Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:51 Muž recht [10]
Bohuzel to nepomuze kdyz ti je ty prevti ustipnou ;) Coz se me taky deje, ale je to mnohem lepsi prace... ;) At se dari.. . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:45 Grace
tak jsem si to přečetla a asi se dám na matky ;-) Ty vyplavávající kytky mě fakt štvou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:33 Muž recht [10]
Muj napad to neni, ale funguje to (prece jen napisu odkaz www.horacovoakvarium.cz/…) Ale nerezovy jsem ješte nekoupil... ;) A pouzivam prumer 14 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 21:16 Grace
Problém je, že krunýřovec už má velkou sílu a s kokosy by pořád hýbal. Zatím tam má jeden plochý břidlicový kámen opřený o stěnu na délku, ale je do něj moc vidět a ancík tam nevypadá moc spokojeně, protože z něj už vyrostl. Ještě se pokusím sehnat větší kus břidlice, takže roura je jen provizorní řešení, aby měl krunýřovec klid (je dost plachý). Zatím bych jí alespoň zakrylu mechem a kamínkama, aby nebyla tolik vidět a neleskla se. Jenom jsem měla strach, aby se mi rybky něčím nepřiotrávily. Ty matice jsou dobrý nápad, moje kytky pořád vyplavávaj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:42 Muž recht [10]
Yirka ma pravdu ze kokos je lepsi muzou ho okusovat a kdyz bys vzala treba dva a urizla jim spicky pak je dala za sebou... Tak by si i pošmákli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:31 Muž Yirka [9126] – Re: grace
Otázka je, co je to moc velký. Já osobně si myslím, že nerez (ale ani novodur) do AQ moc nepatří. Je to dost nepřirozené, když nemáš dost velké kameny, co zklusit větší kokos podél?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:27 Muž recht [10]
Pokud neni od oleje ;) Tak nevidim problem. Spousta lidi pouzivá k sazeni kytek vetsi matky a nekteří jedinci investovali i do nerezových ;) Nebudu jim delat reklamu ani to nepotrebuji ale AQ mají pěkne. Tak jen ji pekne naaranzovat aby se ti to libilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:21 grace – nerezová trubka - může do akva?
Chtěla bych se zeptat, jestli můžu dát do akvária jako úkryt pro krunýřovce nerezovou rouru. Neuvolňuje se z ní něco do vody? Vím že jeskyně z kamenů by byla lepší, ale krunýřovec je moc velký, takže by zabrala moc místa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Mrakoplash
kdybych měl jedno volné akva, asi bych se do toho dal. udělat v akva takové smetiště. pár střepů z květináčů, flašku, atd. možná by to bylo dost zajímavé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:39 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Dahak
www.klub.akva.sk/…

neni tisteny, ale je super
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: isamik
Nevidel to je tistenej casopis ?.Premejslel jsem ze bych si neco takovyho koupil at mam co cist na zachode : :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:30 Muž isamik [180] – Re: Dahak
Videli ste v poslednim cisle akvaria biotop Dunaj :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2008 17:25 Muž Dahak [425] - Cichlidy
co nejakou pneumatiku, plechovky, lahve atp ? smich

Ze ty mas na mysli ceskej biotop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:20 rolandmynar
Myslím, že na těch keramických věcech není nic až tak nereálného. Každá přehradní nádrž vznikla zatopením nějaké vesnice, nebo několika vesnic a viděli jste to někdy pod vodou? A jak je to pro ryby i rybáře přirozené. Myslím, že při pohledu pod vodou to vypadá jako v AQ právě s těmihle doplňky. Z Šance např. vedou na břeh koleje. Je to pro ryby nenormální? Nehledě třeba taky na sudy s louhem na dně Orlíku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:13 R Muž Mrakoplash [1776]
Somali napsala: aby to vypadalo skutečně autenticky. :-D

co nejakou pneumatiku, plechovky, lahve atp ? smich
to uz by bylo autenticke ne ? smich

kazdopadne pokud se to tomu cloveku libi (hrady atp) tak proc ne, kdyz to neovlivnuje vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:04 kastanek
Ja dokonce videla na nejakych americkych strankach ruzne akva a v nich z lega postavene hrady a podobne. Takze takova lod je jeste docela realisticka, pokud nevezmete pomer ryb a lodi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 17:01 Žena Somali [98] – Re: Horác
Na mne to působí celkem rušivým dojmem. Když už (třeba konkrétně tu loď), tak by musela být v mořském akva, důkladně porostlá korály (či co to na tom ještě v moři roste), aby to vypadalo skutečně autenticky. :-D Koneckonců na dně řek nebo jezer těžko najdete válečnou loď... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:54 Muž Horác [3942] – Re: HELLBOY
Já jsem tuhle lodičku viděl včera v trutnovském ZOO centru. :) Dle těchto definic cs.wikipedia.org/… to kýč nejni (možná jsem četl nepozorně :o), dle zdravého rozumu ano. ;-) Když si nad tím představím neonky nebo tak něco ... tak je to celkem humus smich ... nicméně, souhlasím s Kaštánkem - když se Ti to líbí ... je to Tvoje akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:48 kastanek
Podle me je to kycovite a bijici do oci, ale pokud se to nekomu libi, tak proc ne :) Zajima me, jak to vypada, takze prihod potom foto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:44 rolandmynar
Já radši uvidím plné AQ umělotin, ale čisté, než přírodní, ale přerybněné, zakalené, překrmené a špinavé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: HELLBOY
tak co se mě týče, tak to kýč je a bude ať to je cokoliv na tento způsob, mám rád přírodní akvária, ale někomu se to prostě líbí tak ať to tam má. proto snad akvárium v bytech většiny z nás je, protože se nám líbí ;-) . Myslím, že rybám to je úplně jedno, ale když tam budou mít ještě ke všemu schovku, tak se jim to i začne líbit :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 16:32 HELLBOY – DEKORACIE TYPU LOD, POTAPAC,ZAMOK....CO VY NA TO?
Zdravím kolegovia akvaristi...nikdy som nebol za, pri dekoracia typu potapac...zamok a podobne....ale pred pár týzdnami som v akvaristike nasiel vrak nádhernej vojnovej lode dlzka asi 35 cm-rozdelenu na dve polovicky...rozmyslam nad kupou...je tam mnozstvo otvorov a prielezov kade mozu rybky plavat alebo sa tam schovat...co si o tom myslite???je to gyc???? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2007 23:02 Ondrej
Tak sklo opravdu neni pro ryby zavadne (na tom je postavena cela akvateristika ;-) ). Jinak s tim Leninem bych byl opatrnejsi - ryby (nebo ja) by z toho mohli dostat psotnik :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 06:26 Žena katunka [158]
Wow...když tak pozoruju svoje závojnatky nějak si nedovedu představit, že by nějakou rybu dohonila natož sežrala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 22:03 Rybička
Se taky docela divim, že je Závojnatka dravá... To jako fakt sežrala ty rybičky??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 20:36 Žena Rebbie [71]
Tak to slyšim vidim čtu prvně že je závojnatka dravá.........?????????? Já ju měla za mírumilovný stvořeníčko :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 20:46 Sidonius
Nejlépe do nádrže typu "SEPTIK"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 16:26 Muž []
táta našel na půdě asi 12cm hlavu Lenina, ten by se taky hodil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 13:19 LuXy
...ale iba ak nie je "zo sklepu" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 12:33 Muž wayn [79] – sklo
No, většinou celé akvárium je ze skla ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 18:48 Potkan – ..........
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 18:43 Žena sharon [126]
jestli není pomalovaná a je to jen čisté sklo, tak můžeš...jinak co si dá kdo do akvárka,to záleží na vkusu každého soudruha, že ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 17:53 Jaja
No, radsi tam dej rostlinky, to bude vypadat urcite lip. V prirode taky nenajdes hrady a skleneny priserky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 17:44 Potkan – Socha
dostal jsem skleňenou sochu žabky,ostrý hrany nemá ale nevím jestli se sklo může dát do akvárka. prosím poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 11:25 bublajs
to ze je to vypalane dobre , se pozna velmi lehce, pokud na to date jazyk a on se vam prilepi a saje to vodu tak to neni vypale a kdyz ne tak je to OK :) hlin se da sehnat velke mnozstvi, od svetlych pres cervene az po tmave hnede, samoty atp. pokud to chcete glazovat, tak pozor na glazury s olovem, velmi casto byvaji tyto dilny vybaveny glazurami ktere jsou jen dekoracni a nedaji se pouzit na nadobi tudiz ani do akvarka. ja bych volil tmavou hlinu a bud ji nechat prirodni, nebo ji naglazovat pruhlednou glazurou ale jen lehce,aby to neudelalo uplne skelny povrch. jinak v tom neni problem a preji mnoho zdaru pri hledani dilny a nekoho vstricneho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 10:53 Aneta
Asi ano.Děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 09:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – nemyslím, že je to blbý nápad...
Neměl by být problém navštívit nějakou keramickou dílnu ve vašem okolí a poradit se tam - když vidím, co nosí děti z keramického kroužku, tak myslím, že vypálit lze téměř cokoliv :-)
Určitě je na to ale potřeba mnohem větší teploty než doma v troubě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 16:09 Aneta – ............
Oúú.....blbý nápad.No nic,myslím že zůstanu u kokosu a květináče.A pro ancíky,novodurovou trubku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:31 Muž j_j [18]
vypalovat hlínu v troubě? to bude mít máma radost :-D řekl bych,že potřebuješ víc stupnů na vypálení hlíny než, kterou ti může poskytnout domácí trouba. :-P
(hlína neni kuře a keramika se vypaluje při 1200*C a víc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:17 Aneta – jsem lama
Asi jsem lama,ale na netu jsem nemohla najít například něco o tom,jestli jde vypálit ta hlína normálě v troubě,při kolika stupních a tak.Nevíte o tom něco??? ahoj Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 15:11 Aneta – ...........
Áha.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Vypálená hlína, to je jak když tam dáš květináč - úplně bez problémů... ;-)
Akorát vypálit nějakou soustavu jeskyněk nebude jen tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:54 Aneta – Nene
Jistě že ne modelínu,myslela jsem takovou tu jak se vypaluje.Takže do akva může.Pochopila jsem to dobře??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:43 Žena Vesnach [56] – hlina
Smarja, modelinu snad ne, to snad nemyslela :-D
Musis ji vypalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:42 Muž j_j [18]
moc sem tě nepochopil jakou hlínu máš namysli...to by si jí musela vypálit v peci,aby se ti pak nerozpustila v akvárku...nebo si myslela modelínu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:26 Aneta – ........
No to jo ale jde to i s tou hlínou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:24 Muž j_j [18]
ahoj,nechtěla bys raději udělat jeskyńku s kokosu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2007 14:10 Aneta – Modelovací hlína jako skrýš
Dobrý den,chtěla bych se Vás zepata,zda bych mohla skrýš pro rybičky nějak vymodelovat z hlíny.(nemyslím však z hlíny před barákem,to se rozumí )Případně jak se má taková hlína zpracovat,nebo z čeho vlastně podobného se jeskyňky mohou vyrábět.Děkuji mockrát. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 14:18 rybous – co jeste
a co jeste za dekoraci krome kmene a kamenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 14:13 Potkan – Dodatek
a životní prostor rostliny neubíraj,spíš naopak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria?od=301