Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 06:29 Muž martmart [106] – urceni pohlavi
Fotka k příspěvku prosim o nazory na pohlavi ramirezek
diky vsem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 21:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
Modrá ramireza se netře na lusknutí jako zlatá ,nebo obyč.Mě taky stávkovali no tak jsem jim musel koupit nítě a už hlídá .Hodně pomáhá výměna vody anebo přelovení .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 21:46 halenar1984 – JJaanca
erspol.cz pan je velmi ochotny a ked mas trosku zrucnosti kolonku si spravis z hocicoho a predaju ti aj po mensom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 21:17 Žena JJaanca [67] Re: orlynka
Podle fotek bych řekla že párek máš, ale spíš jsem čekala až odpoví někdo zkušenější. Zkus jim tam dát rašelinu (výluh nebo do filtru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:07 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: JJaanca
Já je mám už asi měsíc, možná déle a k ničemu se nemají, tak uvažuju, zda mám vůbec páreček :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:03 Žena JJaanca [67] Re: orlynka
Ano hodněkrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:50 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Už se vám někomu vytřeli i ve společenské nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Krkovička
Dělají to z petek dáš litr katexu a 1,5 l anexu propojí hadičkama a z pražský vody by na to šlo udělat cca 200 až 300l.Jenže kdo Ti prodá malé množství ionexu?Leda pěkně předražený.Aquar prodává 1000kč l normálně stojí cca 100-150 kč.Potom regenerovat hodinu l ionexu každých 200 l?Zlatá osmóza za 1590 kč.V Polsku vyjde na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 08:42 Žena JJaanca [67] Re: halenar1984
smich no to je fakt vtipný, vůbec nevím o čem mluvíš. Co je to demikolona a iontoměnič?Proč si to lidi běžně nedělají když je to jednoduché a levné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 07:48 Muž Krkovička [0] Re: halenar1984
?? můžeš to prosím rozvést?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 00:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
Dokážu Ti dovézt na burzu jak osmozu cca 23mikro tak i demi, teď potřebuje zregenerovat ,dva roky stála momentálně děla asi 8 mikro jinak 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 23:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Krkovička
Prosím tě já je třu v hejnu toto byl poslední pár starších ryb a vlastně byl to jen pokus jak to odvodí.Zrovna když začli byl si u mne Honza HF pro modrásky tak to viděl.Ta vytíračka má 50x30x30 Tedˇjsem dal asi 20ks do 100l tuším někde 50x50x37 dno holé pouze s kousky květináčků.Fotku udělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 22:14 halenar1984 – demivoda
preco si nespravis demikolonu uplne jednoduchu na2 litre iontomenicou a mas pokoj za par supek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:16 Muž Krkovička [0] Re: JJaanca
jj promiň :) dešťovky se bojím :) já hledal tu demi vodu v Kladně a okolí a nenašel.Asi bude sehnatelná i na jiných místech. každopádně dobrej Typ až pojedu do mořskýho něco tam pokoupím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JJaanca
jednou jsem dešťovku lila do akvárka s tetrama a všechno v pohodě pak jsem trochu nalila ke krevetkám a pochcípaly mi všechny crystal red :-( ale red cherry byly v pohodě. Ale hodně lidí s ní problémy nemá. Ve městě to ale bude horší, navíc jestli nemáš kde chytat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:01 Žena JJaanca [67]
Krkovička napsal: pokud já vím tak jí mají jen ve Vivárku. Já se dešťovky takže mi nezbývá nic jiného než destilka.

Co se dešťovky?????
Já osmotickou našla tady:
www.morskeakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:03 Muž Krkovička [0] Re: rriki
apropo rriki nemohl by si vložit fotku celé tvojí vytíračky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:01 Muž Krkovička [0] Re: rriki
rriki kdykoliv dáš někam fotku tak mě hrozně naštveš :) prostě krása :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:00 Muž Krkovička [0] Re: JJaanca
pokud já vím tak jí mají jen ve Vivárku. Já se dešťovky takže mi nezbývá nic jiného než destilka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 16:12 Žena JJaanca [67] Re: katterinecka
Hmm, to mě nenapadlo, zkusím se někde poohlídnout kde by jí měli. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 16:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JJaanca
když jí nepotřebuješ moc tak ji můžeš kupovat, myslím že někdo říkal 2kč za litr. Namícháš ji s vodovodní na požadované hodnoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 15:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
350 mladých bylo teda je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:38 Žena JJaanca [67] Re: rriki
Já to tušila, už jsem koukala na ceny tone
Mě by stačilo odchovat jen pár kousků pro radost sad
Zatím se urputně bráním koupení konduktometru a teď ještě osmóza.
A co třeba dešťovka ze střechy paneláku? Asi blbý co - to bude asi špinavý.

Ta fotka je boží potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 14:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JJaanca
Fotka k příspěvku Nejlepší je osmoza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:04 Žena JJaanca [67] Re: Krkovička
Jak měkčíš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:12 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Krkovička
Tak s romantickým prostředím jste mě teda dostal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:46 Muž Krkovička [0] Re: Tereza
já zatím měl dva páry a vždycky si k sobě našli cestu. Když vytvoříš romantický prostředí tak si k sobě cestu najdou. já musím změkčit vodu, častěji měním vodu, krmím třikrát denně mraženkama a když je třeba trochu zahejbu teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 12:41 Muž Yirka [9126] – Re: Tereza
Představuješ si ty odpovědi značně naivně.
Ale pokud chceš ten svůj původní dotaz kvantifikovat, je to přece úplně jednoduché. Ty šance že se spáří s 1 ze dvou samiček je 50% a když bude mít na výběr 3 tak to bude 33,3%. ;-)
Ale ve skutečnosti se nemusí spářit se žádnou. Záleží to na něm a na těch nezodpovězených podmínkách v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 12:30 Žena JJaanca [67] – Re: Deathbull
Fajn že jsi z Prahy, co děláš s vodou? Nevím teda jestli máš vodu ze stejného zdroje. Já jsem Jižní město - asi Želivka? Jikry mám často, filtruju přes rašelinu, leju Torben, kapu Acriflavin a nikdy se nic nevykulí.
Jo... jikry se potáhnou nějakým povlakem (asi nějaký slizem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 12:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Tereza
Chovám a teď už i množím jak ramky, tak vysokoploutvé. Určitě to nejsou striktně párové ryby, je hodně nepravděpodobné že by si samec nevybral ze tří samic.

U mě samec bere to, co k němu vypustím do jednoho týdne. Jen je důležité mít samičky v koncici, dobře krmené a připravené na tření. Klidně se postará o všechny když na to přijde.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 12:01 Žena JJaanca [67] – Re: Tereza
Mě se spárovali už hodněkrát - na detaily se neptej, taky mě štve jak se tu lidi vykecávaj. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:52 Žena Muffy [55] – Re: Tereza
Já jsem si koupila nejdřív pár neon-blue a potom pár závojový. Žádnou šanci na výběr partnera tedy neměli a drží se každý "svého" a několikrát se ve vytíračce i vytřeli. Ale pokaždé mi to zplesnivělo, něco dělám špatně a nevím co.
Takže pokud tvůj sameček má na výběr, tak si určitě nějakou vybere :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:33 Tereza – Re: NASREDDIN
Samozřejmě překlep, cichlidky. A bavíme se o ramirézkách. Skaláry jsou přece jen něco "trošku" jiného ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.03.2011 11:02 Tereza – Re: NASREDDIN
Prosim vás, přečtěte si můj původní dotaz. Zněl: Jaká je šance, že se sameček spáruje aspoň s jednou ze dvou, resp. tří samic? Na nic jiného jsem se neptala a nevím, proč bych tu vypisovala všechny údaje o nádrži a otravovala tím ostatní čtenáře fóra, které to vůbec nezajímá. Sama tohle nemám ráda - někdo položí dotaz a okamžitě se objeví tucet dotazů jako "a kolik máš rostlin, a kolik tam máš ryb, a kolik ..." Ryby mají podmínky výborné, kdyby byl problém v tom, vyřeším ho sama. Takže může mi po téhle zbytečné diskuzi někdo říci, jak snadné/složité a pravděpodobné/nepravděpodobné je spárování dospělých jedinců ramirézek, kteří nebyli chováni od malička spolu? Děkuji za věcné komentáře, pokud možno od někoho, kdo tyto cichlidky choval. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 10:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
No a muze nekdo zapomenout na ryby, ktere dokaze odchovat i desetilety kluk? Plus minus tak nejak mi tehdy muselo byt, kdyz jsme je s tatou poridili. A vidis, odchovaly se sice samy, ale odbornik jsem uz tehdy nutne byt musel, pac jsem je odchoval pouhym pohledem :) .

Kdyz jsme v tematu o ramirezkach, vsem zacatecnikum doporucuji si prohlednout take thomasky. Ony totiz nejen ze vic vydrzi, ale take jdou snadneji odchovat. Takze zatimco ramirezky Vam zdanlive bez priciny kdykoli odejdou, thomasky se zdanlive bez priciny rozmnozi. Krasne ryby ramirezky jsou, ale to thomasky taky.

Odbornik se holt pozna podle toho, ze si umi vybrat ryby ;-) . (Dodatek: A proto ted mam ja blbec tak narocne potvory, ktere se stale jeste ucim a i akvarko bych potreboval vetsi...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 09:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tereza a romant
Tak si tak prohlizim fotky co tady tak kdo ma, rozplyvam se blahem pri prohlizeni 65ti fotek romantovych nadhernych Skalar, divam se jak tam maji jikry, srdce akvaristy jasa nad tou zeleni kolem nich, a najednou se dozvidam, ze romant nema v prezentaci cichlidy. Ale nic si z toho Romane nedelej, ja sice cichlidy choval a odchovaval, ale dnes jsem presel z cichlid na Tercovce smich .

Nicmene to odmitnuti bylo ve vsi slusnosti a i s dikem, takze si konecne Romane kup nejake cichlidy, nebo aspon nerad do doby, nez ostrihas Skalaram ploutve tak, aby vypadaly aspon jako Akary :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 05:36 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Tereza
Jakmile ramireza změní barvu je hotovo.Modrá ztmavne, zlatá zbělá, obyč vybledne a výsledek je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2011 05:11 Muž NASREDDIN [1383]
Tereza napsala Ty si cichlidy někdy odchovával? Protože v prezentaci je nemáš
romant cichlidy v prezentaci má, stačí se podívat ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 05:03 Muž NASREDDIN [1383]
Tereza napsala: Dost a málo. Nemá cenu, abych popisovala do diskuze celou nádrž ...

Pro někoho je dost i 50litrů.
Když vám tu někdo má poradit, tak potřebuje co nejvíce informací.
Nevíme jakou máte teplotu vody, zda máte akvárko zarostlé, jak a čím svítíte. I odborník by zatím musel věštit z koule.
Mimochodem, cichlidy občas odchovávám , cichlidky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   09.03.2011 23:02 Tereza – Re: romant
Dost a málo. Nemá cenu, abych popisovala do diskuze celou nádrž a prezentaci si dělat nechci. Ty si cichlidy někdy odchovával? Protože v prezentaci je nemáš a já bych radši radu od odborníky. Ale díky za snahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:32 R Muž romant [27987] – Re: Tereza
Jak je to akvárko velký? Kolik je tam těch teter královskejch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:27 Tereza – Re: romant
Jenže sameček je parádní a hodnoty vody mám v pořádku (NO2 neměř., NO3 0,15, pH 6,8). Ostatní ryby jsou neonky a tetry královské a žádná z nich ji neprohání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:24 R Muž romant [27987] – Re: Tereza
To, že je ta samička tak vybledlá, znamená, že není v optimální pohodě. Buď je stresovaná z prostředí, nebo jí nesedí parametry vody v akva. Preventivně bych vyměnil 30% vody a uvidíš jestli se zpelší. To že jí neprohání ten Tvůj ramirézák, neznamená, že jí třeba neprohání nějaký jiný obyvatel akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:11 Tereza – Re: romant
Už měl měsíc :) A samička, která byla v obchodě tak krásná, je vybledlá jak vymáchaná v Savu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:04 R Muž romant [27987] – Re: Tereza
Tak hlavně mu dej čas a nechtěj po něm nějaký výkony hned druhej den. :) Ale vážně, přikoupit ještě jednu samičku je dobrej nápad, ale opravdu to chce čas, když bude mít výběr tak se jistě projeví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 22:01 Tereza
Jaká je šance, že se dospělý sameček spáruje s novou samičkou? Jednu jsem mu koupila, první den ji málem uhnal, ale teď už nejeví zájem. napadlo mě koupit další dvě, že ze tří bab už si vybrat musí, ale prý je šance malá. Jakou máte zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 08:33 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
Ano, to je možný, ale je taky klidně možný, že ta samička pouze brání prázdný místo, kde ty mladý byly. Ale jak píšeš, čas odpoví, jak to vlastně je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 08:30 Muž Krkovička [0] – Re: romant
Tak převážně samička přeci jen tráví relativně hodně času pod jedním kořenem a až když přijdu do místnosti tak tam odsud vystřelí. Tak zkusím počkat pár dní jestli tam přeci jenom něco nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:15 R Muž romant [27987] – Re: Krkovička
Jak jsem Ti psal, měň jim častěji vodu a uvidíš. Můžeš klidně i zahejbat s teplotou(2dny snížit a pak zase zvýšit). Potěr začneš krmit až ho uvidíš. Cca dva dny po nakladení jiker by se měli vykulit a pak tak za dalších 5 dní se začnou více rozplavávat, tak je začneš přikrmovat. Když nebudeš mít artemii, tak klidně mezi prsty rozmělněnýma a nadrobenýma vločkama. Ještě před tím jim tam můžeš dát vařenej žloutek, ale bacha ať to moc nekazí vodu. Špetku toho žloutku taky rozmělnit mezi prstama. A stále měnit vodu, klidně každý den 20-30% objemu akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 21:08 Muž Krkovička [0] – Re: romant
no jasně že to zkusím, jen bych potřeboval poradit jestli něco udělat jinak :) Respetive mám trochu chaos s tím kdy začít krmit potěr.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=351