Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2016 20:31 R Muž afc1886 [14682]
Chtěl bych se zeptat,kolik krevetek může být v akváriu?Všude vidím kolik rybiček do jakého akva,ale kolik krevetek nikde.Dík za vysvětlení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 13:05 Muž Jifi [675] Re: afc1886
Jo, já jsem napřed ani nevěděl, že se dnes už dělají i pěkné závěsné kryty nad akvárko :-(
Plánuju za pár roků pořídit taky závěsný kryt, aby mně rostliny pěkně mohly růst ven. Teď, pokud lezou nad hladinu, tak je spálí zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 12:57 R Muž afc1886 [14682]
Děkuji moc,já chci mít akva bez skla a bez krytu,protože chci,aby mi rostlinky lezly z akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 12:32 Muž Jifi [675] Re: afc1886
Ty zaječí úmysly mají, pokud je špatná kvalita vody. Pak se snaží vylézt ven.
Taky jsem měl strach, aby mně nelozily ven, tak jsem si pořídil i krycí skla. Ale pak jsem krycí skla dal pryč a mám akvárko bez krycích skel - je to pohodlnější na krmení, protože mám kryt s osvětlením přímo na akvárku.
Mám i Caridina multidentata (japonica), o kterých někteří píšou, jak můžou utíkat.
Pokud je kvalita vody v pohodě, tak mně neutíkají ani japonicy, ani malé Neocaridina heteropoda.
Za necelý rok jsem zaregistroval jen jeden pokus o útěk, kdy jsem si nepohlídal kvalitu vody (japonicy začaly lozit po kabelu od čerpadla a vystrkovaly čumák z vody). C. japonica mám přes půl roku, Neocaridiny mám skoro rok.

Takže hlídej si kvalitu vody a bude to v pohodě.
A doporučuju nechat akvárko zaběhnout aspoň 2 měsíce, než tam dáš krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 11:20 R Muž afc1886 [14682]
Ahoj všem,chtěl bych se zeptat,jestli je nutnost mít krycí sklo u krevetek,nebo na co si dát pozor,aby neměli snahu utíkat z akva.Že musí být dobrá kvalita vody je mi jasné a nesmí se cítit v ohrožení od rybiček,ale je něco,proč by mohly mít zaječí úmysly?Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 21:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Monišška
Kryptokoryny vodu neokyselují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:58 Žena Turbínka [2558] Re: Monišška
Nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2015 20:53 Monišška – Rostliny
Ahoj, mám otázku k rostlinám do krevetária. Nevadí jim Kryptokoryny? Myslí, to, že okyselují vodu.. Nikde jsem se nedočetla, že by byly vhodné, ale ani nevhodné.. Díky za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2014 18:31 R Muž romant [27987] Re: Indi
Nemám problém s tím, co doporučila kolegyně Turbínka, jenom bych lehce pozměnil použité přípravky a to na Toxivec, což je obdoba Nitrivecu, ale je zaměřen jenom na N látky, což bude tvůj hlavní protivník, tedy u krevetek bych takto postupoval, neb to jsou o kapánek větší cíťové něž ryby a na vyší koncentrace oněch zmíněných N látek budou reagovat daleko rychleji a fatálněji. To proč na to upozorňuji je jedna moje negativní zkušenost s obdobnou operací(krevetárko) v dvojnásobným objemu a právě tem menší objem mě jasně vede k použití toho Toxivecu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2014 18:22 Žena Turbínka [2558] Re: Indi
Dala bych část akvarijní vody do kyblíčku, pozor aby krevetky nevyskakovaly, vyndat veškeré dekorace a následně všechny potvory co jde přelovit. Potom můžeš větším odkalovačem ještě projet dno - nějaké malé se svezou tobogánem, ale zachráníš je. Filtr bych po dobu operace dala do akvarijní vody a nechala běžet. Následně bych vyměnila to dno, zasázela rostlinky, vrátila část původní vody, nechala malinko slehnout a poté přelovila opatrně krevetky a spojila to s dolitím části nové vody jako při běžné údržbě. Bude dost rozházená biologická rovnováha, měnila bych častěji vodu a možná bych popřemýšlela i o užití nějakého komerčního přípravku, který podporuje nitrifikaci (Nitrivec, Easylive) a omezila krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 18:12 Indi
Ahoj, chtěla bch se vás zeptat, jak předělat již zaběhlé krevetkárium...při zakládání jsem zvolila hrubý štěrk, což byla chyba, ukládá se tam detrit a celkově bych chtěla některé rostliny přesadit, apod. Jedná se o 10L nanoakvárko, takže moc místa na manipulaci tam není...krevetek je tam spousta, hodně mladých, další samičky nosí vajíčka...napadlo mě je všechny přelovit, vyměnit substrát, kytky zasadit a vrátit část původní vody. Nebo druhá varianta je založit úplně nové, ale to se mi zdá zase zbytečné. Díky za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2014 06:50 Muž Yirka [9126] Re: misan26
Co se filtru týče, ke krevetkám v menší nádrži bych jednoznačně doporučil bublifuk či čerpadlo s kostkou molitanu. Pasení se na molitanu je totiž jejich oblíbenou zábavou a i v případě hodně dlouhé nepřítomnosti nemusíš mít starost s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:47 Muž misan26 [2] Re: Turbínka
jj koukal jsem na tvem profilu na fotky pekny. OKI prada takze nasypu písek a zacnu tvorit kouknu po nejakem filtru a uvidim :) rostlinky nejaky a budeto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:42 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
Fotka k příspěvku Zas tak hrozně vybledlá ta samička není, pokud nemáš s krevetama výstavní ambice a chceš je jen chovat pro osobní potěchu já v tom problém nevidím, i když se najdou tací kteří v tom problém vidí. A ohledně toho substrátu záleží na tom jak moc máš náročné rostliny, já sama mám všechny více méně nenáročné a jsou jen v tom říčním písku, nehnojím, světlo taky žádný zázrak a běžná zeleň roste.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:35 Muž misan26 [2] Re: misan26
já mám doma 10kg pytel přímo tohoto písek křemičitý bílý 0.8mm. Takže když ho použiju na dno nic se nestane a krevetky by měli být vidět v pořádku ?? Ještě se zeptám mám pod ten písek dávat nějaký substrát nebo bohatě toto stačí ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 14:28 Žena Turbínka [2558] Re: misan26
Kombinovat je jde, nekříží se, ale crystalky jsou náročnější a neodpustí tolik chyb jako cherryny. Mám je také na bílém (bílohnědém) dnu i když s tím zabarvením je to pravda, nemají tendenci se tolik barevně vymezit vůči prostředí. Ale zas tak šíleně vybledlé nejsou, dominantní samice jsou zbarvené pěkně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 14:04 Muž misan26 [2]
premyslel jsem na krevetky crystal nebo krevetky redcherry. Kombinovat asi nejde tak jsem spis pro ty redcherry tak by to dno mohlo vyhovovat kdyz by byli kremicite bile
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: misan26
Jaké plánuješ krevetky? Jako třeba k cherrynám dát světlé dno je dost nerozum si myslím, budou hrozně světlé.. Jinak pokud to budou nějaké dražší krevetky, rybky bys měl dost zvážit, i když ty skvrnoocasky jsou většinou v poho ale jsou lidi co jim požírají malé krevetky. U levnějších to asi nevadí. Co se rostlinek týče určitě by jsi tam měl mít nějáké mechy. A to topení... jako nvm kde to akvarko budeš mít ale kvuli krevetkam ani razborkám si myslím že topit nemusíš pokud ho budeš mít v pokoji s normální teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 06:39 Muž Yirka [9126] Re: misan26
Křemičitý písek je v pohodě. Osobně, kdybych zakládal znovu, použiji černé flexiobklady kvůli lepšímu kontrastu krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:07 Muž misan26 [2]
Jj vypadaj pěkně hejno by byla paráda. Jinak tomu dnu schvalujete to křemičitanová dno ?? nebo máte doporučení na nějaký lepší substrát
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 13:08 Muž Yirka [9126] Re: Yirka
Těch razborek tam může být klidně hejno 25 ks. Já mám krevetky s razborkami skvrnoocasými rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa.
Krycí sklo a rampa je v pohodě. Rostliny dle intenzity osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 10:58 Muž misan26 [2] Re: Karnal
A kolik by tech razborek mohlo byt v tom akva.? Budu kupovat tu osmozu jinak stim asi nic neudelam :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2014 10:29 Žena Karnal [196] Re: misan26
Osobně mi neonky do krevetkária přijdou jako poměrně nevhodné rybky, kromě možná neonek modrých (jsou menší). Ale co razborky? Jsou menší, pocházejí aspoň ze stejného kontinentu a miniakváriích se chovat dají. Jen tedy 27 (GH?) celková tvrdost mi přijde poměrně hodně i na ty krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 10:12 Muž misan26 [2] Re: Yirka
Aha a zeptám se jaké rostlinky bys z vlastni zkusenosti doporučil ? takže by stačilo zakryt vrch sklem a dat jen světelnou rampu. Jinak celková tvrdost vody je 27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 07:16 Muž Yirka [9126] Re: misan26
Co se týče topení, do obytné místnosti stačí pro tu velikost topítko 50W. V tvé úvaze zcela chybí rostliny. Krevetky bez rostlin - moc si to nedovedu představit. Také by k nim měly rybky volný přístup a čerstvě narozené by lehce vyzobaly. A jinak, co to je hodně tvrdá voda. Krevetky i neonky mohou žít i v nadprůměrně tvrdé vodě.
Osvětlení je samostatná kapitola a závisí ne tom, jaké rostliny budeš mít. Ale obecně lze osvětlení řešit rampou, krytem, pro tento rozměr i LED reflektorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 20:38 Muž misan26 [2] – Založení krevetária
Ahoj všem,

tak jsem si před pár dny nechal udělat akvarium přímo na skřínku jedná se o rozměr 40x30x40. Když jsem si toto akva donesl nečekal jsem že bude vypadat docela vysoký. Napadlo mne z toho udělat krevetárium + k tomu dat neonky co sem studoval tak se to docela snáší. Tak bych se chtěl zeptat zda má někdo nějaký doporučení co použit a co je třeba vhodné. Po přečtení informací, každý doporučuje něco jiného :(. Dno bych chtěl křemičitý písek hrubost 0.8 to by prý krevetkám vyhovovalo. Do prostřed akva sem měl představu vyskládat kameny a udělat jakousi skalku ve prostřed. Ale nemám ponětí o zbytku moc jaký osvětlení či jaké topení. Jelikož máme hodně tvrdou vodu tak chci řešit osmozou vodu aby měla lepší parametry. Předem děkuji za jaké koli rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 09:19 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Issa
Taky si myslím, že už je tam klidně mužeš dát.
A ty testy nejsou špatné, sem tam zjistíš zda tam je vše jak má být, vydrží ti to dlouho..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2014 07:00 Muž Yirka [9126] Re: Issa
Po měsíci běhu bych se toho nebál. I když investice do testu na zásadní parametr, NO2, by stála pouze cca 60 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 21:38 Issa
Prosím vás, zakládám krevetkárium (2Ol). Mám tam bublifuk, zasázené rostliny (+ plovoučky), levatky, okružáky a piskořky. Několikrát týdně měním část vody. A taky jsem tam nalila trochu odkaleného bordýlku z většího akva.
Myslíte, že po měsíci běhu tam můžu dát krevetky (Red cherry), aniž bych vodu testovala ? Tedy samozřejmě s tím, že bych i nadále často měnila vodu?
Žádné testy nevlastním, můžu koupit, bude-li to nezbytné. Ovšem budu radši obejdu-li se i nadále bez nich :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 20:50 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: shotik
to chce cvik a pomůže i dobré nářadí. já se práskl přes kapsu a koupil Dennerle Nano Mulmsauger www.dennerle.eu/… . Mám nano cube 30l, což není na údržbu pro chlapské ruce vůbec jednoduché. Bez pinzet a nůžek si neškrtnu. Nemít tento odkalovač tak vzadu už vůbec _nevysávám_. Tenhle odkalovač vymýšleli hlavou. Ale i když je skvělý, tak cena je samozřejmě Dennerle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:29 Muž WARENKOREN [51] Re: predator3313
hadici a na druhým konci si podržíš síťku na krevety smich (O.T.) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 17:22 nowy101
Ahoj, potřeboval bych poradit se stěhováním krevetek, pořídil sem jim vlasní aq, ale na první pokus se mi to nějak nepovedlo (viz. Myšákovo krevetkárium) poradíte někdo jak ho znovuzaložit? múžu použít "zaběhlou" vodu a aq kde sou teď?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 09:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: shotik
:-D no šoupnu tam hadičku a jedu....ale mam hrubé dno celkem, tak se mi odkaluje relativně dobře potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 09:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: shotik
Injekční stříkačkou s nasazenou vzduchovací hadičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 09:20 Muž shotik [60] - Mořské ryby
panove zeptam se . jak odkalujete krevetarko? me to taha ven rostliny a propere to i substrat na dne akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2013 07:03 Muž Ragdas [4] – osvetleni
Tak nakonec jsem misto tohodle led objednal jeste jednu 11w zarivku dennerle. Ja chci spis dost svetla pro kytky :) a tech par wattu navic me nezabije :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 19:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Ragdas
:) příjde na to jaké plánuješ rostlinky... protože to puvodní osvětlení si myslím stačí, ale pokud chceš rostlinstvo náročnější..tak pak asi přikup X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 19:50 amrtin Re: Ragdas
Jo,já si myslim že to je dobrá volba palec ,ono na krevetky by to původní sice stačilo,ale moc kytek by pod tim nerostlo.Já jsem zastánce led osvětlení a tohle neni ani tak drahý,ale dělám si všechna světla sám. pivo
p-s.:nepřidávej to k původní zářivce-tu dej pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:14 Muž Ragdas [4] – Osvětlení
Zdravím,

mám dotaz ohledně osvětlení. Koupil jsem si set od Dennerle 30l (30x30x35) a obávám se, že ta jedna 11w zářivka nebude stačit. Přemýšlím nad koupí tohodle dx.com/… , že bych to k tomu ještě přidal ale zase aby to nebylo moc. Co myslíte? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:39 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: karkra72
Já mám dobré zkušensti s plovoucíma rostlinkama Limnobium laevigatum. Ktevetky se v nich zdržují skoro víc než v mechu, a když nejsem doma a nekrmím tak se jimi živí..navíc rychle rostou takže to nevadí. Rybky sem měl neonky a parmičky duhové...neonky mi sem tam snědly malou krevetku, čili moc nedoporučuji... Parmičky jsou i nedorostlé schopny likvidovat krevetky nepřetržitě (měl sem je jen, abych to otestoval :-D ) takže ty výrazně nedoporučuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:15 Muž karkra72 [4] - ŽivorodkyRe: Adam
Děkuji za informaci.
Kaj.
Adam napsal: Na dno by bolo vhodné použiť substrát zrnitosti 1 - 4 mm, krevetky by sa určite potešili aj Jávskemu (alebo inému) machu a "řasokouli". Osádka mierumilovnými rybami(tetry, malé parmičky a sumčeky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2013 16:57 Muž Ad@m [1051] Re: karkra72
Na dno by bolo vhodné použiť substrát zrnitosti 1 - 4 mm, krevetky by sa určite potešili aj Jávskemu (alebo inému) machu a "řasokouli". Osádka mierumilovnými rybami(tetry, malé parmičky a sumčeky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 16:22 Muž karkra72 [4] - Živorodky – Dotaz na společenství v akvárku.
Ahoj všem.
Budeme zakládat akvárko už potřetí, pokaždé po stěhování, a chtěl by jsem získat nějaké informace o osásení a obsazení akvárka - společné pro rybky a chtěl by jsem zkusit kombinaci s krevetkama. Nemám s krevetkama zkušenost. Akvárko je cca 100 litrů parabolické, filtrace bude venkovní. Prosím o radu jaké vysadit rostlinky, co je lepší na dno a jestli osadit akvárko nejdříve krevetkama a potom rybama nebo naopak a jaké použit pozadí. Za každou radu a informaci předem děkuji. Když tak mi pište na můj profil. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:34 Žena kahua [223] - Miniakvária
Díky za pomoc, ten odkaz ještě dnes pročtu :-) jsem ráda za každou radu ohledně krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kahua
taky je výhoda pro krevetky, že je celé sání v tom molitanu, tak se nestane že by se nějaká krevetka nasála. A taky krevetky rády hodují na povrchu toho molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:28 Žena kahua [223] - Miniakvária
Já rybky nebudu chtít vůbec, jen ty krevetky. Na rybky bude jiné akva, 120l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:17 R Muž romant [27987] Re: kahua
Ono jde o to, že tou kostkou biomolitanu získáš několikanásobně větší filtrační objem, než bude k dispozici v tom setovým filtru a i údržba té kostky bude velmi jednoduchá a při nižším zarybnění se tak bude dít 1-2x do roka max. Ano ta regulace je fajn a s ohledem, že tam budou krevetky, tak jí zřejmě vyzžiješ. Jinak doporučuji se podívat do vlákna o roztřikovacích rampách, čímž se ten vycházející proud vody z čerpací hlavy rozptyluje a rovnoměrně rozkládá po akváriu. ;-)
Edit: rybicky.net/forum/13235
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:10 Žena kahua [223] - Miniakvária
Rozdíl je asi v tom, že se dají více regulovat, že? No, protože to není nijaká horentní suma, tak dám na radu :-) Děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 08:04 R Muž romant [27987] Re: kahua
Dovedu si představit, že za určitých podmínek(více konzumentů, méně producentů), by ten setovej mohl postačovat. Jako lepší variantu bych uvažoval o klasice v podobě regulovatelný čerpací hlavy a kostky biomolitanu. www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 07:54 Žena kahua [223] - Miniakvária
Mám ještě dotaz ohledně filtru....jaký je tak ideální? Mám jen z toho setu, ale dokupovaný větší molitan...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria?od=251