Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vhodná dekorace do akvária

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vhodná dekorace do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:41 JoKa Re: kofejn
Já doufám...
Ale jak píšu, zatím jediný problém...
Pokud náhodou ano, tak to sem plácnu hned, aby to lidi vyndali..

Ale nevěřím tomu, že to bude nutné, viz níže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 19:07 Muž kofejn [963] Re: bv9
Starý modurit měl podobnou barvu, když se pekl. Při vaření zůstal bílý. Ale jestli modurit dnešní a za komárů je stejný, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 18:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Amatértom
O použití bukvicových slupek už jsem někde četl, nepamatuju přesně, ale bylo to celkem pozitivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 17:07 JoKa Re: bv9
Netuším, kupoval jsem to barevné už od výrobce. Kupoval jsem hnědou a černou. A obě se jeví v pořádku...
Dodatečné barvení hotového nemůžu doporučit, nemám vyzkoušené a osobně pochybuji...
Ale ty od.vyrobce nepouští ani barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 16:19 Muž bv9 [13] Re: JoKa
Jaké barvy jsou prosím použité k nabarvení moduritu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 17:57 Maq Re: Amatértom
Hlavně ty plody budou lahůdkou pro všelijaké bakterie a plísně, možná se Ti podaří i nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 16:58 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Sběry
Zdravím, chtěl jsem se zeptat na bukvice, žaludy, kaštany a přeslička(celá lodyha). Jak je to s nimi v akváriu děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 18:01 JoKa – Modurit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já kluk šikovný, já chválit se velice...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 12:48 R Muž ctibum [6872] Re: JoKa
PPro napsal: I když je to už historické téma, tak si vzpomínám, že jsem kdysi psal přímo výrobci moduritu a ptal jsem se na použití v akváriu a odpověď byla, že sice je po vytvrzení stabilní, ale pro styk s pitnou vodou se nedoporučuje vzhledem k obsahu změkčovadel a plastifikátorů

Jestli na to nespěcháš, zkus si vyrobit vzorek, dej ho do flašky od okurek s nějakou pokusnou živorodkou a uvidíš... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 12:16 JoKa Re: vaaclav
To jsem přesně četl. Však v původním příspěvků píšu, že jsem četl, že se nerozpouští a že je nezávadný... Ptám se na zkušenosti, jestli je to pravda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 11:44 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JoKa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 11:42 JoKa Re: JoKa
Díky za info s montážní pěnou.

K moduritu nikdo nic? Četl jsem toto vlákno a názory se rozcházejí...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 23:45 R Muž ctibum [6872] Re: JoKa
Modurit netuším, ale panikaaaaa modeluje z montážní pěny. Viz rybicky.net/nadrze/24347… složka Budování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:00 JoKa – Modurit
Ahoj. Napadlo mě, že si vyrobím nějaké jeskyně a úkryty pro odchov krunýřovců... Udělal bych to z hlíny, ale nemám pec.
Napadl mě modurit. Jasně, můžu si to koupit, ale chci do toho zapojit i děti...
Četl jsem, že po vypálení, nebo vyvaření se už dál nerozpouští a je zdravotně nezávadný i kdyby...
Máte s tím někdo zkušenost? Nebude to časem ve vodě dělat bordel? Mluvím o tom původním, kvalitním moduritu, ne o levných modelovacích hmotách...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 13:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MirekSazava
On ten nerezový vrut má výhodu že po čase nezarezne a dá se klidně vyšroubovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 13:03 Muž MirekSazava [71] Re: Pepan
No by asi taky byla dobrá varianta. On ten kořen zabíra plochou půlku akvaria a tak je potřeba aby seděl na dně stabilně. Pánové díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2016 11:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MirekSazava
Vezmi silnější kus břidlice, provrtej ji vidiovým vrtákem a kořen k ní zespodu přichyť nerezovým vrutem. Kořen se tím ukotví, dopředu si mimo akvárko můžeš nastavit pozici kořenu a co je hlavní - kořen je napevno a nebude plavat. Břidlice se obsype štěrkem, takže není vidět, ale kdykoliv se tato kompozice dá z akvárka vytáhnout a přemontovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 10:30 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: MirekSazava
Ahoj, nestačilo by podložit kořen kouskem jiného kořene? Případně to celé stáhnout k sobě vrutem? I skrz to plexisklo? Pokud ti nevadí železo v akvárku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 08:57 Muž MirekSazava [71]
Ahoj, nevím, jestli jsem uplně ve správný tématu, ale.. potřeboval bych poradit, čím podložit kořen v akváriu.
Potřebuji kořen v zadní části akvaria trošku nadzvednou. Plánuji ho přichytit k plexisklové desce, tu zasypat lávou a substráten, aby by kořen dobře upevněný. Ale nemůžu ho chytit přímo na to plaxi ale potřebuji mezi dát ještě nějaký cca 5 cm tlustý materiál, aby byl kořen vejš.
Můžu použít úplně obyčejný polystyren??

Díky moc za radu!
Růža

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:51 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: bettaalfred
Také si myslím, že vhodnou dekoraci nabízí příroda sama. Jen si správně vybrat. Najít, co potřebuju, co se mi hodí, co se mi líbí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 17:25 Jindras Re: bettaalfred
Co z té terakoty bude? Nejsou lepší přírodní věci? Kořeny,kameny,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 11:56 bettaalfred – Keraplast/terracotta
Se zeptat, máte někdo zkušenost s vlastní výrobou dekorací z terracotty? Může tam vůbec být? Popr. S nějakým nabarvenim a jaké barvy jsou možné dát do akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:23 R Muž afc1886 [14655] Re: Plastr
Neměl by to být problém,ale já bych ho do sladkovodního akva nedával.Raději nějaký kámen,nebo kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 16:12 Muž Plastr [9]
Ahoj, vznesu jeden dotaz. Mam doma cca 20let stary mrtvy koral. Bude problem, kdyz ho dam do sladkovodniho akvarka jako dekoraci? Nebude to rybam vadit? Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2016 15:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laki3
Pokud ti nevadí případné zbarvení vody, stačí opláchnout. Ale pokud máš možnost, nech ho týden někde bokem namočený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 15:08 laki3 – Kořen hornbach
ahoj přátelé, včera sem si v hornbachu koupil kořen asi 50x25 mrknu li shora... označení "amazon" prosím vás, nutno nějaká úprava před hozením do akva?? nebo stačí kořen opláchnout ? díky :)
chci ho celej osázet anubisama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 23:46 Muž ludvik [1082] – Polymorph
Puristy tím asi nezaujmu ... ale na nějaké doplňky a činčurádičky by se mohlo hodit tohle:
www.polymorphplastic.co.uk/…

Je tu někdo kdo to zkoušel? Poznámka o biodegradaci mě navádí na myšlenku, že to v akváriu dlouhodobě nevydrží. Ale pro nás levější akvaristy je to vhodné, neboť to lze libovolně opakovat. To modelování.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:47 R Muž afc1886 [14655] Re: Boldy
Jestli to není plastové,tak záleží jen na tobě,kde co koupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:34 Muž patamatix [408] Re: Boldy
Tak to snad záleží co chceš. Pokud mají něco vhodného v Hornbachu,tak proč ne. Pokud seženeš na burze,tak totéž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:29 Muž Boldy [0]
Dobrý den,
máte nědo zkušenosti s nákupem dekorací v hornbachu? nebo je lepsi burza? dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 16:25 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Někdy pomáhá i kořeny vyvařit, dostane se tak vzduch ven.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 21:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: wookie34
Pokračuj v máčení, chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:31 wookie34 – Kořeny v akvarku
Zdravim .
Mam na vas otazku. Po roce som zo skrinky dva korene. Dnes je 18.10.2015 a predverom som oba korene vlozil do vody at napuči. Ponorene su cele vo vode zatazene šutrem , ať nevyplavou.. Dnes som dnes so kamen sundal s obou koŕenu a kořeny plavou. K čertu , myslel som ze už budu v pohode. Mozete mi poradit neco jsem blbě udelal.

Muj kontakt : vladimirrusnak2@gmail.com

Dakujem za odpovede. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 16:45 Muž Aquasky [35] – ADA dekorace
ahoj chci si pořídit iwagumi akvárium a stojím před otázkou zda-li kameny zakoupit a nebo spojit s nějakým příjemným výletem, proto se chci zeptat nemá někdo tip na podobné kameny někde v okolí řek či našich hor? díky za tip :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:11 Muž Fojtas [0] Re: radim
aha keramika, to me nenapadlo!tak to uz bych i docela vedel kam se obratit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 03:42 lapi
to bude jedině keramika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 00:38 radim Re: Fojtas
nejednalo se o nějkou keramickou imitaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 00:33 Muž Fojtas [0] – Barvení kořenů ve sladkovodním akvariu
zdravim. nejsem uplny zacatecnik akvarista, doted jsem spise jen tak experimentoval s akvariem kolem 100l. prechazim do vetsicho 400l akvaria a mam jasno - cerne pozadi, svetly sterk, jeden velky zahnuty koren (akvarium mam do L 150x90 cm) a ted ma otazka - v americke literature jsem videl u spolecenskych dekoracnich akvarii nabarvene koreny, vetsnou na zajimave jednolite barvy a zajimalo me, jestli s tim nekdo z Vas nemel nejakou zkusenost. neresim to jako jedinnou moznost, ale pokud by neco takoveho bylo realne, rad bych o tom vedel vice
diky moc za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: golem
Myslim, ze kdyz si zde projdes tema o 3D pozadi a take clanky, odpoved najdes.

Nicmene takovej peknej prirodni sutr... ale to uz jsi cetl :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 17:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: golem
Myslíš, že ich je vonku málo? Skús sa tu inšpirovať
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:20 golem – výroba dekorací
Prosím kohokoli nevíte jak doma vyrobit dekorační skálu děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:13 JohnyHrada Re: katterinecka
no, já na to koukal, a mě to právě zas tak hrozný nepřišlo, teď jsem si od nich jedno akvárko pořídil, a super.. A ty ropný produkty, nebo jak to kolega nazýval, tak jak říkaš ty, každýmu se líbí něco, ale když už nic, tak je to aspoň ujetý, a není to jako všechny akva e-shopy v ČR, což jsem jako nápad celkem ocenil!! Ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 20:03 Muž Dejva [15] - Labyrintky
Některé umělé dekorace se mi celkem líbí - v případě nápaditých a přirozeně vypadajících schovek, ale teď už bych si to do akvárka nedal. Takže v komoře mám už připravené dva kýble břidlice z Modřanské rokle a až bude za měsíc nové velké akvárko, snad najdu své kreativní já. Snad z toho něco vymyslím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 19:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JohnyHrada
když se to někomu líbí...ale ty akvárka co tam maj na fotkách vypadaj hodně smutně, chudák kdo si koupí k vánocům "kompletně vybavené akvárko"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 16:33 georg Re: JohnyHrada
No, jestli máš na mysli ty ropné produkty pod názvem dekorace, tak já pro změnu tleskám tomu, komu se podaří něco takového někomu do akvária vůbec prodat potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 17:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: proiture
Ryby žijou pár let, takže bych se o ně nebál. Sice pokud je plast cítit, je něco špatně, ale pokud dané ryby nechcete rozmnožovat či se nebude jednat o velmi dlouhověká zvířata, tak bych to po této stránce zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 16:12 proiture Re: KarlosS
to nevím jestli je to čína,ale je to kupovaný v kamenným obchodě s chov.potřeby,ono to vůbec není poznat že je to plast ta skála je fakt pěkná,ale nevím jestli to tam dát,je tam hodně všeljakých otvoru atd... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 10:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: proiture
jestli je to vyráběno jako akvarijní tak asi jo, ale určo to vyrábějí číňani a víme jak i v plastových hračkách jsou ftaláty, apod. A navíc to otřesně vypadá, samozřejmě záleží na tvém vkusu, ale do akvária patří přírodní dekorace - kameny, kořeny, živé rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 08:30 proiture
Zdravím,chci se zeptat,dostala jsem do AQ skálu a je z nějaké hmoty nebo plastu,mohu jí dát do AQ,když si k ní přičichnu je cítit trošičku ten plast (hmota),nebude to rybám vadit,díky :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2013 20:52 kokesch09 Re: evula
Fotka k příspěvku Já mám v akva tunel,který je z nalezených kamenu,které jsou slepeny silikonem vypadá celkem pěkně přikládám i foto (je to tvoje volba já moc nemusím umělohmotné věci do akva. ;-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 8411x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/992-vhodna-dekorace-do-akvaria?od=51