Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 21:57 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: Cosmogagy
Těším se na výsledek, Mám podobné plány, nicméně teď jsem z akva vyndal kořeny kvůly boji z řasou. Mám s Pindarkami jako hejnovku Sekernatky dlouhoploutvé Thoracocharax stellatus a funguje to fajn, jen barevně je to unylé. Malé druhy teter mi mizeli, ale za to mohly dvě Satanoperci =) Pindarky jsou klidné a to mám jeden pár a čtyři samce a jsou v pohodě. To i terčovci jsou rvavější. Skusím udělat lepší fota a uvidíš...myslím že na velikost nádrže, pokud bude zakrytá doporučuji sekernatky třeba mramorové Carnegiella strigata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2012 20:44 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Pomalu se připravuju na zrušení 250L akvárka (rozdávám rybky) a chystám 350tku. Akvo 130x45x60 (d*š*v) je doma i se stojanem, momentálně jsem ve fázi plánů a pořizování příslušenství a dekorací..
Vize je blackwater - černá voda, spousta kořenů a větví vzadu a i po stranách, 1-2 echináče, možná nějaký anubias. Osvětlení jen jedním 150W reflektorem zaměřeným dopředu na střed. Uprostřed vepředu volný plac. Jako dno nejspíš použiju Aquaclay ground, možná dopředu ve středu ohraničím písčinu z jemného křemičitého písku (blackwater se dnem z Aquaclaye jsem viděl z dílny Khanh Ta, a velice se mi líbí).

Osádku plánuju 4-6 kousků Geophagus sp.Pindare (zezačátku asi těch 6, pak to vyselektuju) a k nim stejný počet skalárů. Žádné přešlechtěnce, chci "Nanayky", "Manacupurky" nebo něco podobného. Někdo říká že to není dobrá kombinace, někdo zase že ano. Tak jsem se rozhodl to zkusit, a když to nebude fungovat tak skaláry někomu věnuju.

Řeším ale čím to doplnit. Co byste řekli na třeba 3-4 nějaké krunýřovce, 15 pancéřníčku (druh uvidím, líbí se mi i ti nejběžnějsí C.aeneus a C.paleatus) a cca 20 "plavacích hejnovek)? Zatím nejvíc mám v oku Tetru modrou (Boehlkea fredcochui), ale nechám si poradit i jinou hejnovku. Jen nechci takový ty nejběžnější - neonky, červenoústky apod.

Jaký je váš názor na ty "doplňkové" rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
I já jsem panelákoval... smich
Pravidelné odchovy...no vím o pár lidech, které na ně mají dobrý odbyt....A právě, že je dělají v těch plackách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:07 RAP Re: LiborSprysl
Máš na mysli Dočekalův panelák?
Po pravdě, znáš někoho, kdo pravidelně tře a odchovává trpasličí Crenicichly? Já tedy ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Altispinozy i ramirezy se umí velmi dobře třít v různých patrech, to jasně signalizuje, že nejsou fixované na dno...narozdíl od těch háďátek... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 07:56 RAP Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No určitě se lépe tyhle cichlidy budou cítit v nádrži třicet cm vysoké a víc než metr dlouhé, než ve skaláří nádrži...
To Mikrogeophagus altispinosus také. Je samozřejmě lepší chovat rybky v akváriích připravených přímo pro ně, ale nevylučuje to možnost kombinací při dodržení určitých podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:53 DREDRA Re: DREDRA
DREDRA napsal: LiborSprysl napsal: . Zkušení altaři, kteří mají za sebou odchovy, by to neplácli.

jasně to beru,jen mě právě zarazila tato věta....myslel jsem,že jsem snad něco prošvihl a úspěšných odchovů je u nás jak máku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
Ale pozor zkušený altař nutně nemusí být i odchovávatel...Mnozí mají nádherné ryby, jen jim nezazpívají tu správnou písničku... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:44 DREDRA Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No Romane, jedna ruka mi stačí také smich Zase tolik borců u nás nebylo... smich

Děkuji za reakce...tak nějak jsem si to myslel ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
No určitě se lépe tyhle cichlidy budou cítit v nádrži třicet cm vysoké a víc než metr dlouhé, než ve skaláří nádrži...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No Romane, jedna ruka mi stačí také smich Zase tolik borců u nás nebylo... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2012 20:42 RAP Re: LiborSprysl
Neznám nikoho, kdo by alty kombinoval s crenicichlama...
Asi proto, že to nikoho nenapadlo. Libore jde především o parametry vody. A že by to byl pro Crenicichly(trpasličí) stres, tomu nevěřím.
Co se týče teter, stačí použít ty s vysokým tělem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:25 R Muž romant [27987] Re: DREDRA
Toho já mám mezi těma čtyřma. Jedna stopa vede do Jižních čech a další do Středních.
Edit: V čechách Východních to řekl bych nebude dlouho trvat a bude tam další úspěšný odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:23 DREDRA Re: DREDRA
Samozřejmě kromě pana Háka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:22 R Muž romant [27987] Re: DREDRA
No, když já znám asi 4, tak Libor jich bude jistě znát víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 20:20 DREDRA Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: . Zkušení altaři, kteří mají za sebou odchovy, by to neplácli.

Zdravím,jen ze zajímavosti se chci optat kolik znáte těch zkušených" altařů",kterým se povedl odchov? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 19:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Ičin
Neplánoval bych je už z toho důvodu, že se mi moc nelíbí, ale taky, že chci mít tetry a pancéřníčky, které by nejspíš skončili jako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 19:23 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: LiborSprysl
zas o stresu bych nemluvil :) stačí jim na dno hodit nějakej úkryt - já používám bambusové trubky o průměru cca 3-47cm a naprostá spokojenost. ony to nejsou zrovna strašpitlové :) pokud se jim někde někdo nelíbí, tak poměrně rychle putuje jinam. Kousnout sem je neviděl nikdy, ale respekt mají u všech
Drží se dost u dna, takže s altama by si neměly moc zavazet
(jen čistá teorie, tazatel je neplánuje)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2012 17:11 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Díky všem za reakce, těch teter pořídím jen pro začátek deset, později bych dopořídil. Dál teda budou pancéřníčci a možná ty altispinozky. Víc ryb bych tam zatím nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já nevím nad čím spekulovat...všichni hřebenáčci a malí hřebenáči žijí v příbřežní části toku v kořenech, v dírách...Proč je nutit do stresu, že budou plavat v nádrži s takovými "hovady"...byť krásnými, ale výrazně dominantními...Vlastíku zase je to cichlida k cichlidě. Ten Oldův pokus s altispinozama jsem použil, protože funguje...Neznám nikoho, kdo by alty kombinoval s crenicichlama...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:14 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
Pak ale bez teter a pancíků. U mě teda jsou i s tetrama,ale ztráty byly :-D určitě by to šlo,ale spíš je pro ně vihodné dlouhé akva než vysoKé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 13:00 RAP Re: hr
hr napsal:http://youtu.be/_d4CvE0l5f8
Tak tohle akva by stálo za bližší popis.

Akvárium 480litrů je do budoucna pro Alty malé. Zmiňovaný Olda by mohl vyprávět. Jinak k těm spolubydlícím, co zkusit malé druhy Crenicichel např. regani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: hr
Celé jsem to nezkouknul, jen jsem nahlídnul, ale červenou tetru jsem nezaregistroval... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:27 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Díky za tipy
Díky moc za tipy. Přesně bych to tak viděl, na ty červenoústky a pancéřníčky. Z těch cihlidek ještě nevím, co za druh, díky za tip na altispinozy, nad těma budu uvažovat. Jinak co se týče počtu ryb, tak bych to viděl na čtyři altumy, 10 ks teter červenoústých pro začátek, 8 ks pancéřníčků a pár těch nějakých cichlidek. Krunýřovce ani perleťovky nechci už jenom kvůli rostlinám.
NHKG: Perleťovky ani krunýřovce nechci, už jenm kvůli rostlinám. Rostliny pro mě znamenají to, co pro tebe právě tyto ryby. To je jako bych ti doporučoval, aby sis je nechal sežrat jinými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Tak já mám ten chov Petra Háka víceméně "barákem", tak vím o čem mluvím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Jmenovče, opět vynikající rada. Takové akvárko, jak píšete, musí být nádherné. Ty cichlidky jsou svou barevností skvělý doplněk ke vznešeným skalárům vysokým. Zas jedno téma k zamyšlení do budoucna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 06:05 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Taky bych to viděl na alty jako solitéry a spíš jim připravil ideální nádrž. A jako doplněk třeba hejno teter, případně na dno hejínko pancéřníčků a je to. Každý druh si bude žít svým životem a bude z toho krásná a uklidňující osádka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.10.2012 04:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip980
Nic! Nejlépe.480 litrů je ideální "třecí nádrží" pro tak solitérní ryby jako alty jsou. smich Nevím kolik jich máte, ale uvažte, že dospělé mají přes třicet centimetrů výšky a pokud je budete správně krmit, tak v těle to také žádní drobci nejsou. A k nim perleťovky...jak někdo navrhuje...no to je přece do nebe volající blbost. Zkušení altaři, kteří mají za sebou odchovy, by to neplácli. Zkušený altař kamarád Olda dal pod alty altispinozy ( ta jazyková podoba je náhoda :-)) a ty se mu dokonce i pravidelně třely a odchovávaly mladé, ale to je malá ryba, kterou alta ve své velikosti snadno "přehlédne". Roman má pravdu s těmi tetrami, to by altaři asi také i schválili.
Samozřejmě lze naplácat do nádrže s těmito skaláry ledacos, ale ryba tím ztrácí své kouzlo. Když se na ně dívám v pěkně vydekorovaných odchovných nádržích Petra Háka, tak vím o čem to je. Bambusové variace...kořeny, kameny, pár kytek, a 480 litrů je plných jako prd. Rozhodně nekombinovat s velkými cichlidami. Ale dělejte si co chcete, radí vám i jiní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: Filip980
Solidní hejno červenoústek(30 a víc) a měl bych to zarybněný. rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 21:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Ičin
Malé škody, přinejhorším dopadne jeho akva jak to moje (bez rostlin) a mohly za to právě Perleťovky a Krunýřovci :). Ale při výběru správných druhů by neměl být problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: NHKG
S perleťovkama opatrně. Né že by je přímo likvidovali, ale kolem kytek se drží žrádlo a detrit, který prohrabávají, takže je permanentně obnažují. A už sem viděl pár drobečků jak tahají mnou nevhodně umístěnou rostlinu na vhodnější místo :-D
A vlastně někteří ancíci bez přikrmování těma stonkovkama taky nepohrdnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip980
Perleťovky a Krunýřovce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 19:11 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Co ke skalárám vysokým?
Ahoj, měl bych dotaz, co by jste mi doporučili za ryby ke skalárám vysokým do 480 litrů? Chci mít ryby pouze z JA, navíc ne takové, aby mi zničili stonkovky nebo mechy. Měl bych určitou představu, co by tam mohlo plavat, ale chtěl bych i nějaké jiné tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:29 Pety – Jaké ryby
Ahoj, budu zakládat dvě 450 l akva, v jednom bych chtěl čichavce, ve druhém terčáky. Napište prosím Vaše zkušenosti s chovem, popř. názory na počty a kombinace..
Čichavci (chtěl bych zkombinovat perleťáky,č.modré+cosby,č.šedé,zakrslíky, medové_ počty kusů,snášenlivost a počet samec/samice+Pancící-skvrnitý 10ks+Tetra ozdobná 10-20 ks.

Terčovci 8-10 ks v dospělosti,malých 4-6cm cca 16 aby se spárovali a dalo se vybrat..Štěrbáci 10ks-měli by teplotu vydržet neljépe ze všech pancíků, hejno neonek červených 30ks-nebo jiná menší hejnovka, která vydrží vyšší teploty....co vy na to?dík za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 11:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
no já bydlím 60km od Brna, v Brně jen pracuju, a máme o něco měkčí vodu než v Brně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 08:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cosmogagy
Já doporučuju variantu výška 50, hloubka 60 bez ohledu na osádku (stačí i obyčejným skalárám), líp se to udržuje. Navíc pro Perleťovky i Čichavce je důležitá plocha dna, výška už tak podstatná není.
A jako osádku větší Čichavce (zelené, perleťové, šedé, pruhované, atd) + nějaké vhodné sumečky (třeba Sumíčky indické), hlavně žádné ryby, co rády plavou nebo otravují jiné ryby (Parmičky, Přísavky, Dania ...).
Druhou možností jsou ty Perleťovky. Nemíchal bych je s čímkoliv agresivnějším. Většina jiných cichlid k nim není moc vhodná. Ideální je hejno teter a nějací pěkní L-sumci (krunýřovci).

U první varianty jsou rostliny nutností, takovou osádku jsem míval dříve (akorát ty čichavce zelené jsem nesehnal). Nakonec jsem se jich zbavil, protože mě nebavilo se starat o kvítka a navíc mám taky trámový strop a bydlím poblíž železniční trati. Jak někdo prošel kolem akvária nebo projel vlak, tak čichavci začali šíleně plavat po akváriu a narážet do skel...
Druhá varianta jde i bez rostlin (viz moje nádrž, mám Perleťovky + eLka), pokud by jsi chtěl rostliny, vol pečlivě L-sumce, ať ti je nezničí jak mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2012 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Já teda nevím, proč vy se v tom Brně tak strašně cpete do měkkovodých ryb... smich Teď jsme se o tom bavili s chlapama od vás v Rychnově...Já nevím, jak s tou vodou chcete čarovat, ale perleťovky jsou zrovna ryby, které nad tím, co u vás teče, jásat nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:30 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
po prohlížení různých akva na netu jsem se rozhodl pro blackwater akvárko s "Geofágama" sp. Pindare (pokud seženu.. pokud ne, které jsou nejbližší "příbuzné"??). Akorát mám dotaz - je potřeba pro ně jemný křemičitý písek, a nebo je použitelný i třeba Aquaclay ground?? Ten je lehký, není ostrý, mohl by se jim v tlamách dobře přebírat. (viděl jsem blackwater akvárko s Aquaclayem od Khanh Ta, a vypadá to velice dobře)

Jako společnost jsem si vybral cca 15 Pancéřníčků (nějaký obyč druh - zelený, skvrnitý apod) a cca 15-20 teter (druh ještě nevím, který by byl vhodný? )
A taky nějakého toho ancíka... Je to rozumná sestava? (podle mně celkem ano, ale rád si nechám poradit)

edit: tak mně napadlo - může s nimi být i jeden pár T.meeki?? Jsou to moji miláčci, zbavovat se jich nechci. Ale pokud to jinak nepůjde, pudu je muset dát do jiných dobrých rukou. (a nebo zařídit další akvárko, ale to bych už asi musel přifouknout barák :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
To jediné opravdu dobrá kombinace vyloženě není...Ty ostatní návrhy jo...jen zvolit... smich Já bych teda třeba hrbouše pod kongáče nedal...ale prosím...mimo pectoralisů jsou také microlepisy... smich Úžasné v hejnu! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 00:19 Muž grunda [1781] - Cichlidy
podlaha těch 30 kilo navíc nepozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 00:09 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: grunda
bohužel, to jsou další kila navíc... nejspíš by to podlaha vydržela, ale bylo by to už hodně na hraně... s těma 300L mám aspoň malinko rezervu, netoužím po tom aby mi 330L proletělo do přízemí :-)

a dát si tam co chci.. no já bych tam měl nejradši perleťovky a skaláry najednou, ale myslím že to není uplně vhodná kombinace :-)

edit: vím že výběr je hlavně na mně, ale třeba mně tu někdo inspiruje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:34 Muž grunda [1781] - Cichlidy
a co takhle hloubka 55, výška 60 a můžeš si tam dát co chceš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 23:12 Muž kofejn [963] Re: Cosmogagy
Já bych šel s hloubkou 60cm a výškou 50cm. Sám mám 45 hlobuku a díky lomu světla to na 45 cm nevypadá. A těch půl metru výšky by na běžné skaláry mělo stačit. Názor začátečníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2012 21:15 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Jakou cestou??
K vánocům si chci udělat radost novým 300L akváriem s předním sklem z Optiwhite skla. Větší nemůžu, šel bych do pětistovky, ale limituje mně nosnost podlahy (první patro 60 let starého domu). Možné rozměry jsou 100x50x60, 100x60x50 nebo 100x55x55 (vzhledem k tomu že stojan mám dobrý, a má 100cm, tak ho měnit nechci).
Dospěl jsem po rozhodování ke čtyřem variantám, a nemůžu si vybrat, tak mi třeba pomůžete se rozhodnout.

1)výška 60, hloubka 50 - skaláry + větší tetry (kosočtverky?) + pancíci
- 3x30W zářivky, rostlinky

2)výška 50, hloubka 60 - perleťovky (nejspíš 2 páry Pindare nebo Tapajos, pokud seženu), krunýřovci, a co k tomu dál??
-1x70W bodová výbojka jen doprostřed, hodně kořenů, bílý písek, 2 velké echináče)

3) kompromis 55x55 - čichavci T.pectoralis + hejno kardinálek, danií nebo podobných rybek

4) taky kompromis 55x55 - hejno kongoteter + hrbohlavci ke dnu

5) a tady nechám místo pro vaši kreativitu, projevte se, co vás koho zajímavého napadne :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 04:57 h76
Díky za radu. Dokoupím ještě 15 neonek a pokud seženu ty sumečky sklovitý, vezmu tedy větší hejno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2012 22:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: h76
Když dokoupíš po 20ti neonkách obou druhů co máš a koupíš k nim i 30 neonek modrých a 20 sumečků sklovitých, tak to nebudeš mít přerybněné. Samozřejmě nemusíš dokupovat až tolik, ale můžeš. Větší hejna neonek jsou moc krásná.
Jen u těch sumečků sklovitých tě chci upozornit, že je to vyloženě hejnová ryba, 8ks je minimální počet, pokud jich koupíš opravdu 20, vyniknou mnohek lépe. Sumeček sklovitý potřebuje mít proud, ve kterém plave. Tvá zarostlá nádrž by mu měla vyhovovat. Je to jedna z nejkrásnějších ryb. Při nákupu si dej pozor, aby neměli polámané vousy - to svědčí o špatném zacházení s rybou v minulosti. Ulomený vous jim doroste, ale pokud mají polámané vousy z důvodu špatného zacházení, pak často zaplísní a uhynou. Proto raději kupovat opravdu zdravé kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.09.2012 21:41 h76 – Dotaz
Zdravím, mám 560 litrové akvárko, poměrně zarostlé, ve kterém mám asi 12x tetra červená, asi 15 neonek červených, 10 neonek černých, 3 parmičky černopruhý a několik pancéřníků. Rád bych dokoupil asi 8 sumečků skleněných. Chtěl bych se zeptat, zda-li bych mohl ještě dokoupit nějaké neonky, a pokud ano tak kolik, abych neměl akvárko přerybněné.
Díky za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 11:50 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Jak to vlastně u těchto ryb probíhá? Od námluv až po potěr? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 11:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Může "hledat" místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 11:42 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
nic výrazného. Je celkově tak o 1/3 širší přes břicho, ale žere normálně, jen se často motá kolem jednoho kamenu, kde bývá dost často sama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628?od=1101