Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:42 R Muž romant [27982] – Re: hardy
U toho akvárka s živorodkama, je to problém s přerybněním. Ramirezy jsou dost citlivý na odpadní látky ve vodě a těch ty živorodky vyprodukujou požehnaně, takže jedno opomenutí s odkalováním a výměnou vody a v tak malým prostoru by byl problém.
U těch kančíků si je nedovedu představit už vůbec. Ramirezy jsou pohodový cichlidky do společnosti mírumilovnejch ryb. Konkrétně se každýmu líbí něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:32 Muž hardy [45] – Re: romant
dobre,a s jakymi rybkami je chovat diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:22 R Muž romant [27982] – Re: hardy
Do žádného z tvých akvárek ramirezy nepatří. Byla by jich škoda. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:16 Muž hardy [45] – Re: hardy
pak mam kanciky jak jsem psal to je 100litrove a kanciku tam mam 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:16 Muž hardy [45] – Re: romant
tak akvarko je 70litru a rybek tam mam celkem dost zhruba 20 a 3 ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:10 R Muž romant [27982] – Re: hardy
Jak je to akvárko s těma živorodkama velký a kolik těch rybek je tam celkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:08 Muž hardy [45]
chtel bych se zeptat muzu tuto rybku dat do spolecenskeho akvaria mam tam black molly,mecovky,pavi ocka a platy.diky za radu pokud ne tak mam jedno akvarium s kanciky pricnopruhymi tak jestli tam diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:12 Muž Sewer [99] – Re: ONYX
40 litrů není nic moc... Pár pavích oček nebo endlerek (dobře se množej). Nebo třeba Betty (jeden pár). Můžeš se podívat tady do atlasu, u každé ryby jsou napsané její nároky na velikost nádrže a doporučený počet kusů ;-)
...možností není zas tak málo, ale s větším akvárkem by jich bylo daleko víc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:09 ONYX – Re: romant
A jakou kombinaci rybek bys doporucil do 40 litroveho akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 13:31 R Muž romant [27982] – Re: ONYX
Tuhle kombinaci bych dal do min. 100 litrovýho akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 13:09 ONYX – Ramirezka+Tetra
Zdravím ve spolek, chtěl jsem se zeptat jestli je vhodné chovat 1 pár ramirezek spolu s menším hejnem nějakých teter (cca 10 kusu teter neonových, ...) a jaká by měla být minimální velikost nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 23:27 Muž kostej [0] - Sumci – Re: kaasha
Ahoj předpokládám, že po 20 dne od vykulení jsou cca 14-17 dní od rozplavaní staré a to dle mého názoru rozhodně nedosahují velikosti aby jikry snědli, čí ohrozili, neb těsně po rozplavání dosahují cca 2-3 mm. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 23:11 kaasha – Re: Sm@tts
Zkusit to můžeš, ale když jsem naposled dala snůšku od akar modrých k malým pavím očkům, tak si na jikrách pošmákli a přes noc byly všechny jikry pryč :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 22:47 Muž kostej [0] - Sumci – Re: Sm@tts
Ahoj nevidím v tom problém, ať se daří nezapomeň jikry umístit nad vzduchovací kámen. Stejně máš dvě možnosti vyjde to jako že by mělo a nebo ne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 21:23 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobrý vecer, chci se zeptat, pred cca 20 dny se mi vykulili ramirezky...nejsem zadny odbornik..vlastne je to muj prvni vyter...ale prezilo jich cca 40...ale dnes jsem objevil ve velkem akvarku jikry od Cichlidky Kakadu...chci se zeptat jestli muzu jikry dat do maleho akvaria k tem malym ramizerkam....bouzel nemam misto a ani nejsou finance ted na rychle zalozit dalsi akvarko ...predem diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:46 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: kostej
Ze zdic u Berouna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:38 Muž kostej [0] - Sumci – Re: rriki
Máš mladý a odkud jsi já bych potřeboval tak jeden pár + 1 samičku neb mi zbyl sameček a je mu smutno. Tak kdyby byli za rozumnou cenu. Kdyžtak mi můžeš napsat na mailto:kostej@nspmelnik.cz ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:32 rriki – Re: rriki
Fotka k příspěvku Normal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:27 rriki – Re: rriki
Fotka k příspěvku Pak mám zlatý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:24 rriki – Re: kostej
Fotka k příspěvku Nebo Blue electric.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:14 Muž kostej [0] - Sumci – Re: rriki
Ahoj nemáš nahodou odchov Ram. blue neonky to bych se hlásil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 22:11 rriki – Re: Deathbull
Kdyby jsi nebydlel tak daleko dal bych ti vybrat ze tří druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 15:27 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Deathbull
Problém - pendolíno ve Vratimově nestojí!!!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 11:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To je to tam zas až tak špatné? Osobně tam bydlet, asi si vyrobím pořadný přepravní box a sednu do auta / pendolina a vyrazim někam kde je mají.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 10:43 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: galbin
Vydržte do září. Bývají na každé akvaburze na VŠB. A nejsou drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:01 galbin
ahoj bydlím ve vratimově a nevím kde mám sehnat 2 ramirezky mladé všude jsem byl a nikde je nemají i v hornbachu v porubě i v tesku v porubě jsem byl nevím kde je mám sehnat.pojedu všude do zverimexu který je v ostravě pomocte mi prosím děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 20:38 Galbin
ahoj chtěl jsem se zeptat jestli můžou být: 2 ramirezky(samec,samice),21 neonek ob.,3 dania pruhované,3 razbory černopruhé,3 panceřníčky zelený,1 panceřníček kropenatý.
potřebuju jen vědět jestli si můžu koupit ty ramirezky myslíte že v porubě v hornbachu jsou dobré jo mám 120litrů akva děkuji moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 12:18 rriki – Re: motýlek
Těch způsobů je více,pokud chcete odchovat je pár kousků pro potěšení tak nejlepší je dát pár samostatně a nechat je vodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 06:26 Muž motýlek [275]
u těch artemek záleží trochu také na tvaru - některé jsou skoro kulaté, a ty rybky špatně chytají ... jinak kdysi jsem rozkrmoval Ramirezky jen rozetřenými (přes cedník na čaj) mraženými dospělci artemií a bez problémů to týden vydržely - pak jsem pokračoval naupliemi ... pokud je nádrž hodně "špinavá" řasami na skle, tak tam se vyskytují všelijaké malé potvory, a vždy pár rybek přežije i "bez krmení" ... ale jako stálá metoda to rozhodně dobré není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 01:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: rriki
Takto vysvětleno ano,tím,že jsem odchovával větší druhy ryb,mne zajímalo jen procento líhnivosti,nikoliv velikost. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 01:07 rriki – Re: hf
samozřejmě
kvalita se udává např 250000naup/g to už ze opravdu jemná
normálnš je 230000 ty horší maj třeba jen 180000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 00:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: hf
Fotka k příspěvku Vajíčka ani ne,ale je třeba hlídat velikost po vylíhnutí.Já jsem stará škola a ramirezky jsem rozkrmil mlhou,pak začal futrovat prachem z vločkovaných artemií,nebo z vločkovaného krmení,dekapsulovanou artemií(ta bohudík nekazí vodu),a prolisovanými artemiemi,cyklopem,nebo patentkami přes cedník. Ale těch návodů je spousta...
Každopádně,pokud se ryby vykulily,nebudou se živit řasou,pro zdárný růst potřebují bílkoviny,minerály a vitamíny,spoustu aminokyselin,to získají z masa...takže v době dovolené a na řasách nemají šanci přežít.
Toto jsou ramirezky pět neděl staré.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 00:05 Muž hf [54] – Re: rriki
Ony mají vajíčka artemie různou velikost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:18 rriki – Re: hf
Záleží na artemii,tu opravdu kvalitní cena okolo 1000kč a víc s tou není problem odchovat i potěr teter, kdo používá ty levný sračky jako občas já ,která se líhne 70% i méně a je hrubá tak se nedivte.Na levné artemii se určitě neušetří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:09 Muž hf [54] – Re: rriki
No já mám asi nějaká nedochůdčata, po strávení žloutku byla jen o něco větší než čerstvě vylíhlá artémie, dokonce se artémek bála a ani nejevila snahu ji alespoň okusovat nebo tak něco. Takže s tímhle krmením jsem u potěru úspěch rozhodně neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2010 19:33 rriki – Re: Gabro
Fotka k příspěvku V klidku tento výtěr je pryč,užijte dovču a pak se do to s chutí pusťte.Ramirezka je plodná rybka tření cca po 14 dnech to vychází akorát na návrat z dovolené.To ,že ve větším je to lepší tak u ramirezek naopak a pokud tam nejsou rodiče.pokud jsou rodiče harmonický pár tak si je odvodí počet zredukují a je to.Chceteli vetší množství a není možno sloučit více výtěrů pak malou 10 l vytíračku a začít krmit nejjemnější artemií pravidelně odkalovat a v 1cm přelovit do větší a je vyhráno.Po 6 týdnech bz to mohlo vypadat takto.
,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 19:31 Muž voko [9] - Živorodky
No ta artémka a žloutek by snad šel. Já se v tom jinak moc nevyznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 18:58 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Trabant
Je to 60 l akva, takže prostoru si myslím že mají dost, mám tam nějaké valisnerky, jeden malý echinodorus, jávksý mech a lilaeopsisky...tak řas by se snad najedli...vzhledem k tou, že se objevili včera tak začnu krmit dneska večer...

Můžu poprosir čím krmit...artemka, žloutek...????

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:08 Trabant
Jestli máte v blízkosti nějakého svého známého,můžete se optat,jestli by vám je po dobu Vaší nepřítomnosti nekrmil on.Pokud ne,tak bych ted krmil víc a doufal bych,že potom nějak přežijí.Dal bych jim tam nějakou rostlinu,aby mohly kdyžtak jíst třeba řasy nebo něco i když by to asi bylo na nic.Záleží taky na velikosti akvária.V menšich rostou ryby pomaleji než ve větších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:07 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Gabro
Tak by to neměl být problém. Možná jen s tím krmením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 13:45 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Trabant
V akva je jen potěr rodiče jsem odlovil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 13:35 Trabant
Záleží na tom co tam máte s nimi za ryby.Pokud jen ramirezky,tak bych je nechal,tak jak jsou.Asi před týdnem se mi vylíhly akary modré a rozdělil jsem je do 2 skupin.Tu první,co žije s rodiči ve společenském akva sem ještě ani 1 nenakrmil a zatím sou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 13:28 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – odchov potěru - dovolená
Zdravím,

potřebuju poradit v pátek se mi vykulili Ramirezky...problém je v tom, že další pátek 2.7. odjíždím na deset dní na dovolenou...poradíte jak krmit, aby se mi podařilo aspoň pár kousků odchovat?

Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 11:31 Muž hf [54] – Re: hf
Tak to divné vylíhnuté postupně ze sítka zmizelo. Netuším kam, netuším jak, už jsou tam jen nevylíhnutá vajíčka a jinak nic. Poslední dvě hýbající se čárky jsem odsál hadičkou a nechal je přes noc ve sklenici. Vypadá to, že to rybičky nakonec budou, ale žloutkový váček (boule s ocáskem) je čirý průhledný, rozhodně v tom není ani trochu žluté, divné...

Není tu nikdo s odchovem vlastních ramirézek? Nějaké rady by se hodily... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 10:46 Muž hf [54]
Jakou máte barvu jiker Ramirézek? Všude na webu čtu, že mají být žlutá a na fotkách, kde je vidět potěr po jednom dni po vylíhnutí je tento celkem normálně velký a viditelný.

Moje ramirézky ale snáší matně šedé jikry, z těch se po cca 3 dnech něco vylíhlo a vrtí to ocásky ale je to ve velikosti špičky jehly a pořádně je ten potěr vidět jen když se ještě soukal z vajíček, jakmile je venku tak jsou vidět jen jakoby špína která má tendenci se pohybovat, vypadá to podobně jako hovínka od krevet ale ještě menší (cca poloviční).

Nejsem žádný ostříž ale vidím celkem normálně ale to co se vylíhlo je fakt zvláštní.

Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:15 Muž hf [54]
Jéé ty jsou krásný, bledá závist. Mě se vytřely ramirézky 3x a pokaždý to sežraly buď sami nebo to sežral ancistrus. Když sem jikry přelovil do porodničky, tak přestože jsem viděl jak se vykulili (cca 20 kousků) tak po pár dnech v porodničce nebylo vůbec nic. Do dnes nechápu jak je to možné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 00:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pitger
Trochu bych to opravil,čím vyšší teplota,tím rychlejší vývin... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:56 Muž karelpavel [18] – Re: pitger
teplotu bych zvýšil na 28st, pro rychlejší růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 19:15 pitger – teplota
Dobrý den,
právě se mi vytírají ramirezky. Mám stabilně nastavenou teplotu na 25 stupňů, je potřeba pro vývin jiker teplotu zvyšovat? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:11 Žena darka [520] – Re: Nicky
Doporučuji přečíst tento článek www.akvarista.cz/… a spoustu dalších od tohoto autora, který toho o cichlidkách ví hodně ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18265x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=551