Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 19:09 Muž Damian [0] – lavove kamene
Chcem sa opytat ci mozem dat do akva lavove kamene ako dekoraciu? Su zo sopky vezuv ktore som sam nazbieral. Nevypustaju nejake nevhodne latky? Ma s tym niekto skusenosti? cital som ze tie z obchodu su vhodne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 17:50 JagerMaister
ahojte kúpil som si koreň fingerwurzel vyvaril som ho a teraz sa máča vo vode mno len voda je celkom biela ako mlieko nálevníci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 06:54 Muž Konhi [1]
Taky jsem chtěl navrhnout ten silikon ;) Ale abych pravdu řekl, při svých začátcích se mi rozpůlila půlka květináče, kterou jsem dával do akva, tak jsem to spojil tavnou pistolí, a tavnou pistolí jsem k tomu přilepil i měnší květináček (zase půlku), kterejžto už tam ale nedrží =) :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 20:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kačí
co takhle akvarijní silikon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 20:22 Žena kačí [0] - Živorodky – 3D pozadí
Tak jsem zkusila polystyren nalepit na zkoušecí sklo a drželo pevně dokud jsem pod něj nezajela nehtem pak šlo dobře dolu...asi bude lepší použít něco jiného.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 18:21 R Muž romant [27987] Re: kačí
Kvalitě vody to nikterak neublíží, ale je otázkou jakou trvanlivost budou mít ty spoje a co to bude za předměty, který budou tímto způsobem přilepený. Někde tady a snad i v tomhle vlákně se píše o nestálosti takto vytvořených spojů. Zkus více pohledat, určitě to dohledáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 17:16 Žena kačí [0] - Živorodky – 3d pozadí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné použít do akvária 3D pozadí s předměty nalepenými tavnou pistolí.Nemůže to uškodit rybám či snížit kvalitu vody? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:47 Muž roper [10] - Cichlidy
Modur. nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hutch
Najdi si (i na tomto webu) clanky o vytvareni 3D pozadi, jiste tam najdes mnoho inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:15 Muž hutch [3] - Sumci – modurit do akvária
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je možné do akvária použít dekoraci, kterou bych si sám vyrobil z moduritu a poté nějakou vodě odolnou barvou natřel (popř. něčím eště dodatečně přetřel)...
Nerad bych pozabíjel rybky, které tam mám. Moc děkuji za odpovědi, či nápady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:10 Vendetta – Re: romant
no neviem dal by som ho niekde do rohu hmmmmmmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:52 R Muž romant [27987] – Re: Vendetta
To ti u kořenu nikdy nikdo neřekne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:50 Vendetta – Re: romant
vyvarit bude problem ma priemer neakych 60 cm a vysku 70 je otoceny je tam aj pen ale nieje to zly kus co ? len ci to bude ok v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:46 R Muž romant [27987] – Re: Vendetta
Velmi pěkný exemplář. Vyvařit, vydrbat a už přemýšlet, jak ho umístit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:44 Vendetta
Fotka k příspěvku da sa to pouzit do akva ?
presnejsie je to koren z ceresne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 15:07 švíco – Re: romant
Problém je trošku v tom, že tady na fóru je jen jedna prezentace brakického akvária - ta moje :) Takže spíš spoléhám na to, že má někdo podobnou houbu doma, nebo tuší zda se chemicky upravují či nikoliv... nebo o tom někdo něco četl apod.... jinak jsem se samozřejmě snažil hledat, ale asi nezbyde, než to zkusit. (nestojí to milion ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 14:57 R Muž romant [27987] – Re: švíco
Podívej se na akvária s brakickou vodou a tento Tvůj dotaz směřuj přímo na lidi co mají podobná akvária. Alespoň takhle bych na to šel já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:20 švíco – mořská houba
Nezkoušel někdo z vás umístit do akvária mořskou houbu jako dekoraci? Předesílám, že se jedná o dekoraci do brakického akvária. Bojim se trošku, co to udělá, až se to namočí... aby v tom nebyl nějakej chemickej sajrajt nebo aby se to nerozpadlo apod... díky za názory..

odkaz:
vyziva.zdravi.org/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.09.2010 16:51 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
I tvá možnost je realná možna by jsme se podivily co vše je ve Vltavě. ale uznej že mluvit o akvu jako o realny věci je dost z cestný. akva = malej kousek přirody takovej malej model života vřece či rybníku ikdyž dost často hodně idealizovanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: maalamut
To je dobrý nápad! Dám si do akva svuj model buggy 1:10, protože taky může jet kolem Vltavy a spadnout tam. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.09.2010 16:41 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Re: FreeDale
Tak možná že 3D pozadí máš možna 1:1 ale odpovídá tvé akva 1:1 jezeru či řece a co rostlinky ty nezastřihuješ a nezmenšuješ aby vypadali pěkně v akva. v přírodě jsou přitom větší. jistě že ji musíš zmenšit aby vypadala pěkně a nezabrala cele akva. Stejně tak nenarveš do akva celou loď. A další věc řikaš zmenšenina něčeho co je vreale velké desítky či stovky metru, jenže vreale existují zmenšeniny lodi tzv. modely které taky pluji ataky se můžou potopit a dostat se na dno klidně vltavy. A vše je reálné a pravdivé. možná že tvé čisté a přírodní akva je víc nerealne než akvárium v němž bude vrak lodi a kus květináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 07:31 Žena stetinka [270]
mně to příjde, jako když si někdo dává trpaslíky na skalku. Takže jsem členem těch, co se jim to nelíbí, ale nevymlouvám to těm zbylým. Na druhou stranu třeba něco echt vtipnýho, jako je třeba nahej pěknej chlap,...bych ho tam i šoupla,( ale nevím, jestli by mi Archiméd nevyvalil 100 l vody ven smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 23:51 Malachit – Jedině vodníka
Máme jednoho krásného vodníka s širokým roštáckým úsměvem, jen je s ním malý problém. Tvrdil, že voda je studená, tak zatím obchází akvárium ze všech stran. Momentálně je za zadní stěnou :-)) A kdoví jestli tam nezůstane schovaný. Nebo že by tam usnul?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:47 Muž kortezhugo [983]
Pepan napsal: To jako že bude mít pod paží termofor a ze stolů okolo akvárka bude krást chlebíčky? :-D

...toto sa mi celkom paci X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:40 Žena Pudlinka [5] – Re: kortezhugo
krom pot výstroje by bylo vše ;-) tak ať už si tu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:38 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Se vymáčkni. Není požadavek, není plnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:36 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: darka
To jako že bude mít pod paží termofor a ze stolů okolo akvárka bude krást chlebíčky? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:35 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
nie je problem X-) ...
hned som tam X-)
len
1.treba pot.vystroj
2.dostatok jedla
3.dost teplu vodu
4.-toto sem uz nemozem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:32 Žena darka [520] – Re: Pepan
Fešák Hubert? :-D
Tak to já chci taky! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:30 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Pudlinka
Kortezhugo by nestačil? On je fešák.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2010 22:27 Žena Pudlinka [5] – Re: Pepan
Já bych si tam dala toho potápěče va skutečné velikosti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:27 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Nee, jedině polštářky. Kvůli estetice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
o mna ani tak neide - kludne aj plavacie koleso to je istejsie smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:19 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Si natáhneš na ruce polštářky a lidi se slabším zrakem si budou myslet, že máš takové bicepsy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:17 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
Pocuj Pepan - a ked zlepime dostatocne velke akva???....- to nebude problem...len ja som slabsi plavec... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:13 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Pudlinka
Vy byste si tam taky dala slečnu? Hmhmhm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 22:12 Žena Pudlinka [5]
Jééééé,tady je zajímavé čtení smich Všude je jen o rybičkách a tady.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:57 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Nee, já myslel skutečnou v reálné velikosti. Ale fotku tady radši nedám. Toto je fórum o akvaristice a ne........... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:49 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...teraz uz ide o vaznu vec X-) ...- uz sme v "spravnom" vlakne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:47 Muž kortezhugo [983] – Re: Maza
Fotka k příspěvku preco schovavali??? :-D ak bude pekna - budu na nu cumet smich
Pepan urcite myslel takuto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:47 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Maza
Neoblečená slečna by byla bez rybiček. Upoutávala by takovou pozornost, že rybičky by byly zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2010 21:45 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: kortezhugo
Že bysme si zase rejpli? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.09.2010 21:37 Muž kortezhugo [983] – Re: Pepan
...ved toto sme uz v "inom" vlakne vyriesili :-D
mimochodom vieme kto ma jedneho potapaca "navyse" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:19 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: FreeDale
Vaše otázka je vlastně řečnická. Fakt záleží na každém. A pokud se rozhodnu, že si dám do akvárka Titanic nebo třeba neoblečenou slečnu, je to jenom moje věc a každému je po tom......"exkrement".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 21:15 Žena Kaala [0] – Re: romant
mne osobne umeliny nevadia...ak nevyzeraju ze su umele ... napr skaly a pod... lode a ine veci podobneho charakteru by som brala ak by ich nebolo vidno... a to tez len preto pretoze posluzia vyborne ako ukryt pre ryby...moj nazor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:57 R Muž romant [27987] – Re: FreeDale
Tvoje položená otázka je podle mě zároveň i odpovědí. Taktéž můj názor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:52 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – modely vs. akavárium
Na základě výměny názorů u jedné prezentace rozhodl jsem se oživit toto téma. Co si myslíte o těchto druzích dekorací? Jak už tady zaznělo, je to záležitost vkusu každého individuální, to nepopírám a nikomu neberu.
Jen si tak říkám, že modelařina asi patří někam jinam. A i když "modelujeme" 3D pozadí a aranžujeme kořeny a kameny, přeci jen, tohle všechno je v měřítku 1:1, ať už je to ryba, kořen, kámen a nebo kytka.
Dát vedle toho všeho v reálné velikosti něco, co je zmenšenina a v originále měří desítky i stovky metrů mi přijde trochu divný a ani z hlediska modelařiny to není právě košér.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 14:31 gringo – Re: provokater
Já jsem na zkoušku dal mým tlamovcům hodně sladký červený vnitřek(jak jinak)melounu a jak jim to chutnalo. Držel jsem ho v prstech a sezobali ho celý. Druhý den znova a opět to zbaštili, ale víc raději ne. Nevím, co by to s nimi udělalo. Snad nic, tak někdy příště :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 08:08 kreten – Re: Snowy
Záleží na tom, kolik je konzumentů - samozřejmě že červené sním já a zbytek plži a ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 08:05 Žena Snowy [24]
Spíš bych se bála, aby to přežili (ancíci). Kamarád je krmil bramborou a nějak jim to nedělalo dobře, zřejmě je ty cukry nadýmají. Moc dlouho mu nikdy nevydrželi, přestal je tím krmit a je po problému.
Bála bych se i toho, že meloun se lehce kazí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria?od=151