Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 21:56 christ
Po vytreni paru ramirezky electric blue samice porad chrani vajicka a samce odhani, nevim jestli je oplodnil, nebyl jsem u toho ale nasel vajicka a samici jak hlida. Samice je starsi a jak se zda zkusena,samec mladsi a mensi. Nevite, proc nenecha samce u vajicek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Zab01
Ony se hledaji celkem snadno, docela drzi hejnicko a uz jsou v akvarku videt i z metrove vzdalenosti :-) .

Samozrejme sezerou jen desne malou cast toho co se jim da, takze je vyhoda, ze tolik vody se slusnym filtrem a rostlinami si s tim nejak poradi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 14:07 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
Popravdě se divím, že je v tak velkém akváriu vůbec najdete :-D natož aby oni tam našli nějaké to krmení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 10:16 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Poter se krmi sam...
Sebral jsem Ramkam jikry, nikdy z toho nic nebylo, a tak jsem to chtel zkusit. Nemel jsem moc kam, takze jsem je dal i s korenem do 14 dni zalozeneho 200l akvarka. Parametry vody nebyly zdaleka idealni, voda je tvrdsi nez by mela byt, ale nakonec se i pres to vsechno podarilo napocitat asi 18 mladych (ted uz asi tak 14 dni plavou, tak uz to aspon zhruba jde pocitat, ale i tak ja pocital 13, pritelkyne nasla 18).

Bal jsem se, cim to ukrmim, zkousel jsem vajecny zloutek, tekute krmivo pro poter... a pak se ukazalo, co ten poter vlastne nejvic zere. V akvariu se objevily male bile nitky, nejspis Spirostomum ambiguum (rekl bych, ze jejich vyskyt je u nove zalozeneho akvarka celkem klasika) a obcas vidim, jak jeste stale droboucka Ramka tohle bere ze skla. Skoro bych rekl, ze to vylozene vyhledavaji. Vetsich kousku si nevsimaji, ale jak je to akorat, hura na to. Takze ted po vecerech pozoruju male hejnicko, jak smejdi kolem skla a hledaji se bile nitky :) . Tak si rikam, nebyt to v tom akvarku, jestli by stale jeste pri tom umelem krmeni ten poter existoval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
Poridil jsem si par Ramirezek 2.2.2013, mezi tim mi odesel samec a musel jsem poridit noveho a k nemu dalsi 2 samice, je velky a obcas agresivni. Ale jinak je to pravidelne co zhruba 11 dni vyter s jednou samici :-) . Dve dalsi samice jsou jeste male, ted se jedna z nich trela prvne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
V jakém rozmezí? Každy týden? To asi ne, ale zajímalo by me to. A celoročně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Asi bych jim to ale musel vcas sebrat. Uz jsem videl i vykuleny poter, ale pak vzdycky zahadne zmizel. Jednou jsem videl samici, jak ze skviry mezi koreny vylovila dve mlade, jeste nerozplavane, vyplivla je na koren, a samec je okamzite sezral. Takze co se deje vlastne ani zahada neni. Nechavam to zatim byt, ale casem jim to asi seberu a zkusim to. Jikry kladou stale a pravidelne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 14:51 -
Rozmnožiť ramirezky nie je problém.
Úplne v pohode i takto
306 ppm
7.2 pH ako u mňa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak potvrzuji, oboje jikry byly oplozeny, a pritom se zdalo, ze o druhou samici samec nema zadny zajem. Oplozene proto, ze belalo z jiker jen sem tam neco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 13:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PALVI
Koupil jsem v Hornbachu na Cernaku tohle: www.hikari.info/… (no Ty to asi koupis jinde, tak aspon pro Prazaky). Jak to funguje ale zatim nevim, me Ramirezky to vzdycky stihnou zlikvidovat jeste pred rozplavanim a momentalne nejsem v situaci, ze bych mel cas se tomu venovat, jak si to zaslouzi. Tak to nechavam svemu osudu a tohle jsem si koupil jen pro strycka prihodu, kdyby nahodou nejak samo... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 11:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PALVI
Množí, ale celkem nikdo to nedělá. Radši jednou za tři dny založím novou kulturu. Nejvýživnější jsou stejně ty čerstve vylíhnuté artemky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:54 PALVI Re: MichoCZ
A da sa to potom nejako udrzovat? Mnozia sa tie artemky?
Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:54 Muž MAR [7] Re: PALVI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:52 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PALVI
Buď líhneš se vzduchováním v PET láhvi. Na internetu je návodů milion jak to udělat a nebo bez vzduchování jako já doma. Do dózy s dnem tak 15x20cm dám 3-4cm vody, zasypu třema lžičkama soli (ideálně bez jódu a fluoru), pár zrnek sody (zlepšuje to líhnivost) a půl lžičky vajíček. Při pokojové teplotě jsem pozoroval už za 16-18 hodin první naupulie. Dá se potom zcedit buď přes speciální sítka nebo přes jakési kapesníky. Já používám to sítko, takže jiné zkušenosti nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:47 PALVI Re: MichoCZ
A ta artemka potrebuje ake podmienky aby sa vyliahla?
A este ma napadlo, nedalo by sa krmit klasickymi vlockami rozdrvenymi uplne na prach?


Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PALVI
Dělal jsem to jedno. Uvařil jsem vejce a žloutek rozmačkal s troškou vody a tu potom vstřikoval stříkačkou do akva. Víc už to nikdy dělat nebudu. Mám zavedenou nádobu s trepkou a dvě misky miker a rozkrmuju radši tím. Artemka se prodávají "vajíčka". Koupit se to dá poměrně běžně. Rozdíl je jen v líhnivosti, ale pokud koupíš to malé 20g balení za cenu kolem sta korun, tak tě to tak trápit nemusí. Opravdu se radši zaměř na vybavenost kvalitním krmením a nepokoušej se o vejce nebo si uděláš víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:41 PALVI Re: MichoCZ
A ta artemca sa da bezne kupit vajicka?

A este sa chcem opytat, ze ako sa to vlastne robi s tym vajcom?
Uvarim zltok a ten rozdrvim, ci ako?
Dikes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 10:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PALVI
Mělo by to být lepší než vejce. Sera micron je opravdu prach, vodu nekalí a je dobré. Když už v té akvaristice budeš tak popřemýšlej o artemce. Nechají se koupit i malé balení od 20-150kč podle provedení za hotový mix nebo jen vajíčka. Já jsem navíc první odchov dánií zkoušel krmit mezi prsty rozmačkanou zmrzlou moinou a cyklopem. Ztráty byly, ale dalo se to. Živé je živé no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2013 10:17 PALVI – krmivo
Takže doporučujete kúpiť v akvaristike ako krmivo Sera micron?
Dik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:46 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Duální výtěr cichlid je celkem běžný pokud k tomu má samec příležitost. Pokud je sám, má to jednoduché. Hodně druhů cichlid jsem třel podobným způsobem, aniž bych chtěl. Dominantní samec si to prostě střihne na trojku a je. Nevím jak ramky. Ale umí to akary i kančíci...A dokonce obě holky dovede ochránit před ostatními a mladé odvodí obě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 18:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Designer
I tohle je příroda ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 18:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
To bych jeste bral, ale ze se samice stara o jikry jine samice, vlastne ji vyzene od jiker a stara se sama? Jo, v prirode se stava, ze se stara treba teta, nebo cela tlupa zvirat, ale tady mne to prekvapilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2013 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Duální výtěr cichlid je celkem běžný pokud k tomu má samec příležitost. Pokud je sám, má to jednoduché. Hodně druhů cichlid jsem třel podobným způsobem, aniž bych chtěl. Dominantní samec si to prostě střihne na trojku a je. Nevím jak ramky. Ale umí to akary i kančíci...A dokonce obě holky dovede ochránit před ostatními a mladé odvodí obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 12:43 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Zajimavost
Vytrely se mi dve samice Ramirezek zaroven (v akvarku je jen jeden samec), ale co je zajimave, samici samec vcera vecer odehnal, ta odehnala tu druhou vytrenou, a ted se stara o jeji (nejspis neoplozene) jikry a obcas se vraci i ke svym, tedy kdyz ji to samec dovoli. Mozna to nekdo uz pozoroval, ale mne to prijde jako zajimavost, tohle jsem jeste nevidel.

V deniku me nadrze jsem to trosku popsal, ale v podstate jde jen o stejne info, jako jsem ted napsal sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2013 10:41 Muž MAR [7] Re: PALVI
S vejcem to pravděpodobně půjde, ale hodně rychle se ve vodě kazí a pravděpodbně se ti povede odchovat jen minimum plůdku, jestli vůbec. Na sušeném vejci jsem kdysi dávno odchoval čichavce modré. Plůdek ramirezek se mi dařil odchovávat na drobných naupliích žábronožky solné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:32 PALVI Re: MichoCZ
Asi nie...
A s tým vajcom by to myslíte s že nešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2013 10:07 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: PALVI
Mě to bylo hned jasné. Jsem z Hodonína a slovenštinu tu slyším každou chvíli. No radši si kup nějaký sera micron nebo tak něco. Případně cichlidky rády masitou živou potravu. Nemáš k dispozici artemku, mikry, trepku nebo tak něco drobného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 09:37 PALVI Re: LiborSprysl
:) Tak som sa pomýlil v slovách...
No proste je tam napísané, že sa poter môže kŕmiť jemným práškovým bielkom. (to či sa pomrví, alebo podrtí je podľa mňa úplne jedno smich )



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichoCZ
Pravda je, že slovenské názvy výrobků už nestuduji...zmátlo mne to drvení a mrvení...je-li to tak jasné, je to asi překlep. Nevím jak na slovenské klávesnici, ale d a m je od sebe dost daleko.... :-P
Přesto si myslím, že pro člověka, který neumí pracovat se sraženým vajíčkem, je opravdu lepší raději koupit krmení pro potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 00:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: LiborSprysl
Nevím co je na tom nejasné? Nekupoval jsi nikdy kmín? Je na něm napsané slovensky Rasca drvená nebo česky kmín drcený. Jinak pán je kousek od Blavy podle mapy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: PALVI
PALVI napsal:

Mám doma takú starú akvaristickú knihu, kde sa píše, že vyliahnuté rybky sa môžu kŕmiť podrveným bielkom.
Ako sa to bielko pripraví? Len sa vysuší a pomrví, či ako?
Veľká vďaka.


podrveným... pomrví?
Jsa docela stár, zakládal jsem si, že slovenštině celkem obstojně rozumím...pán je Východniar? těm moc nerozumím... :-P
Nebylo by lepší koupit krmení pro čerstvý potěr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:29 PALVI – Ikry na kameni
Zdravím,
zhruba pred 2 týždňami som si zakúpil párik ramireziek. Včera večer pozerám, a vidím na kameni drobučké ikry a nad nimi samec ako ich stráži. (prísavník šiel okolo a chudák dostal na bendžo :) ) No ale akonáhle ho samec odplašil, sám začal ikry pojedať.
Tak som ich aj so skalkou dal do pôrodničky a tú som nechal v akváriu.

Mám doma takú starú akvaristickú knihu, kde sa píše, že vyliahnuté rybky sa môžu kŕmiť podrveným bielkom.
Ako sa to bielko pripraví? Len sa vysuší a pomrví, či ako?
Veľká vďaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:25 Žena Verimmi [173] Re: Deathbull
ok, vrhli se na to jak diví(na first bites), mají očička- kulatou hlavičku a malý ocásek, předpokládám, že se rozplavaly dneska, včera tam byl písek s ocáskem (žl.váček) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.03.2013 21:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Verimmi
To bych nedělal bude z toho kejda...ale i samotný first bites by měly na první dny stačit..pak by to ale chtělo nalíhnout tu artemku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:12 Žena Verimmi [173] Re: Deathbull
a kdybych do toho first bites rozpustila ještě nějakou granuli s obsahem masa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
First bites jsou pokud není artémka ok..lépe smíchat se sušeným vířníkem a odskořápkovanou artémkou z pixly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:02 Žena Verimmi [173] Re: romant
mám nějaké to prachové krmení first bites, je to úplný prach, rozmíchala jsme to v trošce vody a stříkačkou jim to stříkla před "nos" někteří bobani vypadali, že po tom jdou.
Jo a mlhu jsme pochopila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Romy
Vezmou mikry nebo se musí sáhnout až k tak drobnému jako je trepka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: Verimmi
Tou mlhou má jistě kolega na mysli mlhu z vařenýho vaječnýho žloutku. Prostě trošku žloutku mezi prstama rozmělněný. Dost to kazí vodu, ale je to lepší než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:58 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Verimmi
Jakoukoliv prachovou potravou,nebo postaru mlhou,tak jsem je rozkrmoval já,holt stará škola... ;-) Je důležité vypozorovat,co jim jede nelíp,až povyrostou,je to jednodušší.Patentky nikdy tak nerozmasakruješ,aby je ramky vzaly,jen to bude kalit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:18 Žena Verimmi [173] – ramirezky
Ahooj všichni odborníci :) moooc vás prosím o radu čím nakrmit potěr ramirezek, četla jsem zde jak je potřeba speciální vodu atd. ale i tak jsme pár jiker zachránila a hodila do 21l nádrže s holým dnem.... a ejhle ono se to rozplavalo... tak pokud mi poradíte,co jim dát budu ráda.
Zatím jsem jim tam dneska na kaši namíchala trochu prachového krmení pro potěr a stříkačkou to vypustila před ně a některé si ďobli. Artemii nemám, jen mražené patentky, mám je třeba rozmasakrovat na pidimidi kousíčky a zkusit jim to tam dát?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 16:51 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Ano, je to normální zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 14:37 Muž Kryštof [314] - Amerika
Chtěl bych se zeptat jestli je normální že ramky mají uplně rudé oči, jinak jsou krásně vybarvené a žádné neobvyklé chování jsem nezpozoroval

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2013 18:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: prasan
Jo toto jsem potřeboval slyšet, někteří mi říkali že to bude hned jiní že nemám šanci ale tohle jsem chtěl slyšet, pripadlo mi divné když všeci říkaju at si to najdu na netu a tak. Tak jsem začínající a zkušenosti nenaberu jen tak z ničeho nic. Zkušenosti lze získat jen chybami, třeba dnes jsem si koupil pár pestřenců a dostali šok, udělal jsem vše co mi zatím u jiných rybek stačilo, dal jsem do vody sáček na pul hodky, pak jsem dolel vodu z aq do sačku a dalsi pulhodky nechal a když jsem je tam vylel tak hned plavali hore brichem, ted vím že musím oddělat CO2 den před tím a rybkam dát do sáčku vzduchovací kamenek a do aq navíc taky. Jeste nejsou nejlepší ale už je to lepši. Ramky nechovám pro peníze ale pro potěsení a chtěl bych jim dopřat rozmnožení vždit i ostatní to maj rádi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   25.02.2013 16:55 - Re: Kryštof
Ramirezky sa predávajú od dôb,keď som ja mal 10 rokov ak nie dávnejšie.Tu na nete,v knihách je toľko informácií.Nie že by som nechcel poradiť,ale o rybke ktorá je už skoro notoricky známa sa mi jednoducho nechce už po 100x opakovať dokola to isté.Ak im venuješ aspoň základ toho čo potrebujú,radi sa ti odvdačia potomstvom.
Netuším prečo je teraz skoro trendom u mladeže kúpiť rybky a s vidinou rýchleho zisku sa snažia hneď všetko odchovávať.Akákoľvek rada,hoc aj dobrá k odchovu je ti na nič ak akvárko nebude fungovať tak ako má.Perfektne zabehnuté akva,riadna starostlivosť a v neposlednom rade pozorovanie rybičiek je kĺúčom k úspechu.Na odchov Ramireziek nie je potreba žiadnu čarovnú vodičku,ba dokonca ani šištice netreba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kryštof
i když zařídíš akvárko "ideálně" nemusí to fungovat, čím víc toho nastuduješ tím líp, a pak už jenom zkoušet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 04:56 - Re: Kryštof
To by som sa opakoval.Je tu toho o ramirezkách kopec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:06 Muž Kryštof [314] - Amerika
a jak bych ho měl zařídit, stačí kokosák kamen a nejaky kořen, bublifuk a topení na 26, a voda deštová plus olšové šišky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:04 - Re: Kryštof
Ano,dokážu sa vytrieť aj v takomto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:03 Muž Kryštof [314] - Amerika
Stačilo by jim aq 40x30x25? aby se vytřeli?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 18266x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova-rozmnozovani-odchov?od=151