Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2023 23:17 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wowkec
Nic jsem s ním nedělal dokonce jsem tam nechal trochu kokosu pro ancíka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2023 21:35 Muž Xif [336] Re: wowkec
Mám (měl sem) v akváriu jen kupované v hypermarketu)
Vydlabal, očistil drátěnkou, přelil horkou vodou a šli do akvária.
Nikdy jsem nepozoroval něco závažného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2023 21:31 Muž wowkec [0] – kokosovy orech
Zdravim, je vhodne pouzit kokosovy orech kupeny v obchode ako dekoraciu do akvaria? Pripadne treba nejak kokos osetrit, uvarit a pod?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2023 07:38 Muž Yirka [9126] Re: Gabi69
Na takto obecně položenou otázku ti nikdo neodpoví. Je třeba vzít v úvahu složení a vlastnosti pěny i barev, tedy pročíst manuály a bezpečnostní listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2023 21:15 Gabi69 – Domaci dekorace
Chtěla bych se zeptat, když bych si vyrobila domaci dekoraci z na vzduchu tvrdnouci hmoty pak ji nabarvila akrylovými barvami, mohla bych ji dát do akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2022 18:32 Žena Beastie [320] Re: afc1886
Ale to není špatné, to jsem neznala. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2022 15:28 R Muž afc1886 [14704] Re: Beastie
www.shrimp.cz/…
sladkovodnikrevetky.cz/…
Nic lepšího než přírodní skrýše nevymyslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2022 14:23 Žena Beastie [320]
Jaké dekorace se dají použít jako tunely/trubky, když člověk nechce PVC? Napadl mě dutý bambus, ale asi bude hnít. Kdyby z něj byl zooplankton tak by mi to nevadilo, ale plíseň už by byla problém. Průměr stačil 2 cm nebo i menší, nejde mi o velikou trubku. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.08.2022 13:34 koki74 Re: zervajs
to chápu, ale já třeba ujiždím na vrakách lodí, to mám také několik druhů. Ono každý má svoje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2022 11:33 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: koki74
V rostlinném akva je dekorace ryba,v akva s rybami kámen, kořen, listí,...
Tydle "kýče" mi nepřirostly k srdci, tak se omlouvám za nelichotivý koment...no taky jsem si ho mohl odpustit...pravda.
Ať to roste,plave a pro "kýčaře" vyplňuje prostor smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2022 11:19 koki74
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co jsem koukal tak nejvíc dekorací mají zde: www.zvireci-potreby.cz/… jsou to dekorace od výrobce Nobby, prý je to z továrny na Filipínách. Máme doma a opravdu je to rozdíl orpoti ostatním dekoracím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 19:13 Muž DH [335] – Umělé rostliny do želvária
Ahoj, nezkoušel jste někdo tyhle umělé rostliny jako dekorace do akvária? Zajímala by mě zdravotní nezávadnost, barevná stálost apod.

www.florum.cz/…
www.florum.cz/…

Zhruba po třech letech kdy rostliny bojovaly o život s želvami jsem se rozhodl přejít na umělé v mém RIO 180 (ve 450 ještě nějaký rok vydrží, než mláďata dospějí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 16:44 Muž vlka [3456] Re: Veverca
A co třeba tohle? www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 15:38 R Muž afc1886 [14704] Re: Veverca
Kolikrát si lidé i více kořenů přidělávají k sobě, aby dosáhli vzhled, který chcou. Ale rybám a krevetkám je to celkem šumák, prostě si najdou nějaké své místo a tam si vegetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2019 13:10 Muž Papik [617] Re: Veverca
Na fotografie v e-shopech bych nespoléhal, i když některé nabízí konkrétní vyfocené kusy (s patřičnou přirážkou). Z fotografií se i s uvedenými rozměry špatně představuje poloha v akváriu.

Doporučuji z papíru slepený skládací model akvária, stačí dno a dvě stěny, navštívit akvaristické obchody, najít si vhodné kořeny a zkusit je do papírového modelu umístit. Ušetříš peníze i případné zklamání z nepovedené koupě přes e-shop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2019 12:40 R Muž ctibum [6926] Re: Veverca
Poradím ti hledej dál, s tím ti nikdo nepomůže. Co kořen, to originál. Zajdi do Hornbachu, jestli jsi z Prahy a okolí, zajeď do skladu akvarista.cz v Počernicích, objeď petcentra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2019 12:05 Veverca – Kořen do akvária
Dobrý den..
Hledám do svého akvária (30l)kořen,na který bych připevnila rostliny,ale zároven sloužil také jako úkryt pro rybky a krevetky. Dlouho jsem hledala,ale na internetu jsem žádný,který by se mi líbil nenašla. Poradíte mi prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 08:19 Vojta R. Re: zervajs
Ano vypaluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 18:50 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vojta R.
to nevím přesně, např.fepren mám v akva ( testuji) a glazura se taky vypaluje ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2019 00:01 Muž vlka [3456] Re: Vojta R.
I když jsou glazury bezolovnaté a z glazovaných hrnků, misek aj. věcí baštíme a pijeme, tak nechápu, proč vystavovat AQ dalším chemikáliím navíc. Přírodní dekorace je přírodní dekorace. Ale je to jen můj subjektivní názor. Sto lidí - sto chutí. A nabídka je veliká. www.zbozi.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:12 Vojta R. Re: zervajs
Dobrá, ale pokud se rozhodnu pro vlastní výrobu keramického doplňku je lepší ho Glazovat nebo ne ?

Edit: Jedná se o křemičitany s přídavkem barvících oxidů a jiných chemických složek ovlivňujících barvu Glazury.

Tak mě zajímá jestli to nemůže uškodit na kvalitě vody v akváriu ? Na záklaďe ,,uvolňování" Barev ?

P.s. Ano mám možnost výroby doplňku z keramiky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 21:17 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vojta R.
z keramiky se vyrábějí různé srandy do akva, např. jeskyně, různé roury a schovky... vypálená hlína ( jíl) se dokonce používá jako substrát ( jen není glazovaný)
ano ,keramiku lze použít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 21:05 Vojta R. Re: zervajs
Rostlinky mám.

Takže keramiku lze použít ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2019 19:33 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Vojta R.
keramika je v pohodě :-)
ale lepší dekoraci než ryby k rostlinám neznám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2019 18:40 Vojta R. – Keramika
Dobrý den, chci se zeptat zda je keramika vhodná do akvária jako dekorace ?
A jestli nemůže rybám nijak ublížit ?
Nebo zhoršit kvalitu vody ? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2019 10:48 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: green93
Opláchni to ve vodě a dej to do akvária nevypadá to zas tak špatně. Plastů máme v akváriu spousta třeba filtry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 10:27 Muž Zip [277] Re: green93
Do AQ není plast dekorace vhodná, sic je tohle celkem zdařilý "kámen". Není to kýč např. jak lebka nebo loď, takže za tohle pochvala ;-) Problém těhle výrobků je, že nikdo neví co se z toho může uvolňovat do vody. To že to mají vedeno jako dekoraci do akvária nic nezaručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2019 01:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: green93
Nejlepší dekorace do akvária je pěkná živá rostlinka. Pokud to myslíš s akvaristikou vážně, tak ty plastové hovadiny stejně vyhážeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 23:34 Muž vlka [3456] Re: green93
Žádná plastová věc jako dekorace do AQ nepatří. Když vidím ty truhle, potápěče, vraky a jiné nesmysle, tak je mi na b...í. Je přece tolik krásných přírodních věciček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2019 23:23 R Muž ctibum [6926] Re: green93
Měl bych řešení... Tohle www.zelenezpravy.cz/… v kombinaci s tímhle www.akvarista.cz/… ;-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 23:18 green93 Re: vlka
Je to jakoby umělotina takovej zvlaštní smrad ani nevim čemu přirovnat. Je to tohle - www.superzoo.cz/…
Pak jsem koupil jinde ještě taky dekoraci plastovou a stejný smrad.
Trošku možná jak když se škvaří plast to smrdí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 23:12 Muž vlka [3456] Re: green93
A čím to smrdí? Nahoď fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 22:53 green93 – Skala
Ahoj, ma nekdo zkusenost, dnes jsem koupil skalu do akvaria je to asi z plastu ale prijde mi ze to smrdi bojim se to tam dat.? Myl jsem to pod vodou dukladne ale porad to nejak smrdi Moc diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2019 20:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Fanda
nechci tě od toho odrazovat, ale hlavní priorita v akváriu je funkce, pak vzhled a pak thle blbosti :-D
nevím, jestli zrovna hodiny v akváriu někoho nadchnou jako např parádní kořen v popředí a např stohlavý hejno ryb :)
a když už bych tam dával hodiny, tak aspoň rafičkový a na sekundovou rafičku bych napíchával tabletu pro ryby.. aby jsi měl ty, aji ryby nějakou atrakci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 19:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fanda
Asi jsi tady první. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 19:09 Fanda – Hodiny do akvária
zdravím, chtěl bych se zeptat jestli už někdo řešil funkční hodiny do akvária pod vodu mezi rybičky jako dekoraci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 14:22 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Nejspíše listy mám, nevím, ještě jsem je neviěl.Sesbírala mi to tetička a já tam ještě u ní nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 14:17 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens)Re: Maq
Prostě mám ráda barvy, chci v akváriu poklad, ale nelíbí se mi ty plastové "ozdoby". Hladké oblázky podobných odstínů je něco jiného, no uvidím, jak to bude vypadat. Mám černé dno, takže pár chalcedonů by nemělo být snad rušivých. Chci ozdobné akvárium s beťákem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:20 Maq Re: DavFM
DavFM napsal: Letos si na podzim určitě nenechám ujít magnoliové listy, na ty jsem zvědav.
Nenechal sis ujít? A co? Taky jsem zvědav, kolego apisťáku... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 21:18 Maq Re: Lennis
A vkus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 18:32 Muž Kubaa [718] Re: Lennis
Chalcedon je oxid křemičitý (jako křemen), takže ten by měl být naprosto v pohodě. Stejně tak ty další jmenované. Vyzkoušeno to ale nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 18:28 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Chalcedony pro Bettynu?
Roky sbírám kameny, takže jich mám opravdu sbírku. Nebudou betty bojovnici vadit hladké kamínky chalcedonů (max 3 cm velké)?
Má někdo zkušenost?

Nemá někdo např.: jaspisy, acháty, sardonyx, karneol, ametyst, růženín, citrín?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 08:42 Rakomil Re: ctibum
Aha, díky za info. Škoda :-O
Edit- A nikdo jiný jste to nezkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 05:58 R Muž ctibum [6926] Re: Rakomil
JoKa před časem zrušil svoji registraci, už ti tu neodpoví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 21:44 Rakomil Re: JoKa
Ahoj, v "Ancistrus - odchov" píšeš že máš modurit u raků? Tam bez problému? Uvažuju o rakáriu, plast tam nechci a potřebuju něco "ošumtělého" - ber to jako poklonu potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 08:58 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: DavFM
Omlouvám se, špatně jsem to formuloval. Přirozeně jsem myslel slupky. Olšových šišek mám zásobu, jen mně to zajímalo.Četl jsem i o te přesličce, jen nevím kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 07:44 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Maq
Aha, vidíš, to mě vůbec nenapadlo, že tazatel měl na mysli výrobky a né prázdné obaly :-) To bude tím, že by mě nikdy nenapadlo do akvárka házet semena čehokoliv a automaticky jsem předpokládal, že se ptá jenom na tu pichlavou slupku.Navíc dekorativní je ta slupka, ne to semeno.
Já osobně jsem to ale nezkoušel, mělo by to mít podobné účinky jako olšové šišky,takže to nepotřebuju.

Letos si na podzim určitě nenechám ujít magnoliové listy, na ty jsem zvědav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 23:33 Maq Re: DavFM
Bukvicové slupky asi nejsou totéž co bukvice. Tahle semena jsou plná sacharidů a olejů a nadupaná hromadou různých látek pro semenáčky "do začátku". Je to něco úplně jiného, než když buk vytáhne všechny cennosti z listu a pak ho upustí na zem jako vyždímaný hadr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:47 JoKa Re: bv9
Bude to v klidu... Pokud ne, náhodou, napíšu to sem hned...
V nejhorším to vyndáš o dva týdny dřív, než já... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:43 Muž bv9 [13] Re: JoKa
jj, děkuji. Díval jsem se na stránkách výrobce a vyrábí se v několikách barevních palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria