Zakládaní krevetkária
Kořen nevadí,ale krevetky až do pořádně zaběhlého akvária
0 21.03.2016 10:20 Lili – kořen a krevetky
Zdravím,mohou být krevetky v akváriu s koupeným kořenem,který stále ještě barví vodu do hněda?Neuškodí jim to nějak?Nebo radši počkat,až přestane barvit a až pak je do akva nastěhovat?Díky.
Starší reakce
Najprv bol vždy jeden pár. 2x porodil a koniec. Mladé nikdy nedorástli ani na 50% veľkosti
Kolik tam mas krevetek?

Jaj no lepšie sa dá ale nie je nutné v mojom prípade. Väčšie nádrže mám 2. Táto je len záloha nízkych rastlín. Krevety sú len na likvidovanie org. odpadu a produkciu hnojiva.
Skôr som sa snažil na mojom pozorovaní provizornej nádrže odradiť iných od zakladania podobnej 'hlavnej'
Sám vidíš, že to pro ty krevety není ono

Tak máš prostor to udělat líp - větší nádrž, lepší voda, možností je několikero...
Když to sám vidíš, možná impuls něco změnit a dělat líp

Mám 9l krevetárko iba s osvetlením. Moc nedoporučujem. Síce krevety žijú ale moc sa nechcú množiť a potomkovia ani po roku nenarastú viac ako 7mm.
Starší reakce
Pokud člověk ví (nebo si alespoň myslí, že ví), kdy, co, jak a proč bude dělat, dá se i z 10 l "akvárka" udělat relativně bezproblémově fungující krevetárium.

Ale někomu, kdo neví, bych to rozhodně nedoporučoval!
Lys, jsi tu další "inkognito" s hromadou nicků

založení profilu je taky anonymní, můžeš si i založit vlastní prezentace, a hned se radí líp, fakt

Jinak být tebou bych především to miniakvárko napustila, jestli bude vůbec použitelné, pokud dlouho bylo na půdě, může být naťuklé, nebo protékat skrz spoje. I kdyby teklo tak ho ale můžeš použít třeba na emerzátko
A jak už tu padlo, pořízení nového většího není zas tak drahá záležitost, a dlouhodobě se určitě vyplatí
Většina lidí si projde obdobím "proč já to neudělal hned větší", pak následuje překopávání, nákup nového, stěhování, nové zabíhání... ve finále vlastně vyjde nákup nového většího levněji

Já mám 30l a funguje s krevetama i razborama .....
Pokud to bude pouze a jenom krevetárko,tak bych volil,alespoň kolem 50l.Ale pokud majitele napadá,že tam půjdou i ryby,tak bych se klonil koupit co největší akvárium si může dovolit ohledně rozměrů,prostoru a ceny,jelikož každé akvárium je dříve či později malé

Edit: Krevetárko lze dělat menší. Ale těch 50l bych doporučoval pro začátečníky, to samé platí pro ryby jako takové, prostě pokud začínám,tak bych nešel pod 50 l.
Myslím si ,že i ty krevetky si zaslouží více prostoru.Akvárium kolem 60 l koupíš kolem 600 kč a to si myslím není tak strašná cena. Takže jestli to chceš dělat jak se má,tak kup něco většího.

Myslíš že dvěma gupkám bude fajn v deseti litrech? Jsou tu tací, kteří namítnou, že za dob svého mládí měli gupy ve flašce od okurek, ale od té doby technika dost pokročila a živorodky hodně zchoulostivěly. V rukou začátečníka je smrtelné každé menší (i větší akvárium) a když čtu tvoje příspěvky jak zápolíš s axíky ujasnila bych si co vlastně chceš a než honem hrr do miníčka dávat krevety nebo aspoň gupy, aby se na nádrž neprášilo na skříni...
0 24.02.2016 21:35 Lys – Krevetky
Zdravím, nedávno som na pôde našla malé 10l akvárium a keďže som už dlhšie rozmýšľala nad tým, že by som si zadovážila krevetky napadlo mi či by sa toto akvárium nedalo využiť, nechcem ich trápiť. Samozrejme najprv by som akvárium nechala zabehnúť, len chcem vedieť či sa mi vôbec oplatí nakupovať doň veci a robiť si starosti alebo si tam mám proste šupnúť jedného slimáka a dve gupky
za odpovedi vopred ďakujem

Starší reakce
0 21.02.2016 14:54 Kebab – Humus v krevetáriu
Zdravím, může mi nějaký zkušený krevetkář poradit? Mám připravené krevetárium - 30 litrů, cca měsíc v provozu, filtrace běží... Na kořeni se ale vytvořila silná vrstva »hlenovité« hmoty, kterou nemá kdo sežrat. Bude to nějak vadit krevetkám? Díky.
Starší reakce
Pozor, piskořky jsou užitečné jako žížaly, ale mohou ti "přeorat" dno - promíchají vrstvy a zruší spád.
Nevím,proč všichni mají strach ze šneku.Jsou to pomocníci
Aby jich tam za chvilku nebylo plné akvárko.

Asi bych je tam dal, až když by byl nějaký problém s rostlinama...
Hodně lidí ten písek má a nenadává.Já bych asi nasadil nějaké piskořky
Ano počítám, že bych tam dal biomolitan na sání. Tím pádem by to mělo fungovat jako předfiltr...
Jestli se můžu ještě zeptat. Ten písek kytkám vadit nebude? Mám na mysli, aby byla dostatečná prostupnost dna.
Já myslím,že to máš promyšlené dobře.Nezapomeň na sání filtru nasadit něco,aby tam nemohly krevetky.

0 17.01.2016 20:11 CZBobr Dobrý den, zakládám akvárko pro krevetky (red cherry) 128 l (80 x 40 x 40 cm). Na dno přijde substrát Tetra plant complete a na něj černý písek frakce 0,6 - 1,2 mmm. Bude to pro kytky v pohodě? Krevetkám by ten písek měl vyhovovat. Filtr bude externí a to JBL CristalProfi greenline e701. Mám připravený kořen a rostlinky budou vesměs jemnolisté + asi nějaká kobercovka a mech. Rybičky u toho žádné nebudou. Mohlo by to takto být? Předem děkuji za odpovědi
Starší reakce
Jo, já jsem napřed ani nevěděl, že se dnes už dělají i pěkné závěsné kryty nad akvárko

Plánuju za pár roků pořídit taky závěsný kryt, aby mně rostliny pěkně mohly růst ven. Teď, pokud lezou nad hladinu, tak je spálí zářivky.
Ty zaječí úmysly mají, pokud je špatná kvalita vody. Pak se snaží vylézt ven.
Taky jsem měl strach, aby mně nelozily ven, tak jsem si pořídil i krycí skla. Ale pak jsem krycí skla dal pryč a mám akvárko bez krycích skel - je to pohodlnější na krmení, protože mám kryt s osvětlením přímo na akvárku.
Mám i Caridina multidentata (japonica), o kterých někteří píšou, jak můžou utíkat.
Pokud je kvalita vody v pohodě, tak mně neutíkají ani japonicy, ani malé Neocaridina heteropoda.
Za necelý rok jsem zaregistroval jen jeden pokus o útěk, kdy jsem si nepohlídal kvalitu vody (japonicy začaly lozit po kabelu od čerpadla a vystrkovaly čumák z vody). C. japonica mám přes půl roku, Neocaridiny mám skoro rok.
Takže hlídej si kvalitu vody a bude to v pohodě.
A doporučuju nechat akvárko zaběhnout aspoň 2 měsíce, než tam dáš krevetky.
Starší reakce
Nemám problém s tím, co doporučila kolegyně Turbínka, jenom bych lehce pozměnil použité přípravky a to na Toxivec, což je obdoba Nitrivecu, ale je zaměřen jenom na N látky, což bude tvůj hlavní protivník, tedy u krevetek bych takto postupoval, neb to jsou o kapánek větší cíťové něž ryby a na vyší koncentrace oněch zmíněných N látek budou reagovat daleko rychleji a fatálněji. To proč na to upozorňuji je jedna moje negativní zkušenost s obdobnou operací(krevetárko) v dvojnásobným objemu a právě tem menší objem mě jasně vede k použití toho Toxivecu.
Dala bych část akvarijní vody do kyblíčku, pozor aby krevetky nevyskakovaly, vyndat veškeré dekorace a následně všechny potvory co jde přelovit. Potom můžeš větším odkalovačem ještě projet dno - nějaké malé se svezou tobogánem, ale zachráníš je. Filtr bych po dobu operace dala do akvarijní vody a nechala běžet. Následně bych vyměnila to dno, zasázela rostlinky, vrátila část původní vody, nechala malinko slehnout a poté přelovila opatrně krevetky a spojila to s dolitím části nové vody jako při běžné údržbě. Bude dost rozházená biologická rovnováha, měnila bych častěji vodu a možná bych popřemýšlela i o užití nějakého komerčního přípravku, který podporuje nitrifikaci (Nitrivec, Easylive) a omezila krmení.
0 13.08.2014 18:12 Indi Ahoj, chtěla bch se vás zeptat, jak předělat již zaběhlé krevetkárium...při zakládání jsem zvolila hrubý štěrk, což byla chyba, ukládá se tam detrit a celkově bych chtěla některé rostliny přesadit, apod. Jedná se o 10L nanoakvárko, takže moc místa na manipulaci tam není...krevetek je tam spousta, hodně mladých, další samičky nosí vajíčka...napadlo mě je všechny přelovit, vyměnit substrát, kytky zasadit a vrátit část původní vody. Nebo druhá varianta je založit úplně nové, ale to se mi zdá zase zbytečné. Díky za rady.

Starší reakce
Co se filtru týče, ke krevetkám v menší nádrži bych jednoznačně doporučil bublifuk či čerpadlo s kostkou molitanu. Pasení se na molitanu je totiž jejich oblíbenou zábavou a i v případě hodně dlouhé nepřítomnosti nemusíš mít starost s krmením.
OKI, takze nasypu písek a zacnu tvorit, kouknu po nejakem filtru a uvidim.

Rostlinky nejaky a bude to.


Zas tak hrozně vybledlá ta samička není, pokud nemáš s krevetama výstavní ambice a chceš je jen chovat pro osobní potěchu já v tom problém nevidím, i když se najdou tací kteří v tom problém vidí. A ohledně toho substrátu záleží na tom jak moc máš náročné rostliny, já sama mám všechny více méně nenáročné a jsou jen v tom říčním písku, nehnojím, světlo taky žádný zázrak a běžná zeleň roste.
Mám doma 10kg pytel přímo tohoto písek křemičitý bílý 0.8 mm. Takže když ho použiju na dno, nic se nestane a krevetky by měly být vidět v pořádku? Ještě se zeptám. Mám pod ten písek dávat nějaký substrát nebo bohatě toto stačí?
Kombinovat je jde, nekříží se, ale crystalky jsou náročnější a neodpustí tolik chyb jako cherryny. Mám je také na bílém (bílohnědém) dnu i když s tím zabarvením je to pravda, nemají tendenci se tolik barevně vymezit vůči prostředí. Ale zas tak šíleně vybledlé nejsou, dominantní samice jsou zbarvené pěkně

Premyslel jsem na krevetky crystal nebo krevetky redcherry. Kombinovat asi nejde, tak jsem spis pro ty redcherry. To dno by mohlo vyhovovat, kdyz by byli kremicite bile.
Jaké plánuješ krevetky? Jako třeba k cherrynám dát světlé dno je dost nerozum si myslím, budou hrozně světlé.. Jinak pokud to budou nějaké dražší krevetky, rybky bys měl dost zvážit, i když ty skvrnoocasky jsou většinou v poho ale jsou lidi co jim požírají malé krevetky. U levnějších to asi nevadí. Co se rostlinek týče určitě by jsi tam měl mít nějáké mechy. A to topení... jako nvm kde to akvarko budeš mít ale kvuli krevetkam ani razborkám si myslím že topit nemusíš pokud ho budeš mít v pokoji s normální teplotou.
Křemičitý písek je v pohodě. Osobně, kdybych zakládal znovu, použiji černé flexiobklady kvůli lepšímu kontrastu krevetek.
Jj, vypadaj pěkně. Hejno by byla paráda. Jinak tomu dnu. Schvalujete to křemičitanová dno? Nebo máte doporučení na nějaký lepší substrát?
A kolik by tech razborek mohlo byt v tom akva? Budu kupovat tu osmozu, jinak stim asi nic neudelam. :(
Osobně mi neonky do krevetkária přijdou jako poměrně nevhodné rybky, kromě možná neonek modrých (jsou menší). Ale co razborky? Jsou menší, pocházejí aspoň ze stejného kontinentu a miniakváriích se chovat dají. Jen tedy 27 (GH?) celková tvrdost mi přijde poměrně hodně i na ty krevety.
Aha, a zeptám se jaké rostlinky bys z vlastni zkusenosti doporučil? Takže by stačilo zakryt vrch sklem a dat jen světelnou rampu? Jinak celková tvrdost vody je 27.
Co se týče topení, do obytné místnosti stačí pro tu velikost topítko 50W. V tvé úvaze zcela chybí rostliny. Krevetky bez rostlin - moc si to nedovedu představit. Také by k nim měly rybky volný přístup a čerstvě narozené by lehce vyzobaly. A jinak, co to je hodně tvrdá voda? Krevetky i neonky mohou žít i v nadprůměrně tvrdé vodě.
Osvětlení je samostatná kapitola a závisí ne tom, jaké rostliny budeš mít. Ale obecně lze osvětlení řešit rampou, krytem, pro tento rozměr i LED reflektorem.
Ahoj všem,
nechal jsem si před pár dny udělat akvarium přímo na skřínku. Jedná se o rozměr 40 x 30 x 40 cm. Když jsem si toto akva donesl, nečekal jsem. že bude vypadat docela vysoký. Napadlo mne z toho udělat krevetárium + k tomu dat neonky. Co sem studoval tak se to docela snáší.
Chtěl chtěl bych se zeptat, zda má někdo nějaký doporučení, co použit a co je třeba vhodné. Po přečtení informací, každý doporučuje něco jiného :(.
Dno bych chtěl křemičitý písek hrubost 0.8, to by prý krevetkám vyhovovalo. Do prostřed akva jsem měl představu vyskládat kameny a udělat jakousi skalku ve prostřed. Ale nemám ponětí o zbytku. Jaký osvětlení, či jaké topení? Jelikož máme hodně tvrdou vodu, tak chci řešit osmozou vodu, aby měla lepší parametry. Předem děkuji za jakékoli rady.
Starší reakce
Taky si myslím, že už je tam klidně mužeš dát.
A ty testy nejsou špatné, sem tam zjistíš zda tam je vše jak má být, vydrží ti to dlouho..
Přidat reakci
1 ...... [5] 7
Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 9343x