Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak „stabilizovat“ polohu plovoucích rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Jak „stabilizovat“ polohu plovoucích rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2021 13:24 Muž Lojza007 [1204] Re: Zdenko
Kroužek, jak už psali ostatní, se dělá ze vzduchovací hadice. Druhá varianta je nechat některé stonkovky vyrůst až k hladině a plovoučky držet v nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2021 12:11 R Muž ctibum [6909] Re: Zdenko
Pokud se ptáš na kroužek, tak to je kroužek. Většinou se vyrábí ze vzduchovací hadičky, řekl bych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2021 11:52 Zdenko – Otazka
Poraďte. Mam plávajúce rastlinky malé lístočky. A chcem ich oddeliť plávajúci krúžkom. Ako sa ten zázrak vola?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 10:45 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Aleš
Fotka k příspěvku tak hladinu nijak neřešim :-O takhle to mám cca za 10 dni,dneska zase vyhodim hromadu ricie+okřehek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 10:37 zeck Re: Ivulik1
víte jakou má nevýhodu? :)
že je to příšerně vidět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2009 01:07 Ivulik1 Re: Aleš
Fotka k příspěvku Ta vzduchovaci hadicka je dobra. Ja jsem takhle mela ukotvenou ricii. Pripevnila jsem to ke sklu prisavkou palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:42 zeck Re: švíco
když máš plovoucí rostliny s většíma kořenama(pistie...apd),tak jestli odkalíš 10cm vody,nic se nestane.když máš něco jako já(salviniu natans),tak když odkalíš,rostliny se uvolní na hladinu ale to snad nevadí.jednoduše vezmeš tlapky a ty kytky zase naskládáš za tu nit :-)
to je taková nevýhoda,zejtra to domyslim,slibuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 17:10 švíco Re: zeck
A nevadí tomu kolísání hladiny při odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:37 Muž klm007 [114] Re: Aleš
Když jsem založil akva, také mé plovoucí rostliny jezdily po hladině autodráhu. Pak ale začaly růst a jejich dlouhé kořeny se postupně zachytly o rostliny zasazené ve dně a tím se stabilizovaly. Dále pak se propojily kořeny navzájem a nyní se už ani nehnou. Takže pokud máš plovoucí rostliny, které pouštějí kořeny, tak vydrž, až se ti rozrostou, tak se samy někde zastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 16:32 Muž Sprachys [48] Re: Aleš
ja to resil u pistie tak, ze jsem vzal vlasec a pripevnil ho k rostlince (bud nejak kolem listu nad vodou nebo kolem korenu pod vodou... jak to slo) a vlasec vyvedl mimo akvarium a prilepil ho izolackou ke stene vne z akvaria... tento zpusob jde uplatnit ale pouze kdyz nechcete mit kytku umistenou u predni steny akva, ale vzadu a hlavne u akvaria s krytem, kde vas nezajima horni cast rostlinky (listy) respektive jak je hyzdi uzel...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 15:07 swach Re: Aleš
Ja o plovoucih rostlinach taky premyslim...asi je omotam kolem dratu, kterej vede z topitka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 13:44 Muž sportsmen [62] Re: Aleš
No ja mam v akvarku roztrikovaci rampu ktera zene proud z jedne strany akva na druhou, takze vsechny plovouci kytky mam pouze na jedne strane od vyusteni te rozstrikovaci rampy a nemusim plovouci kytky nekde uchycovat! A funguje mi to jak u trojuhelnikoveho akva tak u klasickeho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2009 13:28 zeck Re: Aleš
2 přísavky propojit vlascem,nebo nití a přisát na sklo akvárka.plovoucí kytky maji docela velký kořeny(samozřejmě jak který) a pěkně se o ten vlasec,nebo nit zachytí.toť můj fígl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2009 13:25 Aleš – Jak "stabilizovat" polohu plovoucích rostlin?
Ahoj. V jednom rohu akvária bych chtěl mít kousek hladiny pokrytý nějakou plovoucí rostlinou. Problém je, že když na hladinu cokoliv umístím, proud vody z filtru mizačne rostlinu honit po hladině. Existuje nějaký fígl, jak plovoucí rostliny stabilizovat v poleze, kterou si akvarista přeje. Napadlo mě na hladinu umístnit správně vytvarovanou plovouci smyčku ze "vzduchovací" hadičky a tutu smyčky na jednom či dvou místech uchytit ke stěně akvária. Plovoucí rostinky by tak byly fixovány uvnitř takové smyčky. Znáte někdo lepší, a praxí už osvědčený fígl jak dosáhnout kýženého výsledku? Díky za info. Aleš

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 2202x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9462