Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 17:11 Muž agent007 [47]
Nikdy. Líhnou se ve slané vodě a pak se vrací do sldkých vod.Takže v sladkovodním akva nikdy!Vajíčka tak budou dokud je ryby nepožerou a nebo nespadnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2009 17:03 marver – malé "zebry"
Za jakou dobu se vylíhnou z vajíčka. Zdá se mi, že je máme, ale ty vajíčka tam jsou už druhej měcíc a nic. Nemáte s tím někdo zkušnosti? ano ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2008 18:20 Jiřánek
Hornbach Olomouc, á 23,- Kč. Na dokladu mám : neritina turrita -spo... Není pruhovaná, ale tečkovaná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 19:20 Muž agent007 [47]
Možná ještě Nový Jičín by mohl mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 19:19 Muž agent007 [47]
Já ji koupil v Přerově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 19:18 mugy – neritina natalensis
Ahoj,nevíte někdo kde se dá koupit na Vsetínsku neritina natalensis a za kolik ,nikde je nemůžu sehnat,moc Vám děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2008 19:18 Muž matrix069 [79] – Re: agent007
Neviem či to je presne tvoj prípad,ale Neritinám sa Ľahko obije "glazúra" na ulite. či to nieje iba to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2008 13:48 Muž agent007 [47] – Co je to?
Fotka k příspěvku Včera sem si všiml na Neritině na okraji krunýře takových bílých teček na okraji krunýře. Určitě to není ale krupička nebo něco, spíš mi to připadá jako by se okraj toho krunýře třepil. Už jste se s tím setkali? Co to může být? Akva mám zdravé, bpn.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 23:15 F Re: vhisky
Zda jsou živé lze zjistit přímo před nákupem v prodejně !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 20:13 Muž vhisky [45]
my jsme koupili obyč nerity v akvaristice ale byly to jen prázdný ulity řekl nám že když tam nebudou tak je máme vrátit :-O jo a mimochodem prej nerity v česku nikdo nechová že je všechno z dovozu ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2008 06:37 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
A maji je nekde v brne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2008 21:41 Muž Rado [4]
Tak ja som si nakoniec kupil 3 kusky na Akvalete v BA. Maju sice trochu (dost) obuchane ulity, ale na skusku - uvidime ako sa im zapaci. :) Hned na druhy den som jedneho nasiel vonku z akvaria ked som sa vecer vratil z roboty, ale po vrateni do vody funguje dalej, tak snad to prezil bez ujmy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:35 Muž Rado [4] – A na Slovensku?
Neviete niekto nahodou kde ich maju aktualne na Slovensku, idealne sever (Zilina, atd)? Pripadne aj v BA, alebo na Akvalete? Asi tam skocim pozriet buduci vikend.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 12:48 Žena pavliina [50] – Re: Sykorka
Jojo, v Hornbachu mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 12:00 Muž Sykorka [0] – Nerritiny, lze sehnat v Hornbachu v Praze?
Dobrý den,

prosím má někdo z Vás zkušenost, zda mají v Hornbachu v Praze Nerritiny ? předem díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 22:45 Muž recht [10] – Re: krysikmouse
Docela dost.... info z minuleho tydne a ruzné "dekory" :-D Akorat si musis ukazat co chces. Devcata nejak nevedela ze to jsou neritiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 22:25 Muž krysikmouse [11] – Re: recht
jéé a maj jich tam dost ? já se tam asi pro ní taky stavím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 21:15 Muž recht [10]
Tak ja je koupil na radu filipsiho v mlady boleslavy v hypernove (Olympia hned u dalnice) asi za 25,-Kc. A co se prikrmovani tyka přehrabali pisek v cele misticće od kokosu kde davame tablety na dno od dajany pet. A jak si mlaskali ;) Jeste jsem zkousel mrkev lezli po ni ale to si nejsem vubec jistej ze ji okusovali.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 09:53 Chrostík
Fotka k příspěvku Ještě bych měl dodat, že obě Neritiny, kterým to rozlezení trvalo déle (na fotce je vlevo), vypadaly jinak než-li ty tři bezproblémový. Jestli je to náhoda, nebo jsou oba poddruhy jinak náchylný, to netuším. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 09:43 Chrostík
Fotka k příspěvku Já jsem si jich koupil v Brně 5. Tři lezly hned po vysazení do akvária a dvě více jak týden jen tak ležely. Asi po týdnu se probraly a další týden se držely asi na ploš 20x20cm, pak se rozlezly jako ostatní a dnes mi po aq jezdí všech pět.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 09:21 stařík – Re: frmol
Moje byla celkem malá a taky lezla po skle. Nicméně od přinesení domů nevylezla a je to už déle než týden :(. Ale pořád při otočení nevypadá chcíple, dvířka má zavřená. Asi jsou nějak citlivé na transport.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 08:29 Muž frmol [14] – Re: sokar
za dva dny snad hlady nemuzou chcipnout... cetl jsem tady nekde ze to muze byt měď - ale z ceho by se tam vzala? a jinym snekum nevadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:53 marsz
Koupil sem ho už ležícího jen tak bez ducha. Jen tak ležel další měsíc v akvárkách, v různých, myslel sem, že je vybíravý. Asi to vzdal už při transportu do prodejny. Třeba je z Afriky a ještě navíc ze slané vody, co já vím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:02 sokar – Re: frmol
ahoj
Mám ten samý problém,dnes mě dvě zdechly.Asi neměly co žrát.Fakt nevim sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 21:05 Muž frmol [14]
poridil jsem si 2 neritini strednich rozmeru, v shopu lezli po skle, doma den-dva lezli, ted uz se asi 10 dnu ani nehnou, nejspis jsou KO. Cim to muze byt? nejspis neco je ve vode, ale jinym druhum sneku se vede vyborne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 17:59 Muž matlala [798] - Rostliny
ve Zlíně je mají na Čepkově za 33,- myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 17:43 aweq
Nemá někdo tip kde v okr. Vsetín nebo někde poblíž ... Zlín, Ostrava, ... Jičín .. prodávají neritky????? Zatím ji sháním marně :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 16:31 Lorsson – Re: kosiska
Tak to ti rekl spatne, opakuju znovu ze se UMI otocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 16:08 Žena kosiska [18]
Mně taky prodavač řekl, že mám dávat pozor na to, aby neležely na zádech, že se neumí otočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 14:08 gekon5
Lidi, mám problém s vláknitou řasou a myslel jsem, že by mi ty Neritiny pomohly. Kdo máte osobní zkušenosti - konzumují ji nebo ne? Odkazy nejsou úplně jednotné.
Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 12:12 Lorsson – Re: ghostik
No ja jsem zrovna vcera videl jak mi neritinka spadla ze steny akvarka na dno, lezela na zadech a behem par vterin se pretocila.... takze vim ze to umi ;-) ovsem jestli mas poddruh LINA tak to pak muze byt problem :-) ale myslim ze by to mely zvladnout vsechny, to by potom kazde spadnuti na zada znamenalo uhyn a myslim ze priroda je chytrejsi nez my ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 09:08 Muž ghostik [81] – Re: Lorsson
Tak jsem mnel asi nejake line. Ve velkem AQ se mi neotocili 3 dny a pak jsem videl jak se ryby zacaly snazit k nim dostat a nakonec je vycucli. Kdyz ji otocim rukou tak ji po case najdu nekde alespon zivou. Treba to je tim ze mam dost ryb a treba maji strach vylezt ven a otocit domecek na kolecka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 08:52 Lorsson
ghostik napsal: ... musim hlidat aby se neotocily vyckem nahoru jelikoz se sami neotoci :-(

A na to jsi prisel jak, ze se sama neotoci? ;-) Muzu te ubezpecit ze se sama otoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 08:10 Muž ghostik [81] – Re: stařík
Nech se prekvapit a vydrz. Bud vyleze nebo vypadne :o)
Kazdopadne i u mne kdyz zalezou tak i 5dni se ani nehnou jen musim hlidat aby se neotocily vyckem nahoru jelikoz se sami neotoci a platodyrus mi je rad vycucava :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 08:02 stařík – Re: NIKO
V krabičce s vodou a Limnobiem. Šťoural jsem do ní po 24 hodinách, kdy už jsem byl z toho trochu nervózní. V obchodě byla už minimálně týden, možná i déle. A přišlo mi, že tam nemají moc co žrát. Nicméně tahle lezla po skle a byla menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 07:23 Muž NIKO [527] – Re: stařík
V krabičce? To jako bez vody?!
Jestli do ní budete píchat špejlí, obávám se, že raději nikdy nevyleze... :-D
Zkuste k ní přičichnout - jestli zapáchá, je to jasné. Jestli ne, dejte jí ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 23:19 werča – Re: stařík
Prázdné skořápky jsou už vyžrané. Moje neritiny byly zašprajclé třeba dva dny, pak popolezly asi o cenťák a když po týdnu nevylezly a víčko se pomalu začalo otevírat a nezavíralo se ani když do ní žáby začaly klovat, tak jsem usoudila, že je mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 23:04 stařík – Re: Alena.sv
Jak se pozná mrtvá neritina? Přinesl jsem domů jednu celkem malou, nesl jsem ji pod bundou v krabicce, mozna se tam trocho pokoulela. Nejevi znamky zivota, v ulite ma tvrde vicko a nereaguje ani na pichnuti spejli. Ale co jsem tak slysel, skoro vsichni nasli mrtvou neritinu prazdnou. Je mozne, ze by se jenom zasprajcovala? Ale za 36 hodin nepopolezla ni kousek. Samozrejme v nic nedoufam, ale nezda se mi, ze by se rozpadala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2008 11:40 Žena Alena.sv [89] – Re: nipac
Myslím,že ti koule nesežerou,já měla Neritiny i řasokoule a ani si jich nevšimly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 19:53 Muž nipac [3]
Všimnul jsem si tohoto šikovného topicu, a tak píšu...
Když jsem si všimnul co to je za stvoření, uvažuji do nového akvária (odhadem 80-100 litrů) pořídit jednu, dvě neritiny.
Ale zároveň bych do ní chtěl koupit Cladophoru- řasokouli. ( rybicky.net/atlasrostlin/cladophora_aegagropila )
A otázka, jak už asi víte zní: Bude Zubovec, věhlasný žrout řas žrát i řasokouli, která je též z řas?
(Ona, nerad bych si udělal dvě - tři kuličky, vsadil neritinu a za dva dny by po koulích zbyly jen jakési cáry...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 16:41 Muž endus [21] – Re: oldkiwinka
Je to sice trošku starší téma, ale včera jsem stejnou neritinu co zmiňuje bucliik koupil a měla by to být neritina turrita, forma z ostrova Jáva, teda pokud se dá věřit tomuto odkazu shell.kwansei.ac.jp/… ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 12:11 Žena kosiska [18]
Já jsem dneska 2 neritiny našla na okurce... Ale jestli ji žerou nebo si na ní jen zdřímly...to vážně nevím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 14:55 Muž filipsi [1295] – Re: stařík
Skoro v zadnem akvarku neritina hlad mit nebude. Takze na egerii ti s nejvetsi pravdepodobnosti nepoleze (kvuli hladu). Ona tam asi nepoleze vubec, protoze se ji tam leze hur nez kamkoli jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 14:41 stařík – Re: filipsi
Jasne, ze to neni reseni rasy, ale protoze jsem s rasou trochu pokrocil, egerie je jedno z mist, kde ji mam trochu vic, protoze se odtud spatne vyndava. Tak aby si na ni dokazala prijit, kdyby mela hlad. Za stahne egerii k zemi, to me netrapi. Jinak chci neritinu taky proto, ze se mi libi.

Egerii jsem jeste nestrihal, protoze akvarium se teprve zabiha, ale uz na to dojde, protoze uz je z jednoho rohu na druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 12:56 Davosek – Re: Pepas
Ok...díky moc za pomoc... ;-) mrknu na to a uvidíme... palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 12:54 Pepas – Re: Davosek
www. miga. cz,kus 25kč,přepravka50,ale kurýr čsd asi200,chce toha objednat víc i pro známé pak to není tak drahý,přežily to všechny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 12:50 Pepas – Re: Davosek
moment mrknu se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 12:46 Davosek – Re: Pepas
Ok...díky...a kde si je objednával tedy pokud to není tajné??? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 12:41 Pepas – Re: Davosek
tady nejsou,ale mám jich osum a žádné velké výkony nepodávají,myslím si že se jim dělá velká reklama,na štětičkové řasy mají asi slabý zrak,dokonale se jim vyhýbají,no ale tu zelenou okusují rády,objednal sem je v Praze za tři dny byly doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 10:42 Muž filipsi [1295] – Re: stařík
Vyleze skoro vsude, ale egerie by se s ni ohnula. Je to jen pomocnik, ale ne reseni rasy, kdyz se ti dela na egerii, ta prece roste tak rychle, ze ji utece, ne? Ja kdyz udelam chybu (treba zanedbam vymenu vody), spodek egerie zacne porustat jemnou zelenou rasou, ale nahore dorusta tak rychle, ze ji rasa nestiha. Pak proste egerii vytahnu, ustrihnu, vrsek zasadim, a jede dal, uz bez rasy.
Podivej se na ni, jakou ma velikost, a rozumen odhadni, kolik za den muze zbastit, a uvidis, ze zarasenou nadrz nevyresi, pouze pomuze cistou udrzet cistou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-zebra?od=501