Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:44 Muž MatesKGB [4]
Fotka k příspěvku tady pry prikladam fotecku kde jde videt jak je vetsina uplne bila mezi nima par normalnich v kterych jdou videt i ocicka pokud teda vydim dobre ne ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:33 Muž MatesKGB [4]
Hmm asi to budse opravdu ta plisen, protoze to docela hafo rychle postupuje. Nevim jake mate velke zkusenosti s ramitezkama, ale ted se jiny par snazi delat dulke v pisku ale nejak se jim to nedari pac je obcas prozenou pestrenci:-DMam je zkusit odlovit? Nebo jak poznam za jak dlouho se budou vytirat? ja jsem teprve zacatecnik tak nemam moc velke zkusenosti:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 19:09 Nobody – Re: MatesKGB
Takže asi takto:
Jikry,které nejsou oplodněny,zbělají během několika hodin.U Vás nejspíš plíseň-je více možností proč vznikla.
Příště:postavit kámen na šikmo ke stěně(co nejvíc kolmo to jde),před něj umístit vzduchovací kamínek tak,aby proud bublinek přiváděl"čerstvou"vodu a proudění vody omývalo jikry(ne přímo bublinky).
Nebo před třením odlovit chovný pár do tohoto akva a nechat je vytřít až tam.Pak podle péče ponechat oba rodiče(dobře sledovat)nebo jen jednoho-samičku.Sameček je občas divoký a jikry sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:47 Petr_Janousek – Re: MatesKGB
Za 1. samec nemusí být ještě dospělý a proto jikry neoplodnil nebo za 2. nevhodná voda pro vývin jiker. Potřebují měkkou a mírně kyselou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 18:27 Muž MatesKGB [4]
tak a je to v pytli tone od kamarad ajsem slysel ze kdyz jikry zacinaji belat tak jsou plesnive a vcera jsem vecer odstanil akove 3 kusy a dneska jsem koukal a napadlo to dalsich 70% jiker. Je to opravdu plisen?jak se ji mam kdyz tak priste vyvarovat?predpokladam ze tento vrh je asi v haji co?:-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 12:29 Muž poltergeist [3]
tak držím všechny palce ať z toho něco je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 12:25 Muž MatesKGB [4]
Fotka k příspěvku a to jsou ony.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 12:25 Muž MatesKGB [4]
Fotka k příspěvku Tak konečně jsem zařídil odchovnu, doufám že vyhovujici hop teplotu mam 26 stupnu a neustale vzduchuji pres filtr a udrzuji dostatecny prutok vody v akva. jikry zatim vypadaji zdrave ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 09:32 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: MatesKGB
Ty plesnivé skus opatrně odstranit špejlí nebo párátkem a vzduchování dej blízko jiker ať tolik neplesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 00:22 Muž MatesKGB [4]
diky za rady, rodice tam teda urco nedam a vzduchovani tam dam taky dosti at nemaji zadnou nouzi.ale zajimalo by me jak to je s tim plesnivenim jiker :-( :-( jednou sem mel jikry od neonek a to byla prave katastrofa:-(nic z toho nebylo a nejak zplesnively nebo co :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 22:02 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: MatesKGB
Pokud je chseš přendat tak bez rodičů,přestanou se oně starat nebo je sežerou.Dej tam blísko jiker vzduchování a vodu z velkého AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 20:06 Muž poltergeist [3]
tak co já vím tak ramirezky se staraj o jikry a i o potěr a ty rybky co tam máš si myslím že jsou neškodný, pokud to chceš přendat tak stejná teplota ale nevím jak to snesou rodiče aby nesežrali ty jikry.. Mě se vytřeli kančíci a měl jsem asi 200 rybiček... pak jsem tam chtěl trošku něco málo upravit a požrali je takže jich je asi kolem 30... Nevím počkej na rady ostatních X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 19:30 Muž MatesKGB [4] – Jikry
Právě mi ramirézka nakladla asi 40 jiker a planuji je prendat do samostatne nadrze o objemu asi 20L, samozrejme tam budu mit filtr a topitko. potreboval bych prave poradit jakou teplotu tam mam udrzovat,jestli hodne vzduchovat,jestli tam prendat i rodice,jak se vyvarovat toho aby zacali plesnivet a pod.nerad bych o jikry prisel:-(dalsi par ramirezek si uz hloubi dulek v pisku tak budou mit asi taky jikry ;-) diky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 17:56 jirkacichlid
Taky bych je přendal bez rodičů a bacha na teplotu vody, aby byla stejná. Mě kančíci příčnopruzí taky sežrali jikry ve stresu.Jak to jednou udělají tak si na to zvyknou a budou to tak dělat po každém tření.Hodně štěstí s odchovem, Ramirézky jsou dost citlivé. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:21 Carlos – rodice
Ja mam zkusenosti i s jinyma cichlidama pri premisteni jiker tak jedine bez rodicu. Ti po premisteni naprosto ztraci zajem a udelaji si z nich obed. Tak vsem hodne stesti pri chovu nashle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 15:21 Carlos – rodice
Ja mam zkusenosti i s jinyma cichlidama pri premisteni jiker tak jedine bez rodicu. Ti po premisteni naprosto ztraci zajem a udelaji si z nich obed. Tak vsem hodne stesti pri chovu nashle

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2007 18:13 JARDA111
loni jsem jich udelal par tisic tak jestli te neco konkretne zajima tak mi posli soukromu zpravu nebo e mail

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 06:15 motýlek – foto mladych ramirezek
Fotka k příspěvku přikládám slíbené foto - Ramirézky 3 týdny od rozplavání
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 07:35 motýlek
dovolím si několik postřehů z množení Ramirezek - jsem amatér ... zkoušel jsem hned po rozplavání krmit naupliemi artemie, ale měl jsou dojem, že je to příliš velká potrava, tak jsem koupil mražené dospělé artemie a na cedníku jsem je rozdrtil a i to co propadlo i to co zůstalo na sítku jsem po malých dávkách šoupl do akvaria ... myslím, že to na přikrmení stačilo, zbytek potravy zřejmě našly mezi řasami na sklech ... teď jsou asi 3 týdny staré, už mají tvar dospělých a i ty živé artemie berou bez problémů ... sice mi jich zůstalo jen asi 25-30, ale na první pokus to snad není až tak špatné ... bohužel to bylo z už jednou nemocných rodičů (krupička), tak tu péči o potěr nějak nezvládli a mám tedy sirotky - ale hejno se drží pohromadě a snad už to nějak zvládneme :-) ... zatím to ještě není moc fotitelné, až bude přiložím ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2007 12:42 motýlek
no já jsem někde viděl snad i Papiliochromis ... ale to nic nemění na tom, že třeba ty Ramirezky jsem fantastické na pozorování ... bohužel dost náročné a krátkověké ... snad se mi podaří něco odchovat :-) ... až to bude "fotitelné", tak to přiložím ... jinak ještě jednu zkušenost popisuji u Ramirezky na atlasu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 12:32 langosh
Současný platný název je Mikrogeophagus...

Ještě douška pro Dinamit - zkus pro rozptýlení samce použít na bok AQ nějaké zrcátko - nebude mít potom tolik času na šikanovaní druhé ryby. Tato finta údajně funguje...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 12:18 motýlek
já teď mám vedle sebe týden rozplavané Ramirezky ... měl jsem v nádrži původně dva páry - každý si hájil své teritorium a oba kladly jikry několikrát ... nevím přesně proč, ale potěr se objevil až tehdy, kdy jsem nechal v nádrži jen jeden pár ... (80 x 25 x 25 cm) ... jinak je trochu problém v rodových názvech - někde je Mikrogeophagus, jinde totéž jako Apistograma, takže vycházet z toho, že některý rod tvoří páry a některý harémy je ošidné ... Ramirezky jsou jednoznačně párové a o potěr se normálně starají oba rodiče ... jikry kladou buď na kámen (častější) nebo do důlku v písku (měl jsem i tento případ) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 23:09 langosh
Musim si ujasnit kdo má pravdu, jestli kniha Die Buntbarsche Amerika, nebo zdejší atlas.

Dej mi pak vědět, kdo vyhrál... smich
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:50 Žena Dinamit [68]
Prohledala jsem internet, ale nejvíc informací jsem opravdu našla zde. Takže mi teď nezbývá, než najít nějakou knihu v knihovně a oskenovat si to. Musim si ujasnit kdo má pravdu, jestli kniha Die Buntbarsche Amerika, nebo zdejší atlas.
Jinak moc díky za rady :-) . Doufám, že se jim bude dobře dařit. Hodně jsem si je totiž oblíbila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:43 langosh
Nevím odkud čerpali informace tvůrci atlasu u této rybky, ale já vycházím z knihy I. Koslowskeho – Die Buntbarsche Amerika – Band 2 Apistogramma & Co. „Butterfly Cichlids are typically open breeders that after a long courtship form permanent pairs … The behavior of the two other Mikrogeophagus species is similar to that of M. ramirezi. It often requires very long time for the pair to bond.“.

Jinak, co se týká cichlid, tak naprostá většina jich je vnitrodruhově agresivní – jsou samozřejmě I výjimky – např. některé ryby rodu geophagus.

Jinak s druhem rostlin si nedělej starosti – vyber si ty, které se ti líbí – rybám je to jedno… Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:16 Žena Dinamit [68]
Mírumilovné ryby, možno mít v nádrži i více samců najednou. Teritorium si výrazně hájí až rodičovský pár. Pevné páry netvoří. - Langoshi, píšeš, že tvoří trvalé páry. V tom případě je pak chyba v atlase, ze které jsem vycházela.
V každym případě budu muset asi mnohem důkladněji prohledat internet, protože jsem nejvíce inforamcí o této rybce našla právě tady na rybičkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:10 Žena Dinamit [68]
Juj, dneska jsem sehnala druhou samičku. Ta první, jak jsem zjistila, si našla úkryt v kokosu pro krunýřovce. Je tam jenom jeden vchod (kruh o průměru cca 2,5 cm) a když ho zatarasí, tak už se tam nic jinýho nevleze. Když jsem ty původní dva jen tak pozorovala, tak bylo vidět, že ten samec tu samičku neustále nahání a ona neustále utíká. Až zapluje buďto do toho keramickýho kořene, nebo do kokosu. Teď, když tam přibyla nová rybka, tak je možný, že se tihle dva spárujou (myslim nová samička + původní samec). Budu je muset pozorovat a včas vytáhnout neúspěšnou samičku. Nerada bych, aby jí pár uterorizoval. V každém případě vytvořím více úkrytů. Jaké kytky byste mi pro tento účel doporučili? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 21:00 langosh
Dovolil bych si ještě pár poznámek. Cichlidy rodu Mikrogeophagus nejsou harémové ryby - tvoří trvalé páry a některé zdroje uvádí, že pokud prostor dovolí, lze je chovat i ve skupině. Co se týká problému Dynamit, tak bych v první řadě doporučil vytvořit dostatek úkrytů – nejlépe z rostlin (z prezentace není patrné, jak celé AQ vypadá). Nicméně pokud je druhá rybka subdominantní samec, obávám se, že v tak malé nádrži nebude nikdy tolerována. Obdobný problém může nastat, pokud přikoupí samici a dojde ke spárování – plonková samice bude ze strany páru šikanována a jak to dopadne nemusím ani psát. U párových cichlid je toto bohužel problém (i když u ramirézek ne tak výrazný) – vytvoření páru je nejlépe nechat na rybkách samotných, tj. ze skupiny mladých, a přebytečné ryby je nutno odstranit…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 18:36 Žena Dinamit [68]
Tak já jí teda pořídim kamarádku. Budu doufat, že ještě budou v tý akvaristice. S těma chlapama je to občas fakt těžký. Kluci, neberte to osobně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 18:28 V.Malawi
Pokud je mi známo u těcto druhů je možné tkz harémové uspořádání(víc samiček/samec)ale i v páru by to měla zvládnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 16:11 Žena Dinamit [68]
A jak jí tedy můžu pomoci? nerada bych, aby zahynula jenom proto, že si nesedla do oka se smacem. Pomohlo by, kdybych se jí pokusila sehnat ještě jednu družku? NEbo přidat další rostlinky a vytvořit hodně zarostlou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 11:16 langosh
Tyto cichlidky se třou na otevřená místa (nikoliv do dutin jako např. rod apistogramma), takže byste zřejmě o případných jikrách měla přehled. Váš problém může být v tom, že buďto nemáte pár - druhá ryba je subdominantní samec nebo máte pár, ale rybky si bohužel nesedly (někdy to trvá déle, někdy se to nepodaří nikdy). Nicméně, pokud tento stav bude trvat delší dobu, může dojít i k úhynu této ryby z důsledku stresu (že je rybky stresovaná je patrné z jejího vybledlého zbarvení), který rybku oslabí a poté propukne nějaká nemoc...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 10:41 Žena Dinamit [68]
Fotka k příspěvku Ahoj, mám teďkon taky problém s chichlidkou vysokoploutvou. Sameček je v pohodě, žere, vešechno OK, jenom samička se neustále straní, buď jí nemůžu najít, nebo je nad filtrem u vzduchování. Nechce ani žrát. ani, když jí nabídnu jednu patentku přímo u čumáčku. Nemůžou mít náhodou mladý?
Foto neni nejlepší, ale snad trošku pomůže. Vzácná chvíle, kdy odplavala dolu. Jinak je taky hodně plachá, takže se spíš lekla mého nějakého prudšího pohybu, když jsem se jí snažila vyfotit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2007 08:20 langosh
Pokud jde o cichlidku rodu apistogramma, tak její připravenost na tření,resp. to že se vytřela se pozná podle jejé výrazně žlutého zbarvení. Jinak podle toho, co píšete to vypadá, že k úspěšnému tření skutečně došlo. Pokud jsou jikry oplodněny a máte vhodné parametry vody, tak by se měl plůdek vykulit za 2-3 dny a rozplavat za dalších 4-6 (podle teploty vody). Ať se daří
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 20:08 V.Malawi
Cichlidka?To je moc široký pojem,která...Podle mě je to Apistogramma ale nemám jistotu který druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2007 19:17 jd – Co se děje s cichlidkou.
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je možné, že by moje cichlidka už hlídala mladé nebo tak něco. Našla si totiž úkryt a z něj odhání všechny ryby i samečka. Málokdy také vyleze ven v čase krmení, jen tak koukne jestli něco není poblíž a jinak se vrátí zpět. Sem tam k sobě na chvilku pouští samce, tak tuším, že by? love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 11:30 motýlek
... no je to paráda, jak se rodiče o potěr starají - jak se pohne mimo důlek v písku - šup s ním tlamičkou zpátky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 09:16 motýlek – ramirezky - snad úspěch
před asi dvěma měsíci jsem pořídil ramirézky ... utvořily se dva páry, zbytek jsem odlovil ... několikráte nakladli jikry ... a nic ... postupně jsem doléval destilku, protože jsem měl podezření, že se jikry rozpadají v tvrdé vodě ... teď konečně jeden pár už má u kamene v písku hromádku hemžícího se potěru ... má někdo osobní zkušenost s krmením? - když tak prosím o radu ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 07:26 motýlek – to miro03
můžeš prosím upřesnit, za jak dlouho se vykulí a za jak dlouho se pak rozplavou? ... je fakt lepší rodičovský pár odlovit? .. a co chemie - něco přidat nebo raději nic? ... díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 18:19 miro03
renitko je to pohlavná papila samičky maju hrubšie ako tenka rurka a samček malinku špičku.Ahoj a nech ti to vyjde,vela zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 18:17 miro03
Pri ramirézkach to chce urobit vývojovu vodu ja som mal vždy pripravené 30 litrové vytieračky s pripravenov vývojovov vodov ph 5 až 5,3 ,vodivost od 50 do 65 mikrosimensov.Tam som dal chovný pár vždy jeden do jednej nádrže po výtere ich odlovil,znížil filtraciu a pridal vzduchovanie.Je však spusta chovatelov čo ich množia podobne,no niektorým sa to podarilo aj iným spusobom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2007 07:48 motýlek
v pondělí 9.7. jsem pořídil 6 kousků Ramirézek ... ve čtvrtek ráno už nakladly dva páry jikry ... no, sice je ještě dnes (v pátek) střeží, ale mám pocit, že to nebude v pořádku ... má někdo osobní zkušenosti - kdy se vykulí potěr a kde se schovává před rozplaváním??? ... případně i nějaký odkaz na podrobnější popis ... děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 11:41 Renitko
Tak teda zatím se nic neděje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2007 19:13 Muž Jura23 [6]
Ahoj... Taky si myslím, že to je kladélko. Myslím, že se tomu řiká pohlavní papila :) Ať se daří ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 19:05 slade14
presne. to znamena ,ze si spravila dobre ked si ich dala do vytieracky. zrejme rano budu na 90%ikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 19:02 Muž matlala [798] - Rostliny
ahoj řek bych že kladélko nic jinýho maj to všechny cichlidky a vystrkují ho jen když kladou jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 18:59 Renitko – Ramirézky
Fotka k příspěvku Ahojky mohl by mi prosím někdo poradit. Mám pár ramirézek ve vytírací nádrži a jaksi jsem dneska objevila něco na samičce u dolní ploutve u ocasu. Nevím jak to moc půjde poznat je to bílé ale vypadá to jako půlka rýžového zrníčka. Přikládám foto, poradí někdo co by to mohlo být?? "třeba nějaká třecí skvrna" nebo tak něco v tom smyslu???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 20:09 slade14
ikram sa na tu chvilku nestane nic ,ale dodrz tie iste parametre vody ako v spolocenskom.
Pridaj pripravok proti plesnam (ja mam skusenosti s querexom,vyraba ho tropical),lebo ti inak vsetky ikry zplesnivia a nebude z toho nic. to ze tam chces dat aj rodicov necham na tebe ,ale mal by si si uvedomit ,ze rodicia ikry ,alebo plodik mozu pre stres z prelovenia pozrat a taktie si ich nenusia spoznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 19:59 Muž MacGyver99 [3]
Zdravím, nevíte nědko za jak dlouho se vykulí potěr cichlidek při teplotě vody 28°C?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 17:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – pro misanek
Nenašel bys ještě nějaké informace zde: www.aqualandpetsplus.com/… ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18265x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790?od=701