Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za kámen?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Co je to za kámen?
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:59 Muž čmeliak [5] Re: romant
tiez si myslim zeby nemal uskodit...lenze tento ma urcite 15-20 kilo...a mam 112 litrove akva..takze si myslim ze v takom mnozstve by uz uslodit mohlo. :-( ..alebo nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: čmeliak
Nemyslím si a i kdyby, jeden vápencovej šutr nemůže akvárku uškodit, vápník rostliny taky potřebují ke svému růstu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:54 Muž čmeliak [5]
Fotka k příspěvku este jedna fotka..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:52 Muž čmeliak [5]
Fotka k příspěvku neviete mi poradit co je to za kamen ?..je to vapenec ? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 12:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
Napsal sem to trochu neohrabaně - pěnovec z vyschlých lesních pěnovcových pramenišť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:46 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Vyschlé lesní pěnovce je geologicky co? Plís ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 11:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Pro mě obyčejný vápenec. V okolí sice moc není, ale čas od času lze narazit na vyschlé lesní pěnovce (což je mnohem hezčí šutr=)). A nebo v zahradnictví za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:48 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Seiryu stone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:43 Muž honzaprouza77 [18]
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, co to je za kameny(viz. video), a nebo, které se nejčestěji pouřivají ve wiagumi a kdyby byl nějaký zajímaví článek na internetu, tak sem s ním. :)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 09:18 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: grizly
Samotné zpracování probíhalo o zhruba 6 kilometrů dál, přičmež doprava probíhala lanovkou. Kámen (fotografie vložená 28.04.2011 17:52 ) se dal krásně "rozlousknout". Kámen vložený na fotce 28.04.2011 17:55 jsem rozbijel kladivem s majzlíkem a trvalo mi to pěknejch pár úderů o rozbití ve svěráku nemůže být ani řeč. Tenhle a jemu podobný do akváriu asi umístím a budu doufat, že to dobře dopadne. Děkuji všem za rady. Jsem dost punktlich, tak jsem se radsi zeptal nez bych to dal do akvaria..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 02:35 Muž grizly [145] Re: gennaro
Už sis odpověděl sám. ;-)
Pokud jsi ho našel v lokalitě, kde probíhala v minulosti těžba ocelku (a taky jeho zpracování), napadla mě ještě jedna myšlenka. Na fotce je hornina docela hodně zvětralá a tak nějak chaoticky "poslepovaná" a promíchaná dohromady. Zkus jeden kus rozbít(jestli ti to nevadí), mohla by to být i struska. Pokud je to struska, stačí jí vzít do sikovek a zmáčknout, lehce se rozdrolí. ( pokud nechceš, nenič si kameny, jen mě to tak napadlo) Na tom posledním obrázku se mi zdá, jako by byly v tom vápenci(?) drobné vzduchové bublinky.
Něco podobného jsem našel na Slovensku, jenže to mělo zelenou barvu. Dlouho jsme dumali, co to může být. Pak jem v mapě našel značku a k ní vysvětlivku, že se v tom místě nacházela ve středověku huť. A záhada byla vyřešena. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 20:21 Muž filipsi [1295] Re: gennaro
Na me to tedy stale pusobi jako piskovec s Fe primesi, at uz FeCO3, tak jeste vic asi kvuli typicke barve oxidu zeleziteho.
Nic co bych se do akva bal dat.
Tvuj pokus moc prukazny neni. Rozpousteni cehokoli bude pooooomaaaaleeee. Jestli krevety chcipnou, kvuli kameni to nebude. Predstav si ty tisice let pusobeni vody, destu ... Jakpak rychel se asi veci z takoveho kamene rozpousti? ;-)
Nebojte se prilis beznych nerostu a hornin jako dekorace (vcetne dekoracnich vapencovych kamenu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 18:13 R Muž romant [27987] Re: gennaro
Řekl bych, že jsi se vydal špatnou cestou a tento pokus je zbytečný a v konečném důsledku může být jeho vypovídací schopnost velmi rozporuplná. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 18:08 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Johan
dal jsem tam vodu z akvaria, tak snad to vysledky neovlivni.. jde mi jen o to jestli prezijou (maj bejt nejcitlivejsi na kovy ve vode)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2011 18:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gennaro
Jestli se jim udělá šloufl, aby to nebylo zkaženou vodou díky rozkladu amoniaku než uvolňování škodlivinami z kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 17:55 Muž gennaro [8] - Afrika
Fotka k příspěvku Ještě jeden kámen na kterém je jen drobná vrstva...
Včera jsem dal několik kamenů do kýble s dvěma krevetkami a zkoumam jaké to bude mít na ně vliv. Zatím vše vypadá dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 17:54 Muž gennaro [8] - Afrika
Fotka k příspěvku Kameny byly nalezeny na povrchu v lokalitě, kde probíhala hlubiná těžba nekvalitní železné rudy - sideritu).

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 17:52 Muž gennaro [8] - Afrika – Kámen
Fotka k příspěvku Z jiného fora vyplývý následující - jedná se pravděpodobně o siderit (ocelek, FeCO3) Jinak lokalita kamene je tvořena vesměs ordovické až devonské sedimenty s vysokým podílem barrandienských vápenců I kdyby to z pohledu petrologie byla nějaká droba, brekcie, křemenec nebo dokonce diabas, vždycky to v těch místech bude prosáklé uhličitanem vápenatým a sloučeninami (oxidy i uhličitany) železa.

Pro grizly (RADEK) přidávám fotografie.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 21:16 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Johan
K barvení dna budedocházet i při týdením odkalování a pravidelném kypření od piskořek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romant
Jj. myslel sem to tak, že to nějak výraznji zabarvilo dno jen v okolí hřebíku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:41 R Muž romant [27987] Re: Johan
Mě hřebíky vždycky zabarví jenom to místo kde reznou, ale nikdy ne celý dno, ale tak to jistě nebylo myšleno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:40 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Johan
U Malawi to bude každý týden ze začátku třetinu vody až ryby povyrostou, tak i víc...
Uvidim jak dopadne test krevetka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gennaro
Vy vodu neměníte několik měsíců? Nebo jak se to bude v akváriu dlouho louhovat? A případné vysrážené železo by kleslo ke dnu. Někdy se mě hřebíky válej na dně, ale nikdy to vodu nezkalilo a jen občas zabarvilo nějak výrazně dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:29 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Johan
Bojim se, aby voda nebylo pak moc železitá (otestuju to na krevetkach - nemám tester na Fe..) V jiném foru me varovali, že to bude barvit vodu pri delsim louhovanim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 19:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: gennaro
No, kdyby to bylo železo (resp. jeho oxid), tak k čemu by to vadilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 18:27 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: gennaro
V octě nešumí, ale v okolí se těžila železná ruda, tak se bojim železa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 17:30 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: gennaro
Fotka k příspěvku Ještě jiná fotka pro lepší určení..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 17:29 Muž gennaro [8] - Afrika
Fotka k příspěvku Prosím o radu.
Je tento kámen vhodný do akvaria? (Planuji jich tam dát mnohem víc...)
Nevéte náhoudou někdo zkušenější druh? Mam podezření, že na povrchu bude železo...
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 01:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: katterinecka
Malawi chce měkkou vodu, ale pokud bude v akva pravidelně měněna část vody, ten červený mramor, (předpokládám, že je to skutečně on), by vadit neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 00:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Neználek
taky záleží co tam chceš mít za ryby a kytky, kdybys chtěl Malawi nebo něco podobného tak to zas tak nevadí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 23:56 Muž S@L@ [11]
Ahoj,takže se to má asi tak,že kamen na reaguje na ocet přesně jak jste říkali(šumí šumí a zase šumí).Chtěl jsem je použít jako hlavní dekoraci,né jeden kamínek,viděl bych to tak na 4-5 větších kamenů.Ale to by asi už bylo špatně že?Co myslí odborníci.Dám na Vaše rady.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Neználek
Takový kamínek vám naopak může prokázat dobrou službu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 09:04 Muž filipsi [1295] – Re: Neználek
.. a jestli sumi, tak to taky automaticky neznamena, ze do akva nesmi. Zalezi na jeho velikosti vzhledem k akva, a na vode v akva .... Treba ja bych si ho tam klidne dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Neználek
Vypadá to na červený mramor... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:11 Muž S@L@ [11]
Dám vědět jak jsem dopadl.Zatím dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Neználek
...Už jsem ho viděl v akvu...
Tak ho testněte a... dejte do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:00 Muž avast [49] – Re: Neználek
Tak to nejdřiv zkus. :) Jestli nešumí, tak neni problém. Bílý kameny sou taky a nešuměj. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:47 Muž S@L@ [11]
Sid napsal: Šutr je to pěkný a šumět by měl. :-)
Sakra,no nemám já smůlu :-( Už jsem ho viděl v akvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:19 Muž Sid [6634] - Rostliny
Šutr je to pěkný a šumět by měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:58 Muž JZ [5] – Re: Neználek
Standardně se vhodnost šutru posuzuje tak, že na něj naliješ trochu octa. Když šumí je to špatně. No, vysvětlení proč tomu tak je, si někde na tomto webu najdeš, má to souvislost s vápencem a jeho vlivem na kytky. Šutr je to pěkný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:27 Muž S@L@ [11]
Fotka k příspěvku Prosím o radu.
Copak je to za kamínek a byl by vhoden do akva.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 11:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: invalida
Fotka k příspěvku Znělec má deskovitý rozpad, výborná náhrada břidlice, různá velikost. Ten svůj jsem nasbíral na Doubravce (znělcová hora u Teplic). V Českém Středohoří je znělec vůbec hojný, např. Milešovka, Bořeň atd.
Na fotce je jeden kus vlevo v popředí a další kusy pak vzadu za Anubiasem.

Ještě douška z Wikipedie cs.wikipedia.org/…:

Znělec (též fonolit) je výlevná magmatická hornina světle šedé až nazelenalé barvy. Obvykle obsahuje značný podíl živcových hornin a živce (s větším obsahem alkalických prvků), v menší míře plagioklasy. Název souvisí s tím, že při úderu znělcové kameny vydávají znělý zvuk. Používá se mj. pro výrobu dlažby, lze jej použít i pro výrobu tmavého znělcového skla.

Rozpadá se tence deskovitou odlučností. Těží se pro štěrk.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 10:41 Muž filipsi [1295] Re: invalida
Vyfot. Ale osobne bych se nebal pouze poradne umyt a hotovo. I pokud by to byly nejake vapencove usazeniny, zadnou tragedii to nespusobi, bude toho malo, a rozpoustet (pokud vubec) pomalooucku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 09:49 S Muž invalida [3881]
Kdyby si to tak přečet šutrolog...přines sem si ze středohoří šutry vyvřeliny..i tmavý i světlý... na tmavejch je z horní strany (nad zemí) jakoby pocákaný od vápna..asi usaazenina...chtěl bych to do akva a jestliu to mám odstranit octem nebo nechat...bylo to na polích takže možná kontaminace hnojivama..ale vypadá to přirozeně...kdo se vyjádří? dík Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 10:11 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Aleš
úplně obyčejný, nejběžnější minerál zemské kůry - SiO2 čili křemen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2010 16:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Aleš
na to je takovej pokus, dva vytahni s triskni s nima o sebe a jestli to je kremen tak to udela jiskru :-D Jinak jestli te zajima jestli je vhodnej do akvarka, tak tam urcite nic spatnyho neudela :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:45 Žena Linduš [166] – Re: katterinecka
určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Aleš
pravdědodobně křemen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 16:24 Aleš – kámen
Fotka k příspěvku Ahoj, určil by někdo co je toto za kámen?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:40 Lenka&Honza Re: O.Tom
To druhy by mel bejt smolek, vypada to na vylevnou horninu a ten smolek mi k tomu sedi tak nejvic
Kameny foťte pokud možno suché.
https://mapy.geology.cz/geocr50/

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 11120x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12016-co-je-to-za-kamen?od=251