Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 11:57 Muž Filip10 [1] Re: karmen1976
Dík moc všem za rady.Ještě budu číst a vybírat času mám dost a nechci nic uspěchat.Ještě dotaz kolik skalár?Plánoval jsem dva páry amazonských,ale v atlasu se píše, že to jsou hejnovky.Budu mít 360l a hejno s min.počtem je 8. To mi už přijde na toto akva dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 06:27 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Filip10
Ja bych se téch neonek a skalar u sebe nebâla. Dej nejdřiv neonky a do měsice přidej skalary. Neonky ti za tu dobu jeste povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 06:22 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: MonterMonty
Jj Monty.
Dodnes ale nevim, jestli neonka byla živá nebo už mrtva když ji ulovil
Každopadně se mu sekla v puse a za chvilku by na ty hladine plavalo Prouže.
Od té doby sem žádny takový pokus zobani rybiček nevidela. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 05:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: Filip10
Za mne kerri, kongo je moc velká a pokud se to hejno dá pohybu je to mazec... a jak říkám Afrika ať je s Afrikou a americké ryby s americkými....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 02:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Mislow
Mislow napsal: No, osobne s panciky zkusenost nemam, ale nemyslim, ze jsou to zas takovi preryvaci. Pokud neplanujes koberecek, tak v tom nevidim problem. :-)

To ja zase mam a hrabaci to jsou. Cokoliv nad 5cm udela ze substratu gejzir, kdyz se chtej dostat ke kusu zradla. A nepalene jily jako ADA AS se i budou rozpadat a kalit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 23:06 Muž Mislow [304] Re: mPP
No, osobne s panciky zkusenost nemam, ale nemyslim, ze jsou to zas takovi preryvaci. Pokud neplanujes koberecek, tak v tom nevidim problem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2015 22:32 RAP Re: Filip10
Rozhodně je vyšší v těle a proto ji skalára nechá spíš na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 22:21 Muž Filip10 [1] Re: MonterMonty
OK mám to chápat,že lépe nedavat neonky ke skalaram?takže lepší Kongo a skalára nebo jiná varianta.ona královská není o moc větší než neonka, (v atlasu) je stejna velikost.takže tato možnost asi taky padá.jsem zase na začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 22:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant , LiborSprysl
Nemusíme chodit až tak daleko že pánové smich smich
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 22:04 Muž mPP [4] Re: Mislow
No moje mali už dva krá ikry samozrejme nič stoho nebolo tej jeden úbohy samček to nestíhal oplodniť a aj keby tak všetko požrali ostatné rybky. Od kedy som založil akva aj skaláre nakladli ikri asi 3 krát možno aj 4 ale vždy nič stoho samozrejme živorodky a tie prežili :) No uvidím ako to poriešim chcel som take dominantné a veľke ryby len sú tam už dvaja prísavníci čo vyrastu aj 20cm a ešte ta thájska beštia ;) čo tiež nebude najmenšia už teraz ma asi 10cm. Inak zasa pancierničky veľa hrabu v substráte to budem ho mať všade kde aj nechcem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 22:00 Muž Mislow [304] Re: mPP
Tak parmicky jsou citlivejsi rybky na vodu, uz i proto radej ne s zivorodkama, mozna nebudou uplne blaznive ve vetsim hejnu. Jak to vic zaroste, tak to take pomuze. Ja mam skalary s gavunky a ti jsou taky hodne zivi a nejak jim to nevadi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:55 Muž Filip10 [1] Re: LiborSprysl
Dík moc za rady.jako kluk jsme měl skaláry a neonky v jednom a bylo to bez problémů.jak bylo receno, neonky byly v akva dřív a pak skaláry.jde mi spíš o vhodné ryby k sobě.tetra královská -se mi líbí a je to klasická hejnovka (jak je zde psáno).prosím o radu ,jestli je lepší Kongo a skalára nebo královská a skládá nebo úplně ne neco jinyho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:53 Muž mPP [4] Re: Mislow
No práve tie mrekny su bláznive ryby a neviem či aj oni nepôjdu. Skalárom to nevyhovuje. Inak pancierničkov určite kúpim aspoň ešte 6 len musím zistiť presný druh aký mám v akváriu. Inak na gurami modre tam by mi trebalo samca a tieto samice sú už dosť veľké. Musím prejsť atlasy a poobzerať sa po niečom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:51 Muž Mislow [304] Re: mPP
Ja bych zivorodky s temi dalsimi rybami nekombinoval, navic kdyz doplnis hejna tak tam bude ryb tak akorat. :-) Navic mit mrte hejnovych druhu po trochach neni zrovna ideal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:47 Muž mPP [4] Re: Mislow
Keď mi je ľúto to spláchnuť :) A inak čo som všetko čítal nepomáha molla v čistení akvária ? Keď som pozoroval tie mladé tak mi pekne čitili 3D pozadie od špiny čo sa tam usádzala (zrejme práškove krmivo s ktorým som ich krmil v kombinacii s jemnou riasou) neviem konkrétne čo tam bolo tie staršie mi prídu viac lenivé a len okusu rastliny keď nemajú dostatok zelenej zložky v potrave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:47 Muž Mislow [304] Re: mPP
A pak bych ostatni ryby doplnil do hejna a tim to budes mit vyresene. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:45 Muž Mislow [304] Re: mPP
To je dobry napad, to je asi prvni, co bych udelal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:38 Muž mPP [4] Re: Mislow
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha

V čestine to je inak ;) Inak pači sa mi táto ryba hlavne v zelenej a oranžovej farbe sú krásne ale tak uvidím či ostanú :) Hlavne tie mečúne neviem či nepôjdu spolu s mollami preč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:36 Muž Shimamoto [492] Re: Mislow
Parmička čtyřpruhá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 21:35 Muž Mislow [304] Re: mPP
Ahoj, mrenka stvorpruha? Nema i jiny nazev? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 20:16 Muž mPP [4]
Fotka k příspěvku Zdravím.
Mám doma 300l Akva 120x50x50.
Zoznam rýb aktuálny:
Mečuň :2x samica
Black molla:4 +1 samec a k tomu asi 10 malých mesačných a jedna gold molla ich mama tie male sú farebne :)
Gurama Modrá: 2x Samica
Pancierniček: 1+1 Neviem presny názov aký druh asi zelený.
Mrenka štvorpruhá. 5 a keď je to pravda čo som pozeral všetci sú samci čo nieje dobré.
Prísavka Thajska: 1x Blázniva ryba
Tetra čierna: 7 neviem rozonať pohlavie.
Skalár Amazonsky: 3+2 Samica a samec
Ešte sú tam dvaja prísavnici ale neviem presný názov.

Tento zoznam je podľa mňa hrozný !!! Preto by som to chcel obmeniť a urobiť z toho niečo pekné keď prídem domov. Akvárium sa mi pomaly zabehuje rastlinky začali krásne rásť a preto chcem aj niečo zmeniť v rybkách. Poradte rady čo kde ako by ste spravili a skúsim to porovnať s mojou predstavou ako si to predstavujem asi ja. Pridávam i fotku a keď budem doma pridám nové v profile keďže som odcestovaný už mesiac a cez víkend prídem.

P.S. Môže to byť niečo zaujímavé nemusi to byť klasika. Aj drahšie ryby málo kde dostupné. Bodne návrh aj na rastliny. Každý návrh poteší Dik ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 20:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: Vono , když se skaláry povedou a fakt vyrostou jak maj , i neonku klidně zdlábnou :)
Neonku dorostenku možná, podobně jako jiný potěr, dospělou teda ne! Jo ještě tak rozcupujou nějakou která to třeba balí, nebo je již mrtvá... Jinak jsou to pohádky ovčí babičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:48 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Ještě jsem se nesetkal s tím, aby i narostlý skaláry, normálně krmený uzobávaly neonky(ne modrý). Když jsou neonky v akváriu dříve a skaláry jsou dávány do akva jako další obyvatelé, pokud možno v menší velikosti, není problém. Přidávání neonek, byť třeba jako doplnění do hejna k již vzrostlějším skalárám, to je jiná píseň, jdou po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.10.2015 18:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Filip10
Vono , když se skaláry povedou a fakt vyrostou jak maj , i neonku klidně zdlábnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 15:14 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: dudak
Přiklanim se ke kombinaci skalara amazonska(divoka forma) a tetra cisařska. Chovam je spolu už pár let a naprostá pohoda.
Co se týče teter cisaŕskych, tak je to velmi aktivni a komunikativní ryba. V dobře zarostlem akvariu s objemem nad 200l muže mit v naproste pohodě i několik samcu. Dominantni budou stejne jen dva, ti si budou hlidat svoje a ostatnich si nwjak moc nevšimnou. Neni to klasicka hejnovka. Samice se budou tak ruzne přemistovat od jednoho samce ke druhemu. Ke dvou samcum klidně 12 samic i vic..
Pokud da tazatel do akva nejdřiv menší osadku a pak, neni problem s tim že by je skály sezobaly.
Pokud by chtěl barevnejší tetry, aby vynikly, tak neonky. Kombinace všech barevnych variant neonek vypada moc pekne.
Joo a cisařky si občas taky rády zobnou kytek. Chteji rozmanitou stravu
;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 14:31 Muž dudak [1885] Re: Filip10
tu jsem nikdy neměl, přijde mi ale dost malá ke skalárům, aby to nebyla nakonec potrava. Podobná je větší tetra císařská. Jak kongo tetry likvidují rostliny z vlastní zkušenosti nevím, ale vím, že se tu na fóru o tom vedly diskuze, někdo říká v pohodě, jiný, že mu požraly v akvárku téměř vše, ale ať se vyjádří někdo kdo je chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 14:10 Muž Filip10 [1] Re: dudak
Dalším adeptem je Tetra královská. Hejnovka, klidná a mírumilovná ryba.Nevim, jak je to s náročností na podmínky a prostředí.Ale vzhledově bych tuto rybu bral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 14:02 Muž Filip10 [1] Re: dudak
Prioritu zatim nemam. Kongo je pěkná živá ryba.Myslel jsem ji jako prioritu. Ještě dotaz, jak moc likviduje rostliny?Muzes mi navrhnout jinou nenarocnou tetru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2015 12:17 Muž dudak [1885] Re: Filip10
já bych tam nedával ty kongo tetry, zlikvidují ti rostliny, radši přidej na neonkách nebo jiných jihoamerických tetrách, a pancéřníčků bych dal taky aspoň 10 nebo i víc. Čichavce bych do takto vysokého akvárka nedával, ti mají radši mělčí a delší nádrže a skalárek pokud budeš kupovat malé tak taky víc a jak se začnou párovat tak potom ubírat. Jestli jsou prioritou kongo tetry, tak bych tam asi nedával neonky, ale nevím co k nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 11:55 Muž Filip10 [1]
Pěkné dopoledne všem.Plánuji si založit akva s rozměry DxVxŠ 120x60x50 a do toho následující osazenstvo. 4xSkalára Amazonská alternativa2 Čichavec, 15x Kongo Tetra, 20x Neonka a na dno několik Panceřáků.Prosím o případné komnetáře k osazenstvu. Dík a poho den.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 08:50 R Muž romant [27987] Re: Mencelu
Tomu co občas provede tvůj syn, já říkám antistresovej výcvik rybiček, toho se člověk s dětma neubrání a vůbec nemusí bejt autisti. ;-)
Edit: Ať už tak, či tak, nechce to podcenit filtraci, tedy mám na mysli její účinnost, protože kombinace cichlid, jakožto větších bordelářů a třeba těch teter, jakožto rybek čistotnějších s sebou bude přinášet ono úskalí kvality vody, tedy zde mám na mysli kvalitu z hlediska obsahu N látek, ne její vizuální čistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 08:44 Mencelu Re: romant
Děkuji za rady! Velice si toho vážím! Dělám vlastně akvarium pro syna je autista a rybky miluje, ale občas i hubí vyděsil několik čichavců u známích k smrti - občas bouchne do skla :-( . Proto ta kombinace ryb ;-) nechci lekavky aby případné výpady synka zvládly a neležely břichy vzhůru. Taky máme tvrdší vodu ryby vybrány dle mírnosti a nároků na vodu.Na rostlinkách až tak netrvám- je mi jasmé, že v této kombinaci ryb obstojí jen málo z nich :-O Pokud by vás něco napadlo napište své nápady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 08:16 R Muž romant [27987] Re: Mencelu
Tak tvoje představa je sice pěkná, leč ne zcela realizovatelná, tedy ne ve společenském akváriu s rostlinama, bude to chtít nějaký kompromis. Šel bych cestrou zůžení druhového výběru a když nějakou cichlidu, tak bych to postavil na rybicky.net/atlasryb/akara_hneda , což jsou tak trochu "ňoumové" a je zde minimální riziko že si budu z rostlin dělat trhací kalendář, hejno teter bych volil spíš větší než menší a ancáky bych taky zvážil, jejich zájem o rostliny může být nečekaným překvapením, podíval bych se třeba na nějaký lorikárie, parta otíků by se taky mohla šiknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 05:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Vskutku to není moc dobrá kombinace do "společenského akvária s rostlinami" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2015 23:26 Muž Mislow [304] Re: Mencelu
Ahoj, dobre rozvazuj a pockej si na odezvu, nejak se mi tak kombinace nezda, i kdyz jsem nemel zminene ryby, tak kancik a 2 rozdilne druhy akar se mi zdaji prilis moc. Nevim do jake miry je sance,ze by se akary mohly krizit a do jake miry je sance, ze kancik by je utlacoval, snad se nekdo ozve, kdo ma s temito druhy zkusenosti. A navic tam chce i anciky ... To uz je trochu smeska .... A mensi hejno teter ... Spis bych uvazil vetsi hejno teter a rozumne vybrat obyvatele spodni casti nadrze. Treba kdyz uz, tak jen toho kancika. TAky zvaz, ze kdyz chces rostlinky, tak ne kazda prezije ve spolecnosti nekterych zminenych druhu, i kdyz nemam opet osobni zkusenosti, tak slovo kancik uz casto znamena ... vyhrabu vse co ma koren :-D Ber to jen jako uvahu, rikam kombinace se mi nezda a pockej si na dalsi reakce nez neco poridis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 20:35 Mencelu – Akary a kančík
Prosím poraďte s výběrem rybek do akvaria 300l
Přemýšlela jsem o této kombinaci:
Akara zlatá - pár či 1 samec 2 samice
Akara zelená-pár
Kančík črvenohrdlý- pár či párek pestřců červených
+ nějaké menší hejno teter a ancistrusi.
Nádrž by byla myšlena jako společenská s rostlinami. Budu ráda za každou radu i kritiku výběru rybek.

:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2015 14:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BERRYaNUNU
Větší je lepší, to je bez debat. Jsem si nevšiml že už ty 4 čtyřpruhé máš. Samozřejmě 8 stačí, ale pro hejnové ryby platí čím víc tím líp. Musíš vybírat ryby co se umí ubránit parmičkám a nevadí jim aktivní plavci v akváriu. Takže zapomeň na čichavce, skálary a podobné ryby. V úvahu připadají kromě mřenek další druhy parmiček. Mi osobně se hrozně líbí hlavostojky, ale chovají se podobně jak ty tvoje parmičky. Divoké, skáčou a okusují ploutve. U tebe by to nevadilo.
Edit: Dania jsem kdysi s parmičkami čtyřpruhými měl bez problémů. Spíše bych se bál o tu parmičku žraločí. Tu jsem nikdy neměl, tak nevím jestli by ti je až vyroste nesežrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 14:16 Muž BERRYaNUNU [1] Re: BERRYaNUNU
Ještě mě tak napadá, ve vedlejší nádrži mám Danio Leopardí a Danio pruhované, myslíš, že by se snesli, mám strach o ty jejich ploutve, i když ony jsou takové, že plavou spíše v horní části nádrže, kdežto ty parmičky v dolní a střední :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 14:04 Muž BERRYaNUNU [1] Re: NHKG
Jo ale určitě pro ty žraločí bude lepší 375l než 60 ne? Já za to nemohu, sám si vždy přečtu co a jak a ještě jsem se na ty parmičky žraločí díval, a říkám tak ty ne, tak velké akva (500l) mít asi v bytě nikdy nebudu :-/ a týden na to šup :-/ Mřenky říkáš? ty parmičky všechny jdou dost po ploutvích, utvořily hejno 4 čtyřpruhé + 4 mechové, takže jich je 8 spolu, právě jsem chtěl jiný typ ještě, těch je8 a to stačí ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2015 12:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BERRYaNUNU
Ono i to větší bude pro parmičku žraločí docela malé. Je třeba naučit rodinu a známé, že zvířata se můžou dát jako dárek jen po předchozí konzultaci!
Založ to nové akvárium, po zaběhnutí (minimálně14 dnů) postupně přendávej ryby. Začal bych mečovkami a každý týden přidal 1 druh. Až tam budou všechny, nech to měsíc běžet a až pak můžeš něco dalšího přidávat. Takže máš víc jak 2 měsíce čas. Určitě by to chtělo ještě aspoň 4 Parmičky mechové, klidně i v čtyřpruhé variantě. Jinak se kukni co se ti líbí a pak to konzultuj. Já bych navrhoval třeba mřenky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 12:27 Muž BERRYaNUNU [1] – Nové akva 150x50x50
Ahoj lidi, potřeboval bych poradit. Doma mám aktuálně akva 60l, v něm mám 4x parmičku čtyřpruhou, 4x parmičku mechovou, 2x parmičku žraločí (dostal jsem k narozeninám, nevhodná do mého akva, bohužel), 2x mečovku (oranž.) + 4 ancitrusy. Rybky jsou spolu v pohodě. Teď budu zakládat akva 375l, chtěl bych je tam přesunout + přikoupit rybky, poradíte jaké? Jestli rozšířit hejna? Nebo něco k nim? Díky za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 22:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dkoudela
není, chci to jako bezúdržbovku, ideálně bez filtru, jen 2x týdně výměna vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 08:07 Žena Lucianetta [43]
Mislow, Jasný, gavůnky jsem myslela hejno tak 8-10 jedinců.

LiborSprysl, tak to je škoda, ale co se dá dělat.. než mít vystreslé a schované ryby, raději od nich ustoupím. Nějaký nápad, co by mohlo být místo nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 04:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
no Pán zná zřejmě jen komerční živorodky a proto trochu plácá nesmysly... kdyby opravdu znal živorodky, věděl by, že spousta divokých živorodek je z kategorie, která by nároky zcela jistě splňovala... A navíc jsou některé i velké a dokonce konstitučně duhovkám podobné - Alfaro cultratus. Třeba... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 00:34 Muž Mislow [304] Re: Lucianetta
Ahoj, pokud 500 l, tak na ty gavunky bych pritlacil, mensi hejno nevim co myslis, ale aspon 10 bych jich poridil, vzhledem k tomu, ze v tvem vyberu nejsou vetsi ryby. :-) Zivorodky bych s temito rybami nekombinoval, jak parmicky, tak gavunci jsou cistotne rybky a take rady cistou vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 23:41 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: grunda
Dej více.... mám 157x50x50 a 100 je málo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2015 21:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lucianetta
dal bych jedno velké hejno, parmičky nebo neonky, mám teď jedno akva 200x50x50 nachystané a řeším co do něj, asi vyhrají neonky :) tak 100 ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2015 22:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
Skleníci tu parmičkoduhovkovou divočinu neustojí. Rostou pomalu a parmičky je budou prudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 22:17 Žena Lucianetta [43] – Asie
Napadla mě Asie - co takhle:
- menší hejno gavůnků boesemanův
- hejno parmička mechová
- 1-2 ks parmička červenoploutvá
- hejno sumeček sklovitý
- hejnko sekavců sundských?

Dle parametrů a informací v atlase se to zdá být dobrá kombinace. Máte někdo zkušenosti s kombinacemi rybek, o kterých píšu? Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2015 14:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Lucianetta
Soused měl taky takové akva 2vedle sebe a chodily jsme se k němu kdysi dívat. Co si pamatuju měl obří hejno neonek v obou a potom tam měl ráčky určitě i nějaký šnečky a dál už nevím. Ale bylo to úžasné koukat na ty neonky jak se přemisťují z jedné strany na druhou. A bylo to opravdu parádně zarostlé hlavně hodně. A ukrytů taky dost. I čichavci jsou super jak píše NHKG. Za mě nejvíc čichavec zakrslý, medový a perleťovej ty jsem měl kdysi. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628?od=651