Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 19:31 R Muž romant [27982] – Re: Krkovička
Ano, pokud teď o mladý z nějaký přičiny přišly, tak to jistě za pár dní, týdnů zkusí znovu. To, že ho schovávají a přemisťují z úkrytu do úkrytu, tak se ho snaží ochránit před případnými vetřelci. Mají prostě takový zakókovaný chování od přírody. Chová se tak většina cichlid k nimž Ramirézy patří. To schovávání a přemísťování je individuální a obvykle to jsou reakce na daný možnost v akváriu, kde se výtěr odehrál. Ale pokud píšeš, že se zdržují u místa kde je krmíš, tak bych si myslel, že už tam mladý opravdu nebudou. Zkus je krmit(ideální je živou) stravou a častěji jim měň vodu v tom akvárku a zanedlouho se jistě dočkáš dalšího výtěru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 19:22 Muž Krkovička [0] – Re: romant
Romante a znamená to, že oni si ty mladý schovávaj? Kdy se tedy začíná krmit potěr, když ho vyvedou? Budu to určitě za nějakou dobu zkoušet znovu tak abych věděl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 18:49 R Muž romant [27982] – Re: Krkovička
hmm Tak pokud se nezdržují někde u nějaký potenciální skrýše u dna, tak už tam malý nemají. To proč tam nejsou už jsi v podstatě diagnostikoval ve svým dotazu. Pokud je ten pár mladej a byl to jejich první výtěr, tak příště už to bude jistě lepší. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 18:32 Muž Krkovička [0] – Re: romant
no sice jsuo na jednom místě ale to v horním rohu kam jim dávám žrádlo jinak nemají zájem o žádné místo. Takže myslíš, že mám normálně počkat? Mám krmit mlhou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 18:31 Muž Krkovička [0] – Re: Bob66
bohužel to mám v ložnici a bublifuk byl hlučnej :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Krkovička
Na odchovnou nádrž tam máš nevhodný filtr který může potěr nasát X-) Vhodnější by byl bublifuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:56 R Muž romant [27982] – Re: Krkovička
Teď je mají někde schovaný, třeba pok tím kořenem, nebo mezi kameny a tak za 5 dní by se snima měli ukázat. Samozřejmě, že je tady i možnost, že je sežrali, ale pokud se rodiče sdržují u jednoho místa, tak s velkou pravděpodobností je tam hlídají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:50 Muž Krkovička [0] – Re: romant
upřímně ani nevím jak jsou čerstvě vyklubaný cichlidky velký :( nevím co mám hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:48 Muž Krkovička [0] – Re: romant
Romante akvárko je napůl prázdné a na druhé polovině jsem nechal normální výbavu (i když zpětně nevím jestli to byl dobrý nápad) je tam písek, pár kamenů, dvě tři rostlinky, a malej kořen. Já myslel, že budou pidi plavat za rodičema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:47 R Muž romant [27982] – Re: Krkovička
Jak to akvárko vypadá? Pokud tam jsou mořnosti kam by je rodiče mohli schovat, tak to nejspíš udělali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:45 Muž Krkovička [0] – kam se poděli?
ahoj,
prosím o radu.před cca. 10ti dny jsem do malé nádrže (32L) přemístil páreček cichlidek neon blue. páreček se vytřel a o jikry se ukázkově staral a k mému překvapení je nesežral. ráno než jsem šel do práce na jikrách byly vidět černé čárky.Odpoledne z jiker zůstal na kameni jen zbyteček jiker. Podle manželky v akvárku během dne něco plavalo. Otázka zní kam se poděli.
Mám několik verzí:
1. prostě pochcípali z důvody nevhodné vody
2. jsou ve filtru
3. rodiče je sežrali

Máte někdo typ na nejpravděpodobnější verzi:
díky Pepa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:50 R Muž romant [27982] – Re: boumi
Znamená to, že by se chtěl třít. Uvidíš jestli jeho výzvy bude samička opětovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:48 Muž boumi [0]
Čau lidi, pormiňte že se ptám na takovou hovadonu, ale mě by to celkem zajímalo, můj sameček ramirézky čistí lupen echinodoru a pořát se natřásá před samičkou znamená to něco? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 03:51 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: romant
ide o to ze voda zo studni ma asi 40KH co je ako vravia niektory Cesi "tekutý kámen" a preto mi prestali ist niektore rastlinky ktore tam mam takze asi ta destilka bude nevyhnutnostou... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:39 R Muž romant [27982] – Re: dikard
Ale proč se trápit s destilovanou vodou. Oni Ti budou vděčný i za normální vodovodní a rozhodně to pro ně bude lepší než ta voda ve který jsou nucený pobývat teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:37 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: romant
no tak asi to neskor skusim ale pred tym musim este zohnat spolahlivy zdroj(hlane previdelny) na destilovanu vodu.... dakujem za rady pekny zvysok vikendu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:35 R Muž romant [27982] – Re: dikard
O.K. Já jsem jenom napsal svůj názor a co bych udělal já a o čem jsem přesvědčenej, že by na ty rybky zafungovalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:28 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: romant
nechcem ti to vyvracat ale uz to robim takto skoro rok a nic sa nedeje takze neviem pred tym som menil pravidelne a nic som nepostrehol sice som este nemal ramirezky ale i tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:25 R Muž romant [27982] – Re: dikard
Tak když začneš tu vodu měnit pravidelně jednou za týden tak 20-30% akva, tak bych si vsadil na to, že se Ti ty rybky začnou viditelně dobarvovat. Tím, že se voda nemění a jenom dolévá, tak i když se jakoby nic neděje, postupně může zadělat na problém, který se pak projeví náhle a jakoby nečekaně. Ramirézky jsou docela citlivý na vodu a tím, že jí neměníš, tak to se jim moc nelíbí. To je nejlepší cesta, jak si přivodit nějaký onemocnění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:21 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: smidakkuba
aha tak potom som to zle napisal to je ina ryba a ina fotka nie este jedna tej istej ryby :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:20 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: romant
no ked to sem napisem tak ma asi niekto zabije ale ja som menil vodu asi pred 3 mesiacmi a vtedy som aj odkloval zakazdym iba dolievam,striedam dolievani bud destilku alebo studnicnu cca 3-5lit za tyzden... pokial ide o filtraciu mam ju asi velmi dobre vyriesenu(cista nahoda) lebo ani na prednom skle nemam riasy az asi po dvoch tyzdnoch trosicku a niekedy ani to.... NO3 sa mi drzi vzdy pod 10 a sem tam asi raz za tyzden nalejem 5-8ml PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:16 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: dikard
AHa tys ro nepopsal tak jsem myslel že to je jedna a ta samá ryba tak bych řekl že máš samce a samičku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:13 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: smidakkuba
preco by som si mal mylit foto??? ved to je to co mam v akvarku a ano su to dve rozne ryby ale nemaju vsetky prvky(crty) v rozdeleni pohlavia tak preto som to hodil do placu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:12 R Muž romant [27982] – Re: dikard
Tak teď jim může být tak těch 8 měsíců a to se už budou dobarvovat. Zeptám se, jak to mají s výměnou vody. Podle profilu jsem koukal, že jsou v tom 6O litrovým akvárku, ale té výměny jsem se nedopátral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:09 R Muž romant [27982] – Re: smidakkuba
Tak to se Kubo schodujeme. potlesk Jsou to dvě fotky a dvě odpovědi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: dikard
No já bych řěkl podle těch fotek že to jsou 2různé ryby..Nepopletl sis foto?To první bych řakl samec a to druhé bude na 99% samice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 23:01 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: romant
no to by som bol rad ale neviem ako mlada lebo ja ich mam asi 4 mesiace a podla mna rastu velmi pomali na to ako dlho ich mam a slabo sa vyfarbuju pri tom pre ne mam od mrazeneho az po roznorode suche krmivo a nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:53 R Muž romant [27982] – Re: dikard
Tak to by pro změnu mohla být mladá samička. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:52 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku a este jedna, vdaka za odp
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2011 20:18 R Muž romant [27982] – Re: dikard
Ano, podle mě je to mladej sameček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2011 20:16 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku mozem sa opytat ci je toto samec???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 20:14 R Muž romant [27982] – Re: JJaanca
Necal bych tomu volnej průběh a zbytečně bych rodiče nestresoval tím, že se jim tam snažíš nějakou, byť plaesnivou jikru uloupit. To, že ty jikry nejsou mléčný neznamená, že nejsou plesnivý. Oni teprve plesnivět začínají. Pokud jsou rodiče starostlivý, tak se právě těchto jiker zbaví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:53 Žena JJaanca [67] – Re: romant
Ty jikry nejsou bílé (bělejší než ostatní), ale jsou něčím potažené. Acriflavin tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:32 R Muž romant [27982] – Re: JJaanca
Když samec útočí, tak je hlídá. palec Když budeš odstraňovat ty tzv. špatné tak by měli mít takovou jako mléčnou barvu, to jsou ty plesnivý. Můžeš použít třeba něco proti zaplísnění jiker, třeba Acriflavin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: JJaanca
Lépe uděláš, pokud je necháš na pokoji a oni se to časem naučí, nebo jim to úplně seber a odchovej bez nich pokud chceš odchov. Takhle napůl je to naprosto nanic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 19:28 Žena JJaanca [67]
Tak nakonec to (po větších peripetiích) klaplo, od včera mám jikry. Ale zvlášntí je, že rodiče vůbec nevyzobávají ty špatné. Jsou tam jikry jakoby nabobtnalé - potažené něčím. Pár jsem jich namáčkla na špejli a vyndala, ale nemůžu se trefit, kdyt mi na to samec pořád útočí smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:25 Žena Muffy [55] – Re: JJaanca
Mým se také přelovení nelíbilo, vytřeli se až 3.- 4. den. A do té doby se tvářili, že tam snad umřou, první den ani nežrali.
Takže to nevzdávej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 12:05 R Muž romant [27982] – Re: JJaanca
Tak pokud jsou přelovený z toho společenskýho akvárka, tak to se nedivím, že se jim tam nelíbí. Je to na ně podle mě moc prázdný. Dej jim tam nějakou rostlinu, třeba něco plovoucího. Vodu bych jim měnil 2-3x týdně a můžeš si zkusit pohrát s tou teplotou. Prostě jim ji na pár dní sniž a pak zase zvyšuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:58 Žena JJaanca [67] – Re: romant
Mám fotku v deníku - jinak je to dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:49 R Muž romant [27982] – Re: JJaanca
Dej jim čas se rozkoukat a zabydlet. Můžeš na ně zkusit známou fintu změny podmínek. Teplota, výměna vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 11:46 Žena JJaanca [67] – Re: Muffy
Ach, jo, tak jsem dala ryby do vytíračky, (před tím ve společenském vypadalli na tření) a oni jen stojí na místě a nehejbou se. Samec ještě občas něco, ale samice vůbec - asi zkusim samici vyměnit.
Samec se sice moc nehejbe, ale když se pohne, tak se předvádí před samicí nebo jí láká do kokosu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 09:36 Žena Muffy [55] – Re: Jirkaass
Pokud se vytřou, tak dej pak vědět, zda se vylíhli a v jaké vodě. Moc by mě zajímalo, jestli je pro úspěšné vylíhnutí opravdu třeba mít měkkou vodu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 06:21 Muž Jirkaass [35]
Ok myslim ze ma tak diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:53 Tumek – Re: Jirkaass
Jestli má samička trochu větší bříško,tak určitě budou jikry. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:31 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku pridavam foto snad postaCi foceno mobilem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:31 Muž Athos [24] - Amerika – Re: Jirkaass
mohlo by s největší pravděpodobností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 22:16 Muž Jirkaass [35]
Me delaji diru do pisku myslite ze budou jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:30 Muž Athos [24] - Amerika
mám tu párek, který nakladl jikry již před 24h potřeboval bych vyměnit vodu,a le nevím co yb to s nimi udělalo co doporučujete? jaká je pravděpodobnost že se něco udrží do dospělé velikosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 20:55 Muž boumi [0]
Sorry že odbočuji od tření ramirezek ale, je normální že místo toho aby sameček ramirezky proháněl samičku, tak samička prohání samečka? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 07:47 Žena Muffy [55] – Re: boumi
Mě se neoni vytřeli hned, co jsem je přinesla od chovatele a to měla samička asi jen 2cm, sameček tak tři. Ale jak staří byli, nevím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18265x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=401