Filtr JBL Cristal Profi
Ten filtr mám teď nový, to těsnění tam mám, ale je pravdou, že na té poslední stránce v rozpisu dílů není.Jediná zmínka v celém návodu o nějakém těsnění je na str.131, ale to je to těsnění přímo pod hlavou filtru.

no jo, taky ho tam nemám, to je zajímavý, jediný díl, který je dle tohoto navíc


Těsnění tam nevidím

jarně, během dneška to udělám
Starší reakce
Díky

Magicos napsal: Jasně - díky - takže závěr, jestli jsem to pochopil dobře - žádné drahé nitrifikační bakterie v lahvičce nejsou potřeba, protože se časem vytvoří sami a vločkovým krmivem v předfiltru trošku urychlím nitrifikační proces.. Je to tak?? Děkuji
Přesně tak.
Miras napsal: nemám tam ani to těsnění, ani jsem nepřidával nějaký gumičky a vše šlape skvěle, nemáte chybu někde jinde?
Já to mám jen jako prevenci, ale hlavní jsou opravdu ta (poréznější) média o kterých jsem psal níže a od té doby s čistotou vody nemám problém.
Jasně - díky - takže závěr, jestli jsem to pochopil dobře - žádné drahé nitrifikační bakterie v lahvičce nejsou potřeba, protože se časem vytvoří sami a vločkovým krmivem v předfiltru trošku urychlím nitrifikační proces.. Je to tak?? Děkuji
Na něčem vydělávat musej.Vločky vycházejí daleko levnějc a pomohou ti rychleji vytvořit bakterie(náhražka za ryby).Podívej se co všechno obsahují, abych to nemusel vypisovat.Prostě zakrmit prázdné akva

králas napsal: Magicos napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
Ja bych nekupoval nic.Pokud se jedná o čerstvě založené akva, tak bych na předfiltry nasypal trochu vločkového krmiva.A pokud běží déle, nechal bych to na rybách.
Opravdu?? Já teď to akva zakládám - a nevím si s těmi bakteriemi rady... Oni to mají dokonce i v oficiálním JBL Cristal Profi videu
jbl.de/… A to se tam jako ,,vyroběj" sami?? A proč prosím to vločkové krmivo?? PS- promiňte, že se tak blbě ptám - jsem pouhý začátečník

U těch kroužků od sery jsem se spletl myslel jsem Siporax.Nedávno mi je doporučovali ve Viváriu v Mělníce.
www.akvarista.cz/…
matlala napsal: zkus pana Speukera <a href="http://www.akvaristik.eu/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvaristik.eu/</a> ten mi Jendou říkal, že tohle můžou sehnat.
A nebo toto:http://shop.miga.cz/jbl_cp_e700_e900_e1500_4_gummipuffer_f_filterbeh_-242_41_347_817-97201.html
vtom pripade by me zajimalo, jestli je kos stejny a lze to pouzit i u me a kde to pak sezenu

Tak to bohužel nelze, kratší strana se opírá o stěnu a hadičku při vložení koše strhne.Ale takto je výtok od předfitru myslím si dokonale utěsněn.
to těsnění tam je až u nové verze, u starších ještě nebylo, hold je to novější typ a vychytávaj ještě mouchy.
kdes to vzal, proc ja to tam nemam

Budu muset pohledat na netu nejaky soupis dilu, o co jde a jestli neni vice verzi filtru.
Magicos napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
Ja bych nekupoval nic.Pokud se jedná o čerstvě založené akva, tak bych na předfiltry nasypal trochu vločkového krmiva.A pokud běží déle, nechal bych to na rybách.
to není špatnej nápad, ale chtělo yb to tu hadičku kolem celého obvodu

Pokud si nevíte rady s utěsněním, mám tu tip.Silikonovou hadičku rozřízneme podél a nasadíme na delší strany.Nasadíte hlavu a ucítíte o něco větší odpor při utažení klipsen.

Jinak pokud máte jemné nečistoty, doporučuji vyměnit keramické kroužky dodávané, za poréznější.Něco jako je ten napravo, protože ten nalevo nezachytí vůbec nic

.Ty poréznější kroužky, byly součástí akva setu atman ar-620 a fungovaly rok v atmanu a nyní 3 měsíce v nové 216ce.Dal jsem je tam po měsíci, protože jsem měl také problém z drobnýmy částicemi a po 3 dnech voda čistá jak dětská prdýlka.
Doporučil bych toto:http://www.sera.de/cz/vyrobky/technicke-vybaveni-akvaria/filtracni-media/bio-mechanicka-filtracni-media/sera-biopur-forte.html
A nebo osvěčený eheim ehfi substrat pro:http://www.sklorex-akvarium.cz/filtracni-media/eheim--vnejsi/detail-eheim-ehfi-substrat-pro-1l/.Nejlépe nakombinovat.
Dejte pak, vědět jestli u vás došlo ke zlepšení.
Haimdol napsal: Ona tam taky žádná není.
A toto je co?
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
To jsem si celou dobu myslel, ale padla tu veta "Nevím, zda by to bylo možné, protože mezi předfiltry a výtokem je těsnící gumička." Tak jsem to sel overit, zda jsem neco neprehledl

tý "gumy" jsem si také nevšiml

asi žádnou nemám

jsem do toho prave koukal a nejakou gumu, tesneni u horniho kose a hlavy nevidim. Pri zavreni to jde plast na plast a tam bych si dokazal predstavit nejaky unik vody pri preplneni ci spatnem ulozeni fitracni naplne v hornim kosi, kdy by napln nejak zasahovala do mist, kde to ma dosednout plast na plast.
dal jsem navrch kus filtrační vaty a je klid, voda nádherně čistá

ani nevim, ze tam nejaka gumicka je

budu muset mrknout, jinak misto jednoho posledniho molitanu mam taky vatu.
mě tohle dělalo, když byla špatně nasazená gumička v combi koši. Ještě jsem vyměnil ten hrubší molitan v tom posledním koši za vatu.
ja od posledniho cisteni, asi tyden, mam ve vode plno malych necistot co nemizi a tohle me nenapadlo, ale jak to proverit. Dovnitr stejne nevidim a pricin muze byt urcite mnohem vic.
Ona většina firem má problémy s prvními sériemi filtrů než vychytají mouchy. Známé jsou problémy Tetry, zmíněný JBL ale i Fluval měl potíže u čtyřkové série. Snad jen Eheim mívá filtry dotažené do puntíku než je pustí ven.
aha tak to jo o tom že to je problém filtru z první serie se na tom slovenském portálu nepíše ... pudu do něj ...
Nevím, zda by to bylo možné, protože mezi předfiltry a výtokem je těsnící gumička.Je pravdou,že mi zezačátku cca měsíc plavaly malé částice po akva také a usazovaly se mi na rostlinách(následně řasa).Ale to nebyl zajetý filtr.Dal jsem do vrchního koše jenom 30ppi akvacit a je klid.Pokud to tak je, že by se mohly dostávat nečistoty do výtoku, tak je to špatně.
Měl by se k tomuto vyjádřit Haimdol, tento filtr testoval.
nechapu jak by tomu mohla zabranit vata bordel se tam dostava pres prepazku co je mezi predfiltream a vytokem a hlavou filtru ...
Tiež to pozorujem na tom mojom, ale nejako to neriešim. Teda ešte som sa nedokopal k tomu, aby som šupol filtračnú vatu medzi molitany "30ppi a 20ppi" do vrchného koša (a asi sa ani nedokopem, pretože neviem, či by to malo nejaký význam... )

setkal se už někdo s tím že se mu dostával bordel z předfiltru do výtoku z filtru , na portalu akva.sk tento filtr docela dost haní tak nevím zda si ho mám koupit ...

Výrobce dodává toto složení hmot ve směru proudění vody: předfiltr 10 ppi, keramické válečky, 2x akvacit 20ppi a v poslední komoře kombinace akvacitů hrubostí 20 ppi a 30 ppi.
koupil někdo tento fitr od zoohit ... potřeboval bych vědět s jakými náplněmi se dodává .. na jejich stránkách to není
Starší reakce
Jj vim mam ho doma asi rok a krome zlomene keramicke osicky s nim nemam problem...(ale to byla moje chyba ne chyba vyrobce)
Dobrý den
tento filtr e1500 mě v 550l akva běží zhruba 4 měsíce a nemám s ním žádný problém a jsem naprosto spokojena.
A to je právě ten případ kdy může molitan vydržet velmi dlouho. Nicméně takových nádrží moc není. Většina nádrží bývá přerybněná a tam dostává molitan pěkně na zadek.
právě že třeba soused je ten případ, který má tetrateck ex700 a má tam jen molitany a už 4 roky. V akva ale není moc ryb, má tam cca 40l rezervu (když počítáme délky ryb v dospělosti) a taky plno rostlin.
Až se výrazně sníží průtok tak vyčistíš předfiltry. Většinou to dostačuje. Pokud to stačit už nebude vyčistí se zbytek filtru, ale i tak bych nečistil všechny koše najednou.
Jenže tady je řeč o sice stejném druhu molitanu, ale ve vnějším filtru. Tam fungují trochu jiné podmínky než v molitanové kostce a množství bakterií dokáže za rok tyto molitany ucpat tak, že jsou už prakticky nečistitelné. Samozřejmě to záleží na podmínkách v akva. Někde jsou zralé na výměnu za půl roku, někde vydrží roky dva.
Přidat reakci
1 ...... [39] ...... 43
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53838x