Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Iwagumi
Tenhle styl úpravy akvárií se nazývá Iwagumi. Kameny, kořeny a hlavně koberce rostlin. Spíše je vystihuje jednoduchost, až strohost a transparentnost. Pozadí se většinou ani nedává, aby se na akva dalo dívat ze všech stran. Prostě japončíci :) Musím uznat, že to má své kouzlo.
Mé akvárko je zarostlé, ale uvažuji o založení druhého právě ve stylu Iwagumi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:19 Verouš – dekorace
rozhodně bych tam dala minimálně 3 rostliny a víc a na schovávání např.květináč a samozřejmě nějaké hezké pozadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:51 PetrH – Re: FranzFritz
Vypadá to velmi zajímavě, skoro se mi to i líbí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:51 V – Re: FranzFritz
Zajímavý pojetí... Nevypadá to vůbec špatně. Ono cihly se dají použít i jinak: rybicky.net/k/forum/159237.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:45 Muž filipsi [1295] – Re: FranzFritz
Dodam jen proc to vypada hezky, a jaky muze byt problem, aby se do toho lide nevrhali po hlave.
Hezky je na tom ten kontrast, pouzite cihly ze staveniste, absolutni cistota akva, krasne ciste zelene rostliny. Pokud ale budeme o takove akva pecovat mene, zarasena skla, prerostle rostliny, rasy, odumirajici listy ..., dojem se razem zmeni, stane se to haldou odpadku. Kdyz se pouzije neco netradicniho, musi se dbat na to, aby puvodni vyznam te veci zaniknul, a zustal jen udiv toho co se koukne - stare cihly (umelohmotne lahve ..), a takova krasa z toho je.
Pokud se bude mene pecovat o klasicke akva (kameny, koreny ... ), zustane zpravidla dojem divoke prirody. Prijemnejsi nez halda odpadku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:35 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Cihly jako dekorace v akvárku
Zde www.akvaportal.cz/… jsem shlédl velice netradiční řešení dekorace v akváriu. Cihly a tráva. Velice mne překvapilo, že to vypadá velice zajímavě, netradičně a pěkně. Samozřejmě, mnoho lidí by takové akvárku nedalo ani 50%. Každý sme jiný, ale to je život

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 08:35 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No co no já zase s rybkama a rostlinama mluvím ... ráno při rozsvícení jím řeknu Dobré ránko :-D asi jsem taky nemocný ale rybky jsou štastné a rostliny jakoby taky na to reagují a rostou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 07:53 Žena červík [4] – Re: PentueR
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 07:34 Muž PentueR [256]
Miro03 patrně zmizel z webu proto, že si častou manipulací s nerezovými maticemi vypěstoval těžké nadýmání, způsobené nekontrolovatelným vývojem CO2 v játrech. A takto dopadneme všichni - včetně paní Kudláčkové odvedle, která nerez jen tajně pomlouvala - ani na ni nešahala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2009 03:18 Žena Danila [4489] - Sumci
jajaapaja napsal: Díky ale to není ono.Miro říkal že se dávají do akvárka místo CO2.Že se tam něco vlivem nerezovích matic něco změní s trojmocného na čtyřmocné ,ale nevím co.že s CO2 často ryby dostávají nemoc jater.A takto že se rostliny pěstujou už dlouho.

Fakt? já mám nerezovejch horácomatek plný jedno akva a kytky nic moc a ještě tam mám CO2...
to znamená, že mám nemocný játra? Z nerezu? Mám v tom hokej smich ,ale ryby zatím žijou, tudíž jim asi játra fungujou. Tak jak to je? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:58 Muž Sid [6637] - Rostliny
Tak jestli "relevantně" nebylo vhodně zvoleno, napíšu to jinak:
...protože nedokážu o otázce k tomuto se vztahující ani prohlásit, co si o tom myslím... :-D
(Je to lepší?! :))
EDIT: Nejlepší asi bude jít spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:42 Muž jajaapaja [174] – Re: filipsi
Tak asi těm kytkám začnu taky zpívat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:37 Muž filipsi [1295] – Re: jajaapaja
Aha, tak bez cizich slov - je to kravina a nesmysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:34 Muž jajaapaja [174] – Re: filipsi
Prosím.prosím. netahejte se tady o slovíčka .S takovou se houby dozvím když se tady začnete dohadovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:31 Muž filipsi [1295]
Sid napsal:.. nedokážu relevantně zkonstatovat ani to, co si o tom myslím...

Chvala bohu za ta cizi slova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:15 Muž Horác [3942] – Re: jajaapaja
Chemicky netečná nerezová ocel, která ve skutečnosti vůbec není chemicky netečná?
To jsem opravdu zvědavý, co se z toho nakonec vyklube :-D ...

Hergot ... než jsem to naťukal, tak se toho chopili jinačí machři :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:12 Muž filipsi [1295]
jajaapaja napsal: ....Říkal něco že čtzři matice vložené do rohů akvaria nahradí Co2....A rostliny pěstuje pomocí nerezovích matic....

Ano, proc ne. Nekdo rostliny pestuje pomoci nerezovych matic, nekdo neda dopustit na psychotronicke kyvadelko a zasadne sazi echinodory do jing zony a kryptokoryny do jang, dokonce jeden kamarad kytkam zpiva, a dusuje se, ze je to to nejlepsi huleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: jajaapaja
To je jak Rádio Jerevan... :)
Nebyla řeč o železe? Dvojmocném a trojmocném? (O souvislostech mezi přihnojováním CO2 a poškozením jater ryb jsme s Mirem svého času dali řeč, ale to bych sem nerad tahal, protože nedokážu relevantně zkonstatovat ani to, co si o tom myslím... hmm :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 23:05 Muž jajaapaja [174] – Re: isamik
Díky ale to není ono.Miro říkal že se dávají do akvárka místo CO2.Že se tam něco vlivem nerezovích matic něco změní s trojmocného na čtyřmocné ,ale nevím co.že s CO2 často ryby dostávají nemoc jater.A takto že se rostliny pěstujou už dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:58 Muž isamik [180] – Re: jajaapaja
Nevim jestli presne tohle hledas, ale zkus se podivat.
horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 22:55 Muž jajaapaja [174]
AHOJ ROSTLINÁŘI.Na burze v Brně jsem měl debatu s Mirou 03.Povídal mi něco o nerezovích maticích vložených do akvaria.Bohužel Miro tady z Rybicky net najednou zmizel.Takže na něj nemám kontakt.Abych se ho znovu přeptal.Říkal něco že čtzři matice vložené do rohů akvaria nahradí Co2.On že prý vůbec CO2 nepoužívá.A rostliny pěstuje pomocí nerezovích matic.Nevíte o tom někdo něco? Nebo nemáte kontakt na Míra 03?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:39 Žena Dinamit [68] – Re: lumpikk007
Já osobně bych ale místo moduritu použila pálenou keramiku. S tou se modeluje mnohem lépe a 100% je nezávadná bez jakýchkoliv dalších úprav. Sama jsem měla v akva keramický "kořen" a fungovalo to perfektně. Dokonce si ho oblíbili i ančíci, kteří ho neustále "cucali" :-D.
Takže jestli máš možnost nějaké keramické dílny, kde by tě nechali vymodelovat si věc z kousku hlíny a pak ti jí vypálili za menší poplatek, tak bych místo moduritu použila spíš tu keramiku. Jestli máš děti, tak ve škole určitě budou mít nějaký keramický kroužek, nebo tak něco...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 13:00 lumpikk007
Blíží se zima, více času, takže to odskouším než si založím nové akvárium. Modurit byl jen nápad, tak jak tady bylo řečeno dalo by se z něj udělat dosti věcí tak jako se například dělají dnes dekorace a 3D pozadí z laminátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:22 Muž sportsmen [62]
Ten test bych take urcite vyzkousel ... je to jako s novym lecivem take si radeji udelas test snasenlivosti a prijdes o par rybek (gupka) nez aby jsi pak prisel o ryby treba za nekolik tisic!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:21 Muž sportsmen [62]
no ale ve vode je spousta ruznych latek se kterymi by modurit mohl reagovat takze bych take radeji doporucil jak uz bylo psano natrit, ale jinak bych se toho nebal a pripada mi to jako dosti zajimavy napad a dalo by se z toho vymodelovat dost zajimavych veci primo na miru do kavariu at uz na zakryti filtru a podobne ... urcite by nebylo spatne to otestovat a klidne o tom pridat i clanek! takze at se dari nebojte se toho a tesim se na vysledky!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:19 Žena Dinamit [68] – Re: lumpik007
tak jestli to můžou cucat děti, tak rybičkám by to vadit nemělo. Epoxid je třeba přímo určen do potravinářství, takže tam ho můžeš cucat jak chceš a neotrávíš se. V každym případě můžeš províst jednoduchý, sice krutý, ale účinný test:
vyrob si z moduritu jeskyňku, dej jí do sklenice s vodou, zaveď vzduch a přidej jednu rybku (třeba paví očko). Pokud ti do rána přežije, je to OK, pokud ne, někde bude chyba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:10 lumpik007 – ...........
Dík za podporu. Jinak dle výrobce by měl být modurit nezávadný, nesmí se zapomínat, že je určen pro děti a tím pádem by neměl uvolňovat žádné chemikálie, které by byly zdraví škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:44 Muž sportsmen [62]
nevim proc nekteri pisi tak urazlive prispevky ... nikdo se vas nepta na vas nazor ale na zkusenosti a pokud s tim zadne nemam tak sem nebudu psat natoz kdyz chci nekoho urazet! jsou tu lide kteri chteji mit akva co nejdokonalejsi a hledaji a vymysleji pro to vsemozne zpusoby jak toho dosahnout, tak si nechejte ty urazlive pripominky typu hod tam koren a nepatlej se hlinou! Poud nekomu staci akva s trubkou tak at si ji tam klidne da je to vase vec! bohuzel ja osobne s tim zkusenosti nemam a rad se priucim pokud to nekdo vyzkousi ... takze urcite informujte je to zajimavy napad!!!! necht sa dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:46 Žena Dinamit [68] – Re: lumpik
Běžně se dělá dekorace do akva z keramiky, která je vpohodě. Podle mě, kdyby si ten modurit přetřel epoxidem, tak nemusíš nic řešit. Prostě si to vymodeluj, přetři a bude to OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:37 Vip – lumpik007
"Trubka by šla ale nemůžu sehnat tak malý průměr a plast nechci"

V každých stavebninách je slušný výběr průměrů X-) . Co do plastového vzhledu, můžeš to natřít silikonem nebo epoxidem a obalit štěrkem. Nebo v tom je ještě jiný problém?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:25 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: lumpik007
Modurit je "plast" je to PVC prasek se "zmekcovadlem". Ja bych neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 23:12 lumpik007 – Re: Vip
Takže zatím zkušenosti koukám žádné, jen chytré hlavy.

Trubka by šla ale nemůžu sehnat tak malý průměr a plast nechci.

Jinak proč se tak patláte s vizáží vašich akvárek (pěkných), když by to šlo tam naházet však ono by to fungovalo taky neee?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 22:56 Vip
není jednodušší tam dát nějakou trubku? než se matlat s tou hlínou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 22:50 lumpik – .....
když mi zeženeš kořen která mi nahradí 2 jeskyně pro ancíky tak ae patlat s tou hlínou??? nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 21:38 lumpik007 – .......
Jedná se o originální hnědý modurit, takže žádné barvení, max. povrchová úprava posypáním jemnou drtí nebo kamínky.
Jde mi o názor na materiál, jestli má někdo zkušenosti ne o povrchovou úpravu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 11:56 Muž ghostik [81] – Re: lumpik007
Jelikoz to urcite nenechas bile ale natres to barvou tudis pak je nejlepsi to pretrit pryskyrici a nechat poradne vytvrdit a pote pro jistotu oplachnout octem pro neutralizovani chemickych latek te odolnost moduritu nemusi vubec zajimat :o))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:06 lumpik007 – Zkušenosti s moduritem ??
Chtěl bych se zaptat, zda má někdo zkušenosti s dekorací vyrobenou do akva z moduritu.
Jak dlouho vydrží, jestli se nerozpadá a jestli neovlivňuje složení vody...
Samozřejmě se jedná o vytvzený modurit dle návodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 17:56 lefynka
www.akvarko.cz/… jestli chceš takové skalky, tak tady je jeden návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:30 Žena Dinamit [68] – Re: filipsi
Aha, tak to byl ten problém. Ponaučení do příště X-) . A rada ostatním, radši to nezkoušejte sami, ale s někým zkušeným :) .

to foxchosen: Ampulárky na keramice řáděj stejně jako ančíci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:31 Muž filipsi [1295]
Dinamit napsala: Děti si to vymodelovali ráno a pak to bylo celý den v tom ohni.

.. to byl ten problem, preskocili jste fazi poradneho vyschnuti. Druhy by asi byl, kdyby to pak namaceli, diky nizke teplote by se asi rozmocila. Ale na takove drobne veci a pro detskou radost je to fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:31 foxchosen – keramika v akva
Předpokládám, že spousta lidí má zkušenosti s keramikou v akva, tak se zeptám - která zviřátka ji mají nejradši? Tuším, že třeba "Anticitrus" ji má oblíbenou, kdo dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:14 Žena Dinamit [68] – Re: filipsi
Děti si to vymodelovali ráno a pak to bylo celý den v tom ohni. Ale právě z naší nezkušenosti to nedopadlo nejlíp. Pálená keramika se mi taky hrozně moc líbí. Mám několik výrobků od jednoho šikovnýho kluka, co to dělá a prodává na různých hrnčířských trzích. Má to svoje kouzlo a ten kdo to umí má u mě jeden velký obdiv :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:07 Muž filipsi [1295] – Re: Dinamit
O chemii nepochybuju, ale spousta techto hmot ma "potravinovy atest", takze budou po vytvrzeni ok.
No, o tom, ze byste udelali v otevrenem ohni 900-1000 docela pochybuju, i na vyschlem drivi. Ale nejdulezitejsi je na tom vypalu v ohni (a vlastne i v peci) jednak dobre vyschnuti toho, co se tam da, jednak pozvolne stoupani a snizovani teploty. vypal s ohrevem a chladnutim trva alespon cely den (24h). Jinak se zklamani nevyhnete.
Proto jsem psal, jak pises i ty, ze nejjednodussi je ta pani ucitelka s krouzkem, aby na zaklade prispevku Jasnovidce o psi pacce v jilu se lide houfne nevrhali do modelovani a zapalovani ohnu, prineslo by to zklamani. Chce to prinejmensim predem nacist, co a jak, a i potom se pripravit, ze to nebude pravdepodobne uplne tak, jak jsme chteli.
Ale keramika z prirodniho ohne ma velike kouzlo, mam ji rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 13:46 Žena Dinamit [68] – Re: filipsi
Tyhle hlíny na vypálení na doma jsou ale plné chemických věcí, které by se mohli uvolňovat do vody. Právě proto, aby se to vypálilo doma v troubě už při 150 °C. To je určeno hlavně pro děti, které by si rády modelovaly doma a navíc to neni nejlevnější. Keramiku jsme vypalovali s dětma na táboře. Pec jsme sice nestavěli, ale dělali jsme to v několik let sušeném bukovém dříví a oheň pak dosáhl teploty kolem 900 - 1000 °C. Spousta výrobků ale popraskala, takže majitelé pak byli zklamaní. Navíc se to pak musí očišťovat kartáčkem, aby to nebylo opálené. Takže vypalování v ohni chce skutečně hodně zkušeností, aby to nějak vypadalo.
Nejlepší řešení je zajít někam do školy, kde je keramický kroužek, domluvit se s paní učitelkou, nechat jí 200 stovky za materiál a za výpal. A ještě mi poradí, kdybych si nevěděla rady...
Jinak já se svým kořenem jsem spokojená. Trošku mi porostl zelenou řasou, takže to vypadá přirozeněji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:47 Muž filipsi [1295] – Re: foxchosen
No, on vypal v ohni keramiky neni jen tak, hodit to do ohne, chce to prinejmensim postavit pec (prirodni, ohnovou), v normalnim "ohnicku" sice keramika ztvrdne, ale ve vode se opet rozmoci. Hliny potrebuji myslim teploty kolem 1000 C, aby se opravdove vypalily. Nejjednodussi reseni je opravdu odnest to na vypal nekam, kde maji pec.
Ale jak se tak nad tim zamyslim, existuje nyni strasna spousta vselijakych vypekacich hmot (neco jako modurit blahe pameti). I kdyz je to reseni oproti hline nasobne drazsi, nasledne vytvrzeni je bez problemu. Pujde do nich urcite pred vytvrzenim na povrch natlacit pisek, pripadne dobarvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 12:11 foxchosen – keramika v akva
Mě to tedy napadlo taky, přece jen po 10 letech v Lidušce mám něco namodelováno a kokosy v akva... no nevím nevim :-P Přemýšlel jsem také nějakou tmavší, bez glazury, udělat si nějakej pochroumanej tvar, aby to nevypadalo, že mi v obýváku spadla nějaká váza a tohle z ní zbylo :-D Prozatím jsem jeskyňky řešil malými kousky břidlice a taky to nevypadá špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 10:50 Žena Dinamit [68]
Hlína se dá samozřejmě pálit i v ohni, ale mělo by to být spíše listnaté dřevo, které má větší výhřevnost, než jehličnaté dřevo. Je zde ovšem nevýhoda, že když to člověk neumí, tak mu to může popraskat a neni z toho nic. Jinak já bych neglazurovala, jenom nějakym předmětem udělala strukturu na povrchu. Pro inspiraci se Aneto můžeš podívat ke mě do nádrže. Po tom, co mi shnil kořen, jsem rezignovala a koupila si keramickej. Jenom pro představu, dala jsem za něj asi 250 Kč na teraristické burse v pražských Kobylisích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 00:30 Muž Jasnovidec [-3] – domácí pálení
jsem jednou vzal jíl z potoka, otisknul do něj nohu jezevčíka a hodil jsem to do ohně na kterym jsme dělali buřty, no po vyhasnutí a ochlazení jsem z toho vyndal supr vypálenou formu otisku tlapky :-) a i to hezky cinká, jako keramika :-D

Myslím, že keramika a pálená hlína tu byla dříve, než profesionální vypalovací pece hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:24 Muž Horác [3942] – Re: Grace
Kdysi jsem narazil na fotku akvárka, ve kterém byla z různých novodurových trubek a kolínek vytvořená celá skalka. Mezi tím samozřejmě nějaké ty rostliny ... vypadalo to docela zajímavě ... Jako okrasná nádrž do obýváku asi nic moc, ale jako chovná nádrž pro teritoriální ryby ideální ... měli tam opravdu hafo úkrytů a jeskyní :o) ... Tu trubku pro krunýřovce můžeš napatlat epoxidem (silikon na ní nedrží) a posypat pískem či kamínky ... nebo ji můžeš schovat pod trs jávského mechu ... (Básník tím chtěl říci, že možností je spousta - nerez, keramika, novodur atd. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:08 Muž filipsi [1295] – Re: grace
Nerez tam urcite vadit v zadnem ohledu nebude. Me by vadil asi jen v estetickem. Co udelat a nechat vypalit trubku z keramiky? Je mozne do mokre natlacit pisek, nadelat ruzne skrabance a jemne prohnutiny. Vysledek prirozene hezky a krunyrovec take bude spokojeny. Nedavno se resilo vcetne ukazek vyrobenych utvaru na akvarista.cz.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria?od=251