Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 07:08 Muž KarásekLut [93] Re: vlka
Ja mam pancernicky napske a mam v planu bonsai a do jeji koruny sem chtel dat anubias petite. A jakou franci pisku bych mel dat? Na zarnoocka (proč zrovna ty?), růžkatec a koren mangrovniku se musim podivat. Diky za tip. Chtel bych aby se jim tam darilo. Tvrdou vodu upravim kdyz ji nebudou snaset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:13 Muž vlka [3444] Re: KarásekLut
Já bych si dal do krevetkária Pancéřníčky malé, Zářnoočka a Krevetky. Jemný říční písek, kořen Mangrovníku a mech a les z Růžkatce. Roste sice moc rychle, ale Krevetky si v nich libují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 19:29 Muž KarásekLut [93] – 54 l krevetaria
Co by ste mi doporucilikdybych chtel zalozit akvarko pro primarne krevetky a s nima bych tam choval malo otiku a malo pancernicku. Jaky by ste mi doporucili dno, vybaveni, dekorace atd.? Mam v planu zive rostlinky po skro celem akcarku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:51 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Akvárium 20l
Zdravím. Mám v plánu si založit akvárium pro krevetky. Objem 20l, osvětlení je LED 5,7w. Chtěl bych poradit, jaké rostlinky a jaké dno pro ně vybrat. Nechci nic náročného, ale hodně se mi líbí takové ty koberečky. Nějaké rady, nápady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 12:35 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Já mám nejradši salvinii a usměrňuji jí většinou nití nataženou podél zadní stěny tak se ti nerozplave po celém akváriu zvlášť když nemáš filtr a nebude stínit ostatním rostlinám.
Edit: tady je o tom celé vlákno rybicky.net/forum/9462
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 12:21 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Smetany
1.) jakou třeba? Mám doma akorát trhutku a okřehek
2.) jak to myslíš "usměrnil ji jen na kousek nádrže"? Moc tomu nerozumím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 11:42 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Asi bych tam přidal nějakou plovoucí kytku a usměrnil ji jen na kousek nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Papik
Keď sa chcete ešte priblížiť bezúdržbovémh akváriu, nesaď stinkovky ani cubu, ale kryptokoryny a iné pomalé rastliny. Dno tii stačí jak hovorí Jirka, trochu zeminy alebo kompostu a asi 2cm piesku. Filter nie je potrebný. Držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
10. 3. je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 09:36 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Andaska
Možná Ťan staurogyne nebo řasokouli bych zkusil. A mohl bych 10.3. Nasadit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:21 Andaska Re: Zetor
zKlidně dej i trošku růžkatce a řasokouli (ta se jim taky moc líbí). Co sagittarii, cryptocoryne parva, staurogyne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 09:08 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Andaska
Já vím. Chci ještě tak 2 týdny počkat. Eleocharis roste den ode dne víc, i když to není na fotkách moc znát. Když se to Monte Carlo do 2 týdnů nechytne tak ho dám do jiného akvária a místo něj nějakou jinou, rychlejš rostoucí nízkou rostlinku (doporučte). Ale mech tam můžu dát kdykoli, toho mám habaděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:00 Andaska Re: Zetor
Chtělo by to přidat ještě nějakou rostlinku a mech pro ty krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 08:55 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – 10.3.
Mohl bych do svého krevetkária (viz. prezentace "Krevetkárium") vpustit krevetky red cherry už 10.3.? To je burza v HK. Je to pro mě nejlevnější možnost (nechce se mi za 10ks red cherry dávat 450kč). V obchodě je mají draho a nikoho kdo by měl a dal by mi neznám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2019 18:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Btw.
Fotka k příspěvku Člověk maká na krevetkáriu, snaží se, aby bylo co nejhezčí a pak se někdy vyskytne hrst řas a ti desetinožci se mohou zbláznit :).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.01.2019 16:10 Muž Smetany [1226] Re: Papik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám nádrž s oběma druhy krevet a žijí a množí se oba druhy ale rozhodně to není věc která je vhodná pro začátečníky. Akvárium běží cca 2 roky a je téměř bezúdržbové (pouze dolévám vodu z RO) výměna vody cca 1 za čtvrt roku asi 1/3. Krycí skla nemám a krevetu jsem našel za celou dobu 1 suchou. Substrát mám všemi nenáviděný platinum soil a funguje fajn je to jediná nádrž s tímto substrátem protože sem chtěl udržet pH na 6.5 právě kvůli rozdílnosti nároků na neocaridiny a crystalky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: silviebaris
Jeden den ji nechal přejít z chladné vody na pokojovou. Žije mu. Potvrzeno.
Udělal jsem tehdy to samé a žila mi taky (onen kousek jsem následně věnoval).

Edit: Dal jsem to robert7, tady na Rybičkách 20. 12. Zde je jeho fotka onoho ceratophylla o 9 dní později rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:19 Silviebaris Re: JirkaŠčobák
A kam tu rostlinu ten chlapec nasadi,jestli žila tak jak žila,tak asi chcipne,kdyz ji da do 22 stupnů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Papik
Fotka k příspěvku Ještě k topítku a tomu, co některé rostliny vydrží - moje pokusné zbytky Ceratophyllum submersum na balkóně. Od podzimu jsem ho nedal dovnitř. Před pár týdny přišel kluk, co ho chtěl, tak jsem šel na balkón, rozbil led a dal mu. Díval se trochu překvapeně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:11 Žena petulinakk [2016] Re: Papik
Jenže hnojit se má, až když se rostliny chytí a rostou.
Čerstvě zasazené rostliny mají co dělat samy se sebou, a než začnou pořádně růst a spotřebovávat živiny, tak budeš tím hnojením přiživovat akorát řasy, které naopak dokážou růst nastartovat velmi rychle.

Neříkám, že není možné rostliny jedinkrát zasadit a už nikdy se v tom dál nevrtat, ale myslím tak 99% akvaristů tohle předsevzetí nevydrží :-D Buď se vybrané rostliny neuchytí a bude třeba dát nové, popř se uchytí ale přestanou se ti tam hodit (rozuměj - s přibývajícími zkušenostmi prostě naznáš, že jiným by to tam slušelo víc), nebo zjistíš že tamta by potřebovala posunout asi tak o centimetr doleva :-D
Třeba jsi ale ta 1% výjimka :-)

Já bych tam to topítko nedávala ani pokud klesá teplota na 16°C. Je spousta rostlin co to vydrží, i informace zde v atlase ber s rezervou.

Jinak samozřejmě je dobře že přemýšlíš co a jak ještě PŘED založením akvárka, to spousta lidí nedělá.
Jen nebuď zklamaný když všechno nepůjde tak jak sis naplánoval :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2019 15:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Papik
Fotka k příspěvku Taky jsem to četl. V praxi utíkají, když není dobré prostředí. Z rostlinné džungle utíkat nebudou. Za sebe mohu říci - najdu tak jednu, dvě vysušenou krevetku za měsíc. Krevetky mám v mnoha nádržích (přes 10), někde jich budou stovky.

Krevetkám by 16°C nevadilo (jeden akvarista je měl v zahradním rybníčku a stalo se mu, že je lovil, když už na hladina plavala ledové tříšť (čímž neříkám, že toto dají každé krevetky - ale teploty do 10°C určitě). Spíš jde o rostliny. Ale pokud bys použil takové, co jim nevadí teploty od 10-15°C (a dají se najít), pak v pohodě.

Moje dnešní fotka Monosolenium tenerum. Příklad rostliny, která tu podle atlasu zvládá teploty od 5°C.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 15:01 Muž Papik [617] Re: petulinakk
Rád bych si to vyzkoušel, nikam nespěchám, takže v případě neúspěchu mohu vždy založit standardně. :-)

Vyhnojené dno podle Walstad abych nemusel hnojit CO2 ani hnojit do vody. Právě, že bych chtěl zasadit jednou a ideálně už se v tom nevrtat. Ze začátku se dno pískem jen pocukruje, zasadí se a potom dosype zbytek písku.

Ano, z koberce mám taky obavy. Aby se netvořily řasy, je třeba použít i plovoucí rostliny, viz odkaz na článek v angličtině. Můžu tam samozřejmě hodit i nějakou plovoucí egerii.

Topítko je nutné, viz odpověď Jirkovi.

Trochu jsem si to i myslel, nejdříve nasadit jedny nenáročné krevetky a pokud se budou množit, tak třeba za půl roku zkusit další. Díky za postřehy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:56 Muž Papik [617] Re: JirkaŠčobák
Četl jsem, že prý krevetky často utíkají, že jsou mistři útěků (Jiří Patoka - Krevety sladkovodní).

Aha, to jsem netušil. Krystalky se mi líbí a chtěl jsem trochu větší pestrost. Bubu to tedy muset promyslet jinak.

Hnojící tablety byly jen pro fázi suchého startu. Po zaplavení akvária se na 2x vymění všechna voda, aby se odstranil zbytek hnojiva z tablet.

Topítko je třeba. V zimě, když se přes noc nebo přes den, co jsme v práci netopí, klesá teplota i na 16 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2019 14:49 Žena petulinakk [2016] Re: Papik
Tak jen pár postřehů co mně při čtení tvého příspěvku napadly.

To je sice hezké že máš tak vědecky vymyšlené a poskládané vrstvy dna, ale jakmile zkusíš zasadit první rostlinu tak se ti to začne promíchávat :-D

Vyhnojením čerstvě založeného akvária si zaděláš na problémy.

Bez filtru to (po řádném zaběhnutí) klidně fungovat může, ale muselo by to být nacpané rostlinami - kobereček z cuby a pár stonkovek v pozadí ti biologickou rovnováhu nezachrání.

Topítko proč? V jaké místnosti akvárko bude a jaké jsou tam výkyvy teplot v místnosti? Pokud je to normálně obytná místnost tak topítko rozhodně netřeba.

Caridiny bych tam rozhodně přidala až potom co si ověříš že neocaridiny jsou v pohodě (a ani ty tam samozřejmě něpřidávat hned), rozhodně je tam nedávej najednou.

Celkově bych to nekomplikovala, pro to jestli bude akvárko dobře fungovat jsou mnohem podstatnější věci než spešl dno nebo suchá či mokrá metoda ano

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2019 14:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Papik
Proč krycí sklo? Mě krevetky v pohodě fungují i bez něj.

U koho jsem viděl smíchané neocaridiny a krystalky - nefungovalo to dlouhodobě. Většinou vychcípaly krystalky. Mají jiné nároky na vodu.

Se shnáněním babaulti držím palce - chtěl bych je a často nejsou.

2-3 cm celkové výšky dna do akva této velikosti stačí.

substraty-hnojiva.heureka.cz/…# Bezproblémové i s krevetkami. Do tvého akva tři hrsti pod štěrk. S rostlinami, co plánuješ, hnojící tabletky neřeš.

45l a bez filtru je brnkačka. Mě krevetky žijí i v mnohem menších nádržích bez filtru.

Potřebuješ dvě žárovky.

Topítko nepotřebuješ, pokud máš doma v zimě alespoň 20°C (kvůli rostlinám, krevetky snesou i teploty 10°C, když na to přijde a přechody jsou pomalé a přirozené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 14:28 Muž Papik [617] – Walstad + suchá metoda
Plánuji založení malého krevetárka. Po přečtení knihy Ekologie rostlinného akvária a článku o zakládání krevetárka suchou metodou od Diany Walstad (dianawalstad.com/…) bych chtěl oboje vyzkoušet. Rád bych se přiblížil co nejvíce bezúdržbovému akváriu. Uvítám všechny připomínky zkušenějších, zejména alternativních pěstitelů a pokustónů typu Jirky Sčobáka, Maqa, zelenekapusty a dalších. Předem děkuji.

Akvárium
rozměr 50x30x30
krycí sklo, uložené na podélných výztuhách? (značka FIN je takto dělá případně zakázkově od Sklorexu?), uříznuté dva rohy na delší straně pro kabely či hadičky

Krevetky
10-15x Caridina Red Crystal + 10-15x Neocaridina heteropoda var. Yellow či Sakura Orange
nebo
10-15x Caridina Babaulti Green + 10-15x Neocaridina heteropoda var. Bloody Mary či Red Cherry

Rostliny
Koberec z Hemianthus callitrichoides 'Cuba' metodou suchého startu, jávský mech (pokus metodou suchého startu), příp. i jiné mechy po zaplavení, plovoucí Limnobium laevigatum, k zadní stěně pravděpodobně nějaké nižší stonkovky.

Dekorace
Dragon (Ohko) stone coby paneláky pro krevetky, malý kořen s mechem do tvaru stromu. Uvažuji i o malé pískové "řece", "cestě" či "jezírku", kam bych mohl položit třeba krmící misku, ale zase mi přijde škoda nevyužitého místa, kde jinak mohou růst rostliny.

Dno
V knize Ekologie rostlinného akvária Diana doporučuje 2,5 cm zeminy a max. 2,5 cm písku, podle jeho zrnitosti. V článku o krevetáriích výšku substrátu nepíše, jen kolik hrnků toho a tamtoho použila, což nechává prostor pro otázky...

Podle Diany: kombinace minerální (zahradní) zeminy a organické zeminy v poměru 4:1,5 (organická zemina navrch). Zde vůbec netuším, po čem sáhnout. Nesmí tam být rašelina (mám měkkou vodu) nebo přidané umělé hnojivo, může tam být vápenec, hořčík, fosforečnany.
Organický je např. "AGRO Zahradnický kompost" s dolomitickým vápencem, vhodný minerální nevím, snad "AGRO substrát pro vodní rostliny"??

+ posypené rozdrcenými hnojícími tabletami s malým možstvím KNO3, NH4H2PO4 (Dihydrogenfosforečnan amonný) a další. Myslí pravděpodobně jílové kuličky: "Plant tabs containing small amounts of KNO3, NH4H2PO4, etc in a clay filler". Většina tablet do substrátu je bez fosforu a dusičnanů, takže zřejmě "Dennerle Deponit NutriBalls" nebo snad rozdrcené "osmocote" kuličky?

+ po zavlažení vodou z jiného akvária povrch posypaný jemným černým pískem, přemýšlím o "DECO Aqua Excellent černý 2 mm". Diana v článku doslova píše: "I spooned in some washed sand and planted the plants". To by mohlo znamenat 2,5 cm vrstva substrátu plus jemná vrstvička písku. Ale to se mi nezdá, vždyť se pak mohou i při jen jemné manipulaci vyplavovat do vody živiny, což je nežádoucí. Písek frakce 2 mm je celkem jemný, takže max. vrstva asi 1,5 cm??

Filtrace
Nejraději bych akvárium bez filtru, ale toho se bojím vzhledem k citlivosti krevetek na znečištění.

varianta a) Diana použila malý bublifuk bublající jednu bublinu za čas s "velmi jemným" pohybem vody, aby se nevyhánělo CO2: "Air bubblers (after submergence) that released a single air bubble at a time to provide gentle water circulation without driving off precious CO2".
Nevýhodou je, že zabere místo a je žádoucí ho schovat. Netuším ani, jestli nějaký takový lze sehnat, všechny menší co jsem zatím viděl dělaly spoustu malých nebo i velkých bublin a vytvářely prudký proud.

varianta b) vlepený komorový filtr z černého skla po celé zadní stěně a tím pádem zvětšení hloubky akvária o 5-10? cm.
Výhoda výměny náplní, nehrozí přetečení akvária, schová se tam i topítko, je elegantně schovaný. Nevýhoda je, že s ním nemám žádné zkušenosti, takže nevím vhodné rozměry komor, mám obavu z nasávání mladých krevetek a příliš prudkého proudění na výstupu.

varianta c) malý externí filtr. Výhoda výměny náplní, nevýhodou je nedostatek místa pro něj, nevzhlednost v obývacím pokoji, hrozí vyplavení v případě poruchy.

Osvětlení
nějaká stolní led lampička nebo led osvětlení prodávané pro nano akvária

Další technika
malé topítko 25W s termostatem (v domě kolísá teplota i během léta)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 16:43 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Tak mi snad taky nějaký dá. A kdyby ne, tak ho snad tam koupim :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 07:46 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
100% by šel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 07:04 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Wanderer
A šel by růžkatec ponořený? Za měsíc 10.února jedu do Hr. Králové na burzu vždy, když semctam krevetky kupoval (už sem zkoušel v akváriu chovat krevetky, ale nedařilo se zřejmně málo úkrytů a hodně ryb) tak sem ho kus dostal cca 5 cm dlouhé a hóóódně se rozrost, ale já ho pak vyhodil že je to "plevel". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 18:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zetor
Přidej tam egerii a myslím, že bublání nebude třeba. To je takovej ideální samorost, roste to z ničeho a řekl bych, že dost přispívá ke kvalitě vody. Aspoň já v tom svém si si nerisknul ji vyhodit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 17:27 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
No to akvarko stojí na jižním okně. Zarostlé to není a ani nebude. Psal sem, že to bude bez dna a z rostlinek je jávský mech a okřehek. Světlo tam je jen cca 4h denně, v létě 6h denně. Není to moc prosvětlení pokoj, ale mám tam v 2l sklenici plnou mechu se šnekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 16:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Takto na okně mi krevetky nevychcípaly při nejteplejších dnech nikdy. Vlastně mi nikdy nic nevychcípalo kvůli teplu (klepu na dřevo). Bez ohledu na nádrž.
Ale je fakt, že jsem nikdy nezažil s krevetkami vyšší teplotu, než 34°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 16:09 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Myslím že v tomto případě bude hrát roli i plocha dna k objemu akvária protože nemalou část kyslíku spotřebují bakterie ve dně a moje krevetaria mají většinou 20-25cm výšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Záleží, jak je to hustě zarostlé a kde to stojí. Koukni na komentář u této fotky rybicky.net/fotogalerie.php…
Funguje to na slunci. Při umělém světle by to asi nefungovalo, protože není tak silné a ani fotosyntéza nebude tak silná. Taky se asi nesmí pohnout voda, protože pohyb by pravděpodobně minimálně částečně vyhnal kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 14:04 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Kdepak, takóvéto teploty určitě ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:49 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Tak to by mohlo fungovat i bez bublání problém bývá okolo 24-25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:45 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Jo, je to nejchladnější místnost v domě, ale i tak tam se teď topí a pokojová teplota je cca 22°C a v létě taky cca 21°C. Občas tam hodím nějaký kus rostlinky z akva po prostřihu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:36 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Filtr ne ale pokud bude v akváriu jen mech a plovoucí rostliny asi bude fajn na léto nějaké bublání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:35 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny
Tak to v poho. A ještě mně napadlo: potřebují filtr? Asi ne, viďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:31 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Pokud nepoužíváte vodu z RO tak je zbytečný ve vodovodní vodě je vápníku dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 13:29 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Krevetárko pro redcherry
Moc Vám děkuji za rady! ano
A ten vápník tam teda dát mám nebo ne? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2019 11:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Zetor
Já jich dal do 6l asi deset. A zjevně jim to tam svědčí, protože usoudily, že jejich populace by měla být minimálně o třiceti kusech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 07:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Zetor
Určite ;-) Nemal by byť problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 07:10 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Krevetárko pro před cherry
Dobrý den. Chci poradit, jestli by v 7,5l akváriu (hranatém) mohli být 3-6krevetek red cherry. Na dno bych dal jen jávský mech (aspoň myslím že je to on, ale roste strašně moc) a na hladinu voďankovec nebo okřehek. Mohlo by to tak být, nebo potřebují dno? A ještě něco; v atlasu píší, že je dobré jim dát zdroj vápníku, např. sépiovou kost. Je to opravdu potřeba? A pokud, nešlo by tam dát třeba vápníkovej kamínek?? Děkuji za rady ahoj
PS: v tom pokoji, kde je chci mít není moc světla, tak tam ani moc rostlinek neporoste stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 21:30 Muž Trucker [0] Re: HáňeKáně
Dekuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 21:20 Žena HáňeKáně [1] Re: Trucker
Fotka k příspěvku Tady máš foto:-))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 21:14 Muž Trucker [0] Re: HáňeKáně
Tak toto jsou optimalni hodnoty. Asi do nej pujdu. Jakou barvu ma ten substrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 21:10 Žena HáňeKáně [1] Re: Trucker
Ph mám 6-6,5, někdy lehce nad a NO3 mám pod 10, bohužel nemam přesnější test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 21:00 Muž Trucker [0] Re: HáňeKáně
Ja mam 84 l v nem pisek do filtraci a chci to cele predelat,rostlinky max jen kobercovky nejake,tak ani nevim jakou vrstvu m dat
EDIT- A jake mas hodnoty vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2018 20:51 Žena HáňeKáně [1] Re: Trucker
Mám Nano Deponit Mix od Dennerle a za mě vše ok, hodnoty odpovídají :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8900x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria?od=51