Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 18:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Teď už to neberte osobně, budu psát obecně. (už to bude lehce OT)
Pro ryby je nejdůležitější voda v které plavou. Někdo bude zbytečně řešit jestli to dřevo je z Orinoca nebo Konga a pak tam napustí vodu z kohoutku, která bude tvrdá jak kámen a bude mít ph 8, a bude si myslet jak má super biotopní nádrž. Pokud má někdo napodobovat podmínky, v kterých daný druh v přírodě žije, tak by měl začít opravdu tou vodou. Jestli tam ten kámen nebo větev může být je to poslední. Když to bude mít podobnou vodivost, ph,... tak to bude mnohem vhodnější prostředí pro ryby i kdyby tam byla větev z Arktidy ( :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 18:26 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ona se v Brazílii viná réva taky pěstuje ;)
Jinak s tím biotopem bych to tak nehrotil, zvlášť pokud to nazvete amazonií. Zkuste se mrknout do atlasu a porovnat to s velikostí ČR nebo spíš lépe Evropy. Tam se najde tolik rozdílných biotopů, že si to člověk ani nepředstaví. Spousta řek v různých jak výškách, tak zeměpisných šířkách. Jedna řeka vypadá úplně odlišně někde poblíž pramene a naprosto jinak u soutoku. Rozdílné "biotopy" jsou také na jedné řece uprostřed toku a v příbřežních oblastech. Nemluvě o tom, že jedna lokalita vypadá úplně jinak v době "sucha" a úplně jinak v období dešťů. Amazonka "údajně" stoupá v období dešťů až o 20m!! To se v akváriu celkem špatně napodobuje
Tak sem se poměrně větším obloukem dostal k tomu, že do oné biotopní nádrže bych dal dřevo jaké se mě líbí a jaké se tam podle mě hodí a vůbec nemá cenu hledět na to odkud opravdu pochází X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 05:28 Muž jmalyska [167] – Biotop
Tak přece když chci co nejvíce přiblížit k biotopu, nebudu do akvárka dávat kořeny z vinné révy ne tone no ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Designer
Kolik tak může 50 gramů mušlí vypustit do 50 l akvária vápníku? ;-) To je jen tak na zamyšlení jak moc vápník škodí a kolik že si ho můžeme dát do akvária s vodou a dekorací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 18:04 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
zaměřil bych hledání na oblast Brazílie a Kolumbie. tam to je celkem sichr
jinak s výběrem dřeva bych si hlavu nedělal a vzal co se tam hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:13 R Muž romant [27982] Re: jmalyska
Zaměřil bych hledání na kořeny z rašelinišť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 17:02 Muž jmalyska [167] – Kořeny z Amazonky
Nemáte někdo tip, kde nakoupit kořeny z Amazonky? Ale opravdu original kořeny, žádné podobné atrapy. Snažím se o bitopní akvárium. Děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 13:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Vapnik v jakekoli podobe do vetsiny sladkovodnich akvarii nepatri.

EDIT: Mysleno dodany navic, jinak tam prijde s vodou a casto bychom vodu radeji mekci nez mame ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:58 Muž michalcod [13] Re: dimmur
Mě spíš šlo o to, jestli v mušlích není moc vápníku který se uvolňuje a rybkám škodí a nebo je to naopak a rybky mohou mít užitek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:19 Muž dimmur [283] Re: michalcod
pokud se chystate delat morske akva, tak to vadit nebude, ale vy jste uz videl ve sladke vode musle z more? Ja ne a podle me to do sladkovodniho akva nepatri ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 12:16 Muž michalcod [13] – Mušle z moře
Zdravím všechny,
budou vhodné - řádně vymyté mušle a škeble přivezené od moře? Nebo rybkám spíše uškodím?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 17:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Anubis007
A nejkrasnejsi kameny sezenes na ruznych mistech, kde se neco stavelo. To vidis udelany nasep k ceste a tam mas mix ruzne nalamaneho kameni, ale i oblazku, proste vseho, vsechny mozne velikosti. Kupodivu jsem u Vltavy nasel mene oblazku (no asi jsem byl na spatnem miste) nez na naspu od vyvysene silnice :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 16:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Anubis007
Kam se da ten kamen pouzit? Morska voda je tvrda, te uz to nema jak uskodit ;-) . Tedy aspon predpokladam, zkusenosti s morskou akvaristikou nemam, kdyz tak mne nekdo opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 08:39 Muž Yirka [9118] Re: Anubis007
Za vůbec nejlepší považuji bílý - světlý křemen. Tyto oblé kameny jsou k mání ve valounech - oblázcích ve velikosti od 3 do 30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 00:16 Muž Anubis007 [22]
Případně dá se nějak ošetřit stávající kámen co mám, aby nebělala voda??? Nějaký neškodný lak, glazura.. další otázka co mě napadá je to, kam se vlastně tento kámen dá použít, nebo mi bělá voda s ohledem na to že mám jen 60l a ve větším by to nebylo poznat?

díky Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 00:12 Muž Pavlis [75]
Nedávno jsem něco viděl na Aukru...Ale nevím co to přesně bylo za kámen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 00:03 Muž Anubis007 [22] – Jaký "bílý" kámen použít do akvaria..
Prosím o radu, jaký kámen použít do akvaria, aby měl bílou, případně světlou barvu. Koupil jsem v Hornbachu 3ks děravých, bílých kamenů, ale pořád jsem měl bělavou vodu, odkaloval, filtroval, lámal si hlavu co dělám špatně a asi to bude těmi kameny, dnes jsem je vyndal, tak uvidím.. v octu šumí... :-(

Děkuji za typy, kde je případně zakoupit, oblast Praha, střední Čechy,

děkuji všem
MV.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 21:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Tak paroží je napřed chrupavčité a posléze "kostnatí"...samozřejmě že obsahuje velké množství vápníku, ale také fosforu (což tedy nijak žádoucí prvek ve velkém množství v akváriu nebývá). Takže je vhodné do akvária opravdu jen za určitých okolností. Například v případě měkké a kyselé vody bude plnit stejnou úlohu jako korály či mramorová drť, kterou si akvaristé pomáhají k větší stabilitě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 19:18 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Luky89
skús ich poliat octom alebo namočiť do octa uvidíš či šumí.ak to bude hodne šumieť tak to bude aj hodne uvolňovať vápnik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 19:05 Luky89
Nevim jestli to bude vadit. Ale přece jen ty parohy budou obsahovat určitě hodně vápníku, jelikož je to kostní výrůstek nebo jak bych to správně nazval. Čistě teoreticky by to vodu ovlivnit mohlo (někde jsem četl, že se nesmí používat na dno kamínky s obsahem vápníku). Ale jestli se to může uvolňovat z kosti to si netroufám odhadovat. Jinak je to velice originální nápad, ale počkej raději na názor někoho zkušenějšího. Přeju hodně zdaru palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 17:46 R Muž romant [27982] Re: dblazeks
Já bych na to šel tak, že bych si zjistil co vlastně ty parohy tvoří, z čeho jsou a jakým způsobem to může, či nemůže ovlivňovat ty parametry vody. Jinak proti gustu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 17:43 Muž dblazek [16] - Cichlidy
no chci si z toho udělat strom obalit řasokoulí ;) tak se ptám jestli to nevadí vodě nebo rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2012 16:41 Muž Yirka [9118] Re: dblazeks
Jsi ještě mlád, tak si tam ty parůžky klidně dej. Ve vyšším věku a nesvobodném stavu by to asi bylo stálým terčem nejapných žertů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 16:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dblazeks
Snažíš se o nějaké tématické akvárium? Osobně bych ho tam nedal, ale je to jak píše Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 15:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
Dejte, když se vám líbí v akváriu... :-D teda pokud není povrch nějak chemicky upravován...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 15:38 Muž dblazek [16] - Cichlidy
no nic najevo dávat nechcu ale chcu se zeptat jestli může paroží do akvaárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.11.2012 15:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
coze jako že chcete dát něco najevo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 15:28 Muž dblazek [16] - Cichlidy – Srnčí paroží
Může být srnčí paroží v akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 22:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: smart734
Já právě na špejli píchám rybkám zeleninu a někdy se mi stane, že tam tu špejli zapomenu (zelenina je samozřejmě dávno zbaštěná) a ta špejle pak fakt není pěkná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:45 smart734
Chapu, koren z dubu to jisti :) . Ja si to myslel, jen jsem se zeptal stydim .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 16:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: smart734
Špejle je z měkkýho dřeva. Pro představu - zkus do akvárka píchnout špejli a za pár dní se na ní podívej, líbit se Ti asi nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:33 smart734 – Dekorace ze spejli?
Je mozne udelat dekoraci ze spejli? Aby ta spejle neshnila, slepoval bych silikonem pro akvaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2012 13:41 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Drahoš .
určko kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2012 13:22 yenya Re: Drahoš .
Určitě s kořenem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2012 10:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Drahoš .
Taky se přikláním ke kořenu, ale nechal bych ho holý. Jestli bych měl dávat nějakou zeleň, tak na ten velký kořen třeba nějaký anubias, ale ten malej stojatej hubenej kořen bych nechal holý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2012 10:34 Muž PaYoch [134] Re: Drahoš .
Určitě s kořenem. A nebo třeba rybicky.net/atlasrostlin/taxiphyllum_barbieri a nebo nějaký malý anubias rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_coffeefolia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2012 10:02 R Muž romant [27982] Re: Drahoš .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 10:00 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku chci se zeptat jestli se vám libí s kořenem nebo bez kořena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 09:59 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – Kořen
Fotka k příspěvku chci se zeptat jestli se vám libí s kořenem nebo bez kořena
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:30 Muž dblazek [16] - Cichlidy – Dekorace
Včera jsem si přesazoval kvítka a rozbil jse mi květináč na poloviny tak jsem si jednu polovinu vzal a dal ji do akvaria vypadá to velice pěkně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2012 02:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Nympheas
Neboj se ono se vzdycky neco najde co jeste "prekvapi"!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 23:51 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: RadioactiWe
potlesk ,nic strašnějšího už snad neexistuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 23:28 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: RadioactiWe
Bohuzel lidska hloupost,nezna hranic!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2012 23:14 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Kolegovia akvaristi, konečne je tu dekorácia do akvária, na ktorú určite mnohí z nás čakali!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:30 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: j0hny
Odkial si ?ked poznas (kubachy)?
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 11:29 Muž kubasan [18] - Rostliny
Chlapy dakujem za myslienku(preco ma to nenapadlo stym kvetinacom hned) farba super sedi. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 07:46 Muž j0hny [86]
Neni bridlica predsalen trosku prirodnejsi material ? Ona neni vzdy seda. A nalames si ju jak chces. Skoda ze uz nechodim okolo... nechal by som ti niekde pri moste v kubachoch par kusov hrdzavo sfarbenej bridlice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 20:04 Muž navik [908] - SumciRe: kubasan
Pokud Vám vyhovuje esteticky, můžete ji použít bez problémů, do mnoha akvárií už byly kousky cihel či střepy květináčů použity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 19:39 Muž kubasan [18] - Rostliny – palena tehla (cihla) v akva
chcem sa opytat ci nemate niekto skusenosti s palenou tehlov v akva.moj problem spociva vtom ze chcem oddelit viac druhov kobercovych rastlin neakou prepazkou,a najviac by sa mi to hodilo palenou tehlou kvoli tomu ze ma farbu skoro ako aquaclay od rataja.zatial som nenasiel ziaden kamen ani nic podobne co by sa mi ahoj hodilo okrem tej tehly samozrejme narezanej na tenke pasiky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 22:42 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Damian
Lávové kameny se dávají jako dekorace bez problémů, jediný problém jsem viděl v tom že se o ně ryby snadno odřely ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria?od=101