Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 20:21 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: PanJirka
Fotka k příspěvku Osobně nemám osmozu,ale demikolonu.Ale záleží také na hodnotách vody v místě Tvého bydliště.Ramky jsou poměrně benevolentní,jsou dost domestikované.Přidám fotečku z fronty na krmení:-).Už se začínají vybarvovat a za dva týdny jdou do světa:-).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2012 19:03 - Re: PanJirka
Žiadna osmóza nie je treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:27 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Já nic nedramatizuju :) I když tedka když jsem se díval na ty osmozy nejsou tak moc drahý coze Jsem myslel aspon 5000 Kč, ale dá se sehnat i za litra, to bych mohl zainvestovat.
Mě by stačilo odchovat 10 až 20 rybek, pro radost. Ale byl to teprve první výtěr, takže zatím jsem klídku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:31 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: PanJirka
Tak to nedramatizuj.Pokud ti nejde o větší množství odchovaných ramek,odsaj prozrálou vodu ze společného akva do nějaké rozlávky,po výtěru odeber jikry od rodičů,dej je zvlášť,přidej filtřík a něco málo z toho bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 15:24 Žena JJaanca [67] Re: PanJirka
Můžeš přidávat destilku a rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 14:37 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
No na osmozu zatím nemám peníze a ani nevím jak bych ji připojil ...
Takže prostě nevím kde brát měkou vodu, venku zrovna moc neprší :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:53 Žena JJaanca [67] Re: PanJirka
Já už měla hodně výtěrů od různých párů, ale nikdy mi jikry nevydrželi déle jak 2 dny. Nevylíhnutý výtěr neznamená že samec zapomněl oplodnit - spíš to bude ta voda jak už bylo řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 13:06 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: PanJirka
On je sice oplodní,ale hodnoty vody nejsou ideální pro danou rybu.A u ramek bývá první výtěr většinou nanic.Takže netřeba plašit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:24 R Muž romant [27987] Re: PanJirka
Třeba i podaří, ale ty jikry se nevyvinou a třeba zplesnivějí a obvykle se stává, že když ta voda není ta správná, tak to rodiče sežerou, oni prostě vědí, že by z toho nic nebylo. Chce to zkoušet a odladit to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:19 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Takže když je špatná voda, tak se samcovy nepodaří oplodnit jikry ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: PanJirka
No možná nezapomněl...snažil se a voda je na prd.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 12:07 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Určitě jsem dám potom ty hodnoty vědět, ale tedka nemám testy, takže zítra ;-)
Chcípla srnka tam snad nebyla a ramirézky vypadají docela štastně, jen ty jikry samec zapoměl oplodnit, všechny jsou bíle, hlavně že je tam hlídá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 06:33 RAP Re: LiborSprysl
Ale fuj.
Prostě mě zajímaly ty hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Jako třeba jestli dvě stě metrů nad místem odběru neležela třeba chcíplá srnka či dokonce něco horšího? smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 00:01 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Ne :-O Rysknul jsem to, ale v pondělí koupim testy a změřim ji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:39 RAP Re: PanJirka
A měřil si hodnotu té vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 23:37 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
No zrovna před chvílí se mi vytřeli ramirézky palec
Konečně, před tím se odmítali třít a tak jsem při výměně vody zkusil vodu z lesního potoka, ramiréky se hodinu po výměně vody vytřeli. Už budu brát vodu jen tam potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Deathbull
Jj, díky. Čím byly krmeny nevím, nicméně kupoval jsem je ve zverimexu, kde byly na 100% krmeny jen vločkami. Tak uvidíme, co z toho bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:12 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Naprostá klasika, mladé ryby a nové prostředí. Tohle cichlidky dělají skoro všechny a bacha nemusí to znamenat že se jim u tebe líbí ;-) To stáří se odhaduje hodně špatně, je tam strašný rozptyl podle toho čím je chovatel futroval. Jinak vypadají 4měsíční ryby na granulích, jinak na živém. Ale nějak kolem to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:11 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Jsou to puberťáci a jde zřejmě o jejich první výtěr a to nebývá nijak úspěšné, oni se to časem naučí a třeba se i něco povede, ale neonky budou zdatnými konzumenty jiker, tedy pokud to nesežerou samy, což bych viděl jako pravděpodobnější.
Edit: Ta kombinace bordelářů a čistotnejch ryb, čistotu vyžadující a ne zcela účinná filtrace by nemusela dělat Ramirézám dobře. Rozhodně bych nepodceňoval údržbu akvária a týdně měnil min. 1/3 akvária a dle potřeby odkaloval dno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 21:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Tak tření pokračuje a už vidím několik jiker ;-) Těžko říct, jestli ale svoje jikry ubrání a následně svůj potěr před ostatními rybami. Uvidíme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:43 Muž MarekP [812] - Malawi – První tření
Ahoj,
dneska chvilku po výměně vody (cca 30%) jsem pozoroval útok Ramirézek na všechny ostatní ryby, po chvilce jsem viděl Ramirézky v rohu akvária, jak si hloubí důlek a pak jsem už viděl jen tření. Žádnou jikru jsem ale neviděl, vypadalo to, že je hned všechny sami sežrali. Každopádně vystrčené "kladélko jsem u samičky viděl. Pár Ramirézek jsem koupil teprve před čtyřmi dny, navíc mají teprve na délku 3 cm, nevím, jak jsou staré, ale předpokládal jsem, že na tření musí být větší. Nemám s nimi žádné zkušenosti, nemám ani zkušenosti se třením ryb. V akváriu mám akorát paví očka, ty se netřou, pak neonky, ty se jen tak nerozmnoží a pak ještě dania pruhované, ty mám ale taky teprve 4 dny. Nevíte někdo, jak můžou být ty Ramirézky staré, když jsou tak malé? Od kdy se zhruba začínají třít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 02:18 - Re: LiborSprysl
Ďakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 12:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Musím sa pochváliť.Práve sa mi začínajú rozplávavať mladé. :-)
Ó jak jste šikovný kolego.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 23:36 - – maličké
Musím sa pochváliť.Práve sa mi začínajú rozplávavať mladé. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 21:37 Žena Kate127 [74] Re: muťa
Tak už teď to vypadá, že už jich většinu snědli :-( Takže asi pro tentokrát z toho nic nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:43 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kate127
Pozor - píšeš, že je máš jen týden. To je ještě málo dělat závěr. Mohlo by to být vážn ě jen tou změnou prostředí.
Napiš jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:41 Žena Kate127 [74] Re: muťa
No jasně, ono mi bylo tvrzeno, že jsou ještě maličké, tak jsem nečekala, že to půjde tak rychle :-D S tím, jak mě všichni strašili ohledně jejich nachylnosti na různé věci, jsem byla připravená na vše... A ono hle :-) Tak teď asi už počkám jak to dopadne a uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:26 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Kate127
Mám taky ramirezky a četl jsem o nich vše co tu je. Totéž bych doporučil i tobě. Ale teď už je asi pozdě. Takže vycházím z toho co jsem tady nastudoval. Ramirezky jsou v novém prostředí - změnila se voda atd., takže se vytřely. Ta teplota je v pohodě. S největší pravděpodobností to sní sami rodiče, aby to prostě a jednoduše nesnědl někdo jiný. Ikdyž se chovný pár oddělí a dá jinde, obvykle sami jikry snědí, než se naučí o ně pečovat.
Možná můžeš zkusit ty jikry dát jinam. Asi bych to zkusil, ale dej tam stejnou vodu a musíš mít i jinak vybavenou porodničku, včetně jemného vzduchová atd.
Je pravděpodobné, že se ti vytřou za cca 10 dní znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 19:13 Žena Kate127 [74] – Odchov ve společné nádrži?
Zdravím :-)
Před týdnem jsem si do svého akva koupila devět neonek a páreček ramirezek, se kterými tam ještě je pět panceřníčků. Dnes jsem chtěla měnit vodu a odkalovat a ono hle... Ramirezky se mi zrovna vytiraji na kamínky pod listy anubiasu, i když jsem myslela, že ještě nejsou ani zdaleka dospělý. Akva cca 60l, výměna vody každý týden, filtrace hlavicí atman a pěnou, vzduchování žádné - mám tam nastavené čeření hladiny na maximum. Teplota vody je teď v horkých dnech 25,5C. Vytíračku nemám. Topítko mám ještě zabalené vzhledem k tomu, že i bez něj je tam poměrně vysoká stálá teplota. Jejich vytírání jsem fakt nečekala. Panceřničci se mi třou pravidelně tak jednou týdně, ale nikdy se mi potěr neobjevil a ty jikry asi zbytek osazenstva snědlo. Mám ohledně těch ramirezek podniknout nějaká opatření? Zvýšení teploty? Odlov asi nepřipadá v úvahu. Sežerou mi ty jikry např. neonky nebo ti panceřničci, v případě, že je nesežerou samy ramirezky? Jaké krmivo by pak bylo vhodné v případě, že se mi vykulí? Čerstvé asi neseženu a mám i strach aby mi cichlidky nějak neonemocněly nebo něco, do teď jsem jim dávala od Tropicalu vločky cichlid color a uždibovaly si i z tablet pro ryby dna. Poradíte prosím? :-) Vím, že je to hodně otázek a asi tu byly i řešeny.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 08:59 R Muž romant [27987] Re: František
Pokud je to jejich první výtěr, tak to není nic neobvyklýho, ten pár se musí tzv. sladit. To noční svícení bych nepraktikoval, v přírodě jim na hlídání v noci taky nikdo nesvítí. Pokud se chceš pokusit o nějakej efektivnější odchov, tak bych jim zařídil separé nádrž 30-40 litrů a nechal je tam samotný, přecijenom ta úspěšnost odchovu bude daleko vyšší než ve společenským, ale i to se dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 08:54 Muž František [0] Re: JARDA111
Ramirézky se předevčírem večer vytřely, první noc jsme odlovili čichavce a sevélii, protože jim to minule (před 10 dny) pravděpodobně sežrali. Jsou tam s nimi jen pancéřníčci. Teplota vody 24 stupňů, krmení suché - Tetramin - 2x denně. Snad ještě dnes v noci (už potmě, první noc jsme jim svítili, aby se jim líp hlídalo) hlídaly jikry, teď jich tam je míň (těch jiker) a obě ramirézky jsou schované mezi kytky a o jikry ani o žrádlo nejeví zájem. Kde může být chyba?
Díky.

František
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 22:31 Muž František [0]
můžou malí pancéřnící ohrozit ramirezčí jikry? Drzouna čichavce jsem vystěhoval, i sevelii, kterou ze sežrání těch minulých jiker podezřívám nejvíc, ale nechtěl jsem tam dělat větší dusno, než je třeba.
ještě něco: když se potěr rozplave, budu krmit žábronožkou. A co potom? Už normální krmivo?
Dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:46 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Fakt agasizáci. Měli klid, tak to vždycky plácli na kus břidlice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:34 Žena JJaanca [67] Re: romant
Fakt agassiziky? Já myslela, že ses spletl a bral si to podle názvu tématu že se jedná o ramy. Tak z toho jsem jelen. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:24 R Muž romant [27987] Re: JJaanca
Kokosák jsem nikdy u nich neměl a fungovalo to s těma placatejma šutrama. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:10 Žena JJaanca [67] Re: romant
Agassiziky se na placatej šuták asi nevytřou, ty se mi třou do kokosu.

Ale ramirezy se mi vždycky třeli kam chtěli bez ohledu na to co jsem jim připravila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 06:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Teda nějak jsem se napřed dvakrát musel podívat, jestli je toto téma opravdu o ramirézách... smich Ten problém s jikrami bude nejspíš opravdu spíš ve vodě. Ty ryby vědí, že z jiker nic nebude, tak je sežerou...Myslím, že k měkké, kyselejší, prosté dusičnanů, má ta voda ve společenské nádrži hodně daleko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:29 R Muž romant [27987] Re: Lada22
Určitě to můžou bejt pravděpodobný příčiny toho nezdru, dále to může bejt mladej tzv. nesehranej pár. Ve společenských nádržích je to vždycky loterie, těch rizikovejch faktorů je tam docela dost a ta hranice mezi odchováním a likvidací jiker je velmi křehká, taktéž to může být práce jiných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:22 Muž Lada22 [28]
Zatim tam jsou,by me i zajimalo proc je vzdy sezraly,nevhodna voda,stres z ostatnich ryb???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: Lada22
Já jsem jim takhle po dně rozmístil placatý šutráky a je pravda, že se jim to občas povedlo, naklást tam kam jsem tzv. potřeboval a pak už to bylo jenoduchý. Ovšem jak mají svůj oblíbenej kořen, tak je nějaký placatý šutry nezajímají, to procento úspěšnosti ze zvýšilo právě po odstranění toho kořenu z nádrže. Taková je moje zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 21:59 Muž Lada22 [28] Re: tomchamik
Uz jsem to zlehka zkousel asi na dvou a neslo to,jsou prilepeny.Bohuzel to nakladly na koren o rozmerech cca 50x40x40cm a ten jentak z akva nevyndam.Tentokrate se nevytrely ani do dutiny,proste rovnou na povrch,a vzdy kdyt doslo k vyteru kdykoliv jindy i s jinou samici tak vzdy jikry sezraly.Pocitam ze se vylihnou tak do 3dnu,snad to nepropasnu a odsaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 21:17 tomchamik Re: Lada22
Jikry ne,,buď sebrat i s kamenem,nebo když se vylíhnou tak pak odsát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 18:46 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Tak další uspěšný výtěr a snad se teď rodičové agasizáci budou snažit je uhlidat,pokud jikry do rána samice nesežere.Je možné ty jikry nějak odsát?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 23:00 PVC Re: mike0103
Vařeným loutkem se to dá, ale kazí to hodně vodu a jsou ztráty. Artémie je osvědčená. Uvažuju, že vyzkouším třeba mikry (háďátko octové) nebo grindal. Máte někdo zkušenost s tímto krmivem u ramirezek? Háďátko mám, ale grindal sháním.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 21:27 Muž mike0103 [1]
ja som sa dopocul ze niektory prikrmuju poter aj zo zltkom co je na tom pravdy?viete niekdo poradit skusal som aj artemiu v tekutom stave aj liahnutu a nic neviem kde je chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 21:16 Žena darka [520] Re: martino5
Jj, ale toto krmivo ber jen jako zálohu, když se nevylíhne artémka ;-)
Takže dej co nejdřív líhnout a dávej to prckům stříkačkou cíleně přímo mezi ně ;-)
Opatrně, moc velký tlak Ti rozhodí malé i krmivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 21:06 Muž martino5 [0] Re: JJaanca
Napsal jsem to asi trošku kostrbatě. JBL prodává tekuté krmivo pro potěr s artémií...
Takže jsem se hádám trefil a nic tím nezkazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:03 Žena JJaanca [67] Re: martino5
Nevím co je to tekutá artémie, já krmím vylíhnutou artémií (koupím vajíčka a nechám vylíhnout).

Lada22: Dotaz zněl jestli samice hlídá potěr - hlídá. Jestli se rybky vykulí je jiná věc, to závisí na mnoha okolnostech (koliátý je to výtěr, kvalita vody, ostatní ryby....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 11:40 Muž martino5 [0] – Cichlidka kakadu
Malinko se přižívím na tomto tématu, protože v odpovědi na můj dotaz si tyto druhy budou podobné.
Objevil jsem u samičky, kterou jsem podezíral z prchlivosti cca 8ks(předpokládám jich víc) 1-3mm potěru. Čím mohu malé cichlidky dokrmovat? Tekutou artémií?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=251