Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 07:44 Žena Muffy [55] – Re: JJaanca
Ty závojové jsem kupovala někdy na podzim na burze v Kobylisích. Minulou neděli (6.2.) jsem se tam byla zas po delší době mrknout a ten pán, co mi je prodával tam akorát balil (už měl ramirézky vyprodané). Jen nevím, jestli měl i ty závojové.
Jinak uvažuju, že jestli teď bude pršet, tak zkusím nachytat dešťovku a vyměním polovinu vody ve vytíračce za dešťovou. Uvidíme, co to udělá. Jen nevím, jestli bych jí neměla nějak upravit, třeba nejdřív přefiltrovat přes aktivní uhlí. Používáže někdo dešťovou vodu bez úpravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 23:08 Muž boumi [0]
V jaké velikosti se třou?:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 21:53 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
ok ale kdyz tak premyslim tak tam asi soupnu jent u samicku jelikoz toho samce si pamatuju(ten ktery je v tech 60 litrech) tak vim ze ty jikry oplodnoval on je takovy vice dominantnejsi a vetsi... ale jestli myslis ze bude lespi tam dat vsechny tak dam :)

PS: nemuzou bejt nejaky zblbly z toho vecneho rpelovovani xD?


EDit: nebo kdybych pockal treba tiden s tim parem co tam mám a zjistil bych ze to nei on neni nak mozne ze by se treba ten samec s tou samickou ktera by byla v jine nadrzi uz rozpadly nebo jak to napsat?xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 21:38 Žena JJaanca [67] – Re: Muffy
Hmm, tak to máš dobrý, moje ryby sou pěkný záletníci. Původně byli taky spárovaný, ale když viděl novou samičku, tak se na starou vykašlal. hmm
A kde si sehnala ty závojové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:29 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Jiriku, soupni tam vsechny, at mas jistotu. Ony se ty ryby srovnaji a poznas brzy co tam nepatri ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:45 Žena Muffy [55] – Re: JJaanca
Nejdřív jsem měla ve vytířačce neony, ale vůbec se jim tam nelíbilo. Sice se také vytřeli, dokud se starali o jikry, tak to ještě šlo, ale pak jim to zplesnivělo a oni jen seděli na dně, jako kdyby byli na umření. Tak jsem je hned vrátila do společenského, kde hned ožili. S těmi modrými se bojím dál pokusničit a tak jsem do vytíračky dala ty závojové. Ti si zvykli rychleji a i teď se tváří spokojeně. Zatím je tam nechám, jestli se znovu nevytřou. Destiku přidávám kvůli tomu, že mám tvrdší vodu (pražskou) a ramirézí jikry prý potřebují k vylíhnutí vodu měkou.
Jinak spárování jsem vůbec neřešila. První jsem pořídila pár neonů, ti se vytřeli ještě v karanténě. Potom jsem na burze koupila druhý pár závojových a když je přidala do společenské, tak ti modří už byli "svoji", takže noví závojoví si byli také souzeni. Každý si hlídá tu svoji a kdyby se snad jen koukl na samičku soka, tak to hnedle schytá. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:33 Muž Jirkaass [35]
Ja je mám v 60 Litrech

ale tedka jak tak premyslim nevim jestlis em se trefil do paru v hlavni nadrzi mame 2 pary a casto se treli ale vzdy se to zkomplikovalo prelovenim atd

tak je chci aby se vytreli v te nadrzi (60 l) prelovil sme jednoho hodne dominantniho samce ten vim ze byl v otm paru ktery se trel ale pak neivm jaka samicka byla s nim tak sem prelovil jednu nevite jak poznat treba ten par nebo tak neco???


A muzu se zeptat proc pridavate tu destilovanou vodu ?? je to nezbitne dulezite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:34 Žena JJaanca [67] – Re: Muffy
Koukám že máš i závojové, které se ti třou? Já když měla pár modrých a pár obyčejných, tak se mi jako napotvoru "spárovali" tak, že oba samci chtěli modrou samici, dominantí byl obyčejný.
Závojové bych chtěla taky, odkud je máš? Ale trochu se bojím, že se mi zas blbě spárují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:19 Žena Muffy [55] – Re: JJaanca
Ve vytíračce (35l - možná to je pro jeden pár zbytečně moc) mám na dně dubové listí, v květináčku mám v písku zasazenou Mokřanku, potom malý kořen porostlý anubiasem. Vše bylo přendáno z vekého akva, navíc jsem přidala jen dubové listí (spařené horkou vodou). Vytřeli se mi právě na ten list, takže uvažuju, jestli plíseň není z toho. Nemám ty listy raději vyndat a počkat, jestli se příště nevytřou někam jinam? Jinak jako základ jsem také použila vodu z velkého akva a přidala jen tu destilku (postupně, první den polovinu, další den druhou). Po přelovení se jim tak taky nelíbilo, ale postupně si zvykli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 14:05 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Jasně, že ne. Vytvoř jim tam co nejlepší prostředí a odměna Tě nemine. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 14:03 Muž Jirkaass [35]
ok to sem potreboval vedet jestlije to treba normalni nebo tak :)

tak moc dekuji za rychlou odpoved

popripade nebude vadit kdyz treba budu odkalovat menit vodu nebo zasadim nejake kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 13:46 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Dej jim čas se zabydlet, nic rozumnějšího se udělat nedá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 13:40 Muž Jirkaass [35]
Caute prendal sem Jeden par do akvaria aby se vytrely uz zabehnute byly v nem tetry je tam vzduchovani filtr pisecne dno kytky ploche kameny vsechno

jen ten par je takovy vystresovany sou porad nekde schovany a neplavou tolik jako v spolecenske nadrzi poradite prosim co mam udelat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Designer
NO tak s těma materiálama souhlasím ale s tím že by to mělo razantnější vliv ne.
Jak jsi psal, mi se vždy plísen nejvíc tvořila na magnetické stěrce a párek terčů si vybral zrovna tohle na tření bylo to pěkně v koutku a měli tam klid ,paradox, ale nikdy jsem s plenivěním problém neměl a dokonce několikrát ve společný nádrži měli mladý i rozplavaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:48 Žena JJaanca [67] – Re: Muffy
Jak si jim vytíračku zařídila? Taky to zkusím, včera mi přišlo nové akvárko které chci použít jako vytíračku. Do teď jsem nechávala holé dno, maximálně jsem tam hodila kus jáv. mechu a pak jsem jim tam dala nějaký plochý kámen a kokos otočený jako misku. Párkrát se vytřeli, ale párkrát taky ne. Zkusím jim taky nějak namíchat vodu (přidat destilku)- dřív jsem dala ze společenského + Torben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 08:51 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Muffy
Ona ani plisen neni tak rychla, aby neco splesnivelo za par minut. To ze to viditelne splesnivelo druhy den muze znamenat, ze to jen plesnivelo tak rychle, jak to ta plisen stihla.

Ty jikry byly bud neoplodnene a nebo se v te vode, at uz pridavkem chemie (chtenym ci nechtenym) ci jejim nevhodnym slozenim, nevyvijely. Divne je, ze kdyz se rodice staraji, spatne jikry vybiraji, takze pokud je neco s jikrami spatne, u cichlid spis clovek prijde k akavriu a jikry nikde, plesnive je vida spise kdyz jikry rodicum odebere.

Dovolim si jeste upozornit na jeden problem, kterym jsou nektere cerne prisavky, vyskytujici se treba u topitek. Velice rychle na nich roste plisen. Jasne ze se ta plisen na ne z neceho musi dostat (plisen je vsudypritomna), ale je az nepochopitelne, ze kdyz je vsechno ciste, ze za par malo dni zacne rust ta plisen prave na tech prisavkach a vecech z tehoz cerneho plastu. Ten plast te plisni snad nejak pomaha, a dokonce na tom ta plisen roste i pres protiplisnove prostredky. Pak uz ta plisen napadne cokoli. Nevim proc, nevim jak, ale je to ma zkusenost, opakovana. Takze bacha i na vsechny materialy, ktere si do odchovnicky davame, nektere materialy mi pripadaji jako privolavace a inkubatory plisni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 08:01 Žena Muffy [55] – zplesnivění jiker
Pár ramirezek jsem odlovila ze společenské náddrže do vytíračky, kde jsem měla upravenou vodu: 1/3 destilky a 2/3 pražské vody (+Chelatin - rašelinový výluh a Acidon - na okyselení). Asi po třech dnech se tam vytřeli, ale jikry cca za 18 hodin všechny zplesnivěly (i když jsem přidala trochu Acriflavinu). Chci se zeptat, čím by to mohlo být, že to zplesnivělo až 2. den? Vypadalo to, že se sameček o ně vzorně stará. V akváriu běží jen malý vnitřní filtr (není tam vzduchování), teplota cca 28 stupňů. Je to špatným složením vody, špatně oplodněnými jikrami, nebo si ryby ještě nezvykly na nové prostředí / vodu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 20:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JJaanca
Kdyz se vsude mozne rozlozi ruzne velke oblazky, je vetsi sance, ze si nejaky vyberou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:53 Žena JJaanca [67] – Re: Designer
Já s tim docela bojuju. Když je přendám do vytíračky, tak je přejde chuť na tření, když jim něco podstrčim do společenskýho, tak to ignorujou tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 14:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JJaanca
Mozna hodne sirokou trubku (treba ustrihnout trubku z nejake tuhe 2l lahve od limonady), krouzivymi pohyby zatlacit az ke sklu na dne, pak okolo odhrabat pisek, nasunout zespodu tenkou plastovou podlozku a cele opatrne prenest. Jak to pujde ale zalezi na samotnem sterku a sikovnosti, a nakonec je to jen okamzity napad jak si pomoct.

Nicmene spis bych zacal zarizovat vytiraci nadrz a pockal na dalsi vyter, nebo alespon dal pro priste rybam neco co se jim bude priste pro vyter libit, at to mohu snadno odebrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 11:02 Žena JJaanca [67] – Re: Romy
A nedalo by se to nabrat nějakou miskou nebo lžící i se štěrkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 00:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Jirkaass napsal: PRave ze jsou na sterku asipul centimetru ? tak nak

Není řešení,jikry jsou přilepené,pokud se vykulí plůdek,dá se z počátku dobře odsát,ale samozřejmě do vody stejných parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:51 Muž Jirkaass [35] – Re: romant
PRave ze jsou na sterku asipul centimetru ? tak nak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:49 R Muž romant [27982] – Re: Jirkaass
Tak pokud jsou ty jikry na štěrku, tak to bude problém, ale pokud jsou na nějakým větším kamenu, tak i s ním je přendej do jinýho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 19:43 Muž Jirkaass [35]
Caute poradte jak mám vyndat jikry z hlavni nadrze kdyz jsou na kaminkach?? chci si to prendat do jineho akva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:56 Žena Muffy [55] – Re: Deathbull
Jednou se mi podařilo naměřit 7,4 PH, ale míň to určitě nebude. Jsme z Prahy 8 - Staré Ďáblice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:40 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Muffy
To ph je jisté? Já jen že jsem z devítky, čili stejná voda a ph mám nižší...a starou vodu v akva ještě více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:40 JagerMaister
ja mám samca a dve samice ten sa trie s obidvomi v pravidelných intervaloch najmä po výmene vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:36 Žena Muffy [55] – Re: LA Ink
Opravdu se můžou vytřít už za týden? Tak to já je v té vytíračce ještě nechám a za týden je zkusím vyprovokovat ke tření novou vodou - snad již v lepším složení. Naměřené hodnoty naší vody jsou: 14 dGH, 6dkH, 7,6 ph. Bude stačit namíchat naší vodu půl na půl s destilkou a přidat Torumin? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:27 JagerMaister
mne sa trú asi raz za týžden vždy ikry vzorne chránia , a tretí deň všetky ikry pojedia ale bo ikry splesnivejú :) teším sa z toho ale keby boli aj mladé bolo by to lepšie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:27 Muž Jirkaass [35]
kdy se má potez u ramirezek zacit krmit?? mám armie neivm kdy je tim krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:20 Žena Muffy [55] – perioda tření
Z velkého 450l společenského akvária jsem odlovila párek ramirezek (neon blue) do 35 l vytíračky. K mému překvapení se hned 3. den začali třít, s čímž jsem tak brzo nepočítala a neměla jsem večer k dispozici dostatek destilované vody. Takže jsem vodu upravila jen v poměru cca 20l pražské vodovodní : 5 l destilky. Po vytření se sameček vzorně o jikry staral, druhý den byla občas nějaká zbělalá (plesnivá), ale další den již skoro všechny. Dnes je to 4. den, sameček sice ještě místo občas hlídá, ale už není v podstatě co. Teď nevím, jestli mám rybky nechat ve vytíračce, kde se jim evidentě nelíbí a čekat na další vytření. Za jak dlouho se můžou znovu vytřít? Nebo bude lepší je vrátit do velkého akva a třeba za 3 týdny je odlovit znovu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:38 Muž Jirkaass [35] – Re: JJaanca
j nak vcera .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:07 Žena JJaanca [67] – Re: Jirkaass
Už se jikry vykulili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:51 Muž Jirkaass [35]
kdyz to lezi na dne tak jeste ne?? a cim to mám krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:50 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Jirkaass
ihned jak se rozplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 15:26 Muž Jirkaass [35]
po kolika dnech se ma krmit pludek od narozeni z jikry u ramirezek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:09 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
ok ja se celkem bojim te vody ona je tam proste takova kalna nebo jak to rici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Nech je v akvariu kde se vykuli co nejdele je to mozne. Kdyz se to udela setrne, treba par kusu fajfkou a do stejne vody, prelovit se da ledacos co sotva plave, ale proc to delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 15:51 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
ok ja teda ani rodice tam plisen nevidime doufejme ze tam zadna neni

jinak po jake dobe bych mohl prelovit poter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 15:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Ano, myslim plisen na jikrach. Ono se snadno stane, ze jikry pokryje vrstvicka plisne a je po legraci. V tom je prave pece rodicu bajecna, ze se to nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 15:31 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
myslis na tech jikrach??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Ted uz to hlavne nerozhas, nech tomu volny prubeh. Vodu pak muzes vymenovat po troskach, radeji casteji a mene. Ja to nevidim, nerad bych Ti delal plane nadeje, takze vydrz a uvidis.

Nemas na tom plisen? Neni to cele pokryto vrstvickou plisne? Pokud ano, to bys videl. Pokud ne, treba se povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:27 Muž Jirkaass [35] – Re: Designer
JEEE to mám radost ale rano jeste nic vsechny bili spise bile tedka jak sem prisel ze skoly koukam a sedive ... uz sem si mysliel ze je to spatne :) jinak nebude vadit kdyby se narodili ze tam nein takova ta kristalova voda??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:22 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
No konecne z Tebe vypadlo neco hodne podstatneho. To je moc dobre, protoze vzdycky se najdou neoplodnene jikry, ktere se nevyvijeji, mivaji uplne nezdrave bilou barvu, lisi se zanedlouho od ostatnich na prvni pohled. Pokud mas tedy nektere bile a nektere sedive, vsechno je na dobre ceste, bud rad ;-) .

A hlavne se v tom uz ted nezacni vrtat, pokazil bys snahou nektere odstranit co bys pokazit mohl. Ted uz to vydrzi, za chvili se vykuli, tedy pokud se vykuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:02 Muž Jirkaass [35]
myslim jikry nektery sou bili ostatni sedivi tak uz nevim co je dobre co spatne xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:51 Muž Jirkaass [35]
koumám aoni jakoby zesediveli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 12:40 Žena JJaanca [67] – Re: Jirkaass
Když jsem od chovatele kupovala modré ramy, tak jsem se zapovídala a on říkal, že čerstvě rozplavané ryby mu artemii nevezmou (až za několik dní), že je krmí sušeným vířníkem. Sušeným proto, že rybičky se drží po rozplavání u hladiny a den sušený vířník plave. Jinak vlastní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 09:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Hledej fotky na webu:
picasaweb.google.com/…
ovas.ca/…
a najit se jich da urcite mnohem vic.

A kdyz to nepoznas, zda jsou jirky zdrave ci nikoli, vzdyt to se uz hodne brzy dozvis,
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova - pisi ze se vykuli do dvou dnu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 06:38 Muž Jirkaass [35]
a dobra jikra ma barvut akovou nabelavou?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18265x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=451