Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:17 ninka10 Re: hinterfisch
Fotka k příspěvku asi neónky červení nebo skaláre ale neónek si musíte koupit víc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 07:02 R Muž romant [27987] Re: Honza
Doporučuji se držet tohoto vlákna a sraz akvaristů v Liberci navštívit a řekl bych, že bude po problémech, nebo budou řešitelný. ;-) rybicky.net/forum/8216
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 02:05 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Honza
Tak tohle se jen tak nevidi. Zacatecnik/neznalec prijde k akvarku a jde se zeptat jak to zaridit, aby to fungovalo, PREDTIM nez to cele zprasi! To si zada obrovskou pochvalu. Skoda ze do Liberce je pro me daleko, ale urcite se nekdo najde kdo pomuze, a pri te velikosti to bude jedou skvele akvarko.
Mozna by stalo za to zalozit si tady profil. Uz jenom proto, aby ostatni mohli videt ten vyvoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.05.2013 22:49 Honza – začátečník přišel k akvárku
Zdravím, rád bych touto cestou poprosil nějakého zkušeného akvaristu jestli by mi neporadil s akvárkem, které jsem koupil i s barem v centru Liberce. Jedná se o velké 70x70x70 cm akvárko ve kterém je aktuálně bílý hrubší kamínek, asi 12 ks podle všeho dravců a asi 10 ks nějakých sumečků (omlouvám se za tyto výrazy, ale na rybičky jsem ZATÍM lama :) ). Ideální by byla osobní návštěva přímo v baru, kde si sedneme (káva zdarma) a probereme co by tam bylo vhodné za rostliny, další ryby a dekorace, aby to vypadalo hezky. Následně menší školení jak se o akvárko starat v budoucnu, aby na mě nepřišel nějaký ochránce přírody. Kontaktovat mě můžete na mailto:joger@centrum.cz a už se domluvíme. PS: nechci to zadarmo ;-) Díky Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.04.2013 08:31 RAP Re: Ičin
Jak správně podotýká Libor, např. u Herosů, Mesonaut i skalár(F0 až F2-3) se projevují návyky z přírody, sežrat ztravitelné. Zejména pokud necháme péči o mladé na rodičích.
A tady začíná problém s agresivním chováním. Neznalí má pocit, že ryby mají hlad a ve snaze zachránit rostliny, začne překrmovat. Ryby ztuční, nejdou do tření a energii si vybíjejí ve vzájemných rvačkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 08:25 RAP Re: LiborSprysl
Jistě, ale proto se k cichlidám nedoporučují jemnolisté rostliny. Škubání rostlin není doménou jen cichlid......
Již několikrát jsem tu psal, že pár panamensek si vždy pro potěr hloubil jámu u Echinodoru. Když vyplaval, začal hloubit jinde. Tak jsem ho z jedné strany zatížil velkým kamenem a byl klid. Pár obnažil kořeny, aby do nich schoval vykulený potěr. Po odchovu jsem kořínky zase přihrnul a byl klid do dalšího tření. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 05:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: No tak na tom se shodnem. Ale to asi všechny cichlidy. Ale neokusuje je záměrně jako součást jídelníčku a nebagruje, aby je vyryl

No to se tedy neshodneme...naopak je jen málo druhů cichlid, které si rostlinu neuškubnou záměrně jako součást jídelníčku...běžně to dělají i vámi zmíněné skaláry ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:25 RAP Re: Ičin
No, právě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:24 Muž jmalyska [167]
No ono je docela možné i 180/150 x 70-80 x 50-60 šířky
Když tak koukám na videa na YT... je to krása....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Vodní sloupec 50-70% výšky skla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:10 RAP Re: jmalyska
jmalyska napsal: výška 60 šířka 50. Možná jen 50x50, uvidím podle dispozic.
Tak při téhle předpokládané výšce hladiny, bych se nebál ani toho rostlinného akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 21:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
No tak na tom se shodnem. Ale to asi všechny cichlidy. Ale neokusuje je záměrně jako součást jídelníčku a nebagruje, aby je vyryl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:58 Muž jmalyska [167] Re: RAP
výška 60 šířka 50. Možná jen 50x50, uvidím podle dispozic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:57 RAP Re: Ičin
Ony kytky likvidují nechtěně, prostě jim překážejí ve výtěru a tak je chtějí odstrčit mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:50 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
No nevím jak u odchytů, ale běžné f-té generace festivů by se k rostlinám měli chovat docela slušně. Samozřejmě pořád je to cichlida, takže může mít různý naturel a taky když se mu tam ta kytka fakt nebude líbit, tak tam prostě nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:45 RAP Re: jmalyska
do akva 200x60x50
A který rozměr je výška?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2013 20:42 RAP Re: Ičin
Ičin napsal:..... najít něco většího co nebude likvidovat rostliny je horší. ješte tak mesonauti...
Mesonauty co nelikvidují rostliny, ty jsem dlouho neměl. Je fakt, že jsem měl importy egregiusů a tak F2-3 mirificusů. Před lety jsem měl pár festiv a ty si rostlin nevšímaly, to byla Xtá Fgenerace odchovaná v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 20:07 Muž jmalyska [167] – AQ
Vodní sloupec 50-70% výšky skla, více určitě ne a méně taky ne.. Původně jsme chtěl vyloženě akvárium s biotopem Amazonky, avšak líbí se mi i rostlinné akvárium a palundárium by bylo kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 19:00 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Tam bych si právě docela dovedl představit ty stříkačky :)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:53 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Jasně, proto jsem psal jenom o těch tetrách, neb předpokládám vody jenom polovic, ale to se bude muset tazatel vyjevit, jak to myslí on. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono půjde hrozně moc o to, co si představuje pod "paludáriem". Jestli to bude plných 500 litrů s výškou sloupce 50cm(tady klidně skaláři nebo to nejno teter) nebo to je velikost akvária a vody tam bude půlka a půlku ze šířky zabere nějaký "břeh/převis" (tady zas parta pancíků a nad ně ty stříkavky např)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: jmalyska
Hejno 100 kousků teter červenohlavejch a na dno třeba nějakou slušnou partu pancéřníčků, nebo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 13:42 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
do paludárka tak nějaké tetry (neonky, krvavé, císařské plus na ozvláštnění třeba stříkavé),pancíky a třeba i cichlidky. najít něco většího co nebude likvidovat rostliny je horší. ješte tak mesonauti, příp skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:14 Muž jmalyska [167] – Ryby do 500 litrů Amazónky
Přátelé, co by jste doporučili jako vhodný výběr ryb do akva 200x60x50? Budu se snažit o palundárium Amazónského biotopu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:34 Muž acik [416]
a teď si vybrat co??? me se libi názor romana,hejno neonek vypada naprosto paradne... ja kdybych nechtel terčovce,tak ty neonky beru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 08:37 Muž Yirka [9123] Re: hory
Kolegy doplním, že do nádrže takových rozměrů bych umístil hejno skalár, coby dominantní rybky nádrže. Vypustil bych ještě čichavce a hejno pand zvýšil klidně na 15ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.04.2013 18:57 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Mi nepřijde ideální kombinovat živé ryby jako sou gavůnci nebo p. čtyřpruhé s čichavci. Bývají pak děsně plaší. Taky bych vyškrtl Ancitrusy, protože ti rádi žerou kvítka a nahradil je nějakými L sumci, třeba L204 nechávají kvítka na pokoji. A místo Pand bych dal Dianemy, jsou to čilí pěkní sumečci.Na řasy místo Parmiček černopruhých, které v dospělosti u mě žraly všechno kromě řas, jsou lepší loricarie (je jich více druhů).

rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa
rybicky.net/atlasryb/panak_sp_L204
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_rineloricaria_sp_red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 18:09 hory Re: romant
Tak ty tetry krvavé a parmičky černopruhé vyruším a posílím teda ty neonky a dánia. Ještě bych chtěl poradit s těmi pancéřníčky a ancitrusy na dně. Nevím jaký počet pořídit, aby jich tam nebylo potom moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 17:19 R Muž romant [27987] Re: hory
Nedával bych tolik hejnovejch ryb a zvláště pak u teter krvavejch a parmiček čtyřpruhejch měl na paměti, že je třeba jich mít event. velkou partu, aby se nenudily a neměly zájem pokukovat po ostatních obyvatelích a ty svým aktivním způsobem života otravovat a někdy i okusovat. Úměrně tomu bych posiloval ostatní hejnovky. Dovedu si to akvo představit třeba i jenom s hejnem 70 neonek, jako dominantou, možností je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 16:59 hory – ryby
Dobrý den, zakládám právě akvárium 450l a rozměry 150x60x50. Udělal jsem si už seznam ryb, které bych v akváriu chtěl a potřeboval bych ho zhodnotit od zkušenějších. Jestli něco vynechat nebo někde přidat.
Tetra neonová 20 ks
Danio pruhované 15ks
Gavůnek Boesemanův 8ks
Mřenka nádherná 4ks
Čichavec modrý 1 pár
Ancistrus 3ks
Pancéřníček panda 10ks
Tetra krvavá 10ks
Parmička černopruhá 4ks
Parmička čtyřpruhá 8ks
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:20 Muž acik [416] Re: grunda
popřemýšlím... :)
grunda napsal: přesně tak a hlavně nemáš nic v akva, nemusíš ho vypínat při čištění. Jsem s ním max. spokojen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 18:02 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přesně tak a hlavně nemáš nic v akva, nemusíš ho vypínat při čištění. Jsem s ním max. spokojen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:53 Muž acik [416] Re: grunda
cestou z Brna jsem taky nad tím přemýslel a i tak se stále přikláním k 2080 nebo k 2180... no a když bych zvolil nakonec 2080,tak stejnak budu musel koupit topítka a dostanu se stejnak na podobnou cenu jako 2180
grunda napsal: 2075 je pro terče málo, měl jsem 2076 v třístovce a bylo to tak tak. Raději bych koupil 2180, je tam rozdíl 3000 - bral jsem ho v zoohit.cz - naprostá spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:50 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: acik
2075 je pro terče málo, měl jsem 2076 v třístovce a bylo to tak tak. Raději bych koupil 2180, je tam rozdíl 3000 - bral jsem ho v zoohit.cz - naprostá spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:45 Muž acik [416] Re: grunda
manželka mě zabije :) no byl jsem dnes ve sklorexu a ptal jsem se na filtry,čistý objem bude cca 380L,prý by to bylo moc přemrštěné s 2080,doporučil mi 2075 - tak nevím...
grunda napsal: já jsem to pořešil topítkem ve filtru - Eheim 2180, nejsem si jist, ale chtěl jsi myslím kupovat 2080, něco málo přidej a máš klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já jsem to pořešil topítkem ve filtru - Eheim 2180, nejsem si jist, ale chtěl jsi myslím kupovat 2080, něco málo přidej a máš klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:40 Muž acik [416]
Ahoj,tak jsem tu zas,dal jsem na vaše rady a vybral jsem tedy akvárium 450L a už leží na místě :) měl bych teď jeden dotaz a to ohledně topítek,akvarium je dlouhé 150 cm a mám strach,že když tam bude jedno topítko,tak,že nevyhřeje celé akvárium,přemýšlel jsem,že bych dal dvě topítka na každou stranu.... jak to nejlépe provést? Vodu budu potřebovat držet na cca 30stupnu budou tam terčovci.

díky moc za cenné rady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 07:44 Muž Danny [0] - Amerika
Romco pridaj konecne to akva sem.Neboj zvladnes to.hlavne nech sa to dlhsiu dobu ustali.dnes ho tu chcem vidiet aby vsetci cumeli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:43 Roman
Vodu davam zo sprchy to je pravda. Aby som si to teda cele ujasnil a uzavrel nech uz ta neotravujem s banalitami prve dva dni to bolo v pohode ale akonahle nedoslo behom tych dni k vymene vody stupla rapidne az neznesitelne hladina N latok a z toho taka agresia - pretoze prve dva dni nebola a zrazu len tak z nicoho rybam na treti den neprepne... Z coho ak dobre chapem ked to teraz vsetko dam dokopy castou vymenou vody a do buducna budem ryby pridavat postupne a nie naraz tak to bude v pohode... a kludne si tam tie rajovce dat mozem pretoze 6 ks na 450 litrov neni ziadna katastrofa aj ked tam budu male ryby... mozno ich akurat odozenu ale nebudu im vylupovat oci a bezdovodne tahat ine ryby po akvariu. Snazil som sa to nakombinovat na azijsky styl no usli mi uplne zakladne veci ach jo... naozaj dakujem, a budem sa riadit ze vseliek a udrzanie dobreho zdravia je fakt pravidelna vymena :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:14 R Muž romant [27987] Re: Roman
Jenom aby jsi rozuměl tomu co se vlastně v tom Tvým akváriu stalo. Tím jak jsi si myslel že to akvo je už zaběhnutý a přidal jsi tam najednou takovou nálož ryb, tak došlo ke krátkodobýmu zvýšení N látek a to jsou ty příčiny problémů jenž te stíhají, ta agresivita a plísně, to je už jenom následek toho jednání. Akvárium, není-li při tom zabíháhí postupně zvykáno na přítomnost živočichů, tak se dostaví přesně ta reakce, jako u Tebe, někdy se tomu taky říká syndrom čerstvýho akvária. Tu měněnou vodu natoč třeba přes sprchu, čímž si minimalizuješ riziko nějakýho možnýho problému s chlórem a když bude teplotně sladěná, tak není důvod proč jí nedat do akva tak jak je, dalších dodatečných úprav netřeba, ale máš pravdu že ten aquasafe ničemu neublíží, takže až ho spotřebuješ, tak už novej kupovat nemusíš.
Edit: Kdyby před tím přidáním a i po něm došlo k výměnám vody, několik dní po sobě, tak by jsi ten problém s N látkama eliminoval a k tomuto stavu by s největší pravděpodobností nedošlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:04 Roman
Toto som sa chcel opytat... Ako menil som to kazdy tyzden 2x zo zaciatku koli riase to poslo uplne vdaka prave vymenam ale ci davas za kazdou vymenou aquasafe. Ci nieco podobne, je to sice chemia ale povedal by som ze toto im asi uskodit nemoze nie? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:02 R Muž romant [27987] Re: Roman
A přitom je o tak jednoduchý, když stačí jenom měnit vodu a nic jinýho nedělat, žádný jiný léky už nejsou třeba, fakt to funguje, zkus a uvidíš. Měnit, měnit, měnit vodu, vždycky když je nějakej problém, to je velmi účinná zbraň proti různým chybám. Takže ne neměnit, ale měnit, měnit a zase měnit a s tím vystačíš na hodně dlouho svýho akvaristickýho života. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 22:56 Roman
dik za tie linky mam sa stale co ucit. To co napisal icin ma ale asi tiez velky kus pravdy ...bolo tam 9 botii a par kreviet ale ano tych 100 ryb tam dat behom jedneho vecera asi som to tym posral. Dnes som kupil tu eshu vytiahol vsetko uhlie - vodu nemenim , pre istotu pridal hexamitu a kupil Voogle lebo optimu nemali. Dal tam vodu s rozpustenou solou. Ale ano mas pravdu musim dojst na "koren" problemu. Presne hodnoty merania na NO2 NO3 nemam no mam papieriky kde to tam je...Neviem do akej miery sa nato da spolahnut ale napisem sem aspon podla stupnice co mi vyslo... NO3 NO2 uplne biele co je viac menej 0(vodu som menil pravidelne), GH - tak 10-12 ,KH tak 8, PH cca 6,8 a chlor je v pohode. hodnoty CO2 tak isto meriam a kontrolujem aj ked to som momentalne odpojil. Akonahle som vlastne dal prec rajovce je tam klud a pohoda no a rozdobane ryby mi chytili plesen. Tak nejak by som to asi mohol uzatvorit. A jasne nechcem sa hrat na profika urcite nim niesom a mam sa stale co ucit no potreboval som dnes rychlo aspon nasmerovat. Myslim ze tomu teraz musim dat uz len cas. Moc krat dakujem
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 16:01 Icin
Me by docela zajimaly hodnoty NHx a NO2. Osobne je povazuju za zaklad problemu jak s agresivitou tak plisni. Pokud se akvarko zabihalo bez ryb a pak tam slo behem par dni 100 ryb,tak ani neni mozny to utahnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.03.2013 15:36 Muž Yirka [9123] Re: Roman
Nezlob se, ale mně to připadne, že ty věci řešíš bez hlubších kontextů, jen takříkajíc na blint. Na záběh bakterie, na vodu Aquasafe, na plíseň lék, solení..... Ty problémy však mají nějakou hlubší příčinu a souvislosti. Věřím ti, že zde čerpáš nějaké informace, ale, nechci se tě dotknout, já cítím, že schází základy. Pokud se mýlím, tak se omlouvám. Přesto doporučuji místo zde popsaných jednotlivých rad raději pročíst tyto osvědčené články:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:23 Roman
Diky moc ste moja zachrana... mam sa co ucit to je pravda hehe tak snad to zvladnem, dam vediet vraj ta esha zabera enormne rychlo :) dufam ze ju budu mat hned pri mne ... dam urcite vediet co a ako no snad nebudem musiet rano nieco lovit prec... :) este raz dakujem ;-) ked to vsetko dam dokopy necham to ustalit a mozno to raz zase skusim, s mojou oblubenou rybkou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:21 R Muž romant [27987] Re: Roman
Bezpečný množství soli je polévková lžíce soli na 50 litrů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:17 Roman
snad to zozeniem ale ano dakujem... hej to aktivne uhlie mala byt akoze prva pomoc ked som nevedel ktora bije ale asi to vytiahnem staci to co tam v tom filtri oni davaju len tej soli nebude vela? cital som 150-200g na 100 litrov... v mojom pripade...tam toho pojde fatk vela...rastlini mam valisnerie cryptocoryni, hygrophili, limnophili, eustralisi, ceratophilium, blixu a pod... strasne moc sa im dari a nerad by som ich... pototo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 12:11 R Muž romant [27987] Re: Roman
Když už budeš to něco na plíseň přidávat, tak jsi do osvědčený klasiky a tím je eSHa 2000, to je na pohodu, s tou malach. zelení opatrně, může to bejt kontraproduktivní opatření. Stran toho aktivního uhlí bych si o něm něco přečetl, protože jestli ze nechceš nějak intenzivně zbavovat třeba zbytků léčiva, tak je jeho používání zbytečný a ještě Ti to vytahuje z vody živiny pro kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:10 Žena Kač [131] Re: Roman
Nemáš zač a ať se to všechno podaří. Škoda těch rájovců, já mám podobný problém s tyranem č. zakrslým, ale rybky mi naštěstí nežere

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628?od=951