Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2022 17:31 R Muž romant [27987] Re: Uzivatelkapetra
Ampulária má nedokonalý trávení a jejich výkaly jsou hodně toxické, což může v tomto případě býti přesně opačně k velkému užitku, nebo-li ampulárky dodávají dostatečné množství amoniaku pro rychlejší nastartování nitrifikačního procesu. Do budoucna, až budou krevetky, bych ovšem ty ampulárky nahradil třeba partou okružáků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2022 20:04 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Uzivatelkapetra
Ano,je to možné.
Ne,neznamená.

Pokud do akvária nedáme "zajíždějící" živočichy ( rybky,šnečky ), a nebo nekrmíme,nemá se amoniakální dusík z čeho "vytvořit". (Záleží také na velikosti nádrže.)
Když není amoniak,nenamnoží se bakterie aby ho přeměnili na dusík. A dusíkem se živí jiné, přeměňující jej na dusičnany.

Ve vodě ( pitné ) žije i přes čistírny dost mikroorganismů, ty nám "záběh" akvária umožní ( ale trvá to ).
Filtr jednak okysličuje, a je připraven na rozmnožování bakterií,druhak promíchává jednotlivé 'vrstvy' vody ( teplotní,co2, atd)
Týden v akvaristice je cca 1h našeho času :)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 18:29 Brodys Re: Uzivatelkapetra
Týden je dle mě málo na soud, u zajíždění je největší koncetrace NO2 okolo 14 dnu a dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2022 17:32 Žena Uzivatelkapetra [112]
Opět se vracím s dotazem. Je možné mít necelý týden po založení no2 stále na nule? Kapkový test od sery ke žlutý jako kvalitní ranní moč :)
Voda zatím neměněná, bude o víkendu. Obyvatelé dvě ampulárky.
Znamená to, že filtrační náplň ze zajetého akva má až tak velký efekt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2022 16:49 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Nobody
To bude OT. Děkuji.
Nerozumím čemu nerozumíte?
Nepíšu co je méně nebo více ( např.pro ryby), ale koloběh dusíku.A ten začíná amoniakem ( NH4), který nitritační bakterie přeměňují na dusík ( NO2), a nitrifikační na dusičnany ( NO3).
Nepíšu a nenabádám ( psal jsem uživatelce vícekrát ať nic nedělá...a nebo ať dá šnečky či drobně zakrmí) k Vámi ( mnou napsanému) nepochopenému principu koloběhu dusíku.

Pokud jsem doteď nepochopil o co se Vám jedná, tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 16:15 Muž Nobody [-14] Re: zervajs
Teď jsi mě přesvědčil o záludnosti internetu a různých diskuzí - "odborníků":

"Proč dodávat amoniak aby mohl vznikat dusitan a posléze dusičnan ( a vše v režii baktérií)??" - úplně naopak, že? ;-)
Uvedeme to na pravou míru:
dusičnany - jsou relativně nejméně nebezpečné-do koncentrace 80-100mg/l
dusitany - to je mnohem větší problém - blokují vazbu kyslíku na hemoglobin
amoniak - působí na ryby jako nervový plyn.
Takže pro příště se radši nevydávej do, pro Tebe, neprozkoumaných vod, kterým nerozumíš. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2022 11:05 Muž ajajak [228] Re: Uzivatelkapetra
Krevetárko se zaběhne samo jak píše zervajs. Ve vodě vždy něco je a bakterie se uživí. Krevety bych dal až po záběhu. Jinak pěkný rozměr akvária ale velmi málo rostlin hlavně rychle rostoucí plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 20:54 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Uzivatelkapetra
Musí,tak to už chodí.
Proč dodávat amoniak aby mohl vznikat dusitan a posléze dusičnan ( a vše v režii baktérií)??
A ten už pak vyprovodíte výměnou vody ( za předpokladu že teče z kohoutku jakžtakž pitná)
Klidně tam pro klid duše dejte pár malých šnečků, nebo drobně zakrmte...ale fakt KLiD :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2022 20:45 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: vlka
Spodek se snad rozroste, na povrch přibude ještě pistie až oberu nějakou od šneků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 20:44 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: zervajs
:)
Jasně, že to normálně zaběhneme, jen jsem si říkala, když jsem tam už nějaké ty bakterie dala v tom filtru, jestli mi nepozdechají hlady.
Případně mám doma bactoesex ze založení minulého akva a tam je taky nějaká výživa co tuším.
Nebo budou žít i bez toho, aby tam někdo aktivně "znečišťoval" vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 20:43 Muž vlka [3453] Re: Uzivatelkapetra
Krevetky potřebují po něčem lozit, někde se schovávat. Alespoň nějaký Růžkatec. Nebo počkat až to všechno vyroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 20:35 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Uzivatelkapetra
Nedělejte paniku smich
Nemusíte dělat nic teď ani potom, je to "obrovské" krevetárko a poběží i bez filtru... nitrifikační nejsou závislé na kousku (sachemu ano ) a normálně to zaběhněte... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2022 20:09 Žena Uzivatelkapetra [112]
Tak jsme dnes založili nové krevetkárium (viz. Třetí).
Do filtru byl dán seachem matrix ze zaběhlého akvária. Jak tak přemýšlím, říkám si jestli budou mít ty bakterie co žrát? Když v akváriu zatím není nic, co by produkovalo odpad? Nebo mám urychleně sehnat nějaké šneky? Případně mám živorodky, ale ty tam spolu s krevetkami rozhodně nebudou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2022 09:18 Muž ajajak [228] Re: Anthrax
Bukové listy a olšové šišky krásně jemně zbarví vodu a krevetárku dodají nádherný vzhled. Samozřejmě všeho s mírou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2022 09:01 R Muž Anthrax [4786] Re: razboravesmirna
Taky si myslím že krevetky filtraci nepotřebují. Teda pokud se bavíme nenáročných neocaridinách. :-)
Do akvárek toho lidi dávají více. Třeba olšové šišky, dubové či bukové listy atd. Samozřejmě všeho s mírou. Pro inspiraci můžeš mrknout sem: rybicky.net/forum/9252 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 08:35 Muž ajajak [228] Re: razboravesmirna
Přesně, souhlasím. Jinak do krevetárka jsem vyzkoušel plno vnitřních filtrů ale to byly jenom takové honiče a i se mi stalo že vtáhl malou krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 08:11 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: ajajak
Bublifuk mám, ale ten hluk moc netoleruji já. Nechápu to, ale mám dva totožné motorky, jeden jede tak potichu, že chodím kontrolovat, jestli je vůbec zapnutý a ten druhý řádí jak vrtačka.:)) Čistě teoreticky můžu zkusit rozpojku se škrtítkem a vyrovnat tlaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 06:51 Muž ajajak [228] Re: razboravesmirna
Provozoval jsem krevetárko bez filtru několik let, Šlo to. Ale většinou jsem u krevetárek měl bublifuk pokud mi žena tolerovala hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2022 06:18 Žena razboravesmirna [2] - RostlinyRe: ajajak
Když je nechám v octu, tak mi přijde lepší je potom vyvařit. Napadá vás ještě něco, co bych mohla dát do nádrže z přírody? Také mě napadá, jestli potřebují krevetky nutně filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2022 09:54 Muž ajajak [228] Re: patka
Myslím si že ta sůl zničí případně nějaké ty plísně. Takhle to dělám spoustu let a zatím vše v pohodě. Třeba dělám blbost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2022 09:46 Žena patka [112] Re: ajajak
Proč ve slané vodě? Potom by se mohlo stát, že na takovém kořeni nic neporoste,už se to tady několikrát probíralo,že se nic nemá vyvařovat v soli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2022 08:51 Muž ajajak [228] Re: razboravesmirna
Kořeny které leží několik let ve vodě jsou ideální. Pro jistotu je vždy několikrát vyvařím ve slané vodě a po každém vaření co je měkké dám pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2022 07:50 R Muž Anthrax [4786] Re: razboravesmirna
Ahoj. Jasně, to není problém. Kameny jsem ani nevyvářel pouze důkladně očistil. Pokud ale chceš kameny pro klid duše vařit, tak nevidím smysl v tom vařit je dlouho.
Zkoušel jsem kořeny vinné révy. Ale asi po pěti letech se ro začalo nenápadně rozkládat a dělat neplechu. Taky jsem zkoušel náplavové dřevo, které dříve leželo více let ve vodě. Tohle dřevo drží už několik let bez problémů. Ale to chce sebrat spíš po jarním tání. Kořeny jsem před instalací do akvária akorát vzal vapkou a dal odmočit na pár týdnů do sudu s dešťovou vodou. Pak jsem je znova vzal vapkou a zkontroloval, zda není někde měkké dřevo. Pak to šlo do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2022 07:36 Žena razboravesmirna [2] - Rostliny – co přírodá dá
Ahoj,

napadlo mě, že si založím krevetárko z toho, co najdu v přírodě a ze zbytků, co mám doma. Mohu použít na dno kameny z potoka, pokud projdou octovou zkouškou a dlouho je vyvařím? Šutrů po venku jsem našla už spoustu, co prošly octem a dělají parádu v akva. Někde tady jsem se dočetla, že můžu použít i kořen z dubu. Kytky použiju ty, co už mám, protože jich mám dost ve sklenicích navíc. Zkusili jste už někdy takto zakládat akva? Díky.:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 15:28 Žena Silurian [80] Re: peky1128
Do žluta nejde, je na pohled klasicky bílá (teplota 7500k) a přijde mi, že docela věrně ukazuje barvy jak rostlin tak i ryb. Tady kdyžtak videorecenze od Profiplants: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 14:46 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
Dve steny akva budu z optiwhite. Jeden pan Haluska z Puchova mi ho bude vyrabat,mam od neho vsetky akva.
Takze uz nejdem zhanat nejake znacky. V podstate uz mam vsetko, akvarium,substrat, filter, CO2,dekoracie (seyriu stone),rastliny,uz len to svetlo spravne vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 14:44 Muž peky1128 [2] Re: Silurian
A farba svetla je aka? Javy sa to ako biele svetlo alebo ide skor do zlta?
Ako cena neni zla a aj vzhlad vyzera fajn.Potrebujem pozistovat co a ako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2022 13:41 Žena Silurian [80] Re: peky1128
Jestli můžu přispět svojí troškou do mlýna, tak já bych se Twinstaru vůbec nebála, svítí fakt dobře. Dokud jsem v Devadesátce neměla zarostlou půlku hladiny plovoučkama, musela jsem ho tlumit asi na 50-60%, jinak jsem měla neustálý problémy s krátkou vláknitou řasou (a to mám výšku akvária 45cm, přesto mi zarůstal řasou i písek). Teď jsem zakládala jedno miníčko pro bettu a zase jsem šla do Twinstaru B, za ty peníze jsem jiný WRGB světlo asi neviděla a i když jsem původně chtěla jen něco levnějšího, nakonec jsem šla do ověřený kvality a nelituju. Mám ho teď v začátku stažený na 40% a i tak svítí parádně.
Mám teda všechna akvária spíš low tech, ale jak říkám, musím to světlo hodně brzdit, svítí jak drak. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 12:40 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Za lepší cenu než Dennerle jsou ještě Blau se zahnutým předkem. Mě lepený vyšlo asi na pětikilo, Blau je o pár stovek dražší, Dennerle o víc jak dvojnásobek.
Taky mám CO2 rozděleno na dvě akvárka, nejhorší bylo najít správný kolínka, spojky, aby tam mohly být dva jehlový ventily. Rozdvojit to až za jehlákem nejde.
Světlo nedokážu posoudit, Chihiros má občas problémy s kvalitou zdrojů, jestli bude opravdu výkonnější než Twinstar, to nedokážu posoudit. Papírově lepší je, realita může být jiná, jedině zkusit najít nějaký srovnávací video jako je Twinstar x Sinkor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2022 10:01 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
Tak nejak som sa na to vyspal,pozrel este par videi na Youtube a nakoniec pojdem do akvaria 30x30x35,dam si ho vyrobit.

Po par upravach v dome a par desiatok metrov malej co2 hadicky natiahnem CO2 z velkej flase aj do tohoto maleho akva ,takze mozem ist kludne aj do tej eleocharis parvula.

Nasiel som aj toto osvetlenie,myslite ze sa to oplati koli tej kobercovke alebo su aj lacnejsie varianty,pod ktorymi to bude vyzerat dobre: www.invitalshop.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 15:47 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Regulace intenzity je u těchto světel samozřejmostí. Osobně používám S2 Pro od strejdy Nguyena z Ali. V našich končinách je jejich cena značně nadsazená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 15:08 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
No co sa tyka akva mam zatial dve moznosti co mam vyhliadnute. Jedno 40x25x25, alebo 30x30x30.
Zase nerad by som daval prilis vela penazi do krevetkaria co sa tyka akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 14:53 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Jo, to je ono to světlo.
Případně bych zvážil i rozměr akvária, Dennerle dělá krásný kostky se zahnutými rohy, rozměr 25x25x30 nebo spíš to větší 30x30x35. Jenom to chce koupit nesetový samotný akvárium. Jde to sehnat i optiwhite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 14:47 Muž peky1128 [2] Re: Sha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 14:47 Muž Lojza007 [1204] Re: Sha
Přesně to jsem chtěl napsat, Twinstar B. Jenom pozor, že se silným světlem může nastat nedostatek živin a to včetně CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 14:35 Muž Sha [500] Re: peky1128
Na výšku vašeho akvária bych klidně dal Twinstar B. Bude levnější než Chihiros a svítit líp než Sinkor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 14:25 Muž peky1128 [2] Re: Lojza007
A ktore svetlo by si mi doporucil na male krevetkarium? Sinkor alebo chihiros? Ci ani jedno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2022 13:31 Muž Lojza007 [1204] Re: peky1128
Na eleocharis je potřeba především silný světlo, jinak bude živořit, i když bude mít dostatek živin. Osobně vyzkoušeno. Sagitaria je strašně velká tráva oproti eleocharis. Případně místo toho nějakou "falešnou" trávu, třeba Hydrocotyle tripartita (pupečník trojdílný). Když má dostatek světla, tak se plazí po dně nebo po předmětech. Když má míň světla, tak se táhne do výšky. Nebo některý mechy se dají použít, ty to zvládnou s minimem světla, navíc to krevety ocení úplně nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 12:55 Muž peky1128 [2] Re: Beastie
S nasadenim krevetiek sa nebudem ponahlat. Nemam problem nechat nadrz 1-3 mesiace podla potreby bez krevetiek,nech sa poriadne zabehne. Filter mam ale len ten Eheim aqua corner,sice tam neni cely molitan odhaleny ale cast neho je vyditelna kde mozu byt. Ako napln do neho pouzijem substrat pro, ktory mam vo velkom akva vo filtry,takze bakterie tam budu od sameho zaciatku.

No laka ma ten eleocharis,ale ako alternativa k nemu mi pride ta sagitaria,takze v tomto este premyslam co by bolo lepsie,pretoze ked to tam raz dam uz to nebudem chciet pretrhavat,pretoze obe rastlinky robia dost velky korenovy system,takze by som pri presadzani asi vsetko riadne rozvyril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 10:19 Žena Beastie [320] Re: Anthrax
To potvrzuji, stádo na molitanu sedí skoro pořád.
Plus se všude píše, ale možná málo, že krevetky by se měly nasazovat až do zaběhlé nádrže co běží třeba tři měsíce, aby se rostliny stihly opravdu chytit a rozjet, aby se vytvořily řasy a povrchy protože jinak v nádrži nebudou mít co žrát, musí se uměle krmit, a třeba u japonik se upozorňuje, že pokud se naučí na umělé krmení, velmi nerady se vrací zpět k řasám, protože jsou pro ně těžší na sběr než vzít tabletku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 10:08 R Muž Anthrax [4786] Re: peky1128
Eleocharis bez CO2 růst může. Jestli poroste u tebe, to ti nikdo neodhadne. Tekutý „uhlík“ na to mít vliv IMHO mít nebude, to je trochu o něčem jiném, než o CO2.
Ale být tebou, tak na rozjezd volím vyloženě nenáročné rostliny a postupně je nahrazuji pak postupně za ty tebou zamýšlené.

Taky bych doporučil spíš filtr, kde mají krevetky přístup ke kostce molitanu. Krevetky se na ní rády pasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 13:22 Muž peky1128 [2] Re: MARTIN HORÁK
Takze ten eleocharia by mi bez CO2 isiel alebo nie? A z akeho dovodu by si pouzil bublifuk a nie tento Eheim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 13:17 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: peky1128
Tekutý uhlík je desinfekce, ničí řasy.
Co se ty týče světel, klidně ten základní Sinkor či Chihiros. Jako filtraci bych ale vybral bublifuk, tedy molitanový filtr poháněný vzduchovacím motorkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 13:05 Muž peky1128 [2]
Ahojte, chcem si zalozit krevetkarium. Premyslam o akva 40x25x25, mozno sa rozmery este trosku upravia podla dostupnosti akvaria.
Ako substrat by som chcel dat www.invitalshop.sk/….
Neviem ci je dobre skusat to bez filtrtacie,az nie pouzil by som www.invitalshop.sk/….

Problem mi robi hlavne osvetlenie,kedze doteraz som pouzival vyrobene z led pasikov.Mozno by som chcel kupit nieco taketo www.invitalshop.sk/….

Pestovat by som tam chcel rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana_mini, rybicky.net/atlasrostlin/bucephalandra_sp_color_leaf, rybicky.net/atlasrostlin/lobelia_cardinalis_mini a do popredia by som dal rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata ,ako alternativu za nu premyslam o rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula len neviem ci by mi dobre rastla bez pridavania plynneho CO2, tu by som mohol pouzivat zrejme len tekuty uhlik.

Viete sa mi k tomu vyjadrit,popripade napisat vase skusenosti s krevetkariom bez filtracie, bez CO2 iba s tekutym uhlik. Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2022 15:52 Žena Beastie [320]
Chtěla bych konvertovat svoje akva Pracovna na krevetkárium, když mi teď umřel betťák. Nemůžu ale krevety koupit hned, spíš tak za pár týdnů a přemýšlím, co s akva.
Vyměnila jsem 50 procent vody po tom, co betťák umřel a stáhla jsem topení z 29 na 23°C. Akva je docela zařasené. Budu taky vyměnovat atman zpět za bublifuk, protože atman má zbytečně velký výkon, je přiškrcený a molitan je dost porézní.
Mám molitan před výměnou lehce proprat nebo raději ne?
Mám udržovat týdenní cykly výměny 1/3 vody, nebo akva nechat chvíli být?
Mám odstranit ta vlákna zelené řasy, co se mi válí po substrátu, nebo nechat krevetám, opravdu snědí?
Akva je plné levatek, očividně ke konci života toho už betta moc nesnědla a je tam hodně biologického odpadu. Mám je v tom nechat nebo k nim ještě přidat dva clithony, co mám jinde?
Plus mám pořád nastavený 8hodinový svítící cyklus, o víkendu je to snad až 10 hodin, mám stáhnout i teď i pak pro krevety na třeba 6 hodin?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 11:52 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Tak jestli máš kapacitu, přidej několik Neocaridin... Ty se namnoží a s Japonikama jsou v pohodě. Mám N. Bloody Mary v jednom a ve druhém N. Yelloow Neon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 10:48 Muž KarásekLut [93] Re: Káca
mám v akvárku tři neritini a cca 6 japonik a řasu sem neměl ani nepamatuju smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 09:44 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
A kdyby ne okružáci, tak šneky Clithon sp., příp. nějaké neritiny... Ani jeden se ti nerozmnoží a jsou odolní a pilní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 23:26 Muž KarásekLut [93] Re: vlka
O okruzacich sem slysel ze sou super na cisteni. Jen je otazka jak moc se dokazou rozmnozit. Ja bych chtel asi tak jak sem psal osazenstvo. Asi bych pouzil frakci 1-3 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 17:18 Muž vlka [3453] Re: KarásekLut
Mám velmi tvrdou vodu a v ní také Krevetky, Razborky a Zářnoočka. Nebýt Neonek černých, které u mě dominují, tak ti prcci vyniknou ještě víc. Neuvěřitelně zvědavé rybičky, neustále proplouvající akvárkem. Říční písek mám č4 a 5-8. Kdybych měl jen krevetkárium, šel bych do jemnějšího. Spolu s Krevetkama nedám dopustit na Okružáky, neuvěřitelní pomocníci a čističi...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 8901x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria