Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Světlo a rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Světlo a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 17:14 Žena Silvie [18] Re: Brodys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak nevim...zatím mi to prijde cim dal tim horsi :-(

Egeria ma podivnou barvu a občas se v polovině zlomi, nove zasazeny vrsek roste ale původní spodni cast se rozpada

Limnphila sice roste ale je spis do oranžova

Kryptocoryna vypada porad stejne

Echinac major taky nejak odchází, vic nez polovina listu pruhledni nebo hnedne. A ten sel pritom původně tak krasne

Celkove jsou vsechny rostliny do žluto hneda a ne do zelena, nevite cim to muze byt?

Pomůže prihnojeni treba bioflorem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 21:44 Brodys Re: Silvie
Popřípadě kup ještě nějakou barevnou trubici, zkušenost mám s Hsbao, s ovladačem a můžeš si vybírat barvy dle chuti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 21:17 Žena Silvie [18] Re: Brodys
Ze setu uplne ne, je to cele lepene u vyrobce
Můžu mu napsat, jiste ví co tam dava za osvetleni

Ale ani subjektivně mi to neprijde jako nejakej prepal, kdyz treba srovnam s místními prezentacemi

Bych si tam dala jinou tapetu kdybych vedela ze to cele pujde do cervena hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 21:11 Brodys Re: Silvie
Jasně, je to škoda, kdyby to výrobce uvedl, dalo by se od něčeho odpíchnout. I když, pokud je to světlo ze setu, těžko to bude nějaká vypalovačka. Na druhou stranu to máš ještě nezarostlé, tak na kytky svítí řádně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 21:09 Žena Silvie [18] Re: Brodys
Fotka k příspěvku I see
Tak lumeny nemam cim zmerit beztak

A vodu mam tvrdou, sice vodovod ale v konvici mam casteji ocet nez čaj. Hodnoty ted nemam jak zmerit

Jinak mi nepřijde ze by nebyly fit, ale prd se v tom vyznam. Mam je lehce pres mesic a uz jsem musela strihat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 20:43 Muž DH [335] Re: Silvie
Mám rostliny taky hodně světle zelené. Světlo mám stmívací a s intenzitou to nepřeháním, takže tím to není (alespoň u mě). Dlouho jsem se na to snažil přijít. Je možné, že je to tím, jakou mám vodu. Mám špatný poměr Ca/Mg. Vápníku mám skoro 100 mg/l a hořčíku jen 3,3 mg/l. Velké množství Ca ve vodě navíc blokuje vstřebávání Mg, což by mohlo způsobovat ty světlé listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 20:35 Brodys Re: Silvie
Máš led světlo, tam ty watty nic extra neříkají, spíš kolik to lumenuje? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 20:28 Žena Silvie [18] Re: vaclav
to me napadlo jako prvni
ale 30w na 120l je spis slabsi prumer nez nadbytek ne? (beru-li v potaz nejaky trivialni vzorecek, ktery samozrejme nemusi byt univerzalni)
Micmene svetlo je dodavane k akva jako overene a "na miru" (ve skutecnosti bylo na vyber ze dvou a vzala jsem to slabsi) a je nalepene na krycim skle, procež je moznost jeho customizace nulova :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 19:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Silvie
To že žloutnou až červenají rostliny je jejich obrana proti silnému světlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2020 18:06 Žena Silvie [18] – Příliš světlé rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradite?
Mam vsechny rostliny strašně světlé. Ty co maji byt do cervena (e. rubin a kryprokotyna) jsou, echinac a bacopa jsou svetle zelene a limnophila a egeria jsou misty skoro az do bila nebo cervena. Rozpad listu se nedeje. Rostou si myslim obstojně. Ale tmave zelené proste nejsou. Vlastne uz asi ani zelené. Muze to byt i opticky kvuli tomu ze nemam cerny pozadi a tmavy dno

Svitim led 75cm 30W na cca 112 l vody 5hodin-2pauza-5hodin
Prihnojeno bylo pri sazeni pod koreny, jinak nic

:-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 10:02 Králík Re: afc1886
Viz. moje prezentace "60l".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 09:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Králík
Není to ale jenom o tom světle a taky by bylo dobré vědět o jak velké akvárium se jedná, jaké dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 09:46 Muž KuBvA [40] Re: Králík
Za mě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2019 09:43 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, myslíte, že takto silné osvětlení (viz. foto) bude stačit pro tuto rostlinu: rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_umbrosum_monte_carlo Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 16:06 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Prašan
Když to bude moc, tak to poznáš. Objeví se řasy a rostlině se nebude moc dařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 19:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Prašan
Ja mám 2400lm na 50l pri 30cm hĺbke a príde mi to akurát. S COčkom samozrejme.
To tvoje je silnejšie akurát o tú hĺbku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 17:22 - Re: Magic
Mňa skôr zaujmalo či je to veľa alebo málo.Reflektor mám a spomenutá rastlina mi rastie krásne.Len mne osobne to príde,že to tam dosť vypekám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 14:33 Muž Jarry [1433] Re: MichalV
Ano, přišlo mi, že to takto funguje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 12:53 Muž MichalV [327] Re: Jarry
Tak potom sú tie "Cirkadiánne rytmy" ako Magic píše veľmi variabilné a rastlina si jednoducho pamätá dĺžku niekoľkých predchádzajúcich dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 06:11 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Prašan
To by mu mohlo stačiť.
Máš na tom nejaký reflektor, aby nesvietila polka výkonu do luftu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 21:28 - Re: Magic
Pogestemon quadrifolius - 20cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 16:17 Muž Jarry [1433] Re: MichalV
Mě se Limnophila sessiliflora zavírala i při 8h svícení a silném sycení CO2 - vždycky tak 30 minut před zhasnutím:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 16:03 Muž MichalV [327] Re: Magic
To asi nie.
Ale mne sa neprispôsobila ani po niekoľkých mesiacoch, pozoroval som to zatváranie pravidelne večer. Pripisujem to ale nedostatku CO2/vyššie pH na konci fotoperiódy, keďže som nesýtil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 15:36 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Prašan
Čomu v tom akváriu chceš svietiť? A aká hĺbka vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 15:20 -
Čo poviete na 950 Lumen žiarovku pre 20 litrové akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 14:54 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Myslel som skôr predĺženie, jet lag rastlinky zvládajú, ale i tak moooc zaujímavé experimenty tam máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 14:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Záleží kolik světla je v okolí akvária. Já ho mám dá se říci v úplné tmě. Svítím od 12.00 do 23,59 a rostliny se tomuhle rytmu velmi rychle přizpůsobí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 13:19 Muž Magic [879] - RostlinyRe: MichalV
Cirkadiánne rytmy, hoc si ich dokáže do istej miery rastlina prispôsobiť, sú dosť pevne nastavené.
Ergo rastlina neostane otvorená len preto, že pár dní nechám svietiť večer do deviatej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 13:10 Muž MichalV [327] Re: zelenakapusta
Keď som dlhšie svietil, tak sa mi zatvárala (sessiliflora) aj hodinu pred vypnutím svetiel. Akoby "šla spať" resp. sa bránila pred takou dlhou fotoperiódou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 11:02 Muž 4Sima [1888] Re: zelenakapusta
Chce to večer po zhasnutí opětovně rozsvítit a vyfotit. Mám to jen odpozorované, zkusím někdy udělat foto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 08:39 Muž Magic [879] - RostlinyRe: zelenakapusta
Fotka k příspěvku Jj vrchol limnophily sa tiež zatvára v noci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2019 08:26 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: 4Sima
Fotka k příspěvku Limnophila sessiliflora se viditelně natáčí za světlem - foceno zepředu akvária, všechny vrcholky jsou natočené k oknu - ale ještě jsem si nevšimla, že se také skládá.
Zajímá mě to, máš nějakou fotku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 08:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: 4Sima
Jj takých je hodne. Rotala, heteranthera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2019 08:14 Muž 4Sima [1888] Re: zelenakapusta
To samé např. Limnophila sessiliflora..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2019 08:08 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Myriophyllum tuberculatum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
jen taková zajímavost. M.tuberculatum reaguje na střídání dne a noci, na noc složí vrcholky, viz první fotka a trvá to pak déle než hodinu než se opět rozevře, viz druhé foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 23:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Pavligin66
Musí se to brát pouze orientačně. Ale koukal bych po nenáročných a středně náročných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 20:44 Muž Pavligin66 [11] – naš krásavec
Mám v nádrži 2 30 wattové žiarivky teplé svetlo. Rastlinám sa darí celkom dobre. Ale mam problém. keď chcem použiť rozšírené vyhľadávanie. v atlase rastlín neviem ktorý stupeň náročnosti na svetlo mám zvoliť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 19:29 Muž Planorbella [643] Re: Maq
Nemělo to být žádné kárání. Jen jsem napsal svou zkušenost. ;-) Jo i při CO2 budou asi bublinkovat. Já CO2 nesytím. Tedy teď a i přesto mi bublinkují. Něco jiného je prostě led v akváriu a slunce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2019 19:17 Maq Re: Planorbella
Připouštím. A máš pravdu, lidem co sytí CO2 mechy bublinkují dost běžně.
Ale vizuálně to může vypadat silněji ze dvou důvodů: Mikrobublinám kyslíku se z huňatého mechu těžko uniká, a v meších jsou často schované řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 14:32 Muž Planorbella [643] Re: Maq
To u těch mechů je různé. Například při vydatném slunečním záření mi fotosyntetizují mechy velmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 12:12 Maq Re: Cataria
Pro to hlavní - fotosyntézu - UV světlo není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 10:08 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám asi hodně blbou otázku, ale zkusím... Musí mít akvarijní roslinky UV záření nebo stačí "jen to světlo"? Chci si vyrobit vlastní světlo z LED pásků a jsou 2 typy: s UV a bez UV. Je tedy to UV nutné pro rostlinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2019 13:45 Maq Re: jirka147
Obecně platí, že mechy a kapradiny asimilují - tedy i fotosyntetizují - méně vydatně, než vyšší rostliny. Udělají méně práce, ale stačí jim méně světla i živin. Proto rostou např. v lesním šeru, tam kde tráva už štěstí neudělá.
Ale může se Ti stát, že Tě v takovém akvárku budou trápit řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 13:41 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jirka147
V krevetárku bez světla by 100% být mohl. Poroste skoro normálně, není to náročná rostlina. Téměř jakýkili druh vesicularii nebo srpatky. S fotosyntézou ti neporadím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 13:31 jirka147 – Mech a osvětlení
Ahoj,

Je možné mít mech v krevetárku bez osvětlení? Je mi jasné, že moc asi neporoste, ale jestli by se třeba vůbec udržel, nebo mi za dva týdny zajde. Popř. jaký by byl nejvhodnější.

Ještě by mě zajímalo, jak dobře mech provádí fotosyntézu v porovnání s jinými nenáročnými rostlinami.

Moc děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 08:04 Žena Miruš [15] Re: Maq
Super, to jsem potřebovala vědět potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.01.2019 21:45 Maq Re: Miruš
V domácích podmínkách zpravidla nemáme šanci dosáhnout úrovně světla, která je v přírodě běžná, a to i v méně osluněných místech.
Opatrnost je namístě v případě náhlého zvýšení intenzity světla. Známe to při letnění pokojovek, kdy je třeba dávat pozor, abychom je zpočátku "nespálili". Prostě adaptace chvíli trvá. A druhá věc je, že se silnějším světlem se mohou výrazněji projevovat některé nerovnováhy v živinách.
Jinak lepší světlo ani stínomilným rostlinám rozhodně vadit nebude. Některé (kryptokoryny) ale mohou nabrat jiný typ růstu, než pokládáme za nejpěknější - například menší, ke dnu přitisklé listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 20:53 Žena Miruš [15] Re: Cyklohentán
Ano vím jak budou reagovat náročné rostliny na snížení světla. Nechci ho snižovat. Ptala jsem se jak budou reagovat nenáročné rostliny na pořádně osvětlení. Mám je třeba stinit nebo jim to taky jen prospěje.. Třeba anubias atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2019 16:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Miruš
Machu to vadiť nebude. Ak znizis svetlo, náročnejšie rastliny budú rásť pomalšie, nebudú sa ochotne vetvit a budú mať menej listov, budú redšie. Menej sfarbené budú tiez. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2019 16:29 Žena Miruš [15]
Zdravím, nevím kde přesně se zeptat. Jak se bude dařit mechu, když bude nádrž kvalitně osvětlená k vůli náročnějším rostlinám? A celkově jak reagují méně náročné rostliny na kvalitní osvětlení? Není jim to spíše na škodu? hmm

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 15168x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10436-svetlo-a-rostliny