Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 10:39 laki3 – Jaké další rybičky
Zdravím, postupně si sepisuju, čtu a získávám info před založením nový nádrže, jejíž osazenstvo bych chtěl by bylo převážně z asie. Zatím mám "předepsaný" do 450l akvária tyto ryby:

4x bojovnice pestrá (1xsamec 3xsamice)
Páreček čichavců šedých
Páreček čichavců perleťových

Rád bych mezi ně šoupl na dno ancistrusy, ale hodí se k těmto rybám nějaká hejnovka?? popřípadě ryby které sem uvedl schvalujete? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 09:43 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: tomas kubik
Tak já myslím že Jirka ví o čem mluví když je sám v akváriu měl :) jinak když se podívám na to macovo akvárium pochybuju že by to ty jemný keřičky vydrželi když nebo ty mini trsy co tam má, to by měl druhej den ráno na hladině všechno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 07:57 tomas kubik Re: NHKG
G.red head u me nikdy moc nebagrovali, stejte jako G.pindare. Do klasickeho akvaria s dobre zakorenenymi obycejnymi druhy rostlin jsou fakt v pohode. Jemny pisek je samozrejmosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2016 00:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maca123
Akorát všichni geophágové jsou zdatní bagristé a potřebují jemné dno. Nejsou moc vhodní, pokud chceš hodně rostlin. Sice je nebudou okusovat, ale vyryjí ti je. Ty akary co psal Romant budou lepší nápad. I ta lorikárie je pro tebe ideální.
Akorát nechápu co se ti nelíbí na skalárách, pokud máš dost vysoké akvárium. Přírodní jsou krásné:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 23:42 Muž Maca123 [8] Re: Tomáš Kubík
Taky velice krasna ryba, urcite pisu na seznam moznych chovancu palec diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 07:14 Tomáš Kubík Re: Maca123
Do 300l akvárka by se k neonkám hodil pár Geophagus Tapajos Red Head. Kdysi jsem je takto měl dokonce i s Mikrorazborami a skvěle to fungovalo. Další možností je nějaký druh rodu Laetacara - to jsou fak super ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 18:15 Muž mPP [4] Re: Maca123
Akara je super rybka aj mne ju poradili ;) Len som ich nevedel nikde najsť. Len dúfam, že nemám všetky samyčky :-D keď som kupoval boli velmi maličke ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 18:02 R Muž romant [27982] Re: Maca123
Ne, nebudou, tohle jsou cichlidy ňoumové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 17:59 Muž Maca123 [8] Re: romant
ta akara vypadavelice dobre, jak to funguje s tema neonkama? nebudou mizet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2016 17:05 Muž Maca123 [8]
Ahoj vsem, tak akvarko mam konecne zalozene a ted cirka mesic na to, myslet jakou rybi osadku. Jak uz jsem nedavno psal, planuju hejno neonek cervenych. Jelikoz dekorace zabrala pomerne dost mista, chtel bych max 30 kousku, k tem pak cichlidky vysokoploutve. Ty bych pak rad doplnil nejakou vetsi, barevnou rybou, premyslim porad o skalarech ale nejak to neni ono. Napada vas neco co by jste mi doporucili? Jeste by me zajimalo jakeho ( a kolik) krunyrovce? Nejlepe rasozrout a slusne vychovej co necha rostliny na pokoji :) diky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 20:50 Muž Shimamoto [492] Re: Filip10
Krycí sklo značně omezuje odpar a tepelné ztráty, nepráší se do vody, o hopsavé rybičky se nemusíš bát a udržuje stabilní teplotu vzduchu nad hladinou, což je důležité pro některé druhy ryb s přídavným dýcháním (např. labyrintky). Za mně tedy, krycí sklo ANO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 15:36 Muž mPP [4] Re: Filip10
No bez skla ked ti dam moj nazor to mam asi mesiac:-)jedna nevyhoda toho je ze sa rosia okna v izbe a treba to vzdy vyvetrat a samozrejme dolievat dost casto vodu kedze sa jej dost vypari.Nechavam tomu osobne cas ale zatial je to takto fajn a prirodzene zapach z akva nieje citit. Casom chcem aj rastlinky aby rastli z akva pripadne otocim koren co mam a uplne to prerobim a bude to nieco ine taka zmena:-) zatial odporucam bez skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 09:53 Muž Filip10 [1] Re: Shimamoto
Dík za rady a postřehy.Co se týče Kong, tak to bude asi jednoduchý,protože akva bude (s největší pravděpodobností) bez krycího skla. Takže vypadají asi že?Je krycí sklo nutností?Zatim to je jen v plánu.Uvidim, jak se mi tam vejde kořen.Co se týče okusování rostlin od Kong, tak plánuju mít na hladině okřehek a pistii, takže zelenýho asi bude snad dost. Krunýřovci se mi líbí a tak se podívám do atlasu a vyberu nějakýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2015 09:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Shimamoto
Fotka k příspěvku Daroval jsem je pak všechny
Ale zase ten pohled, když na ně ráno zasvítí sluníčko... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:28 Muž Shimamoto [492] Re: romant
Zajímavá zkušenost. Já jsem v tom spásání kytek žádný systém nenašel. Sem tam jsem našel drobný ožerek, tak jsem zkusil dávat spařené čínské zelí, ale ani na to nekoukly. A pak jim jednoho dne hráblo a akvo vypadalo jako po kobylkách. Daroval jsem je pak všechny i s vodítkem:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 20:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Filip10
Ancitruse bych nedával, můžou okusovat kvítka a jsou mnohem hezčí krunýřovci. Já mám dobré zkušenosti s L204 a Chaetostomou L445 (sp. spotted). Oba druhy žerou převážně řasy a dřevo. Rostliny nechávají na pokoji. Pokud je dost řas, ani je není potřeba přikrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2015 20:05 R Muž romant [27982] Re: Shimamoto
Jenom bych připodotknul že konga jsem na listech rostlin, tedy včetně těch anubiasovejch načapal když jsem nekrmil živou(dafniema), to si po tom s gustem smlsly na mladejch listech i těch anubiasů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2015 20:01 Muž Shimamoto [492] Re: Filip10
Spíš je to hledisko vkusu, některým rybičkářům se zkrátka nelíbí kombinace Afrika/Amerika. Jediné vyložené objektivní minus teter konžských vidím v tom, že když je to popadne, dovedou ošklivě okousat rostliny. Dokonce i pro ostatní ryby nepoživatelné jedovaté anubiasy jsou pro ně pochoutka. Také se leknou každé blbosti a to je pak mazec - dobré krycí sklo je nutností.

Jinak tvé plánované akvárium rozhodně není žádná "zavařovačka", takže bych to s těmi krunýřovci tolik nehrotil, pokud nechceš chovat vyloženě velké druhy, tak na ně určitě nepotřebuješ "vanu jak na arowanu". Vždyť i dobře živený obyčejný ancík může znatelně přerůst těch udávaných 15 cm a přesto je chován v každém druhém trochu větším akváriu. Pokud se ti krunýřovci líbí, není o čem mluvit. Ovšem musíš počítat s tím, že sem tam nějaká kytka bude mít okousaný list, že hodně žerou a ještě víc nadělají. Jeden dospělý krunýřovec svou zátěží na vodu "zabere" místo několika čistotnějším rybám a s tím zkrátka musíš počítat při plánování osádky akvária. Volba je na tobě;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 23:29 Muž Filip10 [1] Re: karmen1976
Dík moc za typy a vlastní zkušenost.akva je zatím jen v planu a ptam se z důvodu optimálního řešení.jak tak koukam, spíš teda ctu,tak Kongo vypadává ze hry, můžete mi sdělit duvod.jen by mne zajímalo proc?nikdy jsem tuto rybu neměl(ale moc se mi zamlouva,barva,chování,temperament), stejně jako císaře nebo kralovskou a chci se ujistit,že dělám dobre.dík za rady mějte se paradne F.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 23:11 Muž Filip10 [1] Re: grunda
S největší pravděpodobnosti budu mít skupinu otiku nebo 2-3anciky a to se vejde i do plánovaný zavarovacky ;-) co se týče ostatních druhů,tak s těmi nemam žádnou zkušenost a proto jsem se ptal na možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 20:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Filip10
20cm krunýřovce do zavařovačky - hodně štěstí no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2015 17:49 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Filip10
Cisařky tvoří buď vic drobných skupinek po několika kusech, nebo když jich není tolik, jsou pospolu samice a samci co se neprosadili.
Samci,co jsou nejdominantnější, si rozděli akvo na teritoria, které si budou bránit.
Na velikost Tveho akvaria pořiď klidně i 20 kusů i , můžeš mit i vic samců. Prosadí se stejně jen dva, možná tři.

Soužití se Skalarama je naprosto v pohodě.

Já osobně toto složení mohu jen doporučit..
Cisařky se budou pořad třít, dají se i odchovat malé, ale chce to fakt hustý porost, mně se osvedčila Limnophila Sessiliflora. Do té se Skalary moc nedostanou a mladý cisařky maj větší šanci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 16:54 Muž Filip10 [1] Re: Urtman
Dík za typy.císařská byla taky v plánu,ale trochu mi vadila její spíš nehejnovost,co se týče krunyrovce,tak jsem měl na myslí něco menšího max.20cm.a nejakou peknou barvu nebo spis variantu.pancernicek na dno dianema mi připadala good ,ani velká ani mala.ještě to tu prolezu a poptam se moc dík F
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 13:47 JoKa Re: NHKG
Jsou super, já na ně nedám dopustit... S hejnovostí to moc nepřehání, to je pravda, ale dá se na ně čučet hodinu... Osobně považuji královskou, za levnější variantu císařské...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 11:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Urtman
Diademy jsou bezproblémové. Měl jsem je dlouho... Akorát se moc nedržely u dna, furt šmejdily kolem hladiny a čekaly co jim hodím. S agresivními rybami se schovávají, ale skaláry by jim neměly vadit.
S těmi tetrami císařskými nevím. Měl jsem je a na rozdíl od většiny teter nejsou hejnové. Samci svádí drobné souboje. Výhodnou je, že se množí i ve společném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 10:55 JoKa Re: Filip10
Skalár bych dal osm... Ty konga nevím, asi by to podle mě moc hezky nevypadalo. Takže var b. Akorát bych vyměnil královské za císařské. Jsou větší a podstatně hezčí.. Tak 15 kousků ideál... S těma dianémama ti neporadím, ještě jsem s nimi neměl tu čest. Ale pancéřníček na dno je dobrý nápad. No a krunýře vyber menšího, těch 360l není nic obrovského, zapomeň na gibbicepse a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 09:07 Muž Kaplan007 [51] Re: liborass
Vypadá moc pěkně. Ale ta dostupnost bude asi horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 23:24 Muž Filip10 [1]
Ahoj vážení,plánují si založit akva(360lt,120delka,60vyska,50hloubka)a do akva následující osazenstvo 6skalara amazonska,var. A)15kongo tetra var.B)25 tetra královská,na dno 6 dienema dlouhovousa (nebo jiný podobný pancernicek) a jeden peknej krunyrovec,zatim nevim jakej.co vy na to.děkuji za rady a přípominky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2015 11:58 R Muž romant [27982] Re: Kaplan007
Ramirézy dovedou vyškolit i vorezlejší borce, asi tak. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:53 Muž liborass [174] Re: Kaplan007
já ramirezky neměl, ale slyšel jsem to, a co rybicky.net/atlasryb/cichlidka_vysokoploutva, je podobná ramirezce a není tak náchylná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:46 Muž Kaplan007 [51]
Více se mi líbí ramirezky ale jsou prý choulostivejsi než kakadu a trpí ne nemoci. Je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 11:39 Muž liborass [174] Re: Kaplan007
já bych se toho nebál... trio akarek by nebyl problém třeba rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2015 10:48 Muž Kaplan007 [51]
Mám společenskou nádrž 200 l poměrně hustě osázenou. 20 teter krvavých, 3 betty (1 samec, 2 samice), menší hejno kardinálek a nějaké ryby na dně. Chtěl bych do akva ještě nějakou středně velkou, barevnou, výraznou rybku. Nejlépe pár nebo menší skupinku. Snese se třeba nějaký druh Apistogram se současnou osádkou? Nebo jiný druh... Budu rád za nějaký tip.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2015 21:28 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Maca123
Máš dosť času tak si môžeš skusiť pozháňať skalarov sp. Nanay sú kľudnejšie ako klasicky skalár. a akvarium urob členite , drevo, vysoke rastliny...aby si ryby mohli v budúcnosti vytvoriť teritória(kľudne miestečka na výter ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.12.2015 20:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Maca123
dej bez problémů 8 skalár, o neonky se neboj - množit se nebudou, krunýřovce raději otíky- tak 10, při tření bude trošku tlačenice, ale neboj je to jen na pár dní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 13:45 Muž Maca123 [8] Re: Maca123
Co se tyce akvaria, filtrace bude jbl e1501, zarostle ho planuju dost, ne typu holandskeho akva, na to nemam dost svetla ale hole urcite nebude. Kazdopadne pocitam s tim, ze necham vsem dostatek prostoru pro plavani. Uvidim jak akva bude vypadat pred porizenim ryb, pokud by to bylo jooo moc ( s cim tedy moc nepocitam), uberu o tolik na planovanych poctech. Jediny co mi jeste dela starosti jsou ty skalary. Kdyz si vezmu, ze v dospelosti mohou mit okolo 15cm, pripada mi ta nadrz na 6 kusu pomerne na hrane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 13:25 Muž Maca123 [8]
Ja teda nejsem moc zkusenej akvarista, ale taky se mi nechce verit, ze se neonky dokazou v pritomnosti skalaru rozmnozit takovym zpusobem.. Pokud ano, budu velice rad, odlovim je a daruju prvnimu kdo si pro ne prijde. Muj nazor je, ze porad je to priroda, i kdyz ve skle a ta si to nejakym zpusobem zreziruje sama. Minimalne v mym predchozim akvariu to tak bylo. Jak je to s tou agresivitou u skalaru pri rozmnozovani? Da se to? Nebo maji 3/4 akva pro sebe a zbytek je schovany v rohu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 12:07 Muž ludvik [1082] Re: sachlj
Na regulaci dvou samic pavích oček stačí jedna jiná ryba s větší hubou. Třeba Cichlidka kakadu ...

Jinak ovšem nemusíš odpovídat úplně do všech threadů. Nejenom, že ti není až tak moc rozumět ale zároveň mluvíš tak trochu mimo mísu. On totiž tazatel o žádných živorodkách nepíše. Ty asi jako jediné mají v jeho osazenstvu nějakou naději na přežití (byť malou). To ostatní bude sežráno nejspíš ještě jako kaviár. A pokud ne, tak brzy po rozplavání. A i kdyby to nebylo sežráno, tak to pravděpodobně pojde hlady pár dnů poté.

Jestli se tobě množí a do dospělosti dožívají gupky přirozeně narozené ve tvém akváriu, tak jsi zázračný chovatel. Nebo jsi z ostatních vychoval vegetariány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2015 11:34 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: sachlj
Puku by se nějaka ryba ve společenskem akvu rozmnožila, tak třeba konkretně ancistruse po rozplavani okamžitě dostanou skalary.
Neonky nepředpokladam potěr kvuli pomerne konkretizovanym podminkam pro odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2015 10:52 Muž ludvik [1082] Re: sachlj
V první větě slibuješ umírání a v poslední pro změnu baby-boom ... Hmm.
sachlj napsal: Neznám snad akvárium kdy by přežila prvního půl roku každá ryba, každý šnek co chovatel do akvária vylije. To by nebyla příroda. A pak z původních 60 ti kousků při přijatelných životních podmínkách bude za rok 100, a za další rok 250...nebo tak nějak...počítáš s tím ?
A jsem dost skeptický, že je ve společnosti Skalárů, Neonek a Krunýřovců schopno něco ve významnějších počtech přežít do dospělosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 07:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maca123
Nikdy nejde říct co je moc. Ale pokud neplánuješ hodně zarostlé akvárium holandského typu, nebudeš zanedbávat výměny vody a bude dobrý filtr, tak to bude ok. S trochou štěstí bez úhynů. Hlavně první ryby dávat měsíc po napuštění, ideálně část neonek. Pak co 14 dní zbytek neonek, krunýřovce a nakonec skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 00:04 Muž Maca123 [8]
pokud tedy zustanu jen u tech neonek, skalaru a nejaky ty krunyrovce, muzu tam dat 60ks neonek, 6 kusu skalaru a tri krunyrovce? je to ok nebo moc? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 23:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maca123
Skaláry a neonky červené kombinuje hodně lidí. Ale neonky musí být v nádrži první. Ideální u skalárů je hejno 6+ kusů.
Ancistrusi často žerou kvítka. Krunýřovců jsou stovky druhů, najdi si nějaký vhodnější druh. O Ramirezkách můžeš začít uvažovat až nádrž bude v provozu minimálně půl roku bez problémů. Bojovnici bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 23:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Maca123
nejsou v pořádku, skalár je málo, ancíky nedávej vůbec a ten zbytek taky ne, jen neonky jsou OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 23:25 Muž Maca123 [8]
Zdravim, tak filtr a kytky uz mam vybrany, posledni co mi chybi jsou rybky. Pujde o "rostlinne" akvarium o objemu 300L. Pocitam z hejnem cca 40-50 neonek cervenych. K tomu bych rad casem pridal 1-2 pary skalaru + 2-3 ancistruse. Slo by je doplnit pripadne o Bojovnici pestrou, ramirezky nebo Gavúnka Boesemanova? Nebo se mi tam potlucou? hmm co jsem mel moznost docist se v atlase meli by to byt az na skalary mirumilovny rybky. Jen nechci prijit rano k akvarku a videt tam jen jednu skalaru z monoklem :) ty pocty ryb by byly jinak v poradku? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 16:34 Muž Maca123 [8]
Ahoj vsem, tak jsem se konecne dockal a za nedlouho mi dorazi 300l akvarko. Proto bych na vas mel par otazek co se vyberu ryb, rostlin a techniky tyce. Puvodne jsem ho planoval jako malawi ale nakonec jsme se s pritelkyni domluvili na spolecne nadrzi. Radi by jsme meli hejno neonek a to pripadne doplnili vhodnymi (pokud mozno vetsimi) rybkami. Tady hned prvni otazka, kolik neonek muzeme koupit a jake rybky k nim? mohli by jsme k nim pridat krevetky?

dalsi otazka jake rostliny? Nejvetsi problem podle me bude s nedostatecnym osvetlenim, akvarium jsem koupil v setu s krytem, kde je osvetleni 2x30W T8. Do budoucna planuju osvetleni pomoci led ale to je opravdu hudba budoucnosti. Takze existuji nejake nenarocne rostliny, ktere si vystaci s nasledujicim osvetlenim a stale vypadaji dobre?

posledni otazka se tyka filtru. Puvodne jsem mel pro tlamovce vybrany JBL Cristalprofi e1501, ted s ohledem na velikost ryb premyslim i o e901. co je podle vas lepsi? koupit ten vetsi a pripadne ho trosku priskrtit? predem diky za odpovedi. S pozdravem Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 19:28 anny93 – Výzkum
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku ( docs.google.com/… ) na téma chovu afrických ryb. Konkrétně se jedná o druhy:
rypoun Petersův
bichirek kalabarský
motýlkovec africký.
Dotazník je součástí mého výzkumu. Jeho prostřednictvím se snažím zjistit oblíbenost chovu daných druhů ryb u akvaristů v České republice. Výsledky dotazníku budou zveřejněny na adrese: freshwaterfishofafrica.blogspot.cz Děkuji za spolupráci!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2015 22:39 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: mPP
MINULOST ?
Mám doma 300l Akva 120x50x50.
Zoznam rýb aktuálny:
Mečuň :2x samica
Black molla:4 +1 samec a k tomu asi 10 malých mesačných a jedna gold molla ich mama tie male sú farebne :)
Gurama Modrá: 2x Samica
Pancierniček: 1+1 Neviem presny názov aký druh asi zelený.
Mrenka štvorpruhá. 5 a keď je to pravda čo som pozeral všetci sú samci čo nieje dobré.
Prísavka Thajska: 1x Blázniva ryba
Tetra čierna: 7 neviem rozonať pohlavie.
Skalár Amazonsky: 3+2 Samica a samec
Ešte sú tam dvaja prísavnici ale neviem presný názov.

Tento zoznam je podľa mňa hrozný !!! Preto by som to chcel obmeniť a urobiť z toho niečo pekné keď prídem domov. Akvárium sa mi pomaly zabehuje rastlinky začali krásne rásť a preto chcem aj niečo zmeniť v rybkách. Poradte rady čo kde ako by ste spravili a skúsim to porovnať s mojou predstavou ako si to predstavujem asi ja. Pridávam i fotku a keď budem doma pridám nové v profile keďže som odcestovaný už mesiac a cez víkend prídem.

P.S. Môže to byť niečo zaujímavé nemusi to byť klasika. Aj drahšie ryby málo kde dostupné. Bodne návrh aj na rastliny. Každý návrh poteší Dik ;-)

..........pro osvěžení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2015 22:29 Žena drvi [2894] Re: mPP
Trochu nechapu, proc ses teda toho 13.10. ptal na nazor, jestli se ti uvedene ryby hodi do akva. Spousta lidi ti napsala ze ne a taky proc ne, a ty si dal vedes svou. Tak se neptej, kdyz jsi tak presvedcenej o sve pravde, konec koncu, cas ukaze. Ale je to tvoje skoda, tady ti odpovidali lide, kteri tomu opravdu rozumi.
Abys rozumnel, ja ti neradim, ja jen zasnu coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628?od=551