž doubler [80] Re: romant
já mám prostě raději jistotu, že do akvárka nedávám žádný "bordel", i když to s tou sterilizací možná přeháním - to, že se pak kameny a kořeny v akvárku zase "zabordelí", je jasné, ale je to "špína", která pochází z toho akvárka a nemůže mu už nijak uškodit. Jinak pokládám za samozřejmé, že po použití sava je nezbytné důkladné opláchnutí, případně ještě noční koupel v čisté vodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2015 16:42 R Muž romant [27987] Re: Legioix
Příště vynech to savo a budu mlčet a nebo popiš přesně jak se má postupovat, já jsem zase nedávno musel řešit následky v jedný nádrži, kde právě dotyčný na základě internetových rad savoval. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 16:40 Muž Legioix [574] Re: romant
JJ. Taky jsem to tak dělal, ale jen do té doby než jsem si donesl do AQ i nezmara. A není to zase tak dlouho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.01.2015 16:36 R Muž romant [27987] Re: Dzuda
Tak dostalo se ti rad místních hygieniků, ale když na to půjdeš od lesa, použiješ mozek, dojdeš zřejmě k závěru, že vyvineš nemalé úsilí v tom, aby se do akvária dostalo hodně sterilní kamenivo a v akváriu se z něho zase stane "nečisté" šutroví. Tak asi tak, co já udělám, je že daný věci zbavím hrubých nečistot a jdou do akvária, tedy v případě že se nejedná o šutráky někde od železnice a pod. průmyslových míst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:51 Muž doubler [80] Re: Dzuda
do vody trochu sava nebo octa (já přidávám i sůl) a nechat přejít varem. Pak postupně (ne prudce, to by kameny mohly popraskat) zchladit, pořádně opláchnout, případně ještě nechat do druhého dne v kbelíku s čistou vodou. Nic není cítit a je to dokonale čisté :-) , i když někteří určitě budou oponovat, že je to zbytečné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:41 Dzuda Re: Legioix
Savem?? coze to pak bude hrozně načichlé delší dobu? nebo jenom otřít? Asi jsem to blbě pochopila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:35 Muž Legioix [574] Re: Dzuda
Pokud to vyvaříte a nebo umyjete savem, tak je to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:34 Dzuda – kameny
Chci se zeptat... do malého 20l akvárka bych chtěla nějaký dekorativní kamínky, co máme v kačírku okolo domu... :-D zajímalo by mě, jestli jdou použít, jestli stačí vyvařit? Jsou to klasické hladké oblázky z nějaké šumavské řeky. Samozřejmě můžu zkusit ocet. Jen mě zajímá, jestli si tam takhle něco nezavleču i po důkladném vydrhnutí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 17:03 R Muž romant [27987] Re: Spery
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:57 Muž Spery [0] Re: romant
takze kdyz je osprcuju a pak jeste pro jistotu vydrhnu kartacem , tak by tam nemello byt po octu ani znamky ? :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: Spery
Normálka je vosprchuješ a je po ptákách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:51 Muž Spery [0] Re: romant
no zkousel jsem to mel jsem tech kamenu vic a zkousku si myslim ze obstaly,jen se bojim,aby ten ocet na nich nezustal,tak jestli se toho octu jde poradne zbavit ? bych je pro jistotu namocil cele :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:49 R Muž romant [27987] Re: Spery
Polej octem a když budou šumět, což si nemyslím, tak to bude chtít zvážit, ale podle mě šumět nebudou a co to je nevím, jenom z praxe jak je vidím, usuzuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:44 Muž Spery [0] – znova
Fotka k příspěvku jine uhly
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:43 Muž Spery [0] – Copak to je
Fotka k příspěvku nepoznate nekdi tyto kameny ?? jestli jsou vhodne ? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 10:35 hani Re: Bak
prodávají to v kamenech pod názvem Red Atlas.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:39 Muž Surdo [35]
skus to poliať octom a ak to nebude šumieť asi by som sa toho nebál ak nemajú ostré hrany o ktoré by sa mohlo osadenstvo poraniť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 16:09 dansladek
Fotka k příspěvku Ahoj, šutry opravdu nerozpoznavam. Je tady někdo zkušenější, který by mi pověděl jestli to půjde dát do akvária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 12:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Roman
U tech kamenu bych mel predevsim obavy z jejich ostrych hran. Nejspis to nebude zadny problem, ale ja se vzdy ostrejsim kamenum v akvariu branil, protoze se ryba z nejakeho duvodu vyplasi a pak dokaze poradne rychle narazit. To se jen v akvariu trosku hrabes, nic hrozneho se nedeje, a najednou nejaka vyplasena ryba vystreli... a pritom se Ti zda, ze k tomu nemela zadny duvod, kdyz jine ryby Ti jeste asistuji pri orani dna, jestli z toho nebude neco k sezrani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 11:06 Roman Re: Designer
takze tie kamene su v pohode vravis? nemusim zhanat nejake ine?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 10:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubasix
A vis ze nehodil? Ona voda v Malawi neni tvrda, jak si mnozi mysli, takze bych tam vapenec nedaval, ani kdybych ho mel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 10:34 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Roman
Problém ne, ale do Malawi by se líp hodil třeba vápenec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 10:28 Roman Re: Kubasix
a nebudú robiť problém, keď ich dám do malawi k cichlidom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 10:06 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Roman
Jestli se nemýlím, tak to jsou lávové kameny, alespoň ty uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2014 08:18 Roman – do malawi?
Fotka k příspěvku Ahoj, vie mi niekto poradit, ake su kamene tie vpredu na obrazku? Mozem ich pouzit do Malawi biotopu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 19:21 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: John
Je to vápenec a pokud nebudeš mít ryby do měkké vody, tak to zase až tak nevadí, stejně musíš měnit část vody. Musel by jsi si změřit, o kolik se zvedne tvrdost, ale jeden kámen bych až tak neřešil, ale záleží co chceš mít za ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:33 Muž John [16]
No ja právē nevim, al kdyby to byl vapenec tak do AQ asi nic moc, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: John
Také se přikláním k vápenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 16:25 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No určovať druh kameňa nebudem, no toto vápenec nebude.
okrasnykamen.sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 09:18 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: John
obyčejný vápenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 08:30 Muž John [16]
Nevite co je to za kamen - českŷ nazev? rybicky.net/k/forum/428346.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 20:56 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Johan
No vypadá to,že i jo :) Děkuji za reakci, nevěděla jsem kam to zařadit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 10:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kamishiro
Nebude to struska, třeba ze skláren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 10:31 Žena Kamishiro [4] - Miniakvária – Co je to za kamínky?
Fotka k příspěvku Ahoj tyhle kamínky jsem našla v řece loni v létě a zajímalo by mě, co jsou zač... Poradí někdo? Když by to bylo něco přírodního, možná bych to hodila ke krevetkám...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 21:43 fodera Re: kofejn
kofejn napsal: Ještě čerstvý neporostlý šutr v akváriu rybicky.net/fotogalerie.php…
A fotka zrn v tom druhém.


Šutr je nevinen, bude to nějaký granitoid ("žula").

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2013 23:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: martin386
Máš to napsané přímo v tom odkazu :-) Sieryu Stone ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 23:01 Muž martin386 [17] - Živorodky
Krásného Silvestra vám všem přeji, chtěl bych se zeptat, nevíte co to ja za šutráky? :-D www.redcherryshrimp.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:53 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Ještě čerstvý neporostlý šutr v akváriu rybicky.net/fotogalerie.php…
A fotka zrn v tom druhém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 09:49 Muž kofejn [963] – Šutr z Jáchymova
Fotka k příspěvku Mám v akvárku pár kamenů z Jáchymova a začínám pochybovat o jejich vhodnosti, jestli se z něj nevylučují nějaké jedy pro ryby. Googlím, ale nemážu zjistit, co to je.
Původ je zde: mapy.cz/…
Kámen je načervenalý a obsahuje zrna světlejší horniny na fotce není ten z akvária, ten je porostlý anubiasem a hnědovkou.
Snad mi nějaký petrolog pomůže s určením.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: dvorak002
Vem do zkumavky trošku a popros je v prodejně ;) vysvětli jim ze s kamenem se nic nestane a oni nejspís svolí ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:25 S Muž invalida [3881] Re: dvorak002
Dno by bylo horší...tohohle bych se nebál...něco jako opuka něčím dotvářená...kras nebo pobřeží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2013 13:20 R Muž romant [27987] Re: dvorak002
Kámen s obsahem vápence nebude vadit ani v rostlinným akváriu. ;-) Dno s obsahem vápence, to už by byla jiná píseň, ale nějakýho šutráku, bych se nebál a nepodléhal všemu co se píše, nebo spíš opisuje. X-)
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12016-co-je-to-za-kamen?od=151