Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládaní krevetkária

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zakládaní krevetkária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2021 22:39 Muž Lojza007 [170] Re: petulka
Já taky rád recykluju takový věci, ale akvárko těchto rozměrů stojí pětikilo a má dvouletou nebo i pětiletou záruku (např. Sklorex). Byť si myslím, že nevyteče, tak si myslím, že to za tu ušetřenou pětistovku nestojí a je lepší ho využít jinak, kde nebude tak vysoká hladina vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 21:04 Žena petulka [10] Re: afc1886
Dik to jsi me potesil! Podarilo se mi najit tu firmu na facebooku tak treba mi odepisou..
Emerzni pestovani me lakalo vudycky ale zatim kvuli nedostatku casu je to odlozeno do duchodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2021 18:25 R Muž afc1886 [11808] Re: petulka
Ahoj, vem si to akvárium a normálně ho napusť. Sklo 0,5 cm je na akvárium 60*30*35 úplně v pohodě. Mám více takových akvárií už roky a žádný problém a to ty máš ještě o 10 cm nižší. Jestli se ale opravdu bojíš, tak vyzkoušej pěstování emerzních rostlinek. Je to zase něco jiného a možná tě to začne bavit jako mě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 13:21 Žena petulka [10] Re: Roger
Dala jsem ho na prodej ale mrzi me to, je krasne i ty spoje...fakt nikdo nemate pozitivni zkusenosti s timto typem nadrze? Navic ani nevim jiste jestli je to opravdove terarium nebo ho v obchode jen pouzili jako set. Aquavie je znacka akvarijnich potreb, a hlavne lepi akvaria na zakazku. Zkousela jsem jim psat ale neodpovedeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2021 21:17 Muž Roger [1573] Re: petulka
Asi takhle, při založení akvária je sklo zpravidla ten nejlevnější prvek.
Pokud chceš založit akvárium, tak si akvárium kup. Terárium si nech na účel, kterému je určen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2021 18:42 Muž Káca [50] Re: lucie.aqua
Ahoj. Mám v obou AQ kombinaci Japoniky s různými Neocaridinami a nikdy ani náznak agrese. Malé krevetky se v pohodě množí. Ale jasně, chce to dost úkrytů, mechů apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:33 Muž vlka [2767] Re: KarásekLut
Já mám v AQ mičmač Krevetek, sem tam některá některou prožene, některá se lekne, ale že by se napadaly, to rozhodně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 17:04 Muž Passenger77 [245] - RostlinyRe: KarásekLut
Já jsem je míval dost dlouho vedle sebe a Amano nikdy Neocaridiny nenapadaly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 15:29 Muž KarásekLut [31] Re: lucie.aqua
Ja mam v akvariu dve krevetky yellow neon (male takze asi samecci) a japonici. Nevim jesi je mozny aby japonici utocili na neocaridiny? Mam tam i jednu krevetku blue dream palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 11:21 Žena lucie.aqua [511]
Měla jsem neocaridiny, množily se, byly super, dokud jsem nepřidala japoniky. Řekla bych, že dravé japoniky mi je zlikvidovaly. Má někdo podobnou zkušenost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 21:00 Žena petulka [10] Re: Lojza007
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Ono je skoro nove. Jo ma hrube sklo. A vypada to velice kvalitne, dole to ma ram a hruby silikom, sklo je mozna trosku tmavsi. Mi jde o to ze ma super rozmery, je plytke, chtela jsem to pro krevetky. Ma jen 25 cm hloubku ma jen 40 l nebo 34 l myslim.
Mozna bych to mohla zkusit aspon naplnit a nechat na zahrade, co to udela? Ale asi to fakt prodam.

Zkousim dat fotku toho terarka. Podle me vypada jako normalni akvarium ale zkusila bych klidne kraby ale problem je je sehnat.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 20:53 Muž Lojza007 [170] Re: petulka
Je to riziko, ale tloušťka skla 5mm je dokonce větší než u obyč akvárka 60x30x30, kde třeba v Invitalu nabízí 4mm. Ale já bych do toho rizika taky nešel, nový akvárium stojí pětikilo a to za těch 50 litrů na podlaze prostě nestojí.
Tohle se dá použít třeba na emerz nebo pro nějaký ráčky nebo kraby, kteří potřebují i souš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2021 20:08 Muž MARTIN HORÁK [372] - Velké i malé cichlidy, anubiasy.Re: petulka
Terárium je určeno pro terarijní účely. Akvárium má silnější sklo a bývá testováno na únik vody. Určitě to nestojí za problémy vzniklé únikem vody či prasknutím celé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 19:26 Žena petulka [10]
Fotka k příspěvku Ahoj myslite si ze toto terarium udrzi vodu? ( poslala jsem zde fotku) je lepeno cernym silikonem, sklo 0,5 cm a silikon vypada hruby. Dik jestli poradite. Je to terarko od kamarada, nikdy v nem nebyla voda je zelvy a to jen chvili, pac vyrostly.
Edit: Zapomnela jsem dodat ze ma 60x 30x 25 cm je male, chtela bych chovat krevetky a borarasky. Dik jestli poradite ahoj

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 11:52 Muž Káca [50] Re: KarásekLut
Tak jestli máš kapacitu, přidej několik Neocaridin... Ty se namnoží a s Japonikama jsou v pohodě. Mám N. Bloody Mary v jednom a ve druhém N. Yelloow Neon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2021 10:48 Muž KarásekLut [31] Re: Káca
mám v akvárku tři neritini a cca 6 japonik a řasu sem neměl ani nepamatuju smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 09:44 Muž Káca [50] Re: KarásekLut
A kdyby ne okružáci, tak šneky Clithon sp., příp. nějaké neritiny... Ani jeden se ti nerozmnoží a jsou odolní a pilní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 23:26 Muž KarásekLut [31] Re: vlka
O okruzacich sem slysel ze sou super na cisteni. Jen je otazka jak moc se dokazou rozmnozit. Ja bych chtel asi tak jak sem psal osazenstvo. Asi bych pouzil frakci 1-3 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 17:18 Muž vlka [2767] Re: KarásekLut
Mám velmi tvrdou vodu a v ní také Krevetky, Razborky a Zářnoočka. Nebýt Neonek černých, které u mě dominují, tak ti prcci vyniknou ještě víc. Neuvěřitelně zvědavé rybičky, neustále proplouvající akvárkem. Říční písek mám č4 a 5-8. Kdybych měl jen krevetkárium, šel bych do jemnějšího. Spolu s Krevetkama nedám dopustit na Okružáky, neuvěřitelní pomocníci a čističi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2021 07:08 Muž KarásekLut [31] Re: vlka
Ja mam pancernicky napske a mam v planu bonsai a do jeji koruny sem chtel dat anubias petite. A jakou franci pisku bych mel dat? Na zarnoocka (proč zrovna ty?), růžkatec a koren mangrovniku se musim podivat. Diky za tip. Chtel bych aby se jim tam darilo. Tvrdou vodu upravim kdyz ji nebudou snaset
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 22:13 Muž vlka [2767] Re: KarásekLut
Já bych si dal do krevetkária Pancéřníčky malé, Zářnoočka a Krevetky. Jemný říční písek, kořen Mangrovníku a mech a les z Růžkatce. Roste sice moc rychle, ale Krevetky si v nich libují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 19:29 Muž KarásekLut [31] – 54 l krevetaria
Co by ste mi doporucilikdybych chtel zalozit akvarko pro primarne krevetky a s nima bych tam choval malo otiku a malo pancernicku. Jaky by ste mi doporucili dno, vybaveni, dekorace atd.? Mam v planu zive rostlinky po skro celem akcarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:35 Žena Laďka [0] Re: Silviebaris
Aby změkly rozumím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:25 Žena Silviebaris [2100] Re: Laďka
Ale vždy je dobré listy spařit horkou vodou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 15:23 Žena Laďka [0] Re: Silviebaris
Takže i zeleninu? :) to jsou jak králíci.. děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2021 15:01 Žena Silviebaris [2100] Re: Anthrax
Máš pravdu,nechytne,larva je rychlejší..uteče.. ;-)
Já krevetkám dávám to co je doma-mrkev,kápii,kopřivy a různé jiné zelené,mám i nějaký lisovaný peletky..dýně,kopřivy,pampeliška,ale to jen tak občas hodím..zbytek si najdou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 14:38 R Muž Anthrax [4069] Re: Passenger77
To je pravda, na grindal jsem zapomněl. :-)
Ten se jen bezmocně mrská na dně. Ale živou larvu komára neocaridina nechytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2021 14:27 Muž Passenger77 [245] - RostlinyRe: Anthrax
Tak já bych toto netvrdil. Třeba červíky Grindalu chytají a požírají živé moje krevetky zcela bez problémů... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2021 11:50 R Muž Anthrax [4069] Re: Laďka
Určitě zamrazit. Krevetka stejně nic živého nechytne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:46 Žena Laďka [0] Re: Anthrax
Super děkuji pořídím s nimi i nějaký doplněk.. na zahradě lehce seženu larvy komárů, ale jak je skladovat na zimu? Usušit asi moc nepůjdou ne? Mrazit v kostičkách na led?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2021 11:30 R Muž Anthrax [4069] Re: Laďka
Mističky potřeba nejsou. Stejně krevetky udělají postupně nepořádek i jinak. Ale ten písek bych si ještě rozmyslel. Tohle je hodně hrubé. Za sebe doporučuju 1 - 2 mm. 16 mm to není písek ale kamení. :-) Půjde to případně blbě odkalit a pro kořeny rostli to taky není nejlepší varianta.

Naštěstí si spoustu potravy najdou krevetky v dobře zajetém akváriu samy (různé houby, mikroorganismy, jiné uhynulé krevetky a další živočichy, svoje svlečky atd.). Takže s krmením to není třeba nějak přehánět. Já je krmím krom umělého taky spařenými kopřivami ale i trochou mraženého, např. artemií. Žerou skoro všechno.
Ostatně tady o tom je celé téma. rybicky.net/forum/88 Stačí si vyjet nejlépe hodnocené komentáře (ikona zdviženého palce vpravo nahoře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:13 Žena Laďka [0] Re: MARTIN HORÁK
Děkuji uvidím až to složím dohromady, jak to bude vypadat.. krevetky pravděpodobně pořídím tady na fóru, tak si vyberu někoho i s rostlinami.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:08 Žena Laďka [0] Re: Anthrax
A je potřeba mystička na ty granulky, nebo si to mezi kamínky vysbírají.. mám objednaný křemičitý písek 7 - 16 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 11:05 Muž MARTIN HORÁK [372] - Velké i malé cichlidy, anubiasy.Re: Laďka
Fotka k příspěvku Dobrý den. Těch možností je mnoho, ale základem jsou živé rostliny, hodně rostlin a světlo. Pro neocaridiny klidně bez filtrace i topení. Raka nedávat.
Inspirací je na netu mnoho, přikládám screen z Pinterestu. Ať se daří.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:59 Žena Laďka [0] Re: Anthrax
Pravda, že stálou pokojovou teplotu 25 stupňů neudělám.. tak jen ty krevetky no..pořídila bych jich třeba 6
Edit: A co ještě tedy krevetkám na krmení? Objednala jsem Tetra crusta menu..
Edit: A je potřeba mystička na ty granulky, nebo si to mezi kamínky vysbírají.. mám objednaný křemičitý písek 7 - 16 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:53 R Muž Anthrax [4069] Re: Laďka
Na kraby bych si do takto malé nádrže netroufl. Čistý objem bude sotva 5 l. Navíc bez topítka... Ani plocha dna toho akvárka není u koule nic moc.
Krevetky (např. red cherry) jsou podle mě pro tvé záměry jediná jakž takž vhodná volba. I ty jsou na hraně.
Takže doporučuju opatrnost. Budeš mít akva bez techniky, což je super ale bacha na nějaké větší zásahy do akvária. Např. při údržbě. Chce to trochu citu. Navíc máš malé akvárko = křehký „ekosystém“. Nevím, kolik máš zkušeností. Takže to třeba píšu zbytečně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 10:36 Žena Laďka [0] Re: Anthrax
Ještě mi nedorazilo :-) na netu píšou:
- objem: 8,5 l
- průměr: 24 cm
- výška: 21 cm
Akvarko bude v prosvětlené místnosti, raka tedy ne... krab ani bez krevet? Samozřejmě pár, aby nebyl sám.. koukala jsem ,že jsem, i malí krabici. www.shrimp.cz/… u něj píší tedy od 10 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 09:55 R Muž Anthrax [4069] Re: Laďka
Jaké jsou rozměry akva? Už pro ty krevety není 8 litrů žádná sláva. Ale jde to. Nic dalšího bych ale nepřidával. Ať je těch 8 litrů čistý nebo hrubý objem, tak je to na nějaké kombinování málo. Nehledě na jiná úskalí soužití krevet a například raka.

Akvárium bez filtrace je v případě krevetek ok. Je ale potřeba mít akvárko pořádně zarostlé (ne jen hladinu) a zajet.
Bez osvětlení to taky jde ale musí být jistota dostatku přirozeného osvětlení, kvůli rostlinám. Topení potreba také v normálních podmínkách není.

Granulované krmivo je fajn základ. Ale krmit jednostranně není dobré. rybicky.net/forum/88 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 08:56 Žena Laďka [0] – Krevety a krabi
Ahoj, zakládám nové krevetkárium. Koupila jsem 8mi litrové kulaté akvárko, na dno křemičitý drť, jednu plovoucí rostlinku - Ceratophyllum demersum a dvě mechokoule. Akvárko bez filtrace topení a přisvětlení. Do něho bych si pořídila několik krevetek a ideálně i kraba. Může mi někdo poradit druhy? Především kraba, aby nepotřeboval souš a byl dost malý, aby se vešel? Krevetky jsou předpokládám především o barvě. Neb byl by lepší rak? A nezničí krevetky ty mechokoule? Dávala bych jim granulované krmivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 18:07 Muž justinik [8] Re: Anthrax
Diky..budu to plostenky :-( ..predchvilou som objavil mrtvu krevetku... skusim plostenky vytahovat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 17:20 R Muž Anthrax [4069] Re: justinik
Fotky těch živočichů jsou rozmazané... Ale na čtvrté fotce to podle tvaru opravdu vypadá na ploštěnku. Má to takovýto tvar? cdn.myshoptet.com/… Opravdu není snadné se jich zbavit. Viz. rybicky.net/forum/12011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 17:07 Muž justinik [8] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Asi plostenka...tazke mam o zabavku postarene..dneska som ich min.10 vytiahol...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2021 15:18 R Muž Anthrax [4069] Re: justinik
Těžko říct. Může to být naprosto neškodné ale třeba to jsou ploštěnky. Pokud se ti to nepodaří vyfotit nebo jinak blíže určit, tak tu můžeme jen spekulovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 14:56 Muž justinik [8] – Divny tvor v krevetkariu
Dobry den potrebujem poradit. Za ochotu vopred dakujem. V krevetkariu som objavil na skle biele cerviky 3-5 mm velke. Je to parazit a mam sa toho skusit zbavit???

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:51 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Akvárium 20l
Zdravím. Mám v plánu si založit akvárium pro krevetky. Objem 20l, osvětlení je LED 5,7w. Chtěl bych poradit, jaké rostlinky a jaké dno pro ně vybrat. Nechci nic náročného, ale hodně se mi líbí takové ty koberečky. Nějaké rady, nápady?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 12:35 Muž Smetany [1225] Re: Zetor
Já mám nejradši salvinii a usměrňuji jí většinou nití nataženou podél zadní stěny tak se ti nerozplave po celém akváriu zvlášť když nemáš filtr a nebude stínit ostatním rostlinám.
Edit: tady je o tom celé vlákno rybicky.net/forum/9462
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 12:21 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Smetany
1.) jakou třeba? Mám doma akorát trhutku a okřehek
2.) jak to myslíš "usměrnil ji jen na kousek nádrže"? Moc tomu nerozumím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 11:42 Muž Smetany [1225] Re: Zetor
Asi bych tam přidal nějakou plovoucí kytku a usměrnil ji jen na kousek nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 09:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Papik
Keď sa chcete ešte priblížiť bezúdržbovémh akváriu, nesaď stinkovky ani cubu, ale kryptokoryny a iné pomalé rastliny. Dno tii stačí jak hovorí Jirka, trochu zeminy alebo kompostu a asi 2cm piesku. Filter nie je potrebný. Držím palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 09:38 Muž JirkaŠčobák [3227] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zetor
10. 3. je fajn.

+ Přidat reakci

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7720x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10266-zakladani-krevetkaria