Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Světlo a rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Světlo a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2017 16:25 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: visek
To je ta na maso? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 17:02 Muž @ visek [44] - Parmičky
t-5 svetle cervena 82 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 16:49 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: visek
Zkus to trochu upřesnit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 16:44 Muž @ visek [44] - Parmičky
dostal jsem barevnou zarivku.udajne do akvarka.ma nekdo s tim zkusenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:30 Muž @ Faire42 [32] - Hlavně mini akváriaRe: visek
Kytkám je to jedno. Záleží jim na tom, jaká intenzita v jakým spektru na ně jde, na zdroji jim nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 21:03 Muž @ visek [44] - Parmičky
co je pro kytky lepsi zarivka nebo led svetlo

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2016 20:54 Žena @ petulinakk [1904] Re: lulu44448
Já měla skoro stejné akvárko (je o 5cm vyšší) a je to jak píše romant - dá se, pokud nebudeš vybírat jen očima, a nastuduješ si, které rostlinky by byly vhodné. I mezi těmi méně náročnými se dá vybrat tak, aby celek pak tvořil krásnou podívanou... a hlavně do začátku méně je někdy více :) ono je pořád lepší mín míň wattů a nenáročné kytky, než to přepálit a pak vymýšlet jak se zbavit sinice :-D
Mně osobně některé rostliny, které by "papírově" v mém akváriu měly prosperovat, vůbec nešly... a naopak některé náročnější šly pěkně. Takže to není jen o osvětlení, a stejně musíš zkoušet :-)
A pokud budeš chtít zvýšit intenzitu, sice ne nijak dramaticky ale přece, doporučuju reflektory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2016 20:41 R Muž @ romant [25288] Re: lulu44448
Je to klasika a když nebudeš prahnout po nějakých kobercích na dně, tak se to dá s méně a středně náročnejma rostlinama velmi dobře provozovat tak jak to je, tedy mě to obvykle stačí a jsi-li zčátečnice, nehnal bych se zbytečně do nějakých světelných paleb, ono to velmi rychle mlže skončit rybníčkem brčálníkem, tedy mnohý příklad známe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 19:11 Žena @ lulu44448 [0] – Osvetlenie
Ahoj, potrebovala by som poradiť mám akvárium s rozmermi 80x40x35 to je 112l mám tam 2x18W trubice a potrebovala by som poradiť či to stačí alebo mám kúpiť iné. Ďakujem ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 15:24 Muž @ Legioix [556] Re: Michal7385
Koukni sem. www.aqua-obchod.cz/…

Nevím sice jak to aq máš dlouhé, ale je tam na výběr víc rozměrů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 15:16 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Michal7385
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Tady se podívej,buď můžeš doplnit jen jednu zářivku,nebo celé světlo.To tvé je opravdu slabé,jestli chceš trochu náročnější rostlinky na světlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 09:22 Muž @ Jifi [525] Re: afc1886
Sice nechce kupovat hned nový kryt, když teď má nový set, ale bude to rozumnější.
Já mám na hrubý objem 112 l zářivky 2*18 W a rozhodně to není moc. Ani nedávám CO2, takže žádné high-tech akvárko to není. Ale na druhou stranu, kytkám to světlo stačí. Ale polovina z toho by byla fakt málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 09:11 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Michal7385
podívej se na web rostlinnáakvaria .Odpoledne ti tady hodím odkaz ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 08:11 Michal7385 – LED
Já jsem koupil set 96 l s víkem, kde je 1×18W T8. Moje následné zjištění, že je to dost málo světla, mě vedlo k přemýšlení, jak přidat na osvětlení, když silnější T8 zářivka se v délce 60 cm nedělá a bohužel na víku není ani místo pro přidání další zářivky. Zkusil jsem to řešit LED páskem v silikonu. První den v pohodě, druhý den už některé diody nesvítily. Při reklamaci mi bylo řečeno, že LED na plastu přehřívají a je třeba je mít na kovu. Tak jsem udělal hliníkové žebrování a na něm to mám cca 3 dny. Už nesvítí 7 diod. Já už fakt nevím, jak to řešit. Nenapadá někoho nějaké neinvazivní řešení? Nechce se mi zrovna kupovat jiný kryt za tisíce.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:27 Muž @ Designer [5631] - CichlidyRe: Litexka
15W T8 zarivka se slusnym reflektorem nad 54l low-tech staci dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 21:15 Litexka - Cichlidy – světlo
Ahoj,koupila jsem si akvarijní set 54L,jež obsahuje světlo 1x15W bude to rostlinkám stačit,nebo si mam sehnat jiné?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:47 Muž @ grunda [1768] - CichlidyRe: Zzz
vyhnojit dno, světla máš na tvoje kytky dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:10 Zzz - Cichlidy – spravné osvětlení
Všechny Vás zdravím,
prosím o radu. Mám od Vánoc 60l akvárium od Tetry. Je v něm osvětlení typu Sylvania 6500K Tetra AL 5T 13W (1 trubice). Co jednotlivá čísla znamenají jsem si načetla. Jediné s čím si nevím rady je těch 13W. Když koukám na net a požadavky rostlin, objevuji údaje, že rostlina potřebuje 50W/100l apod. Není tedy 13W málo? Akvárium mám v práci, kde trávím hodně svého času, přesto ne všechen :) Zaměřila jsem se trošku na biotop Jižní Ameriky. V akváriu mám Echinodory a Cabombu, možná přidám Egerii. Rybí osádku tvoří pancéřníčci, neonky a pár cihlidek kakadu. Ráda bych, aby prospívali i rostlinky. Děkuji za radu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:10 Muž @ Designer [5631] - CichlidyRe: TRULY
Mrkni na rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp . Je z ceho vybirat, jsou na svetlo celkem nenarocne, jen pak rostou pomalu. A zabijes nejmin tri mouchy jednou ranou, mas neco trosku "vzacnejsiho", hezkeho, a udrzis to i pri mene svetle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:05 Muž @ TRULY [161] Re: deck
ze ma to nenapadlo este neviem vsetko vyuzivat heh . Super dikes
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2015 17:42 Muž @ deck [84] - Všeobecně akvariaRe: TRULY
Koukni tady do atlasu, dej pokročilé hledání a zadej co ti vyhovuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:40 R Muž @ Silent [5916] Re: TRULY
Podíval bych se na Anubiasy nebo Microsorum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:33 Muž @ TRULY [161]
viete mi poradit nejake rastlinky menej narocnejsie na svetlo a hrubku strku? Mam len 15w neon aquaglo zabudovany v kryte. Momentalne sa dari ako tak len cryptocorynam. Dno vymenim na druhy tuzden ale to svetlo.. Su nejake menej narocne na svetlo? vdaka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 19:07 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: Johan
Přiznám se že takovou rostlinu, která by měla oddenek do kuličky a měla hezky narostlé listy, jsem ještě neviděl. Spíše vídávám ty druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 18:19 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: Pepan
S tím moc nesouhlasím. Pokud jsou volně, tak naopak mají často oddenek zkroucený skoro do kuličky. A i tak se jim může velmi dobře dařit.
Samozřejmě pokud se jedná o staré rostliny, tak mají dlouhý oddenek na jehož konci jsou listy. Ale to je velikostí rostliny a nikoliv způsobem pěstování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 18:00 Muž @ Pepan [4156] - RostlinyRe: romant
Přesně. I když to není klasická "sázecí" kytka, i ona potřebuje určitý řád a fixaci pozice. Kytky, kterým se to n.eposkytne, na burzách poznáme snadno. Vytahaný oddenek na kterém roste pár zakrnělých lístků, protože prodávající má tato mikrosorka jako volný porost v rozplávavačkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:21 Žena @ vendy [27] - CichlidyRe: romant
Tak to bude tím stěhováním, jak klesá voda s vypouštěním a napouštěním stále s tím hýbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2014 16:20 R Muž @ romant [25288] Re: vendy
Je to tak že se dokáže spokojit i s málem světla, nemá moc ráda stěhování, i třeba o kousek, to potom reaguje, jako nově příchozí a má tendenci přelistotávat a ani chybějící živyny se vyloučit nedají. Nejlépe obvykle prospívá pevně k podkladu přichycená a má takový jakoby chlupatý kořeny, tak takový rostliny jsem vždy pozoroval jako 1A třídu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 16:16 Žena @ vendy [27] - Cichlidy – hnědovka
Ahoj mám dotaz,
v akva mám několik skupinek microsoria, nejlépe mi jde ve stínu, či skoro ve tmě v rohu, potom mám přichycené s kmenem v rozích spíše ve střední části akva a tam to nějak opadává. Píše se, že roste i v málo osvětlených nádrží, znamená to, že jim více světla škodí?Nebo že jim jen málo světla nevadí? Nějak mi to nesedí... Nevím tedy, jestli ji mám s kmenem zase položit anebo ji pořád nechat na stěnách, Při výšce 60cm ale svítím pouze jednou zářivkou klasickou 36w občas zapnu dvě. Listy nejsou nijak spálené, jen se nechtějí obnovovat... Díky za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 15:05 Muž @ MarekP [681] - Amerika + Asie
Proti opadávání listů kvůli nedostatku světla se asi nedá dělat nic, co (kromě přemístění rostliny)? Mám Bacopu caroliniana mezi biomolitanem a stěnou akvária, vedle které je stolek - je umístěna v rohu - a všechny spodní listy zežloutly a opadly. Světlo se vzhledem k umístění dostává k rostlině pouze seshora, vrchní listy rostou dobře, ale ke spodním se světlo nedostane.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 21:35 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Kamilstrom
U toho testru je barevná stupnice popsaná jaká barva odpovídá kolika mg ,samo , nebude to dokonale přesné, pokud člověk není opravdu barvoslepý tak dokáže odezřít cca hodnotu , no na těch cca 50mg jsem se dostal bubláním ze dvou flašek , nápln klasika 300g/3g , mění se nastřídačku každý šestý den jedna , někdo takto bublá i ze tří lahví a co2 tak nekolísá jako z jedné , bublám přez obyčejný kousek smrkového dřívka , vyrobil jsem si takovej difuzor s počítadlem bublin z plastové průhledné trubičky, funguje to bezvadně, pro moje účely naprosto dostačující , věřím tomu že kdych použil dva-tři difuzory(nebo větší plochu dřívka)a více lahví s burčákem , dostal bych se klidně i na dvojnásobek, to ale nepotřebuji ,takto jak to mám ted jsem spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:51 Muž @ Kamilstrom [505] - RostlinyRe: MonterMonty
Plne s tebou souhlasim,ze neni treba draha technika(prvne jsem myslel,ze ji pouzivas) a ze se da ridit tim co vidis a ja vim co se resilo v predchazejicich odkazech,me jenom zajimalo jak si dosel k tem hodnotam, vetsinsa lidi rekne rano je Drop checker napr. tmave zeleny a vecer svetle zeleny,ale ty mas 20 a pak 50(47)mg/l,o nic nejde,me jen zajimalo jak si ktomu dosel a rozdil mezi burcakem a lahvi(na takovou litraz) no kdyz uz v "nicem" tak aspon v udrzeni stejneho nasyceni,kvalitni diffuser nebo radeji reaktor je rovnez dulezity. :-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2014 17:42 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Kamilstrom
No , jak už jsem psal , tady se neřešilo jestli je je tam tolik nebo tolik , ale to by si se musel začíst před svými poznámkami hlouběji , osobně si myslím že žádný akvarista nepotřebuje dokonale přesné drahé přístoje k tomu aby mu to v akváriu bujelo zelení , postačí úplně ty co jsou k dispozici za desetinu ceny , je už na každém kolik do čeho chce investovat
a za druhé si myslím ,že množství co2 ve vodě není závislé na tom , jestli bubláš z toho nebo onoho , ale spíš jak účinně rozpouštíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 09:36 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Kamilstrom
samozřejmě dokonale přesné měření to není stejně jako každé jiné , pokud člověk není barvoslepej , tak hodnoty dokáže odečíst , neřešíme tady jestli je v akva 50mg, nebo 47mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 03:06 Muž @ Kamilstrom [505] - RostlinyRe: MonterMonty
50 mg/l nebo 20 mg/l to maji byt jako hodnoty CO2?A tyhle hodnoty poznas tim JBL Drop Checkerem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:24 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: MonterMonty
ted když jsem začal bublat ze dvou lahví , výměnu děláme co šest dní na střídačku v jedné a druhé , je po ránu cca 50mg, večer pod 20mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:17 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Johan
to neukazoval , v akvárku bylo vždy dost rostlin , zřejně bylo CO2 žalostně málo , test je pořád jeden a ten samý, dokonce i náplň testu stále z jedné a té samé lahvičky , vydrží tam cca 3-4 týdny než je potřeba vyměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:12 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: MonterMonty
Pokud vám neukazoval změnu ani ráno vs. večer, tak přeci nemohl ukázat ani změnu po několika hodinové pauze v osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:10 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: grunda
samozřejmě vím o tom že ukazují s cca 3-4 hodinovou prodlevou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:09 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Johan
jj předtím jsem nebublal a CO2 změny neukazovalo , sterilní - jak to mám chápat ? 250tka má nové dno z liaporu cca měsíc , byli tam před výměnou ancáci kteří neskutečně hoblovli kytky a byl z toho obr bordel , dal jsem je pryč , vyměnil dno , přidal nové kytky, starší fota jsou upravovované neb foták stojí za starou bačkoru ,takže můžou působit trošku nepřirozeně , ted je tam pár nových , taky jedno video pořízené lepším , je to i znát .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:59 Muž @ grunda [1768] - CichlidyRe: MonterMonty
tyhle testy jsou fajn, taky jsem je používal, nicméně mají i pár hodin zpoždění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:58 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: MonterMonty
Takže předtím jste nebublal? Krom toho vaše akvária mě připadají dost "sterilní" (čistá). Naměřil jste nějakou změnu v obsahu CO2 alespoň ráno a večer?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:55 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: grunda
JBL permanentní test , ted když bublám z burčáku ukazuje myslím správně , prostě jsou znatelné rozdíly ráno odpoledne večer ( to jen aby mi někdo netvrdil že tyto testy nefungují) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:51 Muž @ grunda [1768] - CichlidyRe: MonterMonty
a čím jsi to CO2 měřil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:36 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Johan
¨Samozřejmě v přírodě někde pod stromem nevyroste nějaká světlomilná rostlina , ta si vyroste tam kde je pro ni lepší prostředí, ale to už se tady zamotáváme úplně někam jinam , původní můj dotaz byl k tomuto :
Tak to by mi někdo mohl vysvětlit k čemu je ta pauza prospěšná , protože u mě neprospívala vůbec ničemu, na obsah CO2 ve vodě to nemělo žádný měřitelný vliv
netuším kde jsem dělal chybu ale tříhodinová pauza u mě s obsahem CO2 měřitelně nehla
Jinak díky za názory a osvětlení některých věcí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2014 21:27 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: MonterMonty
dobře, pokud je to tedy tak že rostlinám je to jedno kolikrát se jim za den rozsvítí a zhasne ,dokáží se tomu bez problémů přizpůsobit , proč se nedokáží přizpůsobit stejně tak jednoduše intenzitě světla ? Náročné rostliny pod slabým světlem nerostou , někdy i odejdou úplně , nenáročné se pod intenzivním deformují , plazí se po substrátu a jinak (blbnou) Níže MarceG dával měření (za slunečného dne 2000 µmol PAR, pod mrakem 50 µmol PAR). To je 40 násobný rozdíl. To už se mi zdá jako tma. A to je ale na otevřeném stanovišti. A teď si to převeďte někde pod stromy. To už je tak málo, že je to hluboko pod kompenzačním bodem fotosyntézy. Takže já ty pauzy vidím i v přírodě. A tam jsou dokonce silně nepravidelné. A jen pro porovnání. Jen pro zajímavost, úplněk může mít až 5 µmol PAR. Což je jen 10 x menší rozdíl od zatažené oblohy.
Rozsviťte si v místnosti 200 W a pak rázem 5 W. Moc toho neuvidíte. Sice se pod 50 µmol PAR běžně pěstují akvarijní rostliny, ale ty už pod tímto světlem rostou déle a tak mají na tuto intenzitu adaptované listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:14 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Johan
samozřejmě žádné takovéto postupné změny v akváriu nedělám , a to asi ani niko jinej , maximálně někdo může používat postupné rozsvěcení a zhasínání ,
tím že jsem se o tomto zmínil jsem chtěl poukázat na to že v přírodě je běžné pozvolné skracování dne a prodlužování noci (a obráceně )normální , kdežto přestávka uprostřed dne ne

dobře, pokud je to tedy tak že rostlinám je to jedno kolikrát se jim za den rozsvítí a zhasne ,dokáží se tomu bez problémů přizpůsobit , proč se nedokáží přizpůsobit stejně tak jednoduše intenzitě světla ? Náročné rostliny pod slabým světlem nerostou , někdy i odejdou úplně , nenáročné se pod intenzivním deformují , plazí se po substrátu a jinak (blbnou)

svítím nad akvárkama 12 hodin deně bez přestávek , rostliny rostou bez problémů ,pokud se někde někdy objeví řasa , je to myslím spíš nevyvážeností živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 20:49 Muž @ Johan [4637] - RostlinyRe: MonterMonty
samozřejmě rostliny přijímají živiny asi i v noci , určitě ale ne v takové míře jako přez den, to by jsme tady pak donekonečna nemuseli řešit intenzitu osvětlení, mohli mít akvárka po tmě a rozsvítit si jen když se chceme kochat Nějak vás nechápu. S pauzou ve svícení se nikde neříká, ať místo 10 hodin svícení svítíme jen 2,5 a 2,5 hodin s pětihodinovou pauzou. Délka světla je pořád stejná, jen se mezi to dá pauza (či víc pauz). Vy v akváriu děláte 4 ročních období? Či postupnou změnu teploty a intenzity světla v rámi dne? A co takhle změna teplot v rámci dne i roku? Akvárium není příroda.

Vidíte, mě pauza zvedá obsah CO2 (poměrně razantně), klesne pH, rostliny si odpočinou a já se mohu kochat akváriem po celou dobu, co jsem doma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:07 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: kofejn
už jsem psal , s přestávkou jsem svítil taky , ale upustil jsem od toho protože jsem žádné blahodárné účinky u toho nepozoroval , proto jsem se ptal čím je pro kytky potražno rovnováhu v akváriu prospěšná ta přestávka , měřitelný vliv na CO2 to rozhodně nemělo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:04 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Johan
samozřejmě rostliny přijímají živiny asi i v noci , určitě ale ne v takové míře jako přez den, to by jsme tady pak donekonečna nemuseli řešit intenzitu osvětlení, mohli mít akvárka po tmě a rozsvítit si jen když se chceme kochat
v přírodě se změna světelných podmínek mění postupně , s jarem světla přibývá , atd .. rostliny začnou prosperovat , růst , a na podzim v zimě obráceně ,tak je to pro kytku přirozené , tohle střídavé osvětlení jak tady kolega popisoval , mi přirozené nepříjde , neb ho v přírodě nikde neuvidím ...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 12361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/10436-svetlo-a-rostliny