Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2023 16:56 Žena Beastie [314] Re: Passenger77
Určitě to nebude stáří, té mojí je 5 let, má cca 3-4 cm a pobíhá mi po akva jako nikdy.
Clithoni jsou línější, ale neritiny zebry rozhodně ne. Má místo mimo vodu kde odpočívat? podle mě bez toho nefungují, prostě rády sedí těsně nad vodou jednou za čas, klidně den dva.

Apropos viděli jste třeba někdy návod na to, jak aklimatizovan clithony a neritiny do akva po nákupu? Doporučují je dát na namočený kus třeba polystrenu a postavit nad akva a počkat, až si tam sleze sama. To by mě asi úplně nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 21:09 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Passenger77
Dneska jsem šel kolem jednoho krámku, měli tam Neritiny takové maličké. Docela mě to překvapilo. Ale byly zaklaplé a neaktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 18:44 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rovano
Mám ji od července 2021, ale to už byla celkem velká, tak typuju aspoň +1 rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 10:20 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Passenger77
Jak ji máš dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 09:43 Muž Rybar [-29] Re: Passenger77
Mě ty řasy z rostlin ani ze dna nežrala a ani nežere. Dokáže udržet čisté sklo . Mám jich víc .Záěrně jsem tomu akváriu svítil víc a nechal zarůst řasou . To sklo se nemuselo vůbec čistit ,ale rostliny zůstali bez povšimnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 08:07 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Líná Neritina
Ahoj,
máte někdo zkušenosti s tím, že Neritina začala být hodně pasivní, často je na zádech bez snahy se obrátit (vím, že je to u nich patologická záležitost) a musím ji obracet a dlouho zůstává na jednom místě. Je fakt, že už je poměrně dost velká a postarší, tak je to třeba už jen stářím. Řasy a povlaku má v mém AQ více jak dost, nedostatkem potravy to nebude.
Díky za rady a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2022 07:23 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Eliska99
Tak to je ještě malinká, ta toho tolik nesežere...držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 23:52 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Eliska99
Ze sesbíraných poznámek(nemám ověřeno praxí):
Neritina Zebra
žerou prý taky spařenou mrkev, kopřivu, pampelišku, kedlubnu
Můžeme se také snažit přikrmovat zeleninou a granulkami pro krevetky
Přihazuju kousky chlorelly
si smlsne i na zelené tabletě pro ryby dna, když je nouze o řas
okurek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2022 19:51 Žena Eliska99 [2] Re: Passenger77
Moc děkuji všem za informace. Prozatím jsem zkusila kámen z venku a spolu s neritinou dala zpět do kbelíku. Můžu potvrdit že kámen s rasou funguje palec palec . Snad s tím nějaký čas ještě vydrží :-)

Jinak je velká zhruba něco přes 1 cm... Nevím jak se stalo že si ji nikdo nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 18:26 Muž Xif [336] Re: Eliska99
Moje žrala i mrkev, můžete vyzkoušet.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2022 13:59 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Eliska99
Podle fotky to je neritina. Potřebuje bohaté pastviny jemných řas, aby prosperovala, jinak časem uhyne. Proto se nehodí do úplně čerstvě zařízených nádrží.

Nějaký čas může vydržet "počkat" v chladnější vodě na dobu obstarání potravy pro ni.

Na léto dávám řasožravé plže ven a do skleníku a přes zimu mají řasu doma v nádržích, nebo je zimuji v chladné vodě se zařasenými stěnami nádrží z letní doby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 13:16 Žena Luka123 [128] Re: Redsnake
problém ti vyřeší mít nekompatibilní neritiny - zebra, puligera, clithon a rázem máš 3 krásné šneky, kteří se navzájem neoplodňují (ale musíš počkat, chvíli budou klást po nákupu, protože mají zásoby spermatu uložené a vydrží jim na nějaký ten měsíc "tečkování")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 13:09 Muž Redsnake [52]
Jen k neritinam, mam ctyri v akvariu a kladou po celem akvariu velmi nevzhledne bile vajicka, neni to klasicky rosolovity utvar, ale bile tecky ktere se nijak nerozpadaji a pro vyvoj potrebuji brakickou vodu, takze z nich nic nebude.
Dvakrat bych si rozmyslel jestli je v akvariu mit, osobne premyslim ze je daruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2022 12:53 Muž Lojza007 [1180] Re: Eliska99
Je to čerstvě založený akva, takže řasy budou. A co víc, řasy v malém množství budou vždy. Myslím, že chvíli vydrží a pak už bude mít co žrat. Netuším, jestli bude mít zájem o spirulinu, pokud jo, tak je součást krmení pro bíložravé ryby, krevetky nebo jde koupit samostatně. Ale za tu spirulinu neručím, to by tady musel potvrdit někdo zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2022 12:38 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Eliska99
Ahoj, podle fotky bude patrně skutečně Neritina. Jak je velká?
Jinak tady v atlase je odstavec ke krmení:
Krmení: Konzumují výhradně řasy všech druhů včetně vláknitých. Rostlinné zbytky nebo jakoukoliv jinou potravu ignorují (jako možná výjimka byla opakovaně pozorována konzumace vylouhovaného čajového listu a mrkve). Nepoškozuje akvarijní rostliny. Jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn (nebo snaha opustit akvárium). Já mám v AQ řasy, tak že neporadím z vlastní zkušenosti, co dělat, když nejsou. Je jistě možné donést z nějaké venkovní vodní plochy/říčky žařasené kameny, ale tam je zase riziko zavlečení parazitů. Na mrkvovém plátku jsem ji neviděl. Také pozor na to, že když vyjímečně spadne na záda, často se neobtěžuje obrátit a je schopna i uhynout na nedostatek potravy, tudíž je třeba ji ručně obrátit zpět na nohu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 12:18 Žena Eliska99 [2] Re: 0
Fotka k příspěvku Podle čeho usuzujete že to není neritina? Posílám fotku z kyblíku (ještě jsem neměla připravené akvárium).
Pokud se nepletu a jedná se skutečně o neritinu čím jí můžu prikrmit? :-)
Respektive co s ní mám dělat? Chci aby přežila ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2022 11:09 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Eliska99
To pravděpodobně bude plž typu levatka a ne neritina, takže to, netřeba řešit. Ten "šnek" se postará o sebe sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 23:30 Žena Eliska99 [2] – Úplně nové akvárium a neritina
Dobrý den,
Jsem úplný začátečník ohledně akvaristiky. Dnes jsem koupila rostliny a založila teda úplně nové akvárium. Problém je v tom že jsem si spolu s rostlinami neúmyslně přinesla domů i jednoho šnečka. Je nějaký způsob jak ho udržet aby mi neumřel? Jedná se o neritinu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 15:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Petr200
Dva týdny na tolik řasy,to musíte asi hodně hnojit a svítit...
Ten kámen je beton? Z té fotky to nepoznám.
Malinko přikrmte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 15:01 Muž Petr200 [0] Re: zervajs
Zatím máme v akváriu pouze 4x Neritiny a 3x Parmičky, takže zatím žádné krmivo do akvária nedáváme. Spoléháme na to, že jim stačí řasa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 14:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Petr200
Čím je krmíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2022 13:54 Muž Petr200 [0] – Problém s Neritinou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám 2 týdny založené akvárium 180 litrové a cca 10 dní v něj mám 4 ks Neritiny Zebry. Před dvěma dny se za nimi začal dělat na skle akvária i na šnecích bílý povlak (viz. foto). Šneci jsou zatím všichni aktivní. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost, popřípadě radu co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 18:38 Muž ajajak [228] Re: Xif
Nemám Neritinky slušně vychované a mám je vybíravé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.07.2022 10:56 Muž Xif [336] Re: ajajak
Fotka k příspěvku OT
Není nad slušně vychovanou a nevybíravou :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 09:13 Muž ajajak [228] Re: zervajs
U mne Neritina nevezme nic jiného nežli řasu. Dokrmuji ji řasou na listech Anubiasu které mám ve flašce ve skleníku. Bohužel bez řas mají tendenci vylézat z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2022 07:35 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ajajak
Akvárium bez řas? (To, že nejdou okem vidět neznamená jejich nepřítomnost :-)
Tady se nabízí otázka "času": Jak dlouho neritiny dokáží být bez potravy (řas)? než hlady pojdou ?
A na to navazující ohledně řas: za jak dlouho narostou nové?
A sama (velká) Raviolka psala o přizpůsobivosti jejich neritin při 'výpadku'řas na echinodorus tenellus...( Ve 12 l akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2022 05:45 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Neritinka baští jenom řasu jak ji dojde tak pojde. Také ráda vylézá z akva a je lepší mít krycí sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2022 21:50 Žena Beastie [314] Re: zervajs
Taky mám tylomelanie obalené vajíčky :)) a kdyby to někoho zajímalo, brotia herculea nežere ani náznaky řasy :) zato miluje dřevo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2022 21:48 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Fotka k příspěvku Neritiny byli vše dovoz (množí se v brakické,či slané vodě), ale vajíčka mi nakladli i na tylo.viz obr.
Nepřesouval bych..do každého jednu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2022 21:03 Žena Beastie [314]
Dvě otázky:
Je bezpečné kupovat neritinu v zverimexu jako je super zoo? Vždycky jsem brala jen z burzy a trochu se bojím ale krom parazitů šneci snad nic nepřenášejí ne, a když bych ji viděla lézt v obchodě měla by být v pořádku? Jde asi hlavně o aklimatizaci.

Druhá otázka je, jestli ji uživím. Mám dvě akva, jedno je krevetkárko s přehršel rostlin kde jsou řasy na povrchu a skle (zde byly hnědé, proto jsem sem obě neritinu přesunula, o to se krevety nezajímají a levatky ji neubíraly ). Druhé je nádrž Okénko, kde je málo kytek, málo ryb, častá údržba a zelená ani přisedla řasa tam není, ale v těch týdnech co jsem je odsud přesunula je tam zase hnědá řasa na skle. Má smysl je mezi akvárii přesouvat, neboť mají docela podobné pH a teploty? Nebo mít jednu a jednu a doufat že to zvládnou, nebo koupit ještě jednu :)

Edit: Pardon, ona je to vlastně hloupá otázka. Ta moje pětiletá neritina jednu dobu pendlovala mezi dvěma akvárky na měsíční bázi a teď je v akva s jiným pH a teplotou, jen už jsem to zapomněla.
Jakmile je jednou neritina stabilizovaná tak je dost nezničitelná mi přijde. Horší jsou ty první měsíce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 17:12 Muž Muhyng [1] Re: ctibum
Nemyslel som počas pádu. Ale že keď už leží na dne, takmer všade sú listy o ktoré by sa dalo pricucnut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 16:33 R Muž ctibum [6870] Re: Muhyng
Ona je dost těžká, padá rychle, nemá šanci se cestou zachytit... Já měl extea talentovanou, otáčel jsem ji skoro denně, až mě to přestalo bavit a šla z domu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 16:10 Muž Muhyng [1] Re: KarásekLut
Tiež som si myslel, že to sa nedá nevšimnúť. Ale v tej mojej džungli ho/ju? proste vidno nebolo. Ale zase - všade je toľko listov, kde sa zachytiť... Neviem, našiel som ho ležať v razsoche listov echinodoru. Ak by chcel, určite by sa vedel nejako vyhrabať. Ak nie, bohužiaľ... prirodzený vyber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 13:40 Muž KarásekLut [90] Re: ctibum
Tak otočit je není problém a kdybych si náhodou nevšiml toho že spadl na ulitu (což se asi nestane protože koukám na akvárko každý den) tak mě na to upozorní děti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 12:55 R Muž ctibum [6870] Re: KarásekLut
Akorát je hlídej. Jsou to střeva a když spadnou na záda, tak se neumí otočit a leží tak až do smrti, nebo dokud je neotočíš ty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 17:50 Muž vlka [3443] Re: KarásekLut
Nikdy jsem svoji ,,zebru,, neviděl baštit, takže asi žere ty řasy. Ale ta vajíčka, která klade ve velkém, to je síla. Nejdou ničím sundat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 17:04 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Ahoj. Za mě dobrý pracant a klidný šnek. S řasou si poradí v pohodě a dávám šnečkům 1x týdně spařené kousky zeleniny, kopřivu nebo teď aktuálně medvědí česnek. Pokud v akva jiného šneka nemáš, dej max 2 na tento objem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 16:53 Muž KarásekLut [90] – Spokojenost
Jak ste s timto snekem spokojeni jako s rasozroutem? A prikrmujete ho necim kdyz neni rasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 14:53 Muž Muhyng [1] Re: 4Sima
Tak, už sú len 3... bolo v ňom dosť rias, najskôr som dal dve, ale mal som pocit, že nestíhajú, tak som kúpil ešte 2. Teraz je relatívne čisté, ale bez slimákov by bolo za chvíľu plné rias. Asi by som mohol menej svietiť, ale rád sa pozerám ráno pri raňajkách aj večer o ôsmej stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 14:34 Muž 4Sima [1888] Re: Muhyng
Akvárium máš dost malé na čtyři neritiny. Vodu můžeš pro jistotu ještě vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 14:13 Muž Muhyng [1] – Našiel som 1ks zdochnutu neritinu
Mal som v akváriu 4ks, jednu (pomerne veľkú a starú) som asi 2 dni nevidel, tak som ju dnes hľadal a našiel ležať hore nohou v rastline. Po vybratí smrdela ako keď hnijú kvety vo váze.
Otázka: je treba niečo robiť s vodou? Menil som ju v piatok, to ešte (asi) žila. Rybičky a zvyšné slimáky zatiaľ vyzerajú ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2021 00:06 Muž chameleon [63] Re: sivon
No najviac mám hnedej, na štrku aj skalách sú hnedé škvrny ktoré idú ľahko zotrieť aj prstom, tie by jej mohli chutiť hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2021 22:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: chameleon
Žere jen některé druhy řas - ty měkké. Pokud máš v akváriu vláknité řasy, ty se jí moc nelíbí. Akvárium je nové, pokud bylo založeno v prosinci, vůbec tam ještě nemusí růst řasy, o které má neritina zájem. Přikrmit lze třeba spirulinovou tabletou, možná okurkou, mě šla i na slabý plátek mrkve (udělaný škrabkou na brambory) spařený vařicí vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 19:13 Muž chameleon [63] Re: DH
To mi tiež napadlo, no iný zdroj určite nie je, na prekrmovanie si dávam pozor a naozaj takmer nič nespadne na dno, rastliny tiež pravidelne strihám. Doma ho mám už dosť dlho takže nemôže byť prejedený ešte z obchodu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 18:45 Muž DH [335] Re: chameleon
Asi je přežranej :-) , není tam nějaký jiný zdroj potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 18:10 Muž chameleon [63] – Neritina
Ahojte, mám dotaz na diétu neritiny hmm mám dva kúsky v akva už nejaký čas, jeden menší druhý väčší. Malý je skôr lenivý, nehýbe sa ale žije, niekedy zostane pricucnutý na skle aj týždeň, bohvie prečo, no o to nejde. Veľký slimák sa hýbe pomerne aktívne a cestuje po celom akváriu no bez akéhokoľvek výsledku, riasy sa ani nedotkne na žiadnom mieste a to jej mám pomerne dostatok, hnedej aj zelenej tone aj keď ju vyslovene položím na kameň na ktorom je riasy viac než dosť, behá po ňom ale nečistí, neviete čím by to mohlo byť? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2020 22:14 Žena Morticia [118]
V jednom článku zde jsem četla, že Neritiny požírají i ruduchy. Je to pravda? Toho jsem si nikdy nevšimla.
EDIT: tento článek
rybicky.net/clanky/328-

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2020 19:27 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Invertito
Krunýřovec, smich ten čistí, jen pokud je maličký, jak trochu vyroste, leží pod kořenem a čeká na krmení. Nejlíp čistí kytky okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2020 22:22 Muž Invertito [2] Re: I.Š.
Někde v diskuzi jsem to četl tak jsem si říkal ještě že mám Krunýřovce a dnes koukám leze je pravda že jsem to viděl poprvé co je mam vždy jenom po skle nebo kořenech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2020 20:47 Muž daktari [147] Re: I.Š.
Mají těžkou ulitu, větší exempláře většina listů prostě neunese. Jinak mladé neritiny mi taky lezou po anubiasech a někdy dokonce i po echinodoru. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-zebra