Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 20:49 Muž Trucker [0]
Zdravim krevetkare. Poradi mi nekdo jaky substrat pro red cherry,aby udrzoval hodnoty vody ph na 6-6,5 a Nh3 na 0-4?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 14:31 Muž martmart [106] Re: ZDRI
Ja si myslim ze dobry.. a i kdyby ne, radost deti je nadevse..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 09:58 Muž ZDRI [1415]
Nebaví mě po sto padesáté vysvětlovat dcerce, že rybičky, které se jí líbí, nejsou kompatibilní s malými krevetkami, které se jí také moc líbí. Napadlo mě pro to využít volnou polici pod novým akváriem a dát sem na míru udělané, hodně nízké sólo krevetárium. Potíž je výška - je zde jen 25 cm prostoru, to znamená výška akvária max 15-17 cm (jinak tam nedostanu ruku při údržbě). Rozměr akvária by byl 50 x 40 x 15-17 cm, tzn. celkem cca 30 l. Pro představu foto viz:
rybicky.net/nadrze/28657-obyvak

Nikdy jsem krevetky neměl, máte někdo praktickou zkušenost s fungováním takhle nízkého krevetária? Teoreticky by to nemuselo být špatné - velká plocha dna je obecně spíš plus. Na dno 1-2 cm substrátu (zbyl mi terramol 1-3 mm i lávová drť 3-6 mm), ploché kameny s přichycenými mechy, Microsorium, Hydrocotyle, rychle rostoucí stonkovky (Egeria, Hydrophyla). Napadá Vás popř. nějaký způsob, jak "zasadit" mechy přímo bez kamenů na větší plochu dna?

Bez topení (obývák, teplota skoro vždy nad 20°C), filtrace velkoplošný jemný biomolitan + miničerpadlo - rozstřikovací rampa), určitě krycí sklo + slabé LED osvětlení

Předem díky za Vaše názory a praktické tipy/rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2017 19:07 Muž Jifi [675] Re: Hobby
Nevyvařuj, to je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:51 Hobby Re: Jifi
No právě že už to je podruhé, jsem ho vyčistila a udělal se tak jsem ho uvařila vyčistila a je tam znovu, ale děkuji, jsem klidnější že je to běžné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:50 Muž Jifi [675] Re: Hobby
Ten se dělá na kořenech, které dáš čerstvě do akvárka. Pokud máš šneky nebo krevetky, tak by ho měly sežrat. Jinak běžně zmizí sám.
Pokud něčemu takovému v akvárku chceš předejít, dej kořen na několik dní do kýble s vodou a jak se vytvoří pořádný povlak, tak kořen odrhni čistým kartáčem. Povlak se vytvoří jen poprvé, pak už je klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2017 18:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Hobby
Je to úplně normální a časem to samo zmizí. Můžeš nasadit pár okružáků a ti si rádi pochutnají.
EDIT- podívej se tady, řeší se to pořád dokola. rybicky.net/forum/14553-koren…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 18:46 Hobby – Bily povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte někdo proč se mi vytváří v akváriu bílý povlak na klaccich a už i na písku? Cele jsem všechno převařila, nepřekrmuju, mám tak jednu krevetku... Vůbec nevím proč se to dělá poraďte prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 09:46 Muž Jifi [675] Re: romant
Detrit je taková startovací kultura půdní mikroflóry ... a úplně zdarma :-)
Proto ho považuji za velkou pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 17:50 Žena lenkalor [580] Re: romant
Pokud budu do takového akvária přesazovat ihned i svoje rostliny, specielně kryptokoryny, tak bych tam dala i část té "vyčerpané" vody. Kytky se snáz chytí a nehrozí takové riziko rozpadnutí. Stejně se pak voda ještě X-krát postupně vymění. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 15:58 R Muž romant [27983] Re: Jifi
No konečně pořádná rada, tedy na rozdíl od vod z jedoucího akvária apod. je ten detrit vysoce vyčnívající. ano palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.10.2017 13:07 Muž Jifi [675] Re: kleopatracz
Klidně přidej i detrit z jiného akvárka, tím urychlíš start nového.
I přesto počkej aspoň měsíc. Začátek akvárka je o tvorbě nové biologické rovnováhy a bývají tam slušné turbulence v kvalitě vody, což krevetky snášejí hůře než ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 16:15 Žena kleopatracz [59] Re: ctibum
No jo, T9 dělá divy. smich
No, spěchám tak na půl, krevety mám zatím v Polokoule a akvárko by mělo být až pod stromečkem. Tak počítám, jak dlouho tam budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2017 14:53 R Muž ctibum [6876] Re: kleopatracz
Ale dobře. Já bych to neurychloval. Spěcháš někam?
Navíc bych řekl, že voda z jiného akva je jen voda, ze který už někdo odčerpal živiny. Leda by už v tom akvárku ty krevetky byly a tedy šli v novém do "svého", tak bych to dal třeba 50:50 s novou. Ale jestli ne a nejsi v časovém presu, tak bych to klasicky založil s tím zajetým filtrem a měsíc to nechal...
Ale to bych udělal já, třeba ti to někdo schválí tak, jak chceš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 14:25 Žena kleopatracz [59]
Uvažuji o založení kreverkaria. 20l. Můj plán je, použít vodu z jiného akvária, zajetý filtr z jiného akvária, mám i startovací baterie. Za jak dlouho lze vypustit krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 21:42 Hobby
Nemám tam řasu, jen to není čisté, na rostlinách a kolem stonku je prostě nějaký bordel, ne řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 14:48 Žena lenkalor [580] Re: Hobby
Pokud máš ještě jedno větší akvárium, tak se to dá řešit stěhováním neritiny. Já ji také dávám na čas do malých nádrží a když obere skla,tak jde nazpátek do velkého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 14:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Hobby
Nevím, problém s řasou se dá řešit i jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2017 14:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Hobby
Podľa mňa je to pre japonské dosť malý priestor. Ale také Red Cherry tam v pohode zo desať možno nasadiť - ak sa budú mať dobre, tak sa za chvíľu namnožia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 09:30 Hobby – Špinavé
Kolik krevetek můžu mít v 12l akváriu, tak aby nebylo špinavé čistily ho (aspoň trochu) mám tam jednu japonskou
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:58 Muž Jifi [675] Re: anna
1) Jaké má to akvárko rozměry?
2) Chceš v něm mít štěrk (písek) nebo holé dno?
3) Chceš ho mít zakryté (hned na akvárku kryt s osvětlením) anebo bude nějaké světlo kus nad akvárkem?
4) Jaké osvětlení plánuješ? Stolní lampu nebo nějaké svítidlo k akvárku?

Jakmile odpovíš na základní otázky, můžeme poradit mnohem lépe a nestřílet naslepo.

Do tak malého akvárka bych šneky ke krevetkám už nedával, ale často si je stejně přineseš s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:21 anna
Zdravím, chtěla bych si založit krevetárko tak ať neudělám nějakou blbost :-). Mám doma mini akva 20l ale řekla bych že se vším uvnitř je to tak 12l. Je vhodné pro pár krevet red cherry a nějaké šneky, popř. jaké? Rostliny tam mám zatím jen mech, řasokouli, a doušku hustolistou. Mám nějaké přidat? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2017 10:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hobby
Dávat krevetky (byť nejobyčejnější) s živorodkami do 12l je blbost (ohrozíš i ty krevetky, jejich přežití ve 12l závisí na tvých zkušenostech) a už nad tím, prosím, ani nepřemýšlej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2017 10:07 Žena petulinakk [2016] Re: Hobby
Buď jak píše Jifi, anebo si pořiď větší akvárko, je to otázka pár stovek za nové, a z druhé ruky se dají sehnat velmi levně a často i zadarmo.
A možnosti se ti tím značně rozšíří pokud tak nutně musíš mít ještě jiné ryby než máš v tom prvním akvárku. Něco mi totiž říká, že si je jinak do té 12l stejně dáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 09:41 Muž Jifi [675] Re: Hobby
Tak je fakt někomu daruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 09:37 Hobby
Já bych je i dala do toho většího, ale nechci aby mi je zase snědli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2017 09:35 Muž Jifi [675] Re: Hobby
Hobby napsala: To je pravda, ale myslela jsem si že to bude živější, když tam dám malé endlerky třeba, ne moc třeba 4
Mysli na to, že živorodky budou dost znečisťovat vodu a to pro krevety není to pravé. V tak malém objemu s pár živorodkama budeš těžko udržovat biologickou rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 09:33 Muž Jifi [675] Re: Hobby
V tak malém akvárku a ve dvou kusech to bude jen přežívání.
Sám jich mám kolem 15 ve 112 l akvárku a když vidím, jak jsou čilé, tak si je neumím představit v desetinovém objemu. Hlavně když jim hodím tablety, tak "lítají" po akvárku jak tryskomyši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 09:33 Hobby Re: petulinakk
To je pravda, ale myslela jsem si že to bude živější, když tam dám malé endlerky třeba, ne moc třeba 4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2017 09:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Hobby
Čistý objem tvého akvária je jenom 9 litrů. Já osobně bych ty krevetky japonské daroval a pořídil si třeba rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry .Ale jako první bych být tebou odtajnil prezentaci tím, že nahraješ hlavní fotku, aby ji všichni viděli. Jsou tam nedostatky, které ti ostatní určitě rádi pomůžou odstranit. Třeba né úplně vhodné dno a špatně zasazené anubiasy. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2017 09:26 Žena petulinakk [2016] Re: Hobby
To chápu, ale "zařizovat malé akvárko" pro krevety ještě nemusí nutně znamenat dát tam za každou cenu ryby ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 09:19 Hobby Re: petulinakk
o rostlinách do většího vím, budu kupovat teď v neděli a některé jsou ještě schované protože jsem je upravovala... malé akvárko zařizuju protože jsem si koupila 4 krevetky japonské a mám jen 2, protože je ve velkém sežrali. A chci aby se měli dobře a nebyly tak samy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.09.2017 09:09 Žena petulinakk [2016] Re: Hobby
Když máš větší akvárko, proč si nedáš ty ryby tam?

Jako ono samozřejmě můžeš si tam hodit ryby a za pár měsíců si spokojeně říkat "oni říkali že to nejde a vida že ještě žijou!". Ale to že tam ty ryby nechcípnou (aspoň ne hned) neznamená že jsou spokojené a že jsou splněny jejich minimální wellfare nároky. Jen to ty ryby holt nedokážou vyjádřit. Zkus to vzít zodpovědně a s ohledem k těm rybám, a nech to jako krevetárko.

Vzduchování můžeš klidně vyhodit, topítko taky pokud máš akvárko v pokoji. Rostliny si tam dej jakékoliv se ti líbí přiměřené velikosti, s ohledem na osvětlení jakým disponuješ.

Tady si můžeš upřesnit vyhledávání ve velikosti nádrží podle litrů, zkus si tam zadat od-do- podobnou litráž jako máš ty, a pak už jen můžeš čerpat inspiraci :-) rybicky.net/nadrze/…

EDIT: dívala jsem se na Tvoje větší akvárko, tam by to tedy chtělo dost přitlačit na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 06:18 Hobby Re: JirkaŠčobák
A nemůžu koupit k nim pár endlerek?
A to a akvarko mám tak 3 měsíce, mela jsek v tom rostliny které jsem ve velkém akvarku nechtěla. A pak se tam ocitly krevety. Takže tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2017 00:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hobby
Do 12l, bych se bál, když dám topítko, filtr a 2 japoniky, že už se voda nevejde :).
Ok, seriózně.
Dvě japoniky do 12l jsou blbost.
Pokud máš alespoň 20°C bez filtr, topítko je blbost. Mě teď žije jedna cherry krevetka na balkóně s CPO ráčkem asi ve 14°C. Jiný ráček bylo loni na podzim vyloven z vody teplé asi 5-6°C a byl největší z mých CPO.
Pokud pořádně zarostliníš, 6 krevetek ti v 12l akváriu, zaběhnutém 4-5 měsíců přežije i bez filtru.
ŽIVÉHO V NEDĚLI NEKUPUJ NIC (0 KUSŮ)! Nějací malí šneci, maximálně kdyby byli. Z rostlin hledej Ceratophyllum demersum (hoď ho tam a nech vzplývat - nestrkej do dna). Kup ho tolik, aby to akvárko zaplnilo. Doplň nějaké nízké kryptokoryny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2017 22:58 Žena Amazonka [33] Re: Hobby
To máš to 12l akvárko už zaběhlé měsíc? Ale když jdeš teprve kupovat rostliny, tak asi ne.. Co já jako začátečník vím, tak že krevetky jsou docela náročné na dobře zaběhlou nádrž. Ale nevíme taky v jakém „stavu" je ta provizorní nádrž, ve kterých zatím jsou ( asi by se jim tam moc nelíbilo čekat měsíc ) takže určitě je nedávej do nezaběhlého akvária. Jinak ti musí poradit někdo zkušenější :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 21:33 Hobby Re: Jifi
Ne, mám 12l akvárko, nemám krevetky v nově založeném akváriu... mám je ještě v provizorním, ale chtěla jsem vědět, co mám koupit aby to nebylo všechno špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 21:18 Muž Jifi [675] Re: Hobby
To máš 12 litrů, anebo ti vypadla nula při psaní?
Edit: Moc jsem to nepochopil. Ty krevety máš v nově založeném akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 21:15 Hobby – Založení krevetária
Ahoj, mám 12l akvárium, substrát profi soil-hnědý, firlt+vzduchování, topítko a 2 krevetky japonské (teoreticky). V neděli jdu na burzu akvaristiky a nchci naletět dalšímu prodejci ryb. Tak se chci zeptat tady, jaké rostliny tam můžu dá aby se cítily dobře a jestli k nim mohu ještě něco přikoupit (rybky, krevetky). Předem díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:02 Muž LeRi [315] Re: Sucu
:-) jen aby jí stíhali sníst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 19:58 Žena Sucu [12] Re: LeRi
to by mohlo udělat krevetám radost :) Kdo ví, jak to nakonec s rostlinami dopadne, ale vrstva toho to by byla asi jen 1cm. To na sázení moc není. Spíš jen tak na mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 19:54 Muž LeRi [315] Re: Sucu
Dle mého jde o zásobní substrát a pokud tam nebude dost rostlin aby z něj spotřebovali živiny bude v takovém akváriu bujet řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 19:45 Žena Eliss [105] Re: Sucu
Něco podobného jsme teď dali synovi do krevetárka je to Ebi Gold něco, je to taky černozem. Můžu zatím potvrdit, že to drží pH na 6,2-6,4 a snižuje tvrdost. Nemá se propírat, když se to usadilo, tak od druhého dne je aq křišťálově čisté a kytky v tom pěkně rostou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 18:36 Žena Sucu [12] Re: Maq
Když bych chtěla tmavé dno, je toto dobrá varianta ? Klasický štěrk je jedině světlý, nebo barvený a to bych zas nerada (flexi mi posledně pustili barvu a jsou místy bílé. Otřesný pohled).
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 22:08 Žena Sucu [12] Re: Maq
jestli stačí to, co mám nachystáno, tak bych písek nedávala. To mám teď a není to ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:54 Maq Re: Sucu
Aktivní substrát nikdy není nutný.
Rataj Aquaclay mám, jsem přiměřeně spokojený. Ale zkus uvážit to nejosvědčenější z osvědčených, tzn. čistý křemičitý písek vhodné frakce.
Mám konkrétně tento:
e-pisky.cz/…
Je moc fajn, vyhovující frakce, akorát musím upozornit, že i když je solidně připravený, je nutno ho před použitím dobře proprat. Já jsem to podcenil a pak se s tím nazlobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:01 Žena Sucu [12] – Nebijte mě, prosím :(
Dobrý večer. Měla bych dotaz a tak nastíním situaci.

V tento moment mám 2 nádrže. V jedné mam neocaridiny a v druhé n.+ cbs. Jako dno tam je flexi a kousky lávy.
Tyto dvě nádrže budu rušit a zakládat jednu velikou. Bude mít cca 50l a budou v ní neocaridyny spolu s cbs. Zároveň s tím se krevetky oddělí od ryb (razborka) a jiných predátorů (japonky).

Mám již zakoupenu novou nádrž a jen čekám na nový stůl. Pak se ty nádrže prostě musí zrušit.
Nová nádrž má hamburský filtr. A moje představa je takováto ....

Do filtru dám (za tu hotovou, novou molitanovou stěnu na dno) starý filtr, kroužky ze starého filtru a osazené kousky lávy. To by mělo zajistit počáteční osídlení bakteriemi.
Jako dno mám nachystaný Rataj Aquaclay ground.
Voda bude z RO (dodá mi ji chovatel krevet) obohacená o minerály a již komplet upravená pro chov.
Světlo ledka a jen nějaký mech. Nic náročného na světlo či živiny. Rozhodně ne trávník.

Bylo mi řečeno, že to dno co plánuji je k h*** a mám pořídit aktivní. Takže je to tak ? Hromada chovatelů má krevety i bez dna. Ale o to nejde. Jestli to JE nutné, tak které dno koupit ? ADA Amazonia i další zvyšují hodnoty dusíkatých látek a já to potřebuji mít stabilní od začátku. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 19:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kocmim
Světlo musíš přizpůsobit rostlinám. Pokud ti stačí ty nejméně náročné rostliny jak mi, můžeš svítit lampičkou se závitem E27. Třeba Jirkašrobák má tak osvětlené všechny akvária.
Ale být tebou, kuknu se na Ali. Třeba toto je dobře hodnocené lidmi tu z rybiček: www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 19:46 R Muž ctibum [6876] Re: NHKG
Tak to je cajk, mám dno 30x35 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 19:37 kocmim Re: NHKG
takze by podle tebe stacilo koupit v elektru proste klasickou lampicku se zavite e14 nebo e27? já myslel že by světlo mělo být rozprostěno po celém akva

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria?od=101