Mohou být tyto rybky spolu?
Dva chovatelé Vám řekli ... tak to určitě nebyli chovatelé typu pan Zídek, nebo Kraut, nebo někdo normální - a nebo jste se záměrně ptal jinak, než tady. Vezměme v úvahu třeba to, že ty Malawi budou třeba pseudotropheus - nevěřím tomu, že zavoláte nebo napíšete jakémukoliv chovateli “zdravím, mám akvarium 200 litrů, mám v něm šutry, kytky, parmičky, skaláru a bettu a chtěl bych tam přidat tlamovce. Jojo dej jich tam 15”. To je prostě nereálné. Vynecháme teď různé nároky ryb na podmínky životní, krmivo a styl života - výsledek bude takový, že ty cychlidy Váš problém vyřeší časem - jak s květinami, tak s ostatními rybami.
A napsal jste to správně - Vám se to moc líbí = subjektivně poskládáno na základě vzhledu. Říká se tomu vítězství designu nad funkcí. Možná sem raději ani nedávejte tu fotku, natož prezentaci.
P.s: kdybyste si něco o těch rybách z malawi zjistil dopředu, tak zjistíte, že rybičky.net nejsou zdaleka nejvhodnějším místem, kde řešit malawi (nic proti rybickam)
No hele, odpověď na tvůj dotaz je ano, udělal jsi blbost. A nejspíš nejenom počtem a druhy ryb.
A dál už je to na tobě. Pokud to chceš řešit a chceš od ostatních poradit, tak musíš s kůží na trh - zaregistruj se a založ prezentaci. Jinak to nemá smysl, budeš jen plýtvat čas ostatních obhajobou toho svého kočkopsa a ve finále odejdeš uražen a budeš si s tím muset poradit sám...

Hele Kajo, přestaň machrovat s googlem a dej sem svojí fotku. Tohle Malawi by zajímalo víc lidí. Sice teda nevím, jak se do afrického jezera dostaly jihoamerické ryby, ale jestli jsi přinesl do Česka něco vyjímečného, rádi ti tu vysekneme poklonu.

Kaja napsal: Tlamovci 15 ks - jen druhy z Malawi, bojovnice samec a 4 samice, parmička červenocasá 2 ks, černopruhá 2 ks, akara hnědá 2 ks, zlatá 2 ks a jeden skalár.
To je dost agresivních ryb. Navíc s dost odlišnými nároky. Podle mě to bude dělat problémy. Za mě Afriku samotnou. Nepíšeš jaké africké cichlidy máš ale 15 těchhle ryb na 200 l (hrubého?) je fakt dost samo o sobě.. Ale je to na tobě.
Edit: Asi takhle. Když něco nazveš Malawi, tak každý předpokládá, že to vychází z přírodní předlohy.
www.youtube.com/… Připadají ti tam ty ryby nešťastné? Samozřejmě, že rostliny ničemu neuškodí. Takové akvárko ale označovat jako „Malawi“, zvlášť když tam plavou ryby z Asie a Jižní Ameriky, je trochu divné.

Tlamovci 15 ks - jen druhy z Malawi, bojovnice samec a 4 samice, parmička červenocasá 2 ks, černopruhá 2 ks, akara hnědá 2 ks, zlatá 2 ks a jeden skalár. A nevím proč by to mělo bít do očí, mě se to moc líbí, vzadu jsou kameny pro tlamovce, osazené roslinama to mám bohatě, písek na dně..ptal jsem se z důvodu, jestli raději nemám dát jiné ryby než tlamovce do jiné nádrže. Sice bych nerad měl v běhu dvě akva, ale co už. A dva chovatelé mi na tu sestavu řekli že když budou tlamovci s nima od malička, tak si zvyknou a nebude problém. Jen že pak všude na netu čtu, že s tlamovci jen nějaké ancitrusy.
Jak píšeš, jsou to mláďata. Ale počkej až na některé z těch cichlid přijde tření... Pak bude záležet jak máš akvárko zařízený..
Ale máš to ve stylu každý pes jiná ves (co ryba to jiná část světa, jiné nároky), nevím jestli se ti to takhle líbí ale mě by to pěkně štvalo.
Edit: Jestli to máš v Malawi, tak to potěš.
Podle mě je celkově to složení dost nešťastné, i když nevím přesné počty a druhy.
Můžeš jen tak pro zajímavost upřesnit množství ryb a druhy Parmiček, Akar a Tlamovců a přidat fotku nádrže?
0 06.03.2019 23:20 Kaja – Dotaz
Zdravím myslíte že jsem udělal blbost? Akvárko 200 litrů a mám tam bojovnice, skaláry,akary, parmičky a tlamovce. Všechno je v klidu, nikdo se nepere, jen mám strach aby se něco nesemlelo až tlamovci vyrostou. Zatím jsou to mláďata. Díky
Starší reakce
Špatně na tom je právě v poměru 1:1, jsou-li samice dvě, je možná agresivita samcova rozmělněna.
Jen podotknu: čichavce v žádném případě ne 1:2 ale jen 1:1 nebo 1:3. Samice by na tom v době páření byla špatně
Když skaláry, tak více než 2, jsou to hejnový ryby. Když čichavce, tak ne 2 a 2, ale jednoho kluka a dvě holky, ale jenom jeden druh. Bojovnici ke skalárám ne, tetry krvavý taky ne. Otíky ano, pandy ano.
Dej jen skaláry, hejno neonek a na dno pancéřníčky a bude to velká paráda. Ale mám pocit, že po bettě toužíš, tak jí zařiď sólo nádrž.

Nevím co chceš,jesti pochybnou směsku,nebo Jižní Ameriku,případně Asii.Vybral by jsem si kontinent a následně dominantní ryby,které mají ,aspoň trošku zajímavé chování a k tomu nějaký doprovod,který pouze plave sem a tam.Nikomu neradím,jen jsem se zmínil,jak by to mohlo vypadat.

To ti nepovím já nikdy Betty neměl ale asi by si vadit nemuseli. Jen mě přišlo že když zvolíš skaláry budeš mít všechny ryby z jižní Ameriky s velmi podobnými nároky na vodu i zařízení nádrže. Ale určitě to není nutnost jen názor.
Čichavce bych z betou nemíchal. Jsou to dost velké ryby a až začne čichavec stavět hnízdo bude polovina akvária jeho.

A pokud bych nedal skalary tak čichavci a bety se snesou v pohodě?
Já bych zase byl pro skaláry a nedával Betty a čichavce ale pro mě jsou skaláry srdcovka

Betty ani skalary bych tam nedávala

Nedával bych čichavce a skaláry dohromady. Ty Bety bych taky hodně zvážil jinak je to celkem ok jen ještě vybrat jen 1 hejnovou rybu v počtu 20-30 ks podle velikosti. A přidávat postupně podle nároků ryb na kvalitu vody.
0 01.03.2019 21:58 Laches – Moujou být tyto rybky u sebe a není jich moc?
Dobrý den,
Zakládám akvárium a velikosti 110x55x55 cm.
Nikdy předtím jsem akvárium neměl tak bych se chtěl zeptat jestli je kombinace a množství rybiček co jsme si vymyslel dobrá nebo ne?
2x Skalara amazonská
6x Krunýřovec jednopruhý
8x Pancéřníček panda
3x Bojovnice pestrá (1samec, 2 samice)
4x Čichavec (2x perleťový, 2x modrý)
15 Neonek
10x Tetra krvavá.
Akvarium bych chtěl mít s hodně rostlinka a, ale jestli se to povede se teprve uvidí.
Starší reakce
Moc díky, dám tam 20 teter /snad je to dobré množství/ a se skalárama počkám.
Na paví očka bych se vykašlal a jestli chceš skaláry, tak bych to s čichavci nekombinoval. Těch 6 skalár je myslím OK, ale až to bude hodně zarostlé. Teď tam máš rostlin minimum. Kup tam menší hejno teter, ať je na co koukat a časem budeš vidět.
Osobně bych ti doporučil dávat tam maximálně 3 druhy ryb. Jestli chceš ty skaláry, k nim hejno těch teter, něco na dno a bude z toho prima akvárium.
Těch 20 teter bych viděl jako minimum. Se skalárami ti musí poradit někdo jiný.

Zatím vypadá dost prázdný - doufám, že "zaroste" - když nedám čichavce - 6 skalár OK ? A teter 20 ?
Volil bych buď čichavce nebo skaláry. Zase tak velkou nádrž aby tam bylo místo pro oba dva druhy nemáš. Krvavek bych pro jistotu dal víc, ať se zabaví mezi sebou a neotravují ostatní. Místo pavích oček bych dal radši něco na dno.
Ale dost záleží na tom jak to akvárko vypadá.
0 25.02.2019 09:05 PetrCR – obsazení akvária
Ahoj, zřizuji akv.300L 100x60x50cm a prosím o radu. Rád bych ho osadil 6ks skalára amazon. 4ks čichavec perleťový, 4ks parmička siamská, 15ks tetra krvavá, cca 6ks paví očko. Je to moc rybek? Nebo ještě něco přidat. Díky za dobrou radu

No... Asi by to šlo, ale. Posilni pořádně jedno hejno a bude to lepší. Čichavec dej klidně pět, ale raději jen 1 samce
Párek ancustrusů bych nedávala, pak nebude vědět, co s mladýma

Aha...moje původní myšlenka byla gavunek 10, neonka 25, čichavec 5, ancistrus 1, parmička 15...
Čichavec a ancistrus ano oboje 1:1. Neonka, parmička a gavunek si výber jeden druh a:
pokud neonka, tak 30ks (osobně bych zvolil)
pokud gavunek, tak 15ks
pokud parmučka, tak 20ks.
0 24.02.2019 13:21 Lucie – d
Akvárium 105*33*50 +-170l... Neonka obecná,gavunek boesemanuv,parmička purpurová,čichavec ,ancistrus.. může být?jestli ano,v jakých počtech? Děkuji
Jakékoliv počty na délku ryby jsou úplně mimo. Měla by se spíše počítat váha ryb, množství měněné vody a spousta dalších parametrů. Ale nejjednodušší je měřit NO3. Pokud je OK, ryby už jsou dospělé, akvárium funguje jak má a filtr stíhá, tak je možné přidat další skupinu ryb.
Dříve se spíše počítaly ryby na obsah plochy vodní hladiny, než na objem vody?
Tak tohoto pravidla se určitě držet nedá.
4cm čistotné neonky není 4cm nedokonalého trávení živorodek. Nehledě na to,že čím větší je ryba tím více prostoru k životu, i 1cm na 5l a více.
To ne, ale to by jsi tam pak mohla dát jen cca 10ks a to není hejno. Neboj se toho. Když to bude pěkně zarostlé (to ale u tebe není - počkej až to zarostle) tak to budeš mít v poho. Počkej klidně na jiné komentáře, ale je to nepsané pravidlo
Pokiaľ sa budem riadiť nepísaným pravidlom 1cm/1l tak rozhodne nemôžem mať 30 ks v 112l akva kde je čistý objem tak 95-100l nie ?
Cichlidka 1:1 nebo 1:3, 1:2 rozhodně ne! Z danií a parmiček si vyber jen jeden druh a ten posilni na 30ks (doporučuji dánia). Clithin kolik chceš

. Toť vše
Starší reakce
U rajovců je problém hlavně agresivita při tření, kdy výrazně stoupá. Navíc u toho vybraného je problém s teplotou.
Vodu ovlivňuje víc tvá péče o akvárium než to, jakou vodu do něj liješ.
Menší párové nenáročné barevné ryby, to je celkem těžké zadání:
Pokud si věříš, tak Cichlidku Borelliho zkus, patří k nejméně choulostivým cichlidkám.
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena
Z labyrintek budou nejvhodnější asi bojovnice a ne jen betta splendens).
Parmičky, třeba duhová se chová v párech.
Nejakou rybu na dno nechceš? Třeba hejno pancéřníčků zelených?
Pěkná je Duhovka diamantová, ale ta chce chov v hejnu.
Normálně bych ti doporučil
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci (1:3) ty jsou s těchhle ryb podle mě nejméně náročné. Ale k těm živorodkám nevím. Mečovky jsou prostě prasátka. Navíc se ti namnoží... Nádrž by musela být fakt dobře udělaná (hodně rostlin, pravidelná údržba a dostatečná filtrace).
Edit: Podle toho co vidím bych se na cichlidky vyprdnul a šel do skupiny pancéřníčků.
Mala som dlho gupky ale kto nemal takže neviem či to môžem počítať

ocellatus by mal byť práveže krotkejší čo som čítala a cichlidky som čakala že budú náročné ale vodu máme horskú nie mestskú, NO3 meriam pravidelne. Ak vieš poradiť iné pekné ikernaté ryby okrem tetier tak budem rada.
Pokud to je tvé první akvárium, tak na první 3 druhy rovnou zapomeň. Dlouho by nepřežily.
Macropodus ocellatus umí být pěkně ostří, nedoporučuji.
Xiphophorus hellerii OK a vyber si nějaké jiné barevné rybky k nim.

0 13.02.2019 22:11
Mrija [27] Zdravím, mám 112l akva a chcela by som takúto osádku :
Trichogaster lalius 1:1,
Apistogamma borellii 1:2 ,
Apistogamma agassizii 1:2 ,
Macropodus ocellatus 1:3,
Xiphophorus hellerii "red" 2:4 .
Plánujem ešte hustejší porast a nejaké miesta na schovku. Môžu byť spolu alebo bude problém pri párení. Vďaka za rady
Starší reakce
Mohu ti to potvrdit. Dříve jsem choval paví očka a blackmolly. Nekřížily se. Ani s endlerkama se (ty blackmolly) taky nezkřížily. Určitě je můžeš mít spolu.
To Anthrax: tím že se nemusí jsem myslel že se kříží, ale asi jsem to špatně napsal.

No, pěkný guláš.
Předně bych moc nemíchal ryby z Tanganiky a Malawi. Za druhé ty počty jednotlivých druhů jsou ûplně špatně. Vyber si jedno jezero a podle toho vybírej a pozor na možné mezidruhové křížení!
PS: na tenhle druh
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_celnaty máš malé akvárium.
Takže mi můžeš potvrdit, že se Paví očka a Black molly se nebudou pářit? Ty mečovky bych možná oželel, protože jak pořád honí Platy, tak už mě začínají štvát

0 05.02.2019 10:25 ANVA – Cichlidy MIX Tanganika a Malawi
0 05.02.2019 10:22 ANVA – Cichlidy MIX Tanganika a Malawi
Přidat reakci
1 ...... 82
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72881x