Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina zebra

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Neritina zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 14:01 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: clithona
Opravdu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 13:59 clithona
Sid napsal: ...zkus radeji co nejvetsi a nebo pribuzneho clithona...
Přimlouvám se za clithona - z neritin mi připadá jako největší pracant. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:06 Těhňajs Re: Tudy
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 08:00 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Těhňajs
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 07:59 Těhňajs
Žere Neritina natalensis i RUDUCHU?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 23:07 Žena sivon [1694] - PlžiRe: bobik
Co se s odpadlými vajíčky děje jsem nezkoumala. Jsou tak malé, že v písku by se asi dost špatně hledaly. Asi se časem rozloží, je to organický materiál.
Clithon je menší, ale s Neritinou blízce příbuzný oba patří do čeledi zubovcovití (Neritidae). K zubovcům patří např. i placatá Septaria a jeden jejich příbuzný žije i v Evropě v Dunaji.
Neritina i Clithon se živí výhradně řasami ( ;-) ale sem tam zobnou i něco jiného), v poměru k hmotnosti asi více práce odvede Clithon. Má také mnohem více barevných variací, většinou je zde prodáván druh s ostny. Stejně jako Neritina se v akváriu nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 14:22 Muž bobik [15] Re: sivon
ahoj.asi hloupá otázka,ale co se pak s těmi vajíčky děje,když odpadnou a rybky je nežerou?
a ještě dotaz:jaký je rozdíl mezi neritinou a plžem Clithon sp.četl jsem o něm,ale přidadá mi až na vzhled stejný.snad někdo psal ,že je lehčí než neritina?dík

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 20:16 Žena sivon [1694] - PlžiRe: ČichavecTom
Kladou vajíčka na všechno, líbí se jim zvláště hrubší povrchy, ze kterých nejdou odstranit.Kladou i na ostatní plže a ani nemusí být tmaví. Vajíčka ale časem odpadnou, i když to trvá velmi dlouho.
Pardon, reakce na bobik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:18 Muž bobik [15] Re: ČichavecTom
super,moc děkuji za rozsáhlou vyčerpávající odpověd. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:50 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: bobik
Neritiny kladou vajíčka na kořeny. V praxi jejich vajíčkum padne za oběť cokoliv tmavého. Kořen, černý kámen apod. Jejich vejce jsou bílá, takže to tvoří parádní kontrat a je i dobře vidět. Navíc na svém místě vydrží vajíčko dost dlouho. V holém akvárku to může být problém, v zarostlém se to ztratí. Mě osobně jejich vajíčka nevadí - je to součást přírody kterou chci mít doma v obýváku. Co se týče množství tak to se těžko odpovídá. Je to asi jako bych se tě zeptal na otázku kolik metrů uběhne nigerijskej černoch za minutu... Odpověď na obojí je: "hodně" :-D
Záleží na tom jak výkonné šneky máš, zda jsou již pohlavně zralí anebo pohlavně přezrálí :o)
Doma mám ve 200L 6 neritin a na kořenu je stabilně třeba 10 - 20 vajíček. Na tmavejch šutrech taky na každym 3-5 cm velkym pár vajíček bude. Je to o zvyk, časem je začneš přehlížet...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:36 Muž bobik [15] Re: ČichavecTom
tak jo.a ještě prosím jeden dotaz.zde v diskusích se píše,že neritiny se sice u nás nerozmnožují,ale že prý nakladou po celém akva mooooc vajiček,které jdou obtížně sundat a snad ani rybky je nežerou.co si mám pod tím "moooc"představit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:12 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: bobik
to bych asi neřešil. Neritiny lezou ven z nezakrytovaného, ale nemyslím si že by ti touhle dírou zdrhly. Zkus a uvidíš. Přinejhorším o jednu přijdeš a zakryješ to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 15:06 Muž bobik [15] Re: ČichavecTom
no dobře,a ještě dotaz.píše se ,že akvarko má být zakryté.já mám plastový kryt-mám set od juwelu,takže dobrý,ale vzadu má dva otvory cca 3x2cm na kabely.toto by se mělo také zakrytovat?aby tudy neutekly?to by se mi moc nechtělo,protože tudy částečně odvětrávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 14:34 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: bobik
Dej tam rovnou čtyři. Jedna se ztratí...
A s výkaly to je tak že neritina taky kadí. Ale je to taková dámička s ampulárkou nesrovnatelná :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 12:33 Muž bobik [15] – neritina+SAE+otíci
ahoj,mám cca 110 l akva,kde krom jiného mám 1xSAE+6x otici-krunyřovec jednopruhý,řasy baští,ale nestíhají,mapř. přední sklo moc neočistí,mohu si přikoupit např. jen jeden kus neritiny?myslím,jestli si pak nebudou lézt do zelí,ehm,tedy do řas.aby pak ta neritina měla co jíst,když prý nejí nic jineho než řasy.a ještě mě zajímá,jak je to u neritiny s výkaly?málo,normálně,moc?myslim,že např. ampulárie prý znečistuje výkaly vodu moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 18:11 Muž dair [29] - AsieRe: Barakainus
Tak dnes sem neritiniu pristihnul jak mi leze po valisnerce a ludwigijce. pekne se prohybali ale zdarne slezla dolu. takze myslim ze i tam se obcas vyda do vyse rostlin. a ti nemam zadneho malinkeho slimacka:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 21:56 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: dair
s neritinama je problem, ze jsou to tezke svine ;) takze je vetsina rostlin neunese a casto se na ne ani nevejdou. jak uz bylo receno, vyjimkou jsou anubias, a u me i nektere cryptocoryne. C. ponderifolia, napriklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dair
Neritiny vlezou jen zřídka na rostliny. Pokud ano tak na ty tuholisté jako je Anubias větší druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 20:13 guli – Re:dair
Taky tak,sklo a kamene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:09 Muž tomas3000 [15] Re: dair
Já mám neritinu porad přisátou na skle,tam se ji řasa oškrabává nejlíp...Někdy ji vydím lézt po dně a pucovat kamínky, ale žádné extra horolezectví jsem u ní nikdy neviděl. Na echinodoru nikdy nebyla. Ikdyž hlad je sviňa:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 18:53 Muž dair [29] - Asie
Tak uz ma jednoho snecka ale nevim jestli se dostane i na rstliny? zatim se mi jen plazi po skle. potreboval bych aby mi napadnul i rostliny:) tam je rasy nejvice. zvladne to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:44 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: dair
Napište mi do vzkazů, příští týden budu nějaké objednávat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:24 R Muž romant [27987] Re: dair
V Pet centru co je v Globusu v Čakovicích jsem jich asi před 14 dny viděl docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:21 Muž dair [29] - Asie
Zdravicko akvaristi. da se nekde sehnat v praze neritina zebra?diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:45 Žena stetinka [270] – Re: hatreder
Nevim, jak pákistánská, já mám makrakanty a ty zlikvidovaly všechny šneky nehledě na velikost a druh. Velmi rychle a efektivně. Přežil jen Fauník,ale i tak jsem ho raději dala jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 18:29 Muž jiri2105 [1]
Taky jsem čtyři pořídil s tim že se ruduchy zbavim. Speciálně jsem je dával na dva listy anubiase kterej byl porostlej a vždy hned sjely po stonku dolu, to byla jejich jediná aktivita. Jinak jen spí. Asi budu muset nanosit něco zařasenýho z potoka aby mi přežily, když už je mam a má ruducha jim nevoní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 21:39 Žena sivon [1694] - Plži – Re: beowulfx
Ano, ten křovinořez se jmenuje Pomacea canaliculata a na rozdíl od P.bridgesii (což je naše známá ampulárka argentinská či měchýřovka východní) skutečně likviduje rostliny. Rozdíl je nepatrný, laik ho nepozná. www.applesnail.net/…... Takže pozor při nákupu.
Ale od ruduchy ti opravdu ani Neritina ani ampulárie nepomůže. Tu žerou opravdu jen hladoví okružáci - mám s tím dobrou zkušenost. Ale nesmí na ně zbýt nic po rybách. Pak také není problém s tím, že by se množili. Za 5 měsíců, co jsme bojovali s ruduchou akorát dorostli, ale mladí se neobjevili téměř žádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:06 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: vlacek
No jak už žraly i Anubiasy tak to byly slušné potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 16:03 Muž vlacek [402] – Re: beowulfx
S ampularkama pozor, jeden druh rostliny nezere, jiny, velmi podobny je s chuti sezere. Ja mel zrovna tu druhou a prvni to okamzite odnesl anubias, pak egerka, pak ampularka - sla pryc. Neritka nemusi zemrit hlady, zere i susene krmivo, treba tablety pro anciky obsahujici spirulinu. Snaset vajicka take nemusi kazda, moje je vubec nesnasi, clithon sp. mi klade sem tam nejake.
S mrenkami vs. nmeritka neporadim, nemam neznam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 15:12 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: Radim
Potvrzuji kolegu - Sklorex Neritiny má...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:06 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: hatreder
No mám ampulárky a ty mi kytky neožírají, většinou žerou jen to co je spadlé, hnije atd., zdravou kytku ožírat nebude. Co se týče ruduchy, tak tu Ti docela jistě nebude žrát ani jeden šnek, ruducha jim zrovna moc nejeden, spíš se ji budeš muset zbavit bio cestou, zjistit proč vzniká a eliminovat tento problém, jinak jediná ryba která si aj na ruducha pochutná je parmička černoprůhá, ale nečekej zázraky.
Jo a neritina pokud nemá dostatek zelené řasy tak Ti jisto jistě chcípne jelikož ta zase nežere nic jiného než jen řasy, pak taky počítej, že po akva budeš mít všude možně, takové bílé tečky to kladě vajíčka, které se nikdy nevylíhnou.
Ampulárky je kladou zase někde nad vodou nad akvárkem, tak je ideální ho mít zakryté, jinak ti vylezou z akva ven.
No teď už stačí si jen vybrat ;-) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 13:54 Markasimo – Re: Radim
Určitě budou mít ve Sklorexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:41 Muž hatreder [2]
No neva. Ale stejně bych nějakého toho šneka do akviška chtěl. Rozhodoval jsem se mezi ampulárií a neritinou, ale ampulárie ožírá i kytky, takže tu ne. Piskořky ani okružáky nechci. Tak nejlíp vychází ta neritina. Mylíste, že je ty mřenky nesežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:34 Muž vlacek [402] – Re: hatreder
Neznam sice rodophytu sp. podrobne, ale jak tak ctu tak je nekolik forem a tipl bych si, ze vetsinu z nich neritka nezere. Neocekaval bych tedy, nejake zlepseni stavu s pridanim neritky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 09:03 Muž hatreder [2]
Ahoj. Na dekoraci a anubiasech mám neustále příbuznou vousaté ruduchy a je to RODOPHYTU SP. Chtěl bych se jí zbavit, proto mám v úmyslu pořídit Neritinu. Jenže v akvišku mám 5 ks mřenek pákistánských. Myslíte, že to bude problém? Každá mřenka má cca 4cm. Díky za rady....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2011 16:00 Muž martmart [106] – Re: Radim
ma je v praze na braniku, minuly tyden sem pro ne byl ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Radim
Nejčastěji se dají sehnat na burzách, vloni jsem u Vás na jedné takové byl, zkus termíny burz a snad tam někdo bude nabízet, jinak v Ostravě bych o pár obchodes či místech věděl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 13:10 Radim
Dobrý den marně scháním šneky-neritin nevíte kde se dají sehnat jsem z Brna děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 11:15 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: sivon
Jo, tak tyto informace jsem taky našel, škoda že se neví jak je to s tou cestou larev, jestli jdou samy do slaný, nebo je se tam vylíhnou. Předpokládám že pokus typu dát část vajec do slané vody a část do sladké taky selhal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:56 Žena sivon [1694] - Plži – Re: ČichavecTom
Ve slané vodě se vyvíjejí mláďata (larvy). Jako vše v přírodě je to tak propracované, že se nám z toho točí hlava. Dospělci se postupně stěhují proti proudu řek s věkem. Zdali se vrací klást vejce do brakických vod, nebo jestli mláďata po vylíhnutí do nich stačí odplavat a pak se v nich vyvíjejí, kdo ví? O rozmnožení se mnozí snaží, tak snad se to jednou povede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:32 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Re: sivon
A nedají se přesunout do slané vody? To už ale asi někdo zkoušel... zajímalo by mě co se objevilo za problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 10:09 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Tinusha
Naší už to baví 2,5 roku a nevypadá, že by jí docházela vajíčka. Škoda, že z toho nikdy nic nebude, to bychom se napakovali. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:42 Tinusha – Re: Haimdol
No tak budeme mat vajickarium, no :-) Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:38 R Muž Silent [5949] – Re: Tinusha
Tak to ti já nepovím. To ví jen ona sama ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:35 Tinusha – Re: Haimdol
A to ju dokedy bude bavit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:32 R Muž Silent [5949] – Re: Tinusha
Je to neritina jako vyšitá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:31 Tinusha – Je to neritina?
Fotka k příspěvku Lidicky, prosim Vas, je toto neritina? Kuk na filter. Mame ju samu od zari a ona vkuse kladie biele vajicka a uplne vsade... na sklo, na koren, na kamene, do otvorov na filtry... uz je vsetko zavajickovane :-( Prestane to vobec niekedy?????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 16:06 jose – Re: hanca
Nič sa nedeje, len paludomus je z inej čeľade ako neritina a má ulitu členitú s rôznymi výstupkami a nie hladkú ako neritiny. Preto to prirovnanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 15:18 hanca – Re: jose
Jo tak to možné klidně je, já jsem ho viděla jen v časopisu Akvaristika a v životě ne in natura. Ale přišel mi podobný jako Neritinka, tak to se omlouvám. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 12:15 jose – Re: hanca
paludomus a neritina sú si podobné asi ako dlhý a široký

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 20771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1140-neritina-zebra?od=351