Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 09:06 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak takové otvory nejsou :-) Kurňa, mám to na ten sraz totálně z ruky :-( to je tak na 2 přestupy a hodina cesty MHD...fuj a to nesnáším MHD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 09:03 Rakvista Re: kahua
Krycí sklo není potřeba pokud se dodrží péče a podmínky chovu tak krevetky nemají tendence zdrhat.Jinak stačí jen utěsnit otvory kterýma by mohli eventuelně zdrhnout.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 09:01 Žena kahua [223] - Miniakvária
Moc děkuju, akorát jsem na ten sraz koukala, tak asi zjistím podrobnosti a vyrazím také :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 08:58 R Muž romant [27987] Re: kahua
Zkusil bych pohledat třeba tady: maniakva.sweb.cz/…
rybicky.net/forum/2294
Jinak v Praze jsou pravidelný srazy rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha-u-3trojek… a tam se jistě nejeden odborník na krevetky najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 08:40 Žena kahua [223] - Miniakvária – Jak založit nové krevetárium
Dobrý den, přítel kdysi míval akvárium, tak jsme pořídili klasický set 60x30x30, ale brzo jsme zjistili, že to nestačí :-) Takže momentálně vzniká další o velikosti 100x30x40, kam se přendají rybky z toho nynějšího. To mi zůstane. Původně jsem si pohrávala s myšlenkou, že se vrhnu do Asie, ale posledních pár dnů se čím dál častěji vrtám v krevetkách a šnecích. Ale protože jsem těžký laik a na spoustu otázek jsem nenašla odpovědi, tak se obracím na zkušenější. Většinou se píše, že krycí sklo ano, ale zas bude omezené světlo, ne? Taky netuším, jak bych vyřešila krycí sklo pod kryt akvária (přece jen je to klasický set, jaký se sežene všude, ale byl nový za 990, tak nekupte to :-) ) Budu vděčná za každý poznatek. Jinak jsem z Prahy a jestli se někde pořádá nějaké sezení, kde lidé diskutují o krevetkách a šnecích, radí novým nadšencům apod., tak to bych uvítala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 16:45 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
limnobium a machy krevetkám do nového prostredia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 11:44 Muž Shrimpman [36] Re: bobik
Klidně je tam dej, než se rozrostou ty menší. Jen je budeš muset často stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:57 Muž bobik [15] Re: Cosmogagy
máš pravdu Vallisnerie není stonkovka,ale alespoň je rychlerostoucí :-)tedy většinou... dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:44 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: bobik
jen tě upozorním že vallisnerie neni stonkovka ;-)
Dát tam ale něco rychlerostoucího na rozjezd není vůbec špatné.. buď tam dej pár šlahounů egerie, a nebo tam hoď trochu růžkatce (ten se nesází, roste volně - jednoduše ho pak vyndáš až ho tam nebudeš chtít)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:34 Muž bobik [15] – na začátek i stonkovky?
ahoj,budu zakládat krevetkárium 25x25 x 30 výška(20L) a potřeboval bych vědět jestli mám na začátku zasadit i rychlerostoucí stonkovky,které sice svou výškou nevyhovují ,ale pomohou vytvořit rovnováhu(egerie,bacopy,valisnerie apod.)a pak je dát pryč nebo rovnou zasadit je ty vhodné "malé" rostlinky?děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 18:04 Muž Ad@m [1051] Re: arabcuk
Mne sa páči tmavotehlové, ale to je iba vec vkusu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:54 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
DOPORUČIL BYCH TI ČERNE A MALA ZRNITOST
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:49 Muž Ad@m [1051] Re: arabcuk
rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-
Tu by si mal nájsť odpoveď. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 17:43 Muž arabcuk [0] - Miniakvária – Jáké dno do krevetária ?
Chci se jen zeptat jaké dno je do krevetária nejlepší?
Měl jsem v plánu z části písek (kvůli rostlinám)a na druhou část lávovou drť
díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Jelikož jsem koupil novej filt a budu mít lepší filtraci, tak uvažuju, že bych jich několik koupil a dal do akva, ale nerad bych mečovách spestřil jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:22 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Občas utečou 2 za den (spíš datum nálezu) a 2 roky zase nic...Je to podmínkama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Wader
Mě utelky red crystalky a red cherry během dvou měsíců, takže z mé strany rada určitě zakrýt, ale rozhodně u mě neměly podmínky ve kterých mohly být spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:00 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Wader
Male krevetky nejsou tak spatne. RCS pry nekdy, ale osobni zkusenost nemam.

C. japonica na druhou stranu cestuje hodna a rada ;) Zalezi to i na zdroji. Ne vsechny to delaji. Me obcas odcestovaly i nekolik metru od akvaria. Nutno rict, ze jsem mel otevrene (rimless) akvarium s vodou napustenou az k horni hrane - jednodussi utek uz mit nemohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:58 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Wader
pokud nemaji duvod utikat tak neutikaji. ja mam zakryte jen jedno a to jeste kvuli svetlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:45 Wader – Zakrytí krevetaria
Ahojte, četl jsem že krevetky rady cestují i mimo akvarium:-) tak bych se chtěl zeptat kdo stím má nějake zkušenosti jestli musí být akvarium zakryté. Mam ve sklepě totiž jedno kulate a pro krevetky by to bylo celkem dobre. A nevím jestli mam dělat kryt nebo ne :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:31 Muž Yirka [9126] Re: Bára
Pokud nechceš pěstovat rostliny, které budou vyrůstat z vody tak já bych to jednoznačně preferoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:24 Žena Bára [2] Re: Yirka
takže doporučujete spíš tam to sklo dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:23 Žena petulinakk [2016] Re: Bára
Když budou mít dobré podmínky tak ne. Sama jsem začátečník, ale snažím se nic nezanedbat a krevetky nikdy neměly ani snahu akva opustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 18:21 Muž Yirka [9126] Re: Bára
Riziko je průměrné, záleží jak se jim tam bude líbit. ;-)
Krycí sklo však má i další, často důležitější funkce. Zabraňuje rychlému odparu, udržuje stabilnější teplotu čímž snižuje energetickou náročnost na ohřev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:50 Žena Bára [2]
co preferujete víc - krevetkárium s krycím sklem nebo bez? je vysoké riziko že krevetky vyskočí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 13:58 adamat – Zákal
Tak jsem konečně nasadil rostliny, napustil vodu a pak přišel očekávaný zákal. Zatím to není ten mléčný, spíš jemně béžový ( :) ), ale s tím jsem počítal. Akorát nevím, co udělat pro jeho odstranění, když nemám filtr. Poradíte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:39 Žena Linduš [166] – Re: Gordon
o jakých krevetkách mluvil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 16:38 Muž Gordon [22]
Takže změna plánů. Akvárko už, sic šíleně zařasený funguje. Bohužel jsem se od místního akvaristy dozvěděl, že v naší vodě moc krevetky nejdou - tedy prý přežívají, ale nemnoží se.
Poradíte mi tedy nějaké jiné, patrně rybí osazenstvo do 12l?
Napadl mě samec bojovnice, nebo rasborky galaxy, popř. ještě endlerky.
Já vím, je to hrozně mrňavé, ale bez toho pohybu uvnitř to vypadá strašně mrtvé. Bude to sice chtít časté čištění, ale jsem ochoten pro to těch x hodin týdně obětovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:14 Muž Gordon [22] – Re: adydas
Tak už tam mám dno a dekoraci. vypadá to úplně jinak, než jsem si původně plánoval, ale trochu jsem čekal, že to nebude podle plánů :))
teď ještě v sobotu rostlinky a voda a pak měsíc zabíhání :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 08:41 adamat – Re: prchat1
Držím palce ;-) Já musím pro písek do Brna, takže mám [ || PAUSE ] :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 23:04 Muž Gordon [22]
Tak už přišlo osvětlení Aquael Decolight a substrát - je to opravdu velmi jemný. Zítra to properu a šup s tim do akva. Potom už jen rostlinky, voda a filtr a miniakva se může nastartovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:19 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: adydas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:12 adamat – Re: katterinecka
Děkuji, přesně toto jsem potřeboval slyšet. Takže začnu s Cherrynama a po delší době vysadím na zkoušku pár Crystalek. :-) Ještě jednou děkuji VŠEM za smysluplné odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: adydas
je narocnejsi na kvalitu vody, me treba vsecky crystalky behem par dni pochcipaly a pritom cherryny co byly s nimi se spokojene prohanely a neumrela snad ani jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:37 adamat
Nehodlám mít BEZÚDRŽBOVÉ akvárium, výměna vody a např. zastřihování rostlinek je samozřejmostí, chci jen minimum techniky, která zabírá prostor a hyzdí akva. Poznámku o žrádle jste trefil, ano, chci jim dávat žrát. X-)
Ještě jednou prosím o rady, konkrétně je-li Crystal Red náročnější než Cherryna. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 19:45 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Alebo keď máš čas tak nech sa ti páči a nenechaj sa nikým odradiť

www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 19:41 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: adydas
Pozri si túto stránku pre inšpiráciu

scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 18:51 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
adydas napsal: Dobrý den, pozvolna se chystám založit krevetkárium VELMI podobné tomuto ( <a href="http://rybicky.net/nadrze/9942" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/nadrze/9942</a> ), tedy né ani tak vzhledově, jako spíš že bych chtěl jako jedinou techniku světlo, maximálně topítko v případě nouze. Mám k dispozici elementku 30×20×20 (tedy skoro 12 l hrubého) a velikostně odpovídající lampičku s 11W zářivkou (obsahuje i jakýsi "reflektor"), takže myslím, že si můžu dovolit většinu rostlinek. Toliko nastínění mé situace, nyní přímo můj dotaz:
Co musím splnit, aby miníčko fungovalo bez filtru, vzduchování, CO2 a hnojiva. Přeci jenom nechápu, kde berou kytky živiny? Odpad z krevetek? Rostlinky přece nemohou žít jenom z CO2, nebo ano?
Děkuji.


A chces im ty davat vobec zrat??? no no tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 17:35 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Johan
krevety potřebují prostor, plochu, nejraději velké dno s hooodně úkryty, hloubka je jedno, já mám aq rozm 4ks 60x40x25 9ks 100x40x25cm 1ks 120x40x30 a 60x60x180cm, zapomen že 12l aq je pro krevety malé město. no pro 2-3-4-5 kousků možná jo, ale ne pro 300-500 kusů a pokud chceš aby se Ti krevety dobře množily tak s 12 l aq máš šanci tak s nějakýma nenáročnýma neocaridinama na vodu typu red cherry, ty jsou jako myši, ty se množí i v půllitru palec myslím že ve větším aq je daleko snažší udržet správné podmínky. ano vídám 10l nano aq a jiné malé nesmysly na pověšení na zed a na psací stůl, na rostliny a 2-3krevetky nebo rybky asi ano ale .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 16:09 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hop
Pro krevety to je spíš jako malé město a né místnost o 3 m3. ;-) Ale problémy jsou stejné a je jedno, že by akvárko mělo o řád větší objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 15:37 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Johan
no koukni někdy do fora co lidi neustále řeší...problémy s rostlinami, zákaly, uhyny....a třeba dělají vše podle "návodu" nemyslím že by 12l aq mohlo fungovat a jen tam měnit vodu. já bych taky nechtěl žít v místnosti o 3m2, kálet tam a občas vyvětrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 15:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Pred tým vyzeralo niejako takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 15:17 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Nieje to najlepšia fotka, ale chcel som ukázať bezúdržbové 8l a mám v tom krevetky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: hop
Co akvárko kromě výměny vody potřebuje...?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 13:27 Muž hop [26] - Rostliny
sorry, omlouvám se, čtu to tady a nestíhám se divit, nechápu jak můžete ty tvorečky trápit v několitrových aq a ještě si myslet, že takové aq bude bezúdržbové a 100% funkční. nechtěl bych být tvor ve vašich aq ne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: adydas
Eleocharis může být pořádně hustý. Eleocharis viviparus vytvoří pořádné houštiny (i vysoké).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 12:07 adamat
Pořád mi chybí něco podobného rázu jako ten kalužník a Bakuma, nevíte prosím Vás někdo :-O
Děkuji za ten liliovníček, taky jsem sháněl "něco jako malou Vallisnerii" potlesk
Tu riccii si opravdu netroufám přivazovat, bude jí korigovaná troška na hladině (nevadí to?). Ti Eleochaři (ne, opravdu nevím jak se to skloňuje ;-) ) jsou moc hezcí mezi kamenné stavbičky, mě se ale nehodí do hustého rostlinstva nahrazujícího filtr, pokud máte filtr, tak je to asi v pohodě.
Za jakou dobu po napuštění nádrže můžu vypustit krevety? A je nutno mít krycí sklo? Děkuji za odpovědi minulé i následující palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 08:31 Muž Gordon [22] – Re: Maza
jo přesně tenhle shop, jinde to totiž není. Jen ještě nevím kolik kg mám vzit, jestli zůstanu u 12tky nebo půjdu do 22ky.
Tu bych musel domů nějak propašovat, aby si toho rodiče nevšimli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 00:06 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
prchat1 napsal: Pěkný. Je to doufám těžší než AquaClay ground od Rataje. To jsem měl ve starym akva a při čištění dna mi vždycky vylítaly kytičky :(

AquaClay Ground jsem taky zkusil. Ale kytičky mi nelítali, mě lítalo celý dno smich Ne, je podstatně těžší. Zkus si odloupnout z lávovýho kamene (jestli máš) zrnko o prumeru 5mm a hod si ho do vody. Je to OK.
Jo, a ve kterým shopu jsi ji našel, já to bral odsud www.bonsai-sumiko.cz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 23:03 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: saqur
Pro krevetky není filtr potřeba. Dej tam dost kytek a ty se o zbytky postarají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8901x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria?od=301